Skocz do zawartości

Teorie spiskowe o sezonie IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

A i kolejna teoria - Derpy to siostra RD. Kiedyś to było tylko plotką' date=' ale teraz umacniają ten wybór tym, że ojciec RD (ten ze wspomnień, o ile jest ojcem) Ma ten sam kolor oczu co nasza muffinkowa listonoszka. Hmm, teoria za teorią...[/quote']

Gdzie tu widzisz we wspomnieniach RD kogoś innego poza nią i przyjaciółkami? Nie wiem, może jestem ślepa, ale oglądałam tę scenę ( z co chwilowym zatrzymywaniem ) wiele razy i nie zauważyłam, żeby się ktoś inny pojawił. Chyba, że chodzi ci o coś innego :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie o S4 nie wiemy nic, poza tym, że będzie na pewno. A co niektórzy już snują niesamowite teorie :rainderp:

Wilku, brzmisz, jakbyś nie wiedział, co to spin-off. Projekt Equestria Girls będzie historią POBOCZNĄ, nie związaną zupełnie z oryginalnym MLP, więc o humanizację się nie musisz martwić. Ale i tak im życzę, by ten pomysł upadł jak najszybciej.

Na razie nic nie wskazuje, by nagle mieliby zmienić nasze bohaterki. Nah, wciąż są elementami harmonii i w tym nic się nie zmieni. Zastanawia mnie jednak ta teoria z dodatkową gwiazdką przy prezentacji CM Twilight. Mane7? Czy też po prostu taka symboliczna oznaka dokonania się czegoś? Pożyjemy, zobaczymy - pewno dopiero bliżej wakacji poznamy jakieś spoilery.

Fajnie za to rozwija się pomysł, że Starswirl = Discord. Ostatni odcinek tylko dodał kolejny argument za tą teorią (nieudane zaklęcie), plus wiemy to, że Celestia nie mówi wielu rzeczy... Podoba mi się to xd

A i kolejna teoria - Derpy to siostra RD. Kiedyś to było tylko plotką, ale teraz umacniają ten wybór tym, że ojciec RD (ten ze wspomnień, o ile jest ojcem) Ma ten sam kolor oczu co nasza muffinkowa listonoszka. Hmm, teoria za teorią...

Czyli że skoro ja i mój sąsiad mamy niebieskie oczy, to jesteśmy spokrewnieni? :rainderp:

Gdzie tu widzisz we wspomnieniach RD kogoś innego poza nią i przyjaciółkami?

Games Ponies Play, gdy opowiada o rozczarowaniu tym, że Cloudsdale nie zorganizowało Igrzysk. Stoi wtedy na grzbiecie ogiera o tęczowej grzywie. Fandom mówi, że to jej ojciec/brat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 12 odcinka. Tutaj daję idealny przykład tej plotki...

248561__safe_derpy-hooves_text_meta_headcanon_51155a93a4c72da955000243_discussion_speculation_artist-korikian_insane-fan-theory_ditzy-doo_5115c354a4c72daee8000c60_artist-xgsymarley.png.png

To nie mój wymysł tylko fandomu. Co się teraz dzieje, to dosłownie we łbie się nie mieści...

[Edit] - Jakby nie patrzeć każdy człowiek jest spokrewniony ze sobą. Genetyka, ahh genetyka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...Ale to nie zmienia faktu, że przypuśćmy Vinyl Scratch jest spokrewniona z RD, bo ma taki sam kolor oczu, tak jak to ujął Niklas. To jest taki sam przykład. Jakby RD widziała rodziców ( Czyli mamę też. Np. Mama ma kolor grzywy jak Derpy, a ojciec jak widać na grafice, którą pokazał M.a.b ) i ich Cutie Marki ( np. Mama RD ma znaczek związany z muffinkami i jej tata z tęczą, albo na odwrót ) to bym przyznała Ci rację, M.a.b . Ale to są tylko plotki, tak naprawdę nie mamy bladego pojęcia, czy to prawda, czy nie. Wszystko jest możliwe. Może i ( jakby wszystko się zderpizowało :derp5: ) moglibyśmy zobaczyć jej rodziców przy koronacji Twi. Albo ( jakby się bardzo zzzzzddddeeeeerpizowało ) Derpy byłaby koronowana, lub RD (xD) to by na pewno przyszli ( o ile żyją). Wiem, głupawe przykłady. Albo wiem!!! Jakby RD przyjęli do Wonderboltsów i zrobiono by przyjęcie na uczczenie tego wydarzenia! Jakby zrobili taki odcinek w sezonie 4 mielibyśmy odpowiedź na tą plotkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ FreeFraQ

MLP bez starego Mane 6 to nie MLP.

Mogli by się skupić na postaciach z tła, ale nie od razu skreślać Święta Szóstkę...

Ja wiem tylko tyle że odcinki będą prowadzone na nowo z nowymi ciekawszymi postaciami. Ale nie jestem do końca pewny, bo nie dołączyli pisać.

Oto mi chodziło. Lecz w to wątpię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg genetyki, owszem. Mówiłem - teorie się mnożą jak głupie. Kolejna to jest Skyla - jest o niej tyle teraz... Że Twi odda jej skrzydła i tytuł czy np że to córka Cadance i Shininga... Ale w końcu od tego jest temat - o teoriach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miały być jakieś nowe mane6 to byłby nowy serial, a nie ciągnięcie dalej tego samego serialu. To nie miałoby całkowitego sensu.

Skąd w ogóle takie przypuszczenia, że będzie zmiana głównych bohaterek ? Czy to plotki "wyssane z palca" czy gdzieś takie informację się znalazły w necie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mane 6? Pfff... najgłupszy pomysł ever. ;) Jak wy to sobie wyobrażacie?

Hasbro:

-Jak widzieliście Twillight Sparkle została koronowana na końcu 3 sezonu, jej przyjaciółki kochają ją tak samo mocno jak wcześniej... ALE! Mamy dla was przygody nowych klaczek których jeszcze nie znacie! A to wszystko już od nowego sezonu!

Serio? Tyle możliwości które otworzyły się po sezonie 3 tak po prostu pójdzie w odstawkę? Nie widzi mi się to. To by było samobójstwo dla serialu po prostu, a nie chce mi się wierzyć że Hasbro tak lekko by to potraktowało.

Bardziej bym obstawiał na rozwiniecie tematu Twi. Jak chociażby nauka bycia księżniczką (w końcu takich książek pewnie nie ma). To jest pomysł na co najmniej 2-3 odcinki. Nauka panowania nad nowymi mocami, to kolejny odcinek. Gdy już ze wszystkim się zapozna to... nie, nie będzie końca serii. Pewnikiem zacznie pomagać przyjaciółkom by one tez się mogły spełnić. Przykład? Zorganizowanie małych zawodów z Wonderbolt dla RD (chociaż ten temat jest trochę oklepany już), jakiś mega bal w połączeniu z rewią mody dla Rarity. Praca nad nowym rodzajem jabłek (no co? :rainderp:). I tak dalej, i tak dalej.

Powrót do starych "złych"? Po co, skoro można wprowadzić nowych którzy będą mieli jakąś historię, nie będą odgrzewanym kotletem i wprowadzą coś nowego do serii. Wysłanie Sparkle i resztę jako emisariuszy przyjaźni do nowej krainy zdominowanej przez jakieś badassa. Pokonanie go, lub przekabacenie na jasną stronę mocy.

Znaczki dla CMC chyba nie wymagają komentarza. Troszeczkę zbyt długo już szukają swojego przeznaczenia, co nie zmienia faktu że miło się ogląda czyjeś zmagania w szukaniu sensu swojego życia.

Brodaty jako Discord? Bardzo fajna koncepcja która może być prawdą ponieważ:

-W odcinku Keep Calm and Flutter On, Discord wyznał, że jest wzruszony bo nigdy nie miał żadnego przyjaciela.

-Natomiast w ostatnim odcinku 3 sezonu Celestia powiedziała że Star Swirl nie dokończył zaklęcia bo nie rozumiał przyjaźni tak jak Twilight. Pozwala to wysnuć wniosek, że skoro rozumiał przyjaźń inaczej niż reszta, to mógł nie mieć żadnego przyjaciela. W efekcie rzucenie złego zaklęcia, mogło spowodować jego przemianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ciekawe spoilery czy plotki mogą się znaleźć na dużych konwentach m.in. w USA. Zapraszani są tam producenci, scenarzyści i osoby dubbingujące postacie. Może tam uchylą rąbka tajemnicy na temat IV sezonu.

Może ktoś wie czy coś niedługo z tego rodzaju imprez się odbędzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mane6/7 jest nieuniknione, ale dopiero po czwartym sezonie. Nowe bohaterki to nowa seria i tyle. Tu mam nadzieję przede wszystkim na to że nie popsują i opowiedzą w końcu pewną historię która czeka na opowiedzenie tak by seria zatoczyła koło jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mane6? Niee, nie w MLP:FiM. I jaka pewność, że Twi zostanie w Canterlot? W 2 odcinku jakoś pozwoliła jej zostać i jestem przekonana, że znów pozwoli, bo w Ponyville ma przyjaciół, których za nic nie opuści...

Cała kreskówka zaczęła się od tego, że Twi wyruszyła do Ponyville i nie widzę powodu by wracała na stałe do Canterlot tylko dlatego, że wypełniła swoje przeznaczenie. (Ktoś gdzieś pisał, że Twi ma być księżniczką tylko na kilka odcinków (6 czy 9), ale to raczej nie prawda, bo po co mieli by dać jej skrzydła? Żeby później zabrać? Bezsens...)

Brodaty jako Discord? Bardzo fajna koncepcja która może być prawdą ponieważ:

-W odcinku Keep Calm and Flutter On, Discord wyznał, że jest wzruszony bo nigdy nie miał żadnego przyjaciela.

-Natomiast w ostatnim odcinku 3 sezonu Celestia powiedziała że Star Swirl nie dokończył zaklęcia bo nie rozumiał przyjaźni tak jak Twilight. Pozwala to wysnuć wniosek, że skoro rozumiał przyjaźń inaczej niż reszta, to mógł nie mieć żadnego przyjaciela. W efekcie rzucenie złego zaklęcia, mogło spowodować jego przemianę.

To by było super, jaką minę miałaby Twi gdyby się dowiedziała, że ktoś kogo znała normalnie na pamięć z książek to Discord! xD Chciałabym to zobaczyć :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozważania, ale ten temat nosi nazwę"Teorie spiskowe..." więc zamieszczę tu własną teorię spiskową, która jest tak nieprawdopodobna, że powinna zostać bez namysłu wykorzystana w początku nowej serii, albo do zrobienia z niej filmu! "Skromność jest jedną z moich zalet." ~Draven :pinkiederpy:

Tak więc, zaczęłoby się jak w starej dobrej bajce, albo telenoweli. Twi uczy się bycia księżniczką (typowo lekcje z działu "Noszenie książek na głowie - podstawy" oraz "Którym widelcem mam zjeść tą przeklętą zupę"). Jeśli to jej nie wykończy mamy wiele innych wariantów takich jak:

- praca mnie przerasta

- nie mam na nic czasu

- nie mam czasu dla przyjaciółek (przez natłok zajęć, spotkań itp.)

- przyjaciółki dziwnie się przy mnie zachowują

- oddalam się od przyjaciół

- Spike poszedł w odstawkę

- UWAGA! Ten argument pochodzi z zakątków mojego szalonego umysłu i prawdopodobnie nigdy nie zostanie wykorzystany w jakimkolwiek dziele.

Twi nie ma czasu na czytanie / swoją mocą podpala książki

Oczywiście jest wersja Hard, w której okazuje się, że księżniczki to tak naprawdę Krysia i kilka podmieńców, którzy przykładowo za pomocą AA zamieniły Twi w Alicorna i teraz zło zje ją od środka.

Wszystkie te scenariusze prowadzą do tego, że Twi nie chce być Alicornem lub jej przyjaciółki chcą ją odczarować. Niestety tylko Discord ma taką moc (Celestia po coś musiała ujarzmić magię chaosu) by przywrócić ją do poprzedniej postaci. Jest jednak warunek, że musi wyzbyć się przyjaźni bo musi "przeciwstawić" się Alicornowi bądź takie "zaklęcie" (on używa zaklęć?) wyssie z niego przyjaźń, więc będzie na nowo zły. Nie zgadzają się na takie rozwiązanie, ale Discord widzi jak ich przyjaźń się rozpada, więc robi to bez względu na pozostałych. Są zmuszeni do zamienienia go w kamień (oczywiście po tym jak znów narozrabia). Zamiana go w "Good Discorda" będzie teraz trudniejsza, bo wie jak oprzeć się przyjaźni. Amen.

Teraz piszcie jak bardzo nieprawdopodobny i/lub głupi jest ten pomysł wyjęty z mojego chorego umysłu.

A i jeszcze dodam. Nawet jeśli zakończą serie po 4 sezonie lub cokolwiek innego, to zostanie nam czekać na następną generację!

Względne oczekiwania: "Z tą samą grafiką w tym samym świecie, ale delikatnie zmienionym (jakkolwiek, czy o miejsce, czy czas)."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...