Skocz do zawartości

Fallout: Equestria [PL][NZ][Grimdark][Crossover]


Poulsen

Recommended Posts

Tłumacz chciałby zaznaczyć, że:

 

a) pracuje na pełny etat, przez co dysponuje ograniczonymi zasobami sił i wolnego czasu (nie każdy jest w gimbazjum/liceum/na studiach ;P ).

 

b) ma o dziwo życie osobiste, co jeszcze bardziej pomniejsza ilość czasu dostępnego na tłumaczenie.

 

c) tłumaczenie idzie do przodu powoli, ale nieubłaganie. Nie podam kiedy będzie nowy rozdział, bo istotnie rzadko udaje się mi dotrzymać terminu; nie zamierzam jednak przerywać prac.

 

d) Applejack is Best Pony.

 

e) Celestia is Best Princess.

 

Tyle. Cierpliwości ludziska, Littlepip i kompania powrócą.

Edytowano przez Poulsen
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cała reszta fanfików to spinoffy, które zazwyczaj nie są ze sobą powiązane - możesz więc je czytać w wybranej przez siebie kolejności. Natomiast zdarza się, że w każdym spinoffie są nawiązania do innych, a na pewno pojawiają się nawiązania do oryginału - zazwyczaj nie ma to jednak wpływu na radość z czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj, tak. Rozdział dziewiętnasty.
To właśnie tutaj zacząłem tak bardzo nie lubić Velvet.
Tłumaczenie jak zawsze świetne, aczkolwiek... naprawdę polecam poszukanie sobie jakiegoś korektora ;) Bo mimo że tekst jest ogólnie napisany świetnie, to często napotykam na literówki albo źle odmieniony rzeczownik. Wiadomo, w tak długim tekście ciężko czegoś takiego uniknąć, wiem z doświadczenia. Ale po to są korektorzy.

Edytowano przez Kingofhills
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany update:

- od jutra ruszają prace nad Rozdziałem Dwudziestym. W końcu trochę mi się uspokoiło (odpukać) w życiu prywatnym, więc prace powinny iść teraz szybciej. Wypatrujcie na moim statusie linka do streamu :)
- od teraz rozdziały będą przed publikacją przechodziły przez ręce korektora, aby zmniejszyć liczbę literówek i innych błędów. Ostatnio robiłem wszystko samemu i jakość na tym nieco ucierpiała. Zacznę też używać w dialogach półpauz (ponoć lepiej wyglądają).
- wszystkie dotychczas opublikowane rozdziały zostaną przejrzane i poddane korekcie (patrz wyżej). Być może zmienię jedną lub dwie rzeczy w samym tłumaczeniu, będą to jednak drobnostki.

Na razie to tyle. Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę ;] Trzymajcie się ludziska, dzięki, że macie czas i chęć, żeby czytać owo "dzieło" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Byliśmy cierpliwi i rozdział dostaliśmy. Zakończył się w takim ciekawym momencie, normalnie spodziewałam się wszystkiego !

Też jednak przyznaję że jak dotąd to chyba najciekawszy.

Myślałam że to pewnie nie jest kucyk, raz nawet przemknęło mi przez myśl, że smok ale Spike! No nic, idę zbierać mózg ze ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielmożny Panie za przetłumaczenie kolejnego rozdziału. Odwalasz DOBRĄ robotę :)

Tak jakoś przypuszczałem że Stróżem może byś Spike. To całe wałkowanie "Znajdź swój element/Znajdź przyjaciół" pasowało mi do kogoś kto był Elementem, tudzież dobrze je znał no i jeszcze musiał żyć DŁUUUUGOOOooo... Pasowały mi Księżniczki (DEAD więc odpada) Ktoś przerobiony w ghula choć niezbyt i nasze wierne smoczysko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś oficjalną zgodę od autora tzw. "Rozdziału 20.5" na jego przetłumaczenie. Za kilka tygodni powinien pojawić się w dziale My Little Seduction.

 

PS. dla osób które nie wiedzą co to "Rozdział 20.5": jest to clop bazujący na pewnej scenie z Rozdziału 20 ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś oficjalną zgodę od autora tzw. "Rozdziału 20.5" na jego przetłumaczenie. 

 

PS. dla osób które nie wiedzą co to "Rozdział 20.5": jest to clop bazujący na pewnej scenie z Rozdziału 20 ;)

7605567562_5dd9f1ff0b.jpg

Za kilka tygodni powinien pojawić się w dziale My Little Seduction.

 

angry-must-resist.jpg

 

Zrobić nadzieję i tak ją zepsuć...

Ale wiem,wakacje,więc (mówiąc growym żargonem) GL HF.

Edytowano przez Saper9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...