Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Spoiler Cat

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2

Recommended Posts

No ja akurat czytałem i słuchałem wszystkie spoilery jakie wyszły i mimo to odcinki te podobały mi się .

Guest Piter Wan Kenobi

Ja tam spoilerów nie czytałem,osobiście wolę sam się przekonać co będzie niż wiedzieć wcześniej.

ja tam na sam odcinek nie narzekam tylko na to co zrobili z Sombrą, bo jego postać naprawdę fajnie się zapowiadała, dostaliśmy sztampę i to tak oczywistą, że tylko można zrobić :lunaderp: lub :facehoof: gdy się to widzi

ja tam na sam odcinek nie narzekam tylko na to co zrobili z Sombrą' date=' bo jego postać naprawdę fajnie się zapowiadała, dostaliśmy sztampę i to tak oczywistą, że tylko można zrobić lub gdy się to widzi[/quote']

No popieram , można to było pociągnąć na 3 odcinki np , a nie długo długo nic , a jak już się rozkręca , to koniec bo czas się kończy .

Ale , jak by się zastanowić , to poprzednie złe charaktery , też przegrywały w bardzo szybki sposób , bez żadnej wielkiej walki , tylko od tak po prostu pufff i koniec odcinka ....

teraz obejrzałem odcinek ponownie i sadzę że Sombra wróci bowiem nie został całkiem zniszczony dowodem jest t to co dzieje się w 38 minucie tego połączonego odcinka mianowicie Kryształy Cienia ulegają implozji widać niebieską obwódkę na nich co to potwierdza, ale na samym rogu Sombry obwódka się nie pojawia, a jak dowiedzieliśmy się wcześniej Róg Sombry został przycięty przez tarczę Cadence i ten odcięty fragment znalazł się za tarczą i zaczął tworzyć Kryształy Cienia, a jak wiemy to w rogu Jednorożca znajduje się jego cała siła magiczna (wiem to z odcinka Powrót do Harmonii)

sadzę zże Sombra wróci

Oj wróci mój drogi Zandi, oj wróci! Odsyłam do wątku o Sombrze, gdzie zamieściłem link do pewnej teorii na jego temat.

Podobno Discord , też powróci , ale osobiście nie wiem czy to potwierdzona informacja , czy domysły , ale fajnie by było zobaczyć tych dwóch razem w jednym odcinku np :)

Ta książka ?

A może coś o tym...

no...

zapomniałem jak on się nazywa, jakiśtam brodaty...

co była za niego twi przebrana...

To pewnie, jak już ktoś wspomniał, "1001 dowcipów o Celestii" :rainpriest:

King Shadowmare? Srsly? "Mare" trzeba by było odjąć, bo to przecież znaczy "Klacz". King Shadow nie ma tego czegoś, a znaczy tyle, co King Sombra. I to jest dobre imię.

@Pimmeyvven Ruhtinas (na Anioła, co za nick... A Tarru narzekał na moją fanaberię "Princess Mi Amore Umbra" :3 ) - spoilery zdradzające całe zakończenie są do kitu (tak przy okazji to Desmond umrze), ale takie małe, które budują napięcie, ale nie zdradzają zbytnio fabuły, są właśnie świetne. Wolę już nałykać się teorii spiskowych i małych spoilerów niż przemierzać Internet na palcach, bo a nuż zaatakują cię spoilerem?

Jakby co to najlepiej ogląda się bez zadnych napisów w wesji angielskiej, a jeśli chodzi o odcinek fajny, ale z Diskordem lepszy.

Fabuła fajna.

Muzyka jedna z najlepszych.

Ale początek i koniec <świetny>

Khem :twilight9: ~Keola

Mi się podobało ale nie tak bardzo jak w poprzednim sezonie pierwszy odcinek.

Sombra i Discord ? E nie żebym miał coś przeciwko takiej kombinacji, ale jest 1 tyci mici malusi problemik jak by to powiedziała :pinkie:, a mianowicie zaklęcie Mane6, które zamieniło Pana Chaosu znów w [Miejsce Ulżenia Sobie] dla Gołębi musiało by bardzo osłabnąć a na to się nie zanosi, chyba że w odcinku z Amuletem Alicorna zaklęcie osłabnie, bo element Twi ją Odrzuci, po przemianie

Początek sezonu nie jest taki tragiczny. Są gdzieniegdzie błędy, ale i tak się postarali. Ale kilka akcji mnie powaliło (rzut Kredensem xD ) Szkoda tylko, że King Sombra taki trochę... no... ciotowaty. Moim zdaniem też powinni rozwinąć wątek z Twilight, używającą "czarnej magii". Fajny byłby motyw, gdyby ta magia ją opanowywała :3 Obejrzę to jeszcze kilka razy i bardziej się wypowiem. No i ten mudżim Spike się na coś przydał xD

Spike , tak faktycznie przydał się , ale chwila , jedyne co on zrobił , to dostarczył te serce , ale i tak całą robotę odwaliła TS , więc zasadniczo nie dokonał aż takiego heroicznego wyczynu moim zdaniem .

Jak dla mnie odcinki fajne. 8/10 Humor jest, fabuła też, animacje są lepsze niż w poprzednich sezonach i piosenki dosyć na poziomie i mogą wciągnąć (ale jednak nie są takie jak This Day Aria, chociaż się nie dziwię, Sombra jakiegoś pięknego głosu nie ma xd). Zawiódł mnie i tak właśnie Sombra (jak większość), ma za mało kwestii i mało o nim wiemy. Hmm... może naprawdę tak jak większość mówi, on wróci i więcej się o nim dowiemy? Ach i ta książka na samym końcu odcinka... Fajnie by było gdyby pojawiła się w jakimś następnym odcinku (dowiedzielibyśmy o czym w ogóle ona jest). Ogólnie bardzo mi się podobały kryształowe kuce (tylko dlaczego wśród nich nie ma pegazów ani jednorożców?) i Pinkie Spy (zwłaszcza to przebranie za Fluttershy). No i w końcu Spike jest bohaterem!

Moim zdaniem ma chrypę i tyle. Ogólnie gdyby więcej coś mówił bardziej mogłabym usłyszeć jego głos. Ale i tak... Sombreo nie pasuje do kogoś kto by lubiał śpiewać. Nie wyobrażam sobie go śpiewającego. A tak w ogóle to strasznie mnie zastanawia jakby Cel i Luna wyglądały jako crystal ponies. Musiałyby by być dopiero śliczne :pinkie2: !

@Mleczko, zapewne dlatego nie ma wśród nich pegazów i jednorożców, bo to nie są też ziemskie kucyki. Można rzec, że jest to czwarty gatunek kucyków na ichnim świecie :)

Powiem tak. Odcinki fajne, śmieszą, ale jakieś super nie są. Do tego zamknięto ciekawie zapowiadający się wątek w 2 epizodach, no, ale czego się spodziewać po ekipie, która tak samo zmaściła już 3 wątki? Ale możliwe, że wątek będzie kontynuowany, zobaczymy. No i jak zwykle zabrakło mi magii, a odcinki te tylko udowodniły, że serial jest teraz robiony bardziej dla Bronies niż dla dzieci i ich rodziców. Szkoda, bo przekształca się w coś całkiem innego niż było na początku, a to jednak początek nas tu wszystkich zebrał, a nie obecność rzeczy, których chcieliśmy w MLP. 7/10 Odcinek wygrywa Shining Armor rzucający Kredensem. "My name is Shining Armor and this is Jackass!"

Odcinek wygrywa Shining Armor rzucający Kredensem.

"My name is Shining Armor and this is Jackass!"

Racja. To był mój ulubiony i moim zdaniem najlepszy moment. Rzut żoną - poziom ekspert.

Niedawno obejrzałam...I BYŁO EPICKIE! Oby było więcej takich odcinków!Gdy Twi była zamknięta,Spike-Bohater,Kryształowe imperium,ten zjazd Twilight i Spike'a na schodach...potknięcie Twi,Bohaterska Dashie,Jeszcze śmieszniejsza Pinkie Pie,urocza Fluttershy,zdeterminowana Applejack,Rarity,Celestia i LUNA!W końcu,więcej Luny!Shining rzucający Cadance...rozwaliło mnie to.To wszystko było epickie!Sombra był świetny,Mane6 i inni też.Nie ,no jestem taka podekscytowana!Epicki odcinek!... a tak na serio to 9/10 ;)

Powiem szczerze że cały odcinek objerzałem jak jakaś superprodukcje Disneya i nawet nie narzekałem że to tylko 40 minut. Był przepełniony akcją, napięciem i emocjami kucyków. Czy ja wiem czy to idzie w dobrą stronę? Mam nadzieję że kolejne odcinki będą bardziej o przyziemnych/chmurnych sprawach. Poziom animacji chyba przebił wszystkie inne idcinki. 9/10

Co do przemyśleń na temat odcinka znalazłem ten temat, więc:

• Król Sombra został pokonany przez księżniczki ponad 1000 lat temu.
  • Luna została wygnana dokładnie 1000 lat temu.

Więc czy możliwe jest że Luna szukając kryształowego serca znalazła przeklęte przez Sombrę drzwi, które zmieniły ją w zazdrosną Nightmare Moon?

Co o tym myślicie?

No niekoniecznie drzwi, ale połączenie sił Jego Wszechmocnej Wysokości i Luniaka jest ciekawe i nieco prawdopodobne. Przecież przed sezonem 3 coś mówili, że będzie coś o przeszłości Luny i historii Equestrii.

Hmm... ale zapominasz też o tym, że w tym samym czasie, tuż przed swoją porażką, Sombra rzucił klątwę na Imperium, przez co zniknęło na tysiąc lat... Chyba że masz na myśli czas sprzed jego pokonania... Sądzę, że skoro pomogła siostrze pokonać króla, do spaczenia jeszcze nie doszło.

Więc czy możliwe jest że Luna szukając kryształowego serca znalazła przeklęte przez Sombrę drzwi, które zmieniły ją w zazdrosną Nightmare Moon?

Co o tym myślicie?

Ciekawy pomysł , gdyby się okazało , że faktycznie oba te wydarzenia są ze sobą powiązane , mielibyśmy hiciora !

Luna , przeistacza się NMM , za sprawą czarnej magii Sombry , wow :)