Jump to content

Dyskusja o zasadności władzy~ Irvan


Cipher 618
 Share

Recommended Posts

"...otwarte wyzwiska pod względem ekipy zawarte w profilu."

(ktoś chyba udeżył w duże skupisko i tak już przerosłych e-członków)

 

Nie chcę nic mówić, ale mods=fags jest akurat starym jak świat i znanym w takim magicznym miejscu powiedzonkiem. 

Funkcjonuje od... 10 lat? 

 

Tak samo jak "OP is a fag" oraz "Tits or GTFO".

 

Albo to był CAŁKOWITY brak wiedzy, albo kompletna ignorancja, albo szukanie dziury w całym... jak to zwykle bywa.

Jakby co. Fuks pisał ścianotekstowy post tłumaczący o jego własnych nawykach i o używaniu takich "tekstów". Wystarczyło czytać.

Ale fakt. Grabił sobie całkiem nieźle.

 

Może i funkcjonuje, ale nie oznacza to, że na każdym forum administracja może sobie na to pozwolić. I dobrze. Co by było, gdyby nieustannie ignorowano jego zachowanie i trzymano na forum - bo zabawny? 

 

1. Arkadiusz Fuks jedzie po administracji, ponieważ wie, że i tak mu wybaczą

2. Inni użytkownicy biorą z niego przykład

3. Z forum robi się "instytucja uciech cielesnych" w języku potocznym nazywana "burdelem". Dopiero wtedy modzi mieliby co robić. (Tak, jestem modem działu, ale mam bardzo małe uprawnienia. Gdybym mógł, zmieniłbym tytuł na "Opiekun/ka". Brzmi sensowniej, nie wprowadza w błąd nowych (otrzymałem kilka zgłoszeń, odsyłałem do "zielonych").

 

Na forum markolf.pl, które chyba jeszcze istnieje, ale daleko mu do tego z przed upadku, był pewien osobnik. Również bardzo charakterystyczny. Wylatywał i wracał jak bumerang. A skoro jemu wolno to i wszystkim. Brak konsekwencji ze strony co raz to nowych modów, kończył się tym, że użytkownicy robili to samo. A gdy otrzymali bana na miesiąc, po powrocie mieli pretensje (słuszne) - "jemu to odpuszczacie (pomimo recydywy), a mnie wywalacie".

 

Jeśli Arkadiusz Fuks robił coś więcej niż ustawianie co raz to nowych (żartobliwych) sygnatur z tekstem "mode nie bij", otrzymywał ostrzeżenia słowne, które nie działały, to nie dziwi mnie taka decyzja. Jeśli chodzi o mnie - popieram. Czym innym jest "bycie charakterystycznym" i branie moderatorów "pod włos" (czyli pisanie czegoś z przymrużeniem oka), a czym innym nagminne łamanie regulaminu. Multikonta? Przy założeniu go po raz drugi powinien polecieć bez żadnych tłumaczeń. I jeszcze jedno - gdyby "obraził" jednego moda, który ma zero dystansu do siebie (przysłowiowy kij, wiadomo gdzie) i bierze wszystko zbyt poważnie, byłbym za n-tą ostatnią szansą. Ale skoro, dotyczy to kilku, a odbyło się głosowanie... Nie mam pytań. Zasłużony perm i tyle. :rd7:     

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites


Zasadniczo zastanawia mnie jedno - 26 moderatorów(działów, globalnych, postaci i ich pomocników[to też funkcje moderatorskie]) a wy zakładacie że akurat tylko tym globalnym coś na wątrobie leży xD

Zegar PLZ

 


Wylatywał i wracał jak bumerang.

 |

 |

V


A gdy otrzymali bana na miesiąc, po powrocie mieli pretensje (słuszne) - "jemu to odpuszczacie (pomimo recydywy), a mnie wywalacie".

To w końcu go banowali, czy nie? Jeśli tak, to tamtejsi użytkownicy nie mają podstaw do używania takiego argumentu.

 

 

Odnosząc się do samego przypadku Arka.

 

Z mojej perspektywy perm jest w pewnym stopniu słuszny, bowiem nie słuchał się ostrzeżeń moderacji i kontynuował swe "niecne sprawki", ale błagam, czy naprawdę nie mieliście już lepszego powodu niż za "mods=fags"(?)

Link to comment
Share on other sites

Jest okazja pocisnąć zielonkę, wreszcie coś się dzieje :yay:

 

Obczajmy dwie kwestie:

 

1. Fuks obraża userów.

"Users=fags; usere nie postuj". Zastanawiam się ile zgłoszeń by się pojawiło. Na pewno ktoś poczułby się urażony, bo jakiś ktoś obraża akurat jego bo czuje się kawałkiem tej społeczności. Może ktoś poczułby się w obowiązku i odezwał się w imieniu wszystkich. Więc, tak czy tak, zgłoszenie i oburzenie by było. Ale jak obraża modów? "Fajny kolo!" A jak zza winkla wyjrzy moderator? JM 50% bo się trochę cykam?

 

2. Fuks obraża czerwonych.

W sumie, nikt by tego nawet nie dostrzegł, bo w ułamku sekundy nie zostałby po nim ślad na tym forum. Nic! Nawet wspomnienie po jego postach by wyparowało. Pewnie nawet byście nie zauważyli. "Był jakiś Fuks?" I znów: zbanowali moderatorzy? "ODBANOWAĆ FUKSA!".

 

Zrozumcie, że gość nie miał za grosz szacunku do naszej pracy. Jawnie lał na nasze upomnienia, warny nic nie dawały. Dostał bana, zdjęto go z upomnieniem by się wreszcie ogarnął, dalej miał to gdzieś. Naprawdę mieliśmy go tutaj trzymać? Weźcie się zastanówcie. Może i był śmiechowy, ale wreszcie przegiął.

 

A może tak zlikwidować moderację? Poczekajcie wtedy kilka dni. forum nie będzie się nadawało do użytku. Zlecą się trolle, zacznie się przegnanie pały. Kto tu wtedy zostanie? Banda heheheheszkowców? I oni odejdą, bo trolling z zewnątrz będzie srogi. Kto pilnuje, żeby jakoś dało się tu wytrzymać? My. Kto obrywa z każdej strony? My. Ale spoko, ciśnijcie dalej a potem zastanawiajcie się, czemu na tym forum jest burdel nie do ogarnięcia...

Edited by Draques
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

A mi się raczej coś takiego nie widzi. Coś czuję, że szybko modzi, by wrócili, bo już się robi zbyt duża jatka. Regulamin jest po to, by można było chodzić po forum bez obaw o jakieś chore wybryki wszędzie, gdzie się da, a mode są od tego, by gnoić tych, co tego nie respektują. Czy teraz był słuszny, czy nie ten ban, to nie zmienia faktu, że poprzedni był zdjęty, przed czasem i nic to nie zmieniło. Niby, to było dawno i nieprawda, ale szczerze. Jak to ma być powtórka z rozrywki tylko słabiej, to jak dla mnie nie jest zmiana.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Podejmijcie ten eksperyment. Zdejmijcie moderację/zróbcie user moderation. Mam teraz gdzieś sprawę Fuksa, ale lubię eksperymenty.

No, naprawdę fajnie by było (sarkazm). Wierzcie mi, pół dnia byście nie wytrzymali, to nadal jest (póki co) dość spore forum z dużą liczbą aktywnych użytkowników i administracja jest tutaj więcej niż bardzo potrzebna. Byłam już na takim forum, z którego z czasem wyparowała niemal cała moderacja i apokalipsa to jedyne słowo, którym można spokojnie określić to, co tam się potem działo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


Zdejmijcie moderację/zróbcie user moderation.

 

O, o społecznej moderacji się dużo naczytałem. ZUO!! Jednym słowem :(Byłam już na takim forum, z którego z czasem wyparowała niemal cała moderacja i apokalipsa to jedyne słowo, którym można spokojnie określić to, co tam się potem działo.

 

Masz na myśli, Biura Adaptacyjne. Bo z tego co wiem, a jestem userem. Z kilkudziesięciu modów, zostało... Bo ja wiem... 5ciu?

Link to comment
Share on other sites

@up: Ale ty chyba nie umiesz czytać. Choćby z tym derpibooru, że nie da się tam blokować. O filtrach nie słyszałeś?

 

Wątpię by dało się tam zablokować rysunki marnej jakości, o których to MaciejKamil się w ostatnim poście wypowiedział. 

Link to comment
Share on other sites

Wątpię by dało się tam zablokować rysunki marnej jakości, o których to MaciejKamil się w ostatnim poście wypowiedział. 

Generalnie takie głupawe rysunki z mspaintu czy pokrewne się da. Zależy jeszcze jaki ktoś ma smak, bo na przykład to co dla mnie jest średnie może być dla niego gówniane. Filtru stricte pod jakość chyba nie ma, choć są zbliżone.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Borze jedyny ile tekstu
1311704000383.png

Nie wiem zbyt o co chodzi, ale jak nadal o samowolkę bez modów to taki pomysł 2/10
Tematyka forum to kuce, mieszają się tutaj ludzie w wieku około dwudziestu i około dziesięciu lat, ktoś musi trzymać ten syf w ryzach. W końcu to chyba największe forum o pucach w Polszy naszej dumnej. Po co psuć dzieciom umysły heheszkową samowolą na forum, to złe pod względem tego co wrzucać mogą starsi i tego jak pewne i bezkarne mogą się poczuć młode dusze :v Wiadomo że w dobie internetów i tak sobie łepki wyniszczo, ale po kiego mieć to na sumieniu? Jest dobrze tak jak teraz, po co eksperymentować?
Jak już ktoś to napisał to sorki, nie chce mi się czytać tego wszystkiego :I
 

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites


Zgłaszam zażalenie na moderację, bo nie chce wyodrębnić potencjalnie ciekawego, acz nieco offtopowego wątku z tego tematu >:(.

 

Mówiłem - chcesz taki temat to sobie go załóż w Offtopic. Po to jest ten dział, żeby można było sobie tematy zakładać. Problemu nie widzę żadnego.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Guest ChrisEggII

Mówiłem - chcesz taki temat to sobie go załóż w Offtopic. Po to jest ten dział, żeby można było sobie tematy zakładać. Problemu nie widzę żadnego.

Warto jednak byłoby te posty wydzielić. Bez nich nowe osoby w dyskusji mogą nie łapać wątku, albo nie zauważyć argumentów, które wcześniej tutaj padły.
Link to comment
Share on other sites

Warto jednak byłoby te posty wydzielić. Bez nich nowe osoby w dyskusji mogą nie łapać wątku, albo nie zauważyć argumentów, które wcześniej tutaj padły.

 

A jaki problem zrobić screeny? 

 

Albo porobić cytaty?~Zegar

Edited by Zegarmistrz
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest ChrisEggII

A jaki problem zrobić screeny? 

 

Albo porobić cytaty?~Zegar

Może watro zrobić to chociażby po to, żeby nie walały się tutaj posty nie związane z tematem? Moderacja lubi się powoływać na porządek, więc i powinna to pokazać czynami.
Link to comment
Share on other sites

To skoro w offtopie...

 

Sam eksperyment byłby ciekawy. W końcu wiele osób przestałoby spazmować jaka to moderacja jest och i ach, malina, miód i orzeszki, że bez niej to tylko Sodoma I Gomora nas czeka, a także użytkownicy, którzy uważają zielonych za diabły wcielone i dzieciaki wyżywające się w Internecie. Skończyłoby się bawienie we wróżbity Macieje ( :kappa: ) i innych jasnowidzów, opierając się na samych PRZYPUSZCZENIACH.

 

Otrzymalibyśmy REALNĄ ODPOWIEDŹ na pytanie: To Moderacja jest w końcu potrzebna, czy nie?

 

Takie małe porównanko do świata realnego, by choć trochę mój przekaz zrozumieć:

 

1. Wyobraźmy sobie, że forum to dom, nastolatek to użytkownicy, a rodzice to modzi.

2. Rodzice ciągle nastolatkowi przypominają, że bez nich sobie nie poradzi i puści dom z dymem.

3. Zabierzmy na chwilę rodziców ze sceny i pozostawmy nastolatka samego. Niech sam zadecyduje co będzie robił pod nieobecność "starszych".

4. Teraz dajmy mu trzy opcje:

- Organizacja imprezy oraz zaproszenie na nią znajomych.

- Siedzenie przy komputerze, oglądanie MLP, przeglądanie fora i inne duperele.

- Niech się leniwi.

5. To od niego zależy jak spędzi czas sam, ponieważ nikt go nie nadzoruje. Czuje pełną wolność.

6. Przypuśćmy, że wybrał opcję pierwszą, zorganizował tą imprezę, ale pozostawił dom w opłakanym stanie.

7. Z powrotem wprowadźmy na scenę rodziców.

8. Nastolatek udowodnił, że nie jest jeszcze gotowy do samodzielności i odpowiedzialności.

 

"Dopóki czegoś nie wypróbujesz, nie dowiesz się jak i czy poprawnie działa"

 

A tak bardziej poważnie to wiem, że sam pomysł nie wypali, gdyż głos decydujący ma admin, a ten go odrzucił. Ponoć jesteśmy profesjonalnym forum, więc tym bardziej jest nie widzę sensu w realizacji eksperymentu.

Qt9abkP.jpg

Edited by Garin
Link to comment
Share on other sites

To ja stwierdzam że sama sytuacja jest śmieszkowa, Fuks dostał banana i zapewne nie zostanie odbanowany w najbliższej przyszłości więc na ch*j drążyć temat?

 

A jakby mode znikli to ciekaw jestem jak szybko forum wybuchnie :^)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...