Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
McKeyPL

The Cough [PL][Oneshot][Grimdark][Sad]

Recommended Posts

Autor: Ebon Mane

Tłumaczenie: PrincePolo

Opis: Autor tłumaczenia mówi, że nie da się opisać, nie psując fabuły. W wielkim skrócie - Ponyville albo i całą Equestrię nawiedziła niezidentyfikowana, niepowstrzymana plaga. Szóstka naszych bohaterek uciekła przed nią do schronu. Wkturym ktoś zakaszlał...
link
Ostrzeżenie i Spoiler

Nie radze osobą kochających Fluttershy

Ta, czytałem już wcześniej, dobry fanfic, krótki ale mocny. UWAGA SPOILER!!! Ja sądzę że to Rainbow kaszlnęła. Możliwe że FS poświęciła, się gdyż nie chciała patrzeć jak jej najlepsza przyjaciółka ginie.

Czytalem go juz daaawno. Na pewno nie RD kaszlala, w koncu to z jej perspektywy jest pisany FF, i na pewno nie zabilaby FS zeby tylko troche przedluzyc swoje wlasne zycie, zwlaszcza wiedzac do czego to doprowadzi. Na pewno nie AJ - w koncu uosabia szczerosc. Pozostaje Twi, Pinkie i Rarcia. Rarcia byla przy AJ, wiec AJ wiedzialaby, gdyby to ona kaszlala, i na pewno by ja wydala. Twi jako najbardziej rozsadna z grupy tez przyznalaby sie, wiedzac ze inaczej doprowadzi do smierci reszty. Tak wiec pozostaje Pinkie, ktora przez cale opowiadanie sie nie odzywa i wyglada, jakby stracila kontakt z rzeczywistoscia.

Czytałem go już jakiś czas temu lecz co by tu o nim napisać... Nie wiem czy tylko mi się tak wydaję ale przypisując do tego opowiadania "grimdark" to trochę za dużo. Jak dla mnie jest to taki mocniejszy "Violence" (mówię tutaj z góry że to tylko moja ocena). Może gdyby nie był taki krótki i jakby wprowadzić bardziej dokładne opisy to stał by się bardziej brutalny. Mogę jeszcze powiedzieć że ten Fic byłby bardzo przeciętny gdyby nie ostatnie zdanie które go "ratuje" (ale z resztą o to chodzi...).

Guest Zniszczyciel

Jak dla mnie- dobra komedyjka. Zwłaszcza dzięki ostatniemu zdaniu. Nie mogłem powstrzymać wybuchu śmiechu. Słaby fic... Nie odnalazłem w nim całego tego "ładunku emocjonalnego", wszystko jest sztuczne i niedociągnięte. 2/10

Dla mnie ten FanFic był bardziej śmieszny niż straszny,czemu? Uwaga! Spoiler!

Jeden kuc z mane 6 umarł przez worek mąki ;D

Sam pomysł z ogromnym potencjałem, ale ten potencjał... niewykorzystany nawet w 50%. Czasami długie, rozbudowane opisy dodają klimatu. Autor mógłby przeczytać parę podobnych, mistrzowskich dzieł, to dość znany schemat, gdy w ciasnym kręgu trzeba "eliminować" podejrzanych :rdwild:

Naprawdę udane opowiadanie!

Smutne, treściwe i klimatyczne.

W dodatku jeden z pierwszych fanfików mlp z którymi się zapoznałem, więc darzę je szczególną sympatią. Na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę.

Nie wiem dlaczego tak złe opinie tu widzę o tym fanficu. Jest świetny, klimatyczny jak dobry horror. Można się spodziewać co się stanie, ale i tak kiedy nadchodzi czuć ten... dreszczyk. Ma klimat grozy, niepewności, smutku, poświęcenia.... piękno w mrocznej odsłonie. Przewidywalny, a jednak budzący niepokój. Świetny pomysł świetnie opisany. Moim zdaniem, najlepszy grmidark bez typowego gore.

Umm... niepotrzebnie czytałam nie słuchając się rady w spoilerze... teraz chce mi się płakać. To drugie kaszlnięcie to była na pewno Dash, bo ona była najbliżej chorej (jeśli to nie było zwykłe kichnięcie).  :fluttercry2:

Edited by TwilyShy

Fan fic po prostu nie ma nic do wytknięcia. Krótki, treściwy, spełnia swoją rolę Grimdarka, przyjemnie się czytało, ostatnia akcja mało spektakularna według mnie, ale ogólna ocena bardzo dobra. 

Umm...

Nie sil się na udawanie Flutterki na każdym kroku, bo to nic nie wnosi na forum.

A co do pierwszego posta, to w spojlerze nie powinno być "osobom kochającym"?

Jeden z pierwszych FFów jakie kiedykolwiek przeczytałem. Ostatnie zdanie - mistrzowskie, ale dla komedii, a nie dla dramatu, który tu się nam rozgrywa. Opowiadanie ma ten ładunek emocji, ładnie go wykorzystywało, ale cóż... No, jest ładnie, ale czegoś tu brak. Szczególnie, że dla kucy lepiej by było, gdyby wszystkie 6 umarło, niż jedna. Dlaczego? No wiecie, łatwiej umrzeć i spotkać się w kuczym niebie, niż żyć z żalem i pustką w sercu. Ogólnie daję Ficowi 7.5/10, a jego nieoficjalna kontynuacja... Lepiej przemilczeć.