Skocz do zawartości

Orzeł Biały [NZ][TCB][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Mam nadzieję,że wmontujesz w ficu defiladę (i zamieszki) na 11 listopada.

Hmmm, nie mogę obiecać. Pomysł z defiladą byłby dobry na małe opowiadanko ze świata. Osobny rozdział dla defilady na 11 maja... sam nie wiem. Nie mówiąc o skonfundowaniu kucyków bo jak zobaczą . Demonstrację "narodową", a potem kontrdemonstrację "antyfaszystowską". Następnie zobaczą jak oby dwie zaczynają się tłuc wzajemnie... nie mówiąc o policji... nie jednak nie...:) Może w małym opowiadanku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh....no to chociaż wrzuć szybko jakiś rozdział :)

P.S

zdradzę ci sekret ale cciiiiii. W tym tygodniu(najprawdopodobniej po niedzieli) wyjdzie VI rozdział...


Wreszcie komisk z naszym super bohaterem. czytam dopiero lecz już mi się podoba

eeeeeee.... KE? Mogę raz jeszcze bo nie zajarzyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Też bym nie zajarzył gdybym akurat przed świętami nie był w empiku.

https://www.facebook.com/BialyOrzelPolskiSuperbohater

Ehhh ... tak to jest jak się nie sprawdza o co chodzi w temacie i pisze się posty. :twilight8: Tak na marginesie ... ten komiks to dno.

house_facepalm.jpg

Iron Shield

images?q=tbn:ANd9GcT5B-HZSHfSSzj6jOd7LQ6yioxaJMsC4TnyWiUE0fyyPO3ZX9vHGw

To jest lepsze od tego pseudo marvelowskiego komiksu. Fakt nie pod względem artystycznym, ale... fabularnie bije go na głowę...(chyba na pewno :) )

I poszedł VI rozdział

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rozdział super.:pinkie2: Naprawdę dobry i przemyślany. Rozdział długi, ale ma bardzo ciekawą akcje, nowe postacie(ciekawe) i umiarkowana dawka przemocy(rozumiem, że bez niej rozdział nie miał by sensu), nie wszyscy lubią nasze drogie kucyki.

Rozdział "pokazuję" skutki ponyfikacji i niestety nie są one pozytywne dla ludzkości(Nie wpuszczą mnie za to księżniczki do Equestrii). Zorganizowana na masową skalę przemiana stworzyła by niesamowity chaos i piekło dla tych, którzy "zostali" by na ziemi i nie chcieli się zmienić, albo nie mogli(jak dobitnie jest to ukazane w tym rozdziale). Widmo wojny domowej, też nie jest miła wizją przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post w formie odpowiedzi na pytania zadane na końcu VI rozdziału.

1. Dla nowych OC wielkie TAK! Realistyczne, o ciekawych historiach. Trzeba by tylko było nieco mocniej nakreślić ich charaktery (tylko z tym też trzeba uważać, aby nie przesadzić).

2. Najciekawszy motyw - historia Spring Heart i Shift Lemon'a, zdecydowanie. Może zabrzmi to tandetnie, ale momentami miałem łzy w oczach. W których? Chyba nie muszę mówić.

Jak motyw mi się nie podobał - SA & Kredensja. Wiem, że dziewczyny takie są i mogą napier pisać na tym fonie w nieskończoność, ale jakoś nie widzę Cadance w roli upierdliwej żony. Nie mogę tego strawić. Takie zachowanie pasowały by mi bardziej do Chrysalis, kiedy udawała księżniczkę. Po prostu nie wyobrażam sobie Cadance która robi takie sceny. W końcu jej talentem jest miłość goddamnit! :cadance4:

3. W przyszłym opowiadaniu chcę oczywiście zobaczyć rozwinięcie i ewentualnie zakończenie tego wątku/historii, który teraz się rozpoczął. Ciekawość mnie zabija.

Potem oczywiście powrót do Celestii, Luny, Grabarczyka, Garstki, Discorda i wielkiej polityki. Może w końcu zacznie się dziać coś grubszego, typu - Wrogie mocarstwa w końcu spróbują zaatakować Equestrię. No bo ile Chińczykom może zajmować wykradzenie Polakom technologii do tworzenia tych portali za magiczną bańkę? Żółtki podiwaniły już wszystkie patenty i robią podróbki. Dlaczego tego nie potrafią podwędzić? Nie czaję? Polska nie jest aż tak dobrze zabezpieczona.

Chętnie zobaczyłbym też jakieś akcje na granicach Polski z Rosją i Niemcami.

Nie będę nic sugerował, ponieważ lubię efekt zaskoczenia, nawet jeśli jest negatywny. Innymi słowy, ufam Twojej inwencji ngageman. :twilight5:

4. Biblioteka. Nie rozumiem i nie wiem czy chcę zrozumieć. Poza tym wszystko jest w porządku. Jak już kiedyś pisałem, lubię opowiadania tego typu, ponieważ ich fabuła pozytywnie mnie nakręca ... takie moje socjologiczno-politologiczne skrzywienie. Dlatego Orzeł Biały jest w czołówce moich ulubionych ficków. Ten pozytywny patriotyzm dodaje mi skrzydeł ... :fluttershy5:

Jeszcze chwila i "zostanę alikornem" XD

5.

No i to ja rozumiem. Wszystko w starym, dobrym i klimatycznym stylu. Oby było więcej takich rozdziałów. Zwłaszcza, że zakończyłeś w tak "bezczelnym" momencie. Muszę też przyznać, że postacie z Interstate '76 dobrze się wkomponowały. Nie są jakieś oderwane od realiów. Podoba mi się to. Żeby jednak nie było tak słodko, poza pochwałami zostawiam też przestrogę. Wstawianie już istniejących postaci do własnego opowiadania może się czasem źle skończyć. Wiele seriali telewizyjnych i serii filmowych w ten sposób nieodwracalnie zniszczyło sobie klimat. Tak więc ostrożnie z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie!

rozdział trzyma poziom całego fica, jest bardzo dobry.

a co do pytań:

1. nie mam nic do zarzucenia. nie ma co tam cokolwiek poprawiać.

2. nie ma nic konkretnego.

3. też nic. pomyślałem jedynie krótko, co by było gdyby dowódzca kucy rządził w stylu radzieckiego oficera z lat 50tych...

4. ciekawi mnie, o co chodzi z tym rozłamem w FAE, ale sądzę że i tak miałeś w planach to napisać. no i czemu FAE a nie jak wszędzie indziej FOL?

5. podoba się. trzyma poziom. ale rozdział z wojną polsko-equestriańską, chyba drugi, rządzi.

mam nadzieję że kolejna częś ć niedługo :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post w formie odpowiedzi na pytania zadane na końcu VI rozdziału.

1. Dla nowych OC wielkie TAK! Realistyczne, o ciekawych historiach. Trzeba by tylko było nieco mocniej nakreślić ich charaktery (tylko z tym też trzeba uważać, aby nie przesadzić).

Wiem, staram się by byli jak najbardziej lubiani i nie przegięci. Usłyszysz o nich oj usłyszysz, tak, ta drużyna będzie w sam raz.

Jak motyw mi się nie podobał - SA & Kredensja. Wiem, że dziewczyny takie są i mogą napier pisać na tym fonie w nieskończoność, ale jakoś nie widzę Cadance w roli upierdliwej żony. Nie mogę tego strawić. Takie zachowanie pasowały by mi bardziej do Chrysalis, kiedy udawała księżniczkę. Po prostu nie wyobrażam sobie Cadance która robi takie sceny. W końcu jej talentem jest miłość goddamnit! :cadance4:

I co z tego, że miłości? To nawet gorzej, bo para ucieka w gwizdek gdy co noc spoczywa w pustym łożu:flutterblush:. Do tego Chad, ma focha na Celestię i Lunę, że nie włączyły jej do spóły. Więc ma w poważaniu "Celestię i jej Unię" Naciska na męża licząc, że rzuci tę głupią posadę Kapitana( służbista, do tego czuje się zobowiązany za Canterlot), ma nadzieje, że poprzez marudzenie zrezygnuje i wróci do niej. Wysłanie korpusu, Chandence uważa za coś zrobionego specjalnie by oddzielić ją od męża. Nie mówiąc już, że wyobraźnia podsuwa jej najgorsze myśli(jak jeszcze naczytała się romansów lub innych szmatławców przed snem to w ogóle). Prócz tego oczywiście zachłyśnięcie się nowinką technologiczną.

3. W przyszłym opowiadaniu chcę oczywiście zobaczyć rozwinięcie i ewentualnie zakończenie tego wątku/historii, który teraz się rozpoczął. Ciekawość mnie zabija.

images?q=tbn:ANd9GcQCjRWe7xeeTtzk9YR_sGyS5EfyUpgneQyNA7wjKUk5amHlUTLmtA

Potem oczywiście powrót do Celestii, Luny, Grabarczyka, Garstki, Discorda i wielkiej polityki. Może w końcu zacznie się dziać coś grubszego, typu - Wrogie mocarstwa w końcu spróbują zaatakować Equestrię. No bo ile Chińczykom może zajmować wykradzenie Polakom technologii do tworzenia tych portali za magiczną bańkę? Żółtki podiwaniły już wszystkie patenty i robią podróbki. Dlaczego tego nie potrafią podwędzić? Nie czaję? Polska nie jest aż tak dobrze zabezpieczona.

Chętnie zobaczyłbym też jakieś akcje na granicach Polski z Rosją i Niemcami.

Wiesz na razie to świat wie o tym od ilu... pół roku? Rosja i Chiny niby coś kombinują, ale bardziej pilnują by druga strona nie wbiła im kosy w plecy. Niemcy nadal nie dowierzają. Inna sprawa zaatakowanie Equestrii teraz gdy wewnątrz są Polacy? Nie dadzą się tak łatwo wykopać(broniącym się pomagają nawet kamienie). Praradoksalnie "Nowy Wrocław", miał swoje dobre strony. Nagranie wypłynęło do neta. Generałowie obejrzeli sobie nagrania i zobaczyli w wyobraźni jak Celestia teleportuje się w środek sił inwazyjnych lub centrum dowodzenia i odpala "fireballe". Dopóki nie zniwelują wpływów magii/zdobędą przytłaczającej przewagi nie zaatakują. Bilans zysków i strat...

Nie będę nic sugerował, ponieważ lubię efekt zaskoczenia, nawet jeśli jest negatywny. Innymi słowy, ufam Twojej inwencji ngageman. :twilight5:

Twoja wola, ja bym się tam nie obraził...

5.

No i to ja rozumiem. Wszystko w starym, dobrym i klimatycznym stylu. Oby było więcej takich rozdziałów. Zwłaszcza, że zakończyłeś w tak "bezczelnym" momencie. Muszę też przyznać, że postacie z Interstate '76 dobrze się wkomponowały. Nie są jakieś oderwane od realiów. Podoba mi się to. Żeby jednak nie było tak słodko, poza pochwałami zostawiam też przestrogę. Wstawianie już istniejących postaci do własnego opowiadania może się czasem źle skończyć. Wiele seriali telewizyjnych i serii filmowych w ten sposób nieodwracalnie zniszczyło sobie klimat. Tak więc ostrożnie z tym.

Wiem, dlatego nie zamierzam, robić tego zbyt często. Tak czy tak praktycznie wezmą udział w tym opowiadaniu i koniec(może w następnym rozdziale jeszcze) Inna sprawa gratulację, jesteś pierwszym który podał tytuł...


nareszcie!

rozdział trzyma poziom całego fica, jest bardzo dobry.

a co do pytań:

1. nie mam nic do zarzucenia. nie ma co tam cokolwiek poprawiać.

2. nie ma nic konkretnego.

3. też nic. pomyślałem jedynie krótko, co by było gdyby dowódzca kucy rządził w stylu radzieckiego oficera z lat 50tych...

4. ciekawi mnie, o co chodzi z tym rozłamem w FAE, ale sądzę że i tak miałeś w planach to napisać. no i czemu FAE a nie jak wszędzie indziej FOL?

5. podoba się. trzyma poziom. ale rozdział z wojną polsko-equestriańską, chyba drugi, rządzi.

mam nadzieję że kolejna częś ć niedługo :-D

Więc po kolei

4. To będzie bliżej wytłumaczone w rozdziale VII. A FAE- Front Anty Equestriański(ameryka) FOL(międzynarodówka). Zresztą FOL suck :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny rozdział i jak zawsze coś nowego, ten fic jest jak kinder niespodzianka, nigdy nie wiesz co cię zaskoczy w nowym rozdziale :)

Co do tego rozdziału to podoba mi się że wreszcie wyjaśniłeś dlaczego USA zostało w większości sponifikowane, no i zaciekawiła mnie jedna rzecz otóż na mapce dokładnie w centrum obszaru Wolnego Miasta Baytown znajduje się Houston Space Centre, czyżby hamburgery miały zamiar uciec w kosmos?

EDIT mam jedno zastrzeżenie. Otóż brak mi w tym ficku amerykańskich konwertytów a na logikę to oni powinni być najliczniejszą społecznością.

Wygląda na to że muszą być strasznymi egoistami skoro nic ich nie obchodzi, nawet rodowici equestrianie walczą na terenie USA, a sponifkikowani amerykanie siedzą sobie za barierą jak gdyby nigdy nic.

Dlatego myślę że w następnym rodziale powinieneś dodać jakąś scenę opisującą sytuację w społeczności amerykańskich kuców (equestriańkiej amerykanii? xD)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rozdział jak zawsze świetny.

Można znaleźć w nim file śmieszne (uwielbiam twój humor. Nie nie wiem czy to dlatego że robisz z tych kucy lekkich wariatów czy co. Naprawdę nie wiem.) oraz poruszające.

Jeden z lepszych cytatów już z miesiąc temu widziałem na FGE...

Do fica nie mam zastrzeżeń. Ponieważ to nie jest gore nie spodziewam się rzezi u doktor, a kolejna krwawa scena przeniesie twój fic zapewne do działu +18.

Zobaczymy jak to się potoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena u pani doktor nie była, aż tak brutalna. Muszę w końcu przeczytać w całości "Orła", tylko ten czas... Aha - ładowanie rozdziału niemal doprowadziło do eksplozji mój komputer :). Przeglądarka była o krok od powiedzenia "ja wysiadam".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego rozdziału to podoba mi się że wreszcie wyjaśniłeś dlaczego USA zostało w większości sponifikowane, no i zaciekawiła mnie jedna rzecz otóż na mapce dokładnie w centrum obszaru Wolnego Miasta Baytown znajduje się Houston Space Centre, czyżby hamburgery miały zamiar uciec w kosmos?

EDIT mam jedno zastrzeżenie. Otóż brak mi w tym ficku amerykańskich konwertytów a na logikę to oni powinni być najliczniejszą społecznością.

Wygląda na to że muszą być strasznymi egoistami skoro nic ich nie obchodzi, nawet rodowici equestrianie walczą na terenie USA, a sponifkikowani amerykanie siedzą sobie za barierą jak gdyby nigdy nic.

Dlatego myślę że w następnym rodziale powinieneś dodać jakąś scenę opisującą sytuację w społeczności amerykańskich kuców (equestriańkiej amerykanii? xD)...

Co do houston to nie amerykanie w kosmos nie lecą, na razie nie...(ale mam szalony plan na przyszłość, pewnie z niego zrezygnuję, ale MOŻE...)

Konwertyci żyją głównie w Equestrii to fakt, a jak już przechodzą barierę, to na zachód USA... co do rozdziału z konwertytami, w następnym będzie jeden:) (nie nam pomysłu na zgrabną fabułę, na razie ciągnę na co mam plan )


. Ponieważ to nie jest gore nie spodziewam się rzezi u doktor, a kolejna krwawa scena przeniesie twój fic zapewne do działu +18.

Zobaczymy jak to się potoczy.

Co do scen przemocy, HEJ uprzedzam przed każdym postem i zaznaczam że każdy wchodzi na własną odpowiedzialność...

Mam nadzieję że nie będzie +18 :)


Scena u pani doktor nie była' date= aż tak brutalna. Muszę w końcu przeczytać w całości "Orła", tylko ten czas... Aha - ładowanie rozdziału niemal doprowadziło do eksplozji mój komputer :). Przeglądarka była o krok od powiedzenia "ja wysiadam".

Heh... a czy mówiłem, że to będzie TA scena:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uprzedzasz, że są sceny przemocy, to staram się zawsze sprawdzać całość. Póki co nie widzę powodów do przeniesienia do działu 18+. Zresztą - czy teraz to taki wielki problem? W końcu jest otwarty dla publiczności. No i pamiętaj, że jeżeli miałbyś wątpliwości co do jakiejś sceny, to możesz po prostu do mnie napisać i zapytać czy rzeczony opis spowoduje przeniesienie fica do drugiego działu. Odpowiem z całą pewnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wypada skomentować ficka. Pisałem szerzej w dokumencie ale zwięźle spróbuję i tu. Skupię się na kilku punktach.

1. Inny styl pisania.

Widzę zupełnie inny styl pisania w rozdziale 5. Piszesz bardziej technicznie, jest więcej techniki nawet zaczęłeś zapisywać liczby cyframi (a może wcześniej nie zwracałem uwagi). Ogólnie ciężko się czyta początek tekstu. Dalej, w fragmencie o Shining Armorze jest już dobrze.

2. Uniwersum.

Całkowicie zmieniłeś swoje uniwersum. Sfery zastąpiła jedna Bariera na pacyfiku. Cały rozdział 5 idzie w krzaki. Sprawa anarchii w Stanach też jest dziwna... Kojarzy mi się z Falloutami. (to jest ta seria gier?) Ale dobrze wykonana. Wyjaśniona zgrabnie. Co nie zmienia sprawy że musisz napisać ficka od nowa.

3. Nowi bohaterowie

Jak najbardziej, bardzo fajnie zbudowani. A scena z Rainbow Dash i zastrzykiem... bardzo dobrze wymyślona.

4. Obrazki

Dobre ale... nie pasują mi do google docksa. To wina google a nie twoja

Ogólnie nawet dobrze ale nie aż tak dobrze jak poprzednio. Popraw się ngageman. ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wypada skomentować ficka. Pisałem szerzej w dokumencie ale zwięźle spróbuję i tu. Skupię się na kilku punktach.

1. Inny styl pisania.

Widzę zupełnie inny styl pisania w rozdziale 5. Piszesz bardziej technicznie, jest więcej techniki nawet zaczęłeś zapisywać liczby cyframi (a może wcześniej nie zwracałem uwagi). Ogólnie ciężko się czyta początek tekstu. Dalej, w fragmencie o Shining Armorze jest już dobrze.

2. Uniwersum.

Całkowicie zmieniłeś swoje uniwersum. Sfery zastąpiła jedna Bariera na pacyfiku. Cały rozdział 5 idzie w krzaki. Sprawa anarchii w Stanach też jest dziwna... Kojarzy mi się z Falloutami. (to jest ta seria gier?) Ale dobrze wykonana. Wyjaśniona zgrabnie. Co nie zmienia sprawy że musisz napisać ficka od nowa.

3. Nowi bohaterowie

Jak najbardziej, bardzo fajnie zbudowani. A scena z Rainbow Dash i zastrzykiem... bardzo dobrze wymyślona.

4. Obrazki

Dobre ale... nie pasują mi do google docksa. To wina google a nie twoja

Ogólnie nawet dobrze ale nie aż tak dobrze jak poprzednio. Popraw się ngageman. ^.^

Śpieszę z odpowiedzią...

1. Niestety bywają przerwy w pisaniu tekstu, więc zmienia się zarazem jakość/styl zależy od dnia... p.s czy "technicznie" znaczy dobrze czy źle... bo sam nie wiem czy wypiąć dumnie pierś czy strzelić focha ;)

2. Ehm... czy powiedziałem w tekście, że coś się zmieniło? Że... boja wiem, strefy z innych miejsc zniknęły? Po prostu gwałtowny(nie wiadomo dlaczego) w USA rozrost 6-8 sfer na północnym zachodzie kraju, sprawił, że połączyły się w jedną gigantyczną, ale za to dość "stabliną" która rozrastała się potem powoli, nieubłaganie ale baaardzo powoli, po reszcie kontynentu. Inna sprawa że "Bariera" może też oznaczać nazwę własną nadaną temu gigantowi...

4. Co do poprawy czego więc brakuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Technicznie znaczy... technicznie. Czy musi być źle albo dobrze... wpinaj dumnie pierś. Ego dobrze motywuje do pisania, znam się na tym.

2. Okej, dziwne że tego nie wytłumaczono ale to ma sens. Co nie znaczy że Celestia ma ku*asa w oko za nie naprawianie tego.

bgwyzs.gif

4. Nie rozumiem pytania... będę strzelał... kalarepa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Technicznie znaczy... technicznie. Czy musi być źle albo dobrze... wpinaj dumnie pierś. Ego dobrze motywuje do pisania, znam się na tym.

2. Okej, dziwne że tego nie wytłumaczono ale to ma sens. Co nie znaczy że Celestia ma ku*asa w oko za nie naprawianie tego.

bgwyzs.gif

4. Nie rozumiem pytania... będę strzelał... kalarepa?

2. Celestia tego nie naprawi, bo w V zostało to wytłumaczone

1 nie ma zielonego pojęcia co by się stało gdyby zdjęła zaklęcie rodziców, czy np wszystko by nie pierdyknęło. Do tego dochodzi kwestia sfer/polaków ziemian w końcu i paru innych farfocli. Na razie zadowala się stabilizacją stref przez discorda i bada sytuację...

4. pytam co się jeszcze nie podoba, co jest do poprawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...