Jump to content

Sakitta

Brony
 • Posts

  282
 • Joined

 • Last visited

Status Updates posted by Sakitta

 1. W sumie, to nie wiem, czy jestem jeszcze bronym. Straciłem jakiekolwiek zainteresowanie tą bajką. Ostatnio nawet robiąc miejsce na dysku wyrzuciłem wszystkie odcinki MLP, zostawiając z kolei kilka serii anime. Czy to kryzys wiary? A może w końcu wyrosłem? (w końcu 21 lat... zaczynałem mając 18 - no dobra, są i starsi) Mimo wszystko ciepło wspominam serial jak i fandom, ale nic co dobre, nie trwa wiecznie. Teraz... to nawet wstyd mi się przyznać, że pisałem fanfiki do tej bajki... ech... Być może jest to moje pożegnanie. Jutro pewnie wpadnę, żeby zobaczyć, czy trzeba odpowiedzieć na jakieś komentarze, ale na tym już chyba się to skończy, przynajmniej na razie. Może kiedyś jakaś złota igła ponownie przekłuje moje serce i wrócę, ale raczej tak się nie stanie...

   

  Byliście najlepszym fandomem, do jakiego należałem. Do zobaczenia w innych!

  1. Show previous comments  5 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   Cytować was nie będę, bo wiele komentarzy bardziej bądź mniej pokrywa się nawzajem, więc ogólnie:

    

   - I tak od dłuższego czasu jestem już coraz mniej aktywny, więc nie robię tego nagle. Gdy zauważyłem, że praktycznie już tu nie wchodzę, postanowiłem domknąć sprawę, ponieważ zawsze tak robię. Dzięki temu rzadziej patrzę za siebie, częściej przed siebie.

   - Rety, to fandom, społeczność fanowska, do której się wchodzi i wychodzi, a co niektóre głosy brzmią, w moim odczuciu, jakbym opuszczał sektę, której przysięgałem lojalność.

   - Kucyki były fajne, w pewnym sensie nawet odmieniły moją mentalność, min. znacząco zwiększając tolerancję, ale ile można. Każdy odcinek z 4. pierwszych sezonów obejrzałem chyba co najmniej 8 razy - przy niektórych to pewnie i tak mało, ale należy zwrócić uwagę na słowa "co najmniej".

   - Fajnie się tu bawiłem, ale to minęło. Poza tym są też inne uniwersa. Do kucyków obecnie czuję... właściwie nic...

   - I tak, wstyd się mi teraz chwalić fanfikami z MLP, zarówno dlatego, że były jakie były, jak i dlatego, że lepiej ich nie pokazywać osobom spoza fandomu, bo mogą je opacznie zrozumieć. Wybrałem kilka bardziej nadających się do tego i przerobiłem je na wersje z ludźmi. Obecnie piszę już tylko o ludziach.

   - A w ogóle wkręciłem się w to, bo miałem deprechę oraz myśli samobójcze i MLP były moją oazą szczęśliwości. A teraz... ze znacznie większym optymizmem patrzę na przyszłość i choć tak naprawdę na studiach mam ciężej, to nie robi to na mnie większego wrażenia, bo nauczyłem się inaczej radzić sobie z problemami. Bez głównego powodu, dla którego byłem w fandomie... jakoś ciężko dalej to ciągnąć.

    

   No to cóż, narka. Nie umieram, tylko idę się wylogować ostatni raz. Na dalsze komentarze już nie odpowiem, ale jak przez przypadek usłyszę kiedyś o kolejnej generacji MLP, z pewnością rzucę okiem na pierwszy odcinek.

    

   Pa!

  3. FrozenTear7
 2. Pociągi SKM wewnątrz niewiele różnią się od autobusów. Cztery miejsca naprzeciwko siebie i korytarzyk przez środek. Było wtedy jeszcze niewielu posażerów i siedziałem sam, otoczony trzema wolnymi miejscami. Podeszła do mnie ładna dziewczyna i zapytała się, czy można się dosiąść. Była to jednak z tych chwil, gdy człowiek myśli, że w końcu odmieni swoje beznadziejne życie, więc ochoczo przytaknąłem i... ona zawołała dwie swoje koleżanki. Przez całą drogę ględziły między sobą...

 3.  Zaplanowałem sobie tyle rzeczy sobotę, a skończyło się na tym, że oglądałem Anime...

  1. Show previous comments  3 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @Uszatka Wiesz, obiecałem sobie nadgonić w niedzielę, ale w sumie w ten poniedziałek nie ma wykładów...

  3. Salto

   Salto

   Ja zaplanowałem oglądać anime i na tym się skończyło. Czuję się spełniony. 

 4. Wyobraź sobie, że twoja dziewczyna jest psychopatycznym mordercą, o czym doskonale wiesz. Leżycie sobie razem w łóżku i próbujecie zasnąć, gdy nagle ona cię pyta:

   

  - Śpisz?

   

  Co zrobisz?

 5. Jechałem se pociągiem po 20:00, czyli wtedy, gdy dzieją się najciekawsze rzeczy. Przód pociągu zajęły studenciaki, w tym ja. Obok nas przeszedł chwiejnym krokiem bardzo zmęczony mężczyzna i zapytał się, gdzie toaleta. Ktoś pokazał mu kierunek, więc tam też się udał. Niedługo później zobaczyliśmy, jak w sąsiednim wagonie doszło do szarpaniny, zakończonej tym, że wyprowadzał go konduktor, jednocześnie wykręcając mu rękę w nawet fachowy sposób. Z tamtego wagonu do naszego przeniósł się inny studenciak. Oczywiście pojawiły się pytania w stylu: "cóż się tam stało?" A ten odpowiada (i tu cytuję): "Piłem sobie herbatę a ten wyciąga fujarę i zaczyna lać!".

 6. Czy jest coś, co gdyby wyciekło, miałbyś niekopytną sytuację jak Twilight?   :wow:  :twiblush2:

   

  20160817131544uid287.png

 7. I jak tam, był ktoś na premierze naszego arcydzieła, które niebawem zgarnie wszystkie oscary, film o prawdzie historycznej: "Smoleńsk" autorstwa Antoniego Maciere... Krauze?

  1. FrozenTear7
  2. Krisu

   Krisu

   No, ja cały seans spędziłem z takim wyrazem twarzy: 

   Untitled.png

  3. Dabrowski

   Dabrowski

   W filmie Jest błąd!!! To nie Amerykanie wysadzili nas samolot dzięki przekupionej smoleńskiej obsłudze lotniska, której członkowie tak naprawdę byli terrorystami z iranu co zatuszowano. To byli chińczycy! Trzeba im wypowiedzieć wojnę. Już macierewicz sie tym zajmie a przy okazji wypowiemy tez wojne paru innym państwom.

    

   3.jpeg

    

    

 8. Są jacyś eksperci (ekspert to ktoś, kto testuje na własnej skórze)? Zastanawiam się, czy codziennie trzeba chodzić spać. Bywało, że gdy w ogóle nie poszedłem spać, a następnego dnia (następnego... można to tak nazwać?) byłem bardziej wypoczęty i energiczny, jak w dniu standardowym. Jak tam u was? Śpicie codziennie? Pytam, bo za parę dni mam pociąg na 7:00 i łatwiej byłoby mi doczekać, niż pójść spać zaraz po północy.

  1. FrozenTear7

   FrozenTear7

   Ja sobie zawsze wyznaczam sen tak, aby spać 7-8h. Podczas szkoły często chodziłem spać tak, że miałem 4-5h snu i też o dziwo nie odczuwałem zmęczenie było supcio. Wydawałoby się że żadnych konsekwencji.
   Ale z czasem to wróci i uderzy. Potem gdy zacząłem się trochę ograniczać w czytaniu nocnym i spałem po 6h czy czasem ciut więcej nawet to i tak cały dzień umierałem i nie miałem na nic sił.
   Można olać spanie raz czy dwa, ale gdyby się chciało tak robić częściej to niestety to wróci po czasie przynajmniej patrząc na to z mojego doświadczenia.

  2. Silicius

   Silicius

   Mam pewne doświadczenie z tym, lubię eksperymentować. Na początku może ci się wydawać, że tylko zyskujesz, ale tracisz na koncentracji i ciągłości myśli. Choć na początku rzeczywiście jest fajnie, ale i tak musisz kiedyś odespać to co straciłaś.

   Jeśli chcesz zaczekać, to dzień wcześniej się po prostu wyśpij i to samo dzień po żeby nie było większych konsekwencji. Sili radzi.

 9. Co tak właściwie oznacza skrót "SS"? Natykam się na różne wersje. Ponoć to Szare Szeregi, choć bardziej skłaniam się przy wyjaśnieniu, że to Starsza Siostrzyczka. A jakie są Wasze pomysły na rozwinięcie tego skrótu?

  1. Show previous comments  9 more
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   Właściwie to każdy z nas miał racje, skrót nie ma przecież jedynego słusznego rozwinięcia i w sumie nie rozumiem tego statusu xD

  3. Kuracyja

   Kuracyja

   Jako SS pierwsze wyskakuje w Google Die Schutzstaffel der NSDAP. Zamykam.

  4. Talar

   Talar

   W ogóle się bawić nie umiecie!

 10. Zastanawiam się, czy istnieje coś takiego, jak kultura i sztuka polska XXI w.

  1. Show previous comments  4 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @Talar Ale przyznać musisz, że husaria najlepszą kawalerią była ;)

  3. Talar

   Talar

   Nie rozumiem, co ma jedno z drugim wspólnego.

   Poza tym, taką husarie można porównać do chociażby bomby atomowej. Niby robi rozpierdol, ale głównie się nią straszyło, niż używało. Poza nią, to Polska w tym okresie miało armie na poziomie jaskiniowców, a jak już chwalić, to całość a nie jednostki.

  4. Silicius

   Silicius

   Polecam serie książek FNiN. Pisarz przedstawił w niej Polskę jako kraj kuriozalny, ale z ogromnym potencjałem. (polski naukowiec podczas IIWŚ opracował napęd antygrawitacyjny, Instytut Badań Nadzwyczajnych i prawdziwa sztuczna inteligencja polskiego autorstwa wykorzystywana na całym świecie) jednocześnie nie szkalując przy tym innych narodów.

   Masz w tym Polski bezsens jak np regulacja że w ustawie jest napisanie "Ewakuacja powinna trwać 3-5 minut" i jak będą dwie minuty to nie dostanie się ceryfikatu bezpieczeństwa.

   To jest dopiero sztuka.

 11. Dzięki wielkie za przywrócenie starego systemu ogłoszeń!

  1. The Silver Cheese

   The Silver Cheese

   Nie tylko ty taki chciałaś :squee:

 12. Jeżeli chodzi o przedmioty o wartości sentymentalnej (materialne oczywiście są cenniejsze), najcenniejszym z moich jest pewien dyplom. Dostałem go za: "Za najwyższą frekwencję w latach 2011/2015." W klasach III-IV osiągnąłem 100 %, czyli nie opuściłem nawet jednej lekcji. W klasie I był chyba jeden pogrzeb, w II raz byłem chory, ale wróciłem przed końcem zwolnienia lekarskiego (aż się koledzy dziwili). Stosunkowo niedawno odkryłem, jak dużą ma on dla mnie wartość. Nie chodzi wcale o podpis wychowawcy czy dyrektora, unikalny papier na jakim go wykonano, ani o obramowanie. Zawarto na nim pewien cytat, który pomału zaczyna być moim życiowym motto: "Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia. Codzienny obowiązek, prosty i niepozorny, wystarczy, aby je upiększyć i uszlachetnić." - H. Bordeoux. Ilekroć zabieram się za coś, co przerasta moje możliwości, czytam go i wiem, że poświęcając odpowiednio dużo pracy zdołam dokonać wszystkiego, co tylko sobie wymarzę.

  1. Show previous comments  2 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @Bronek Nie trzy lata, tylko dwa ;) W klasach I-II kilka razy mnie nie było. Zresztą, podobno rekordu nie pobiłem, bo ponoć był taki jeden w mojej szkole (jakiś starszy rocznik), co miał 100% przez całą szkołę (o ile można wierzyć dyrektorowi).

  3. PervKapitan

   PervKapitan

   Przy rozdawaniu świadectw w ostatniej klasie wychowawczyni powiedziała mi, że najwięcej godzin opuściłam xD Wszystkie były usprawiedliwione, ale wszystkie usprawiedliwienia sama sobie pisałam :v 

 13. Znalazłem dwie identyczne bajki, z tą różnicą, że jedna powstała na zachodzie, a druga na wschodzie.

   

  Przyjrzyjmy się szczegółom: jedna blondynka o niebieskich oczach, druga ruda, na nie dwie jeden facet, śnieg i przyjaciel z tyłu. Wszystko się zgadza.

   

   

  Nowy obraz mapy bitowej.jpg

  1. Show previous comments  1 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @Krisu Ciekawe rzeczy mówisz. Muszę zapamiętać. Swoją drogą, jeżeli ktoś tu od kogoś papugował, to raczej Japończycy. Schwarzesmarken jest z tego roku. Zresztą, blondynka o niebieskich oczach i młodsza ruda dziewczyna są postaciami już nazbyt wyeksploatowanymi przez kulturę, żeby mówić o jakimkolwiek plagiacie.

  3. Krisu

   Krisu

   @Sakitta Może Japończycy w końcu dali Disney'owi posmakować ich własnego lekarstwa? Zresztą, ciekaw jestem, czy może się to skończyć w sądzie pozwem o plagiat. Amerykańska wytwórnia była już kilkanaście razy pozywana o kopiowanie cudzych pomysłów, ale jak dotąd chyba żadnej sprawy nie przegrała.

  4. Sakitta

   Sakitta

   Naprawdę wątpię, żeby ktoś tu kogoś pozwał. Cały temat umieściłem w formie żartu ;)

 14. Zdecydowanie najpiękniejsza bajka na świecie:

   

  http://anime-odcinki.pl/anime/girls-und-panzer-der-film

   

  (Jakby co, wcześniej był serial o tej samej nazwie, poruszał fabułę sprzed wersji kinowej)

  1. Talar

   Talar

   Nie nazywaj anime "bajką".

  2. Krisu

   Krisu

   Przetłumaczyli już film, a ja nie zauważyłem?! 

    

   Dzięki wielkie za link. No i "Panzer vor!" :rdblink:.

  3. 1stChoice

   1stChoice

   > Czytasz początek statusu "Zdecydowanie najpiękniejsza bajka na świecie".

   > Wchodzisz z zainteresowaniem

   > Okazuje się, że to anime.

   > ... przemilczasz i kontynuujesz życie jakbyś nigdy tego nie widział.

 15. Wyobraźmy sobie Death Note w postaci zeszytu do religii.

  1. PervKapitan

   PervKapitan

   Takiego z twarzami Maryi na stronach? :v

  2. Decaded

   Decaded

   Tyle kutasów by poumierało...

 16. Znalazłem nadzwyczaj słodką bajkę o dziewczynkach. Obejrzyjcie do końca:

   

   

   

  1. Show previous comments  9 more
  2. Sakitta

   Sakitta

   @WilkU "Tak, wiem domorośli ''specjaliści'' hejcą bardzo" Weź mi o Furii nawet nie wspominaj. Dowódcy z tamtego filmu byli skrajnymi idiotami. Śmiałem się z tego filmu, serio. Umiejętności strategiczne porównywalne z Opowieściami z Narnii. Girls und Panzer reprezentuje zupełnie inny poziom. Sam byłem pod wrażeniem geniuszu strategicznego Miho Nishizumi, a jeśli chodzi o Furię, na Wocie dzięki chatowi lepsze taktyki ustalaliśmy razem z gimbusami. :)

  3. WilczeK

   WilczeK

   Film ma kilka kruczków, ale ogląda się fajnie i umiem oddzielić film akcji,  od dokumentalnego. 

    

   To tak jak WoT. Ludzie lubią, choć mało ma z realizmem wspólnego. 

  4. Sakitta

   Sakitta

   Po prostu cały ten zamysł jest głupi. Zrobili film o czołgach, który nie podoba się tym, którzy czołgami się interesują. Lepiej zekranizowaliby "Tygrysy w błocie" - to by się oglądało!

 17. W Polsce naprawdę dużo osób pisze litery "JP". Cieszy mnie, że tak wielu ludzi lubi Japonię, bo to w końcu ich domena internetowa.

  1. Show previous comments  4 more
  2. M3ICHU

   M3ICHU

   Ja znowuż myślałem że litery "JP" pisali prawdziwi patrioci! W końcu "Jestem Polakiem" c'nie?

  3. SnuJ

   SnuJ

   Również mogli to pisać ci którzy akurat spożywali posiłek pisząc "JP" co oznacza "Jem Płatki"

  4. Arjen

   Arjen

   Dokładnie, a w takiej Anglii to nigdy nie widziałem jakichś grafity w stylu CO.UK!

 18. Dlaczego na Allegro w zakładce "Motoryzacja" nie zrobili kategorii "czołgi"...

  1. WilczeK

   WilczeK

   Wąski rynek. :v 

   Ale swoje go czasu był T-55 wystawiony. 

 19. Zastanawiam się, czy nie zmienić sobie religii. Polecacie jakąś?

  1. Show previous comments  4 more
  2. WhiteHood

   WhiteHood

   Ja proponuje w ogóle zrezygnować z religii.

  3. Silicius
  4. OjtamOjtam

   OjtamOjtam

   Polecam gimboateizm ;)

 20. Czy potrafisz obsługiwać bezwzrokowo klawiaturę komputera? Niezależnie, jak odpowiedziałeś, raczej nie zamieniłbyś naszej łacińskiej na japońską:

   

  54098_japonska-klawiatura.jpg

  1. Show previous comments  4 more
  2. Gray Picture

   Gray Picture

   Czyli to działa tak, że najpierw piszą fonetycznie, a potem zmieniają  (przy pomocy programu) znaki fonetyczne na te ostateczne? Te skomplikowane "krzaczki".

   I, jeśli się nie mylę, a tak klawiatura z pierwszego posta jest autentyczna, dałoby się to teoretycznie ominąć pisząc od razu te ostateczne znaki, używając klawiatur z dużą ilością klawiszy? Ale jest to raczej mało praktycznie rozwiązanie. 

  3. Sakitta

   Sakitta

   A swoją drogą. Trochę już zacząłem się uczyć japońskiego, ale gdy tylko zobaczyłem alfabet kanji, od razu mi się odechciało (podobno nawet dorośli Japończycy go nie znają w pełni). Można się w tym języku odnaleźć za pomocą samej hiragany (ewentualnie jeszcze z katakaną)?

  4. Sakitta

   Sakitta

   No to swoją drogą masz umiejętności zbliżone do moich XD

 21. Kiedy zaczynałem oglądać MLP myślałem, że już bardziej porypany być nie mogę. Otóż znalazłem nowy serial i z dumą ogłaszam, że to u mnie postępuje:

   

   

   

  (dla odważnych nazwa serialu: Gochuumon wa Usagi Desu ka?)

  1. Simplistic

   Simplistic

   Hińzkie Bajki  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  2. Sakitta

   Sakitta

   @Simplistic a najgorsze jest to, że bekę mam większą niż z MLP. Jeżeli ktoś uważa, że do kucyków wstyd się przyznać, to niech zostanie fanem tego.

 22. Zastanawiam się, jak zrobić Toi Toi z lustra weneckiego. Zamysł jest taki, żeby wnętrze było widoczne tylko wtedy, gdy w środku jest korzystający.

  1. WhiteHood

   WhiteHood

   Tylko po jaką cholerę?

  2. Silicius

   Silicius

   Lepiej żeby od wewnątrz było widoczne zewnętrze. Każdy kto wejdzie zacznie odczuwać dyskomfort psychiczny :spike: .

  3. Sakitta

   Sakitta

   @White Hood Jak ty mało wiesz o świecie. Ukryta kamera i na youtube. Ludzie zazwyczaj nie znają zasady działania lustra weneckiego i nie połączą faktów, gdy wewnątrz zapali się światło.

 23. Najwyższy czas zrezygnować z Elsy i zmienić wystrój na Kotonohę Katsurę.

×
×
 • Create New...