Skocz do zawartości

W poszukiwaniu Harmonii [temat do offtopu]


kapi

Recommended Posts

Apropo odmiany podawanej przez Nightmare changei. Coś mi się tu nie zgadza, bowiem w zapisie changea fonetycznie byśmy wymawiali [czeindża], a zdecydowanie bardziej po polsku i ładniej brzmieniowo byłaby wymowa fonetyczna [czeindżlia] co by się pisało, o ile coś mi się nie pomieszało changelia. Nie wiem jak na to patrzycie, ale dla mnie druga wersja jest jakaś naturalniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KŁAMIESZ!!! *wszelkie żywe istoty uciekły dak daleko i tak szybko jak mogły * ekhem wybacz, nazwijmy to tak "doszliśmy do pewnej sprzeczności" jeśli zmienili cię w posłuszną im jednostkę, jeśli całe twoje dawne życie gdzieś uleciało i jeśli nie miałeś niczego innego to po co się buntowałeś, mogłeś uznać, że to pomyłka i od zawsze byłeś podmieńcem, ale jak już mówiłem różne są przypadki.

Poznałeś Chrysalis osobiście? Większość changelingów uznaje, że może takiego buntownika naprawić, ale nie miałem okazji tego sprawdzić. :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według historii postaci. odnalazł Sandstorm jako posłuszny łapacz i walczył z nią, jakaś istota ich połączyła i gdy ze sobą byli złączeni, pod wpływem pamięci i wspomnień Sandstorm Serox zaczął "odblokowywać" swoją starą pamięć i powoli przypominał sobie swoje poprzednie życie i wraz z tym jak zaczął przypominać sobie starego siebie, rosła w nim nienawiść do Chrysalis, którą to raz spotkał, gdy wysyłała go tak jak innych w tym czasie łapaczy-grasantów na misje wyszukiwania bardzo dobrych w czymś kucyków, łapania ich, zabierania do Changei i zacieraniu śladów po jej istnieniu jeśli to możliwe. Serox uważa, że stał się tym co go "zabiło" i tym bardziej jest wściekły. Jest instynktowny itp. A ja że nie znam się na Podmieńcach jak niektóre fanboy'ie o Warhammerze 40k, to mógł wkraść się błąd w założeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywam błędu w założeniach, jako że nie ma serialowego, czyli dla mnie jedynego kanonicznego podejścia do sprawy changelingów. Arceus zaszczepił we mnie spojrzenie na nie jako na istoty mogące mieć uczucia, cele i chęć życia, co nie zmienia faktu, że o ile pojedynczy changeling nie musi być zły, o tyle generalizując same ich państwo dopuszcza się czynów niechlubnych i nieprawych oraz co najważniejsze jest niezwykle ekspansywne. Jak dla mnie wszystko się tu kupy trzyma, bo gdyby się nie trzymało tobym historii nie dopuścił. 

 

Tyle ode mnie. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoszzz tak to było. Cóż to ok. Było coś o jakimś changelingu który miał moralne dylematy i uciekł do Eq bo jakiś kucyk mu pomógł, a zua i nie dobra Chrysalis nie zrobiła nic z tym, że przeciął sobie kopytko. Tak na marginesie.

To, że ma kochającego go kucyka pod kopytkiem nieco utrudnia mu myślenie :/ ale co tam decyzję już podjął.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Cel postaci Seroxa. Rozłączyć się, powrócić do starej formy kucyka, czyli odzyskać stare życie, zemścić się na tych, którzy mu je odebrali (Nie chce zabić tylko Chrysalis, ale to ją głównie za to obwinia). Nie widzę tu żadnych moralnych dylematów, ani ucieczki do Eq, bo tam polował, więc sami go tam wysłali. Więc jeśli twoja odpowiedź była marginesem do mojej historii, to trochę nie pasuje :3

Nie potrzebuje miłości, bo dzieli jeden organizm z Sandstorm i to dzięki temu może normalnie jeść.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, co do słowa, ciekawe jest jego znaczenie. Bowiem Changea świadczyłaby o krainie utworzonej od zmiany, co by oznaczało, że sama podlega przemianom i to właśnie ten charakter jest wynoszony na pierwszy plan w wyrazie. Natomiast Changelia, byłaby wyrazem utworzonym od changelinga. Zatem oznaczałaby pierwszorzędowo krainę zamieszkania changelingów. No cóż ciekawe podejście, do zagadnienia, natomiast mam z tym związane pytanie: Czy changea faktycznie zmienia się, to znaczy alb przemieszcza geograficznie, albo przemienia swoje ukształtowanie terenu, kolory lub faune i florę? Oczywiście mowa tu o domysłach, bo dopóki w serialu nic nie zostanie powiedziane, to nic nie możemy zakładać jako pewnik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria spiskowa: Changea jest raczej z przemianami, może nic się tam nie zmienia (po za kolorami w różnych jej rejonach (w księstwie Amanity jest bardziej czerwono) ) ale mają fajny minerał (metal, ktyształ czy coś innego) co może zmieniać kolory samoistnie lub w zależności od woli changelinga, który by to trzymał. Taka zbroja z tego, z każdym krokiem inny kolor było by fajnie (z każdym krokiem serduszka innej barwy :3 )

Ok teraz Serox

Aha, czyli tu jest biologia kuca, spoko. Cele to tam swoją drogą. Tak z ciekawości jak długo Serox był takim zwykłym changelingiem wykonywał rozkazy itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie raz miłości próbował, nie raz zapewne wysysał miłość z porwanych lub z "wypłaty" korzystał. W sumie przez maks parę lat robił to co reszta i myślał, że to dobrze. Teraz ma podmieńców za jakieś bezduszne bestie, a siebie jak postrzega? Wszak robił to samo.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1: co do tej właściwej strony mocy, chodzi o to, że nie interesują mnie już kuce?

po 2: co do wymowy... ja tam zawsze będę mówił "changea" bo tak mi się przyjęło, heh

po 3: co do postrzegania Podmieńców to ja ich widzę tak, jak III Reszę i chyba nic nie zmieni mojej wizji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebon

1 chodzi o to, że (o ile Twi żyje) to raczej jest jej ciężko (a biorąc pod uwagę fakt, że zdemaskowała Chrysalis, czyli zrobiła to czego changeling nienawidzi najbardziej musi pogodzić się z tym, że ciocia Krysia osobiście jej kości obgryzie. Innymi słowy zdemaskowałaś mnie... Teraz ja ci pod skórę zajrzę.  choć jak znam życie Kapi coś ciekawszego wymyśli.

2 nie jesteś sam ;) a Changeę odmieniam po polskiemu.

czyli możemy palić pozbawione miłości kuce bez obaw o reputację? nie, chyba aż tak okrutne nie są... Prawda?

PpTomek 

Emmm nie... W pięciu wynajmują 2 pokoje w jakimś Equestriańskim hotelu i mają swoją bazę ;)  To jak chcesz ten bilet?

 

Serox

To na marginesie nie było do historii postaci tylko na marginesie tematu :v nie wiem jak to nazwać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Towarzyszu, spokojnie. Mnie "wścieknąć" to wyczyn :v

Po za tym to na potrzeby postaci, ale postaw się w jego dziurawym ciałku :v (jeśli chcesz mogę ci z tym pomóc) i przeczytaj sobie to pytanie jeszcze raz "to changelingi to temu zrobiły" ja rozumiem, że są brzydkie zue i nie dobre, ale żeby (po co? I jak?!) mają zmieniać kuca w człowieka? Nawet nie wiedzą, że istnieje coś takiego :v zatem...

 

Nie... Naprawdę nie wiem jak mam to interpretować. Rozumiem "Discord to dopadł?" lub nawet legendarne "co to q2 jest?" ale pytanie w stylu "podmieńce zmieniły kuca w człowieka" no nie. No po prostu... No nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrafisz zrozumieć, że są złe i podłe, to nie wiem jaki masz problem z pojęciem, że kucyki się spodziewają po nich wszystkiego. To tak samo jak ludzie się po wojnie dziwili "To Niemcy zamykali ludzi w obozach? Palili ich w piecach?" a ty byś wygarnął, że nie wiesz jak takie pytanie interpretować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...