Jump to content

Brohoof nr 14 (czerwiec)


Sowa
 Share

Recommended Posts

Minął miesiąc od wydania poprzedniego numeru Brohoofa, więc czas na kolejny. ;) W tym numerze poruszać będziemy tematy trudne, co zresztą zauważyć można od razu po okładce. Equestria Grils, Akcja Antyhejter kucykowydwa ciekawe wywiady, oraz wiele recenzji fanfików — to tylko część artykułów, które możecie przeczytać w tym numerze! Zapraszam do lektury. :)

 

http://brohoof.pl/2013/06/30/brohoof-6-142013/

Edited by Sowa
Link to comment
Share on other sites

Lepiej.

Po przeczytaniu mam tylko jedną uwagę. W relacji z ponymeetu w Krakowie jest informacja o prelekcji na temat sił zbrojnych Equestrii i o tym, że "można go przeczytać w bieżącym numerze". Na której stronie, bo ja jakoś go nie widzę? Artykuł na ten temat "wypadł z obiegu" i pojawi się za miesiąc, czy ja coś źle zrozumiałem? 

Link to comment
Share on other sites

Artykuł wypadł z numeru, bo liczył grubo ponad 10 stron, ale kiedyś na pewno się ukaże. Poza tym dziwi mnie to, bo autorowi jasno jak byk pisałem, że tego tekstu do numeru nie dam, bo jest za długi, no, ale cóż. Relacja przyszła do mnie na samym końcu, łudziłem się, że będzie bez błędów :P

Link to comment
Share on other sites

A co mi tam, też dorzucę swoje trzy grosze :rd7:

Póki co nie przeczytałem całości "od deski do deski", a jedynie to co wydało mi się ciekawsze. I znowu dopada mnie myśl "jak ja zaniżam poziom"...

 

Do rzeczy:

Artykuły Mystherii zdecydowanie mi się spodobały, recenzje jak recenzje, były niezłe... Ale co mi się absolutnie i najbardziej spodobało to Wywiad z M1SFORTUNE Verlax'a oraz Polonizacja trzeciego sezonu Spidi'ego :rd8:

Link to comment
Share on other sites

Z rzeczy, które mnie interesują znalazłem w tym numerze jedynie recenzję Equestria Girls, która została napisana w bardzo dobry sposób i jeszcze bardziej zachęcia mnie do obejrzenia filmu ^^ Numer złożony dobrze, oprócz tego, że znalazłem literówkę już w samym wstępie ("poświęcimi"?).

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tylko jedno do powiedzenia. Ten artykuł o księżniczkach. Po co on? PO CO? To pisanie o oczywistościach, które są znane od dawien dawna. Nie mieliście już co zrobić z wolnymi stronami?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ci Linds za zwrócenie uwagi na artykuł. Jednak ktoś nas czyta :)

Tekst przysłała osoba chcąca dołączyć do redakcji, warto na to zwrócić uwagę, zanim się rzuci kamieniem.

Poza tym, wziąłbym twoją uwagę pod rozpatrzenie, gdyby nie to, że już to zrobiłem. Artykuł został opublikowany, wierz mi na słowo, że mogłem zamieścić teksty po których by Ci przeszła gęsia skórka. Ten artykuł arcydziełem nie był, ale powiedzieć, że jest zły, tego zrobić nie mogłem (bo nie był). Dawajmy nowym osobom szanse na wykazanie się, a nie mieszajmy ich z błotem od razu, bo jak my odejdziemy z tego fandomu, to kto po nas zostanie (taka wesoła refleksja na koniec, ode mnie) :P ?

 

i z forum Mystherii pewien post, który zaprzecza twoim słowom

http://mystheriamlp.phorum.pl/viewtopic.php?f=6&t=476&p=24833&sid=cb14dfa2a72f535c9a9761527ddd12f8#p24833

jak widać, to co my czasami uważamy za kiepski artykuł inni uważają za dobry tekst (podobnie było z artykułem Ihnesa o Zecorze, który nadal uważam za kupę, a dostał całkiem dobre oceny od czytelników)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A mi tam tylko podoba się dzial muzyczny :P

Lubie MLP, lubie twórczość fandomu, ale ta gazetka jakoś mnie odpycha, naprawdę nie wiem czemu... Ale dział muzyczny jak już mówiłem spoko. :D

Link to comment
Share on other sites

Ale ja tam nie uważam Bobule, że artykuł jest zły, że autor nie zasługuje na szansę itd. Po prostu to jest pisanie o oczywistościach.

Foley, Dolar - proszę was, nie wmówicie mi, że są w fandomie osoby, które nie słyszały przynajmniej o Celestii i Lunie...  No chyba, że mi to jakoś udowodnicie, ale generalnie na ten moment uważam, że raczej nie ma szans na to, by takie osoby były.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj też się zgodzę, że w dobrym numerze dowolnego pisma tego typu powinny być zarówno artykuły dla "początkujących" w źrebaczeniu, jak i tych starych wyjadaczy kłócących się o naturę kosmogonii Equestrii ;) Ponadto bądźmy szczerzy: i amator może zrozumieć tekst o sprawach teoretycznie "dla zaawansowanych", jak i "ekspert" czegoś nauczyć z prostego wykładu o prostych rzeczach. Zabawnie to widać na różnych wiedzówkach, kiedy to okazuje się nagle, że nikt na sali nie wie, o co chodzi z "Apple-Mikruską", a jakiś newbie z tylnego rzędu nagle podaje prawidłową kolejność znaków związanych z jabłkami Zapp.  :crazytwi:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak sobie ten numer przeglądam i zaczynam się zastanawiać, dlaczego jeszcze nie wydajemy tego fizycznie? o_0

 

Znaczy się - bardzo fajnie to pismo wygląda (lepiej niż przy korekcie), miło by było zobaczyć jego papierową wersję x]

Ciekawe ilu by się chętnych znalazło na taką prenumeratę małą? ^^ Hmm, pewnie niewiele, ale cóż... xD

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się ten numer, tylko jednej rzeczy mi tam zabrakło.

Mianowicie tam, gdzie pisaliście o dubbingu pl sezonu 3, zabrakło wzmianki o rozwalającym tekście Rarity: ,,Ależ ty jesteś alicornem, nie wiedziałam że one istnieją". Chyba że coś przeoczyłam. Ale to tylko taki  malutki szczególik, proszę nie zwracać na to uwagi. C:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...