Skocz do zawartości

Nasze ulubione anime


Lemuur

Recommended Posts

Nigdy jakoś anime się zbytnio nie interesowałem. Dopiero niedawno trochę się wciągnąłem w jego oglądanie. Na razie anime jakie obejrzałem można zliczyć na palcach jednej ręki, ale z tych co obejrzałem, do ulubionych należą:

- Sailor Moon

- Full Metal Alchemist

- Kenichi: The Mightiest Disciple

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch.. Hmm... Ciężko, bo niektórych tytułów nie pamiętam xD

 

1. Ao no Exorcist(na zawsze na szczycie rankingu)

2. Sword Art Online

3. One Piece

4. Shiki

5. Death Note

6. Naruto Shippuuden

7. Bleach/Fullmetal Alchemist

8. Fairy Tail

Edytowano przez Rainbow Blitz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dodam coś od siebie. ^^
- Seria Bakemonagatari

- One Piece zdecydowanie najlepsze 600 odcinków ktorę oglądałem, te anime zdecydowanie góruje u mnie nad wszelkimi innymi. 

- Highschool of the Dead niby ecchci ale idzie to zauważyć tylko w jednym odcinku, dla fana zombie apokalipsy tytuł obowiązkowy. :D

- Hagure Yuusha no Estetica

- Danganronpa niby na razie jest 6 odcinków ale zapowiada się fajnie, jak można nie lubić misia psychopaty? ^^

- Mógłbym tu wpisać jeszcze Sword Art ale tylko do 14 odcinka, później autorzy zepsuli całe anime i zrobili z tego coś rodem z Winx...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Na tę chwilę:

1. Mirai Nikki (przyszłam, obejrzałam, poryczałam się).

2. Soul Eater.

3. Fairy Tail.

4. ----------------------- <---- Tu była Hetalia

5. <miejsce rezerwowane dla następnego anime>

 

Cóż... em... TROCHĘ się pozmieniało.

 

1. Danganronpa <- Anime, gry, nowele, wszystko co z Danganronpą związane. Pewne pierwsze miejsce na mojej liście.

2. Shingeki no Kyojin <- Cóż, łatwo było się domyśleć.

3. Mirai Nikki <- się nam utrzymało na liście.

 

Dalej według MAL... anime które oceniałam (oprócz powyższych) 10/10 to: Death Note, Little Witch Academia (OVA/film) i... Hamtaro :ming: Hamtaro na zawsze w mym sercu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie ulubionego anime, to moim zdaniem coś niemożliwego (a przynajmniej dla mnie). Jest wiele anime, które widziałem, a nie mogłem ocenić, czy jest ono tym najlepszym. Dlatego też na pierwsze miejsce dam:

 

1.

  • Kore wa Zombie Desu Ka?
  • To Love Ru
  • Highschool DXD
  • Sakurasou no Pet na Kanojo
  • KissXSis (Moje pierwsze anime <3)
  • Kami nomi zo Shiru Sekai
  • Ore no Nounai Sentakushi ga Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteiru
2.
  • Highschool of the Dead
  • Love Lab
  • Golden Time
  • Walkune Romanze
3,
  • Candy Boy
  • Sword Art Online
  • Salior Moon
Więcej albo nie pamiętam, albo zapomniałem tytułu, albo nie są godne, aby być w moim "małym" Top 3.

PS: Kolejność nie ma znaczenia.

Edytowano przez Wizio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas na wykreślankę

Moja lista się zmieniła,więc:
1.Higurashi no Naku Koro ni
2.Kore wa Zombie Desu ka?
3.Umineko no Naku Koro ni
4.Nyan Koi!

Cała lista się zmieniła.Więc zaczynamy

 

1.Panodra Hearts

2.Danganronpa

3.Kuroshitsuji

4.Acchi Kocchi

5.Another

6.Black★Rock Shooter

7.Higurashi i Umineko(nie chce mi się pełnych tytułów pisać)

8.Nyan Koi!

9.Kore wa Zombie Desu ka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomijając filmy, a skupiając się tylko na seriach, moimi absolutnymi faworytami są jak na razie:

 

1. Ao No Exorcist

2. DRRR!!!

Jakoś nie widzę, żeby ktoś tu o tym wspomniał, a seria jest naprawdę świetna, jednak dla najwyższego levelu frajdy wymagane jest trochę myślenia. Dobre pod względem fabuły, muzyki, postaci ale szczególnie chwalę twórców za tła- są identyczne z realnymi japońskimi dzielnicami i świetnie narysowane.

3. Shinsekai Yori

Specyficzne i piękne anime które przyjemnie się ogląda mimo, że nie ma zbyt wiele akcji, ale jest to jedno z tych po których czułam tak dramatyczne, moralne rozdarcie, że naprawdę... rzadko mi się to zdarza. Grafika i muzyka, oraz wartość anime pod względem dawania widzowi do myślenia 10/10.

4. Shinreigari: Ghost Hound

Bardzo ciekawe, tajemnicze anime z lekkim dreszczykiem, nieco psychologiczne. Tematyka: coś w stylu wędrowania duszy poza ciałem, nie pamiętam dokładnie jak ludzie to nazywają.

5. Death Note

6. Stein's Gate

Czysty geniusz.

7. Wolf's Rain

Aktualnie dość hipsterskie anime ale słowo daję- naprawdę świetne! Styl anime rzadko sprawdza się w zwierzęcej tematyce, ale tutaj wyszło to bardzo dobrze. Akcja dzieje się w naszym świecie chylącym się ku upadkowi, a bohaterem jest paczka ostatnich wilków na ziemi, które wykształciły umiejętność mylenia wszystkim ludzkim wizerunkiem aby jakoś przetrwać. Legenda głosi, że tylko wilk otworzy bramę do raju, gdy świat będzie umierał no i cóż... przekonajcie się sami, jak to będzie. Uprzedzam, że seria może równie dobrze byc ciężka co zadziałać jak catharsis.

8. Michiko to Hatchin

Bardzo oryginalne anime, bardzo dojrzałe i życiowe, ale i pełne akcji. Wszystko poza openingiem uważam za świetnie wykonane i gorąco polecam.

9. Cowboy Bebop

Klasyka anime o tematyce sci-fi. Nie wiem kto mógłby się nudzić oglądając przygody łowców głów w kosmosie.

10. Darker than Black

11. Baccano!

Jest spora szansa, że przypadnie do gusty fanom Stein's Gate ze względu na dziwaczną chronologię, która z początku nie ma sensu, ale potem wszystko zaczyna składać się do kupy. Wymaga myślenia, nagradza dobrą fabułą i akcją.

12. Attack on Titan

Dawno żadna seria mnie tak nie nabuzowała energią i ciekawością jak ta.

 

Dodałąbym więcej jeśli chcecie, ale na razie zostawiam tyle. :NjdaT:

Edytowano przez Palące Pytanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Everlong

1.  To Love Ru (bardziej Darkness)
2. Nyan Koi
3. Durarara!!!
4. Nichijou
5. Lucky Star
6. Angel Beats! (kochane :c )
7. Clannad
8. Death Note
9. Elfen Lied
10. Kaichou wa Maid-sama

Takie tam top10 na ten moment

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Wspaniała, oryginalna fabuła, poruszane są najróżniejsze tematy, no i przedstawienie alchemii jako takiej racjonalnej magii podlegającej zasadą natury.
  2. Fate/Zero i Fate/Stay Night
  3. Spice&Wolf
  4. Angel Beats
  5. Sakurasou no Pet na Kanojo
Edytowano przez Herudin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Obejrzałam mało chińskich bajek, ale póki co moją ulubioną jest Shingeki no Kyojin/Attack on Titan. Bardzo przyjemny styl, ciekawa i pełna emocji (póki co najczęściej tych negatywnych :rainderp: ) historia, muzyka też całkiem dobra. Małym minusikiem mogą być postacie, ale to naprawdę niewiele znacząca wada.

 

I jeszcze Umineko no Naku Koro Ni i Higurashi no Naku Koro Ni :x

Edytowano przez Syrenka Bernkastel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Koi Kaze

Piękna opowieść z gatunku dramat/romans. Pełna realizmu i powagi sytuacji. Nie dla wszystkich, ponieważ jest wątek incestowy.

2. School Days

Z początku wygląda jak zwykła szkolna haremówka, Jest sobie nieśmiały chłopak, oraz dwie dziewczyny w nim zakochane.Historia zaczyna się niewinnie, by na końcu zamienić się w dramat psychologiczny, ale to już należy sprawdzić samemu.

3. NHK ni Yokoso!

Historia ponad dwudziestoletniego hikikomori, do którego przychodzi pewna dziewczyna. Poruszająca historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszedłem, bo mogę. W życiu obejrzałem z 6/7 anime (jednego nie dokończyłem, więc nie pojawi się ono w spisie).

6. Hellsing - piszę tu o pierwszej wersji tegoż anime. Seria opowiada o losach organizacji Hellsing, zajmującą się likwidowaniem wampirów. Animacja meh, fabuła to totalny gniot, tylko muzyka trzyma niezły poziom. Lepiej nie oglądać.

5. Neon Genesis Evangelion - dość kontrowersyjna seria. Jedni ją uwielbiają, inni na nią złorzeczą. Animacja jest niezła, oprawa dźwiękowa też. Fabuła kręci się wokół walki z Aniołami, tajemniczymi istotami próbującymi zniszczyć ludzkość, za pomocą bio-mechów Evangelionów. Główny bohater jest znienawidzony przez większość oglądających. Jest bardziej seria psychologiczna, niż mecha. Nie dla wszystkich.

4. Attack on Titan - posiada świetną animację i muzykę, jednak fabularnie jest dla mnie meh. Opowiada o świecie zaatakowanym przez Tytanów... Co będę pisać, każdy to już pewnie oglądał.

3. Fate/Zero - seria opowiadająca o Wojnie Świętego Graala, który według legendy może spełnić jedno życzenie zwyciężcy. W walce bierze siedmiu magów, których wspierają przywołane dusze legendarnych bohaterów. Bezwzględnie polecam, chociażby dla duetu Wavera i Aleksandra Wielkiego. Muzyka spoko, animacja bardzo dobra, fabuła może nieco zawodzić pod koniec.

2. Hellsing Ultimate - remake miejsca 6., tym razem w pełni opierający się na mandze. Fabuła, animacja, muzyka, postacie - wszystko świetne. Nic tylko oglądać. Niektórych mogą jednak odstraszyć hektolitry krwi na ekranie. Mimo to, jest to perełka.

1. Gundam Unicorn - ta seria nigdy chyba nie zejdzie z mojego piedestału. Opowiada o zwykłym chłopaku, Banagherze Linksie, który przypadkiem zostaje pilotem tytułowego Unicorn Gundama, będącego nie tylko niezwykle potężną bronią, ale i kluczem prowadzącym do Laplace's Box - przedmiotu mogącego odmienić losy świata. Animacja - świetna, zarówno tradycyjna, jak i CGI (chyba pierwsze, które tak dobrze współgra z resztą). Muzyka miażdży w mojej opinii wszystko, mam już na mp3 chyba wszystkie trzy soundtracki (tak, dla 7-odcinkowej stworzono trzy oddzielne soundtracki, czyli z kilkadziesiąt utworów). Fabuła niby prosta, a jednak... Mogą irytować nieco dialogi, które zwykle są mocno filozoficzne. Postacie do nielubienia są najwyżej dwie. Do tego jest małe puszczenie oczka do fanów Yaoi. No i najważniejsze w tym wszystkim, mechy. Są po prostu miodem dla oczu, taka Banshee (aktualnie avatar i sygnatura) czy Sinanju... *nergazm*. Serię gorąco polecam każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość anime, które obejrzałam do końca mogłabym uznać za swoje ulubione. Z zasady nie męczę odcinków, jak coś mi się nie podoba to odkładam i tyle. Jak coś się podoba mniej, ale podoba..no wtedy bywa, że wymęczam z braku lepszych zajęć. W każdym razie ograniczę się do tych naj naj tytułów. Na obecną chwilę naj naj oczywiście. 

  • Magi - the labirynth/kingdom of magic
  • Puella Magi Madoka Magica
  • Sword Art Online
  • Kuroko no Basuke
  • Kuroshitsuji
  • Pandora Hearts
  • Shiki
  • Hetalia
  • Ao no exorcist
  • Elfen Lied
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tengen Toppa Gurren Lagann!-Jedyne i uwielbione przeze mnie anime,co tu mówić,kto nie lubi gigantycznych mechów walczących ze sobą? :rainbowglasses:   Podobno jedno z najlepszych anime w stylu mecha ever (według opinii)Szkoda że tak późno postanowiłem to obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...