Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Czytaj i płacz, Herr Dolar https://docs.google.com/document/d/1U4DRt-H_G8fVFFtJ-DQkVYxh0SuNS6VPxWVydJsHSak/edit?usp=sharing
  2. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  3. Osobiście chwalę sobie artykuł Mactera - fajny i profesjonalny, Zaciekawił mnie tematem, nie powiem. A właśnie - 300 komentarzy i Gandzia wstawi zdjęcie swojej klaty. A jestem przekonana, że warto .
  4. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny, falafle.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [3 więcej]
    2. Burning Question

      Burning Question

      hm a to nie wypada gdzieś na 8go kwietnia czy jakoś tak?

    3. Dolar84

      Dolar84

      Dzięki Tryfidzie.

    4. aTOM

      aTOM

      Cahan jak zawsze urocza :*

  5. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  6. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  7. Cahan

    Zaręczyny!

    Oczywiście! Wolisz stos, drewniany pal czy łamanie kołem?
  8. UWAGA! AUDYCJA ZAWIERA SPOILERY, JAD I ŚLADOWE ILOŚCI ORZESZKÓW ZIEMNYCH! Progressio było kolejnym fikiem typu "Za jakie grzechy?!" (bo technologia), ale Oskary Oskarami i trzeba było czytać. No nic, w końcu pisał to Dolar, a jego inne teksty zdążyłam już poznać, więc wiedziałam że nie będzie aż tak źle. Cóż... Dolar na pewno ma nienaganny, wręcz piękny styl, ale brakuje tu pewnej lekkości, która sprawia, że tekst się pochłania jak bułę z pasztetem. Nie zrozumcie mnie źle, Progressio jest całkiem ciekawe, ale nie wciąga, a przynajmniej nie wciąga pewnego złośliwego Tryfida. Czyta się, pewne zainteresowanie jest, ale... Nie ma w sobie średniowiecza tego czegoś. Za co można Dolcza pochwalić? Za kreację postaci i styl - te rzeczy wyszły super. Sehr gut, Herr Dolar. Choćby taki Firestorm - sprytny, cwaniaczkowaty kuczysyn . No nie znoszę gościa, ale kreacja wyszła dobrze. Opisy? Jest różnie - od bardzo dobrze do niedostatecznie. To drugie dotyczy mieszkania Iron Smoke'a, pierwsze całej reszty. A teraz będziemy lać jad oraz ścinać głowy Fabuła? Zacznijmy od tego, że średnio widzę taki hmm XIX wieczny kapitalizm we współczesnej Equestrii. Choćby architekturą Manehattanu oraz serialową kreacją Księżniczki. Dlatego, osobiście umieściłabym akcję w zupełnie innym okresie czasu albo dodała tag [alternative universe]. Atakujący bandyci? Za wysokie morale, zachowują się jak wrogie NPC z gier komputerowych. Cały atak jest taki wstawiony nieco na siłę. Jego cel? Pokazanie bojowej siły nitrogliceryny! Oraz charakterów Iron Smoke'a i Firestorma w obliczu śmierci Silver Rain. Jasne, każda akcja w fiku ma jakiś cel. Ale tutaj wyszło blado. Na fajerwerkach się nie znam, a nie chce mi się aż tak się powyżywać by szukać specjalisty, więc dam okejkę. Ostatnia kwestia - ten spisek wygląda póki co idiotycznie. Ale... Zobaczymy co z tego wynika. Kiedy kolejny rozdział?
  9. Cahan

    Zaręczyny!

    Jasne. Chcesz też podpalać stosy?
  10. Cahan

    Zaręczyny!

    200 zł (100 na Cahankowy Fundusz Emerytalny i 100 dla Komucha - bo inaczej znów mnie oskarży o dyskryminację) i prawa autorskie są Twoje . Jeśli jesteś zainteresowana, to napisz na PW, a ja dostarczę Ci listę ludzi do zabicia ważniejszych gości na weselu. Do tego załatwię prereading i wszelaką pomoc.
  11. Lubią. A paradoksalnie są problemy ze znalezieniem dobrego TCB czy Human x Pony. Czyli tak naprawdę wcale nie ma tego aż tak dużo.
  12. Cóż... Sama po prostu lubię OCki. Lubię tworzyć od zera wręcz całe światy. Zresztą - Cień Nocy dzieje się tysiąclecia przed fabułą serialu, więc ciężko wykorzystać mi było kuce tła. Zaś seria o pogańskich kucach jest mocno symboliczna. No, bohaterowie kanoniczni nie pasują mi z różnych powodów.
    1. Pokaż poprzednie komentarze  [16 więcej]
    2. Cahan

      Cahan

      A w tym wypadku chodzi mi o to, że baba na tym blogu pierniczy bzdury.

    3. Poulsen

      Poulsen

      No przeca, że pierniczy, nawet taki matoł bez wykształcenia jak ja wie, że to stek bzdur xD

    4. Flippyn

      Flippyn

      A próbowałaś metody, że tak powiem przypraw? Gotujesz np. Kurczaka z ryżem i warzywami i dodajesz duże ilości przypraw, tak, że mięso nie jest wyczuwalne w smaku. Gorzej jak na sam widok mięsa jest nie, ale na to też idzie coś zaradzić.

  13. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  14. Oczywiście, że nie. Każemy wam czekać do 11 maja 2016 roku
  15. Tak. Musisz napisać PW do jury.
  16. Na marzec bym nie liczyła. Zdecydowanie. Choć zapewniam że tempo czytania mam ostatnio całkiem niezłe.
  17. Madziu, a takie pytanie... Moja Pokojówka jest czy nie jest plagiatem według Twojej definicji? Dodałam całkiem sporo od siebie, ale 2 fragmenty w zasadzie tylko przemieliłam na kuce.
  18. Czy ja wiem? Baby piszą zazwyczaj dla bab. A że ja nie lubię ich łzawych historyjek i gorących romansów? Kwestia gustu. Ludzie kupują? Kupują, więc jest ok.
  19. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  20. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  21. Trudi? Wszystkie książki opierają się na tym samym motywie i są de facto kalką samych siebie. To raczej książki dla nastolatek. Może i przyjemne, ale takie... No, nie nazwałabym ich dobrymi. Może dlatego, że wolę mroczniejsze i brutalniejsze światy? Sama nie wiem... McCaffrey to coś pomiędzy fantasy a sci-fi. Co nie zmienia faktu, że to właśnie ta babka wymyśliła przyjazne smoki i smoczych jeźdźców. Ale powiem jedno - w zasadzie wszystkie znane mi żeńskie książki przeznaczone dla grupy +15 lat to były zakamuflowane romansidła.
  22. Rex, chodzi o to, że ma być "zrzynką". I nie dziwota, że podkreśla na czerwono, bo to gwara młodzieżowa. I tak, "język polski", a nie "Język Polski".
  23. Nie czytałam tego, ale skoro autor pisze, że to przeróbka i pisze czego to przeróbka, to jest ok. Rex... Naucz się pisać. "Język polski", a nie "Polski". "Zrzynkom"? To liczba mnoga?
×
×
  • Utwórz nowe...