Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Lemuur

Nasze ulubione anime

Recommended Posts

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że w całym życiu oglądałem na serio tylko dwa anime. Nie liczę Króla Szamanów czy jak to się nazywało, bo wtedy chłonąłem wszystko.

Naruto (+Shippuden) - za dzieciaka obejrzałem parędziesiąt pierwszych odcinków aż do wygranej walki z Zabuzą i Haku. Parę miesięcy temu znajomi zaproponowali mi wspólne oglądanie, bo oni w tym siedzą od jakiegoś czasu. No i od tego czasu pękło ponad 200 odcinków z mojej strony, ogląda mi się naprawdę przyjemnie. Jest parę świetnie zarysowanych charakterów, klimaty też są w moim stylu. Jedyne co czasem drażni to idiotyczne "wspominki" czyli przypominanie tego co było wcześniej. Jest ok gdy autorzy przytaczają jakiś naprawdę daleki fragment od którego minęło dużo czasu. Gorzej gdy bohaterowie "wspominają" coś co było czasami minutę (jak nie krócej!) temu, albo w jednym odcinku parę razy przypominają sobie to samo. No krew zalewa.

Seto no Hanayome - To już inna historia. Któregoś dnia poprosiłem Xyzia (był techniczny tutaj, pozdrawiam Tomek!) aby wyciągnął mi z otchłani jakieś anime. Nie za długie, nie za krótkie. Chyba lepszej osoby zapytać nie mogłem, gdyż idealnie trafił. Pomijam już to, że celowo wybrał to z syrenkami (była na to wtedy fajna jazda na forum), do tego w serialu występuje Luna. Humor momentami był tak abstrakcyjny i absurdalny, że po prostu mnie rozwalało. Jedyne co nie podobało mi się to główny bohater - pipka jakich za przeproszeniem za dużo w wielu anime. Tak czy siak ten serial uwielbiam.

Pozdrawiam wszystkich którzy lubią dobrą fabułę i poczucie humoru!

"Hellsing" i "Hellsing: Ultimate" - przywraca wiarę, że można stworzyć dobrą historię o wampirach. Lubię w nich wszystko: od muzyki przez postacie nadmiernej przemocy i rozleewu krwi :rdblink:.

"Girls und Panzer" - przyjemnie czasem "wyłączyć" wszystko to, co wie się o broni pancernej i popatrzeć sobie na driftujące czołgi z okresu II wojny światowej.

78845f5911.jpg

To takie moje top 10. Niekoniecznie są jednocześnie moimi ulubionymi, mam kilka amino, które nazwałbym ulubionymi, mimo że wystawiłem im np. tylko 7/10, ale to, że mi się podobają, nie znaczy, że nie widzę ich wad. Te anime, którym dawałem 9/10 i wyżej, to takie, które wady może i mają, ale są naprawdę tak nieistotne, że nie mogą wpływać na ocenę. 

W tym temacie na dzień dzisiejszy jestem zielony jak kapusta z PGR-u, ale najbardziej lubię "Girls und panzer".

• Upvote 1

"Legend of the Galactic Heroes" jest u mnie bezwzględnie na podium, jako najlepsze anime i najlepszy serial jaki widziałem w całym swoim życiu. Nieważne ile razy bym go oglądał zawsze mnie potrafi zadziwić wspaniałymi scenami bitewnymi, idealnym podkładem dźwiękowym czy pełnymi życia postaciami. 

O rany trochę tego jest.

One piece

Attack on titans

Durarara

Boku no hero Academia

Sword art online (oba sezony)

Konosuba (oba sezony)

Spice and Wolf (też oba sezony)

Nanatsu no Taizai

Noragami

Noragami Aragoto

No game no life

Date a live (również oba sezony)

Kobayashi-san Dragon maid

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

• Upvote 1

Hmm troszkę tego było... 
Dragon Ball, Z, GT
Slayers, Next, Try 

Soul Hunter

Fullmetal Alchemist

Spirited Away: W krainie bogów

Nausicaä z Doliny Wiatru

Opowieści z Ziemiomorza

Księżniczka Mononoke

Sakasama no Patema

Edited by Starlight Sparkle

Trochę tego by było, ale jak miał bym wybierać to mogę z całą stanowczością powiedzieć że Love Live, zarówno School idol project jak i Sunshine .

Bezkonkurencyjnie - Fullmetal Alchemist:Brotherhood. Chyba najlepsze anime jakie powstało i nie sądzę, żebym kiedykolwiek obejrzał lepsze.

• Upvote 1

Na dzień dzisiejszy na równi z One Piecem postawiłbym Hunter x Hunter. Arci z mrówkami i pająkiem w mojej ocenie genialne. 

One Piece naprawdę fajne. Uwielbiam piratów :v

No a drugie bardziej chyba psychologiczne to Re Zero. Polecam serdecznie 

Dnia 8.06.2016 o 21:10, Forest Wind napisał:

One piece, najlepsze ze wszystkiego co obejrzałem.(e201)

imagesG4PX0ZKX.jpg.6a7e9fc0c002357ea9e28one_piece___sabo_by_sa_dui-d7e8rdc.thumb

Szacunek. 

Dnia 23.11.2017 o 22:06, Lucjan napisał:

One Piece naprawdę fajne. Uwielbiam piratów :v

Bardzo fajnie, szacunek. 

Dnia 8.06.2016 o 00:19, Salto napisał:

One Piece, bo wciąga, inspiruje i motywuje do działania. Podjarał mnie prawie tak, jak MLP na początku.

Kapelusz z głowy, szacunek.

Po tym jak zaczalem czytac One Piece to pojawil sie problem z prowadzeniem kazdego RPG'a. Zryte pomysly same wchodzą do zrytej bani. ;)

Temat mówi że "ulubione", dlatego powiem że One Piece jest zdecydowanie moją ulubioną... anime? Nie, mangą! :F

• Upvote 1

Nie chce mi się tego pisać. Przybyło tego. Heh, chyba naprawdę nie mam życia.

Spoiler
1 godzinę temu, ByczekPazerny napisał:

Temat mówi że "ulubione", dlatego powiem że One Piece jest zdecydowanie moją ulubioną... anime

Wszyscy ci którzy lubią One Piece mają u mnie szacunek, bo wiedzą co najlepsze.

• Upvote 1

Ekstra. 

Ja wole mangę od anime, przy kazdym japońskim tytule, ale nie widzialem ich duzo. Jezeli jednak mieli bysmy rozsmarowywać na tym forum temat One Piece'a to bylby do tego potrzebny nowy temat. :) 

3 godziny temu, ByczekPazerny napisał:

Ekstra. 

Ja wole mangę od anime, przy kazdym japońskim tytule, ale nie widzialem ich duzo.

Powiem tak. Nadal szukam mangi z Jojo!!!!!

Dnia 21.11.2017 o 17:13, ZSRRKnight napisał:

Bezkonkurencyjnie - Fullmetal Alchemist:Brotherhood. Chyba najlepsze anime jakie powstało i nie sądzę, żebym kiedykolwiek obejrzał lepsze.

A widziałem lepsze anime. Przynajmniej moim zdaniem Fairy Tail jest lepsze.

Chce tylko zaznaczyc ze nie uwazam sie za eksperta, czy nawet znawce. Co to jest Jojo nie mam zielonego pojęcia. ;) Dużą stycznosc mialem jedynie z Naruto, One Piece, Blech i Berserk. Niektorym tytułom tylko się przyjrzałem, i np. Fairy Tail mi sie nie spodobal. Z tego co mi się wydaje to niektore anime nie mają komiksowego pierwowzoru, nie są adaptacjami, i nie ma do nich dorobionej mangi.

Co do wyższosci anime nad mangą warto by chyba bylo wymienic Shingeki no Kyojin.

Edited by ByczekPazerny

41 minut temu, ByczekPazerny napisał:

Co to jest Jojo nie mam zielonego pojęcia.

Jojo Bizzard Adventure. Polecam :v

Ok no to pora dać listę wszystkich ulubionych anime. Wszystkie które podam są według mnie na tym samym poziomie. 

- Fairy Tail 

- Jojo Bizzard  Adventure

- Re Zero

- Naruto

- One Piece

- Hellsing

- FMA

- Beelzebub

- Highschool DXD

- Highschool of the Death

- Valkyrie Drive

- Elsword ( tak jest z tego anime i jest świetne )

giphy.gif

Edited by Lucjan

Prosze Państwa, skoro nie ma tematu o One Piece, to napisze tutaj - ostatnie rozdziały zaorały. Naprawde, jestem prze szczęśliwy. :D Ktoś z was czytał? 903 rozdział <3

• Upvote 1