Skocz do zawartości

Dubbing pl do sezonu trzeciego


Rebon Alchemist

Recommended Posts

Dzisiaj według mnie dużo gorzej było niż wczoraj.

Na plus:

- Piosenka,

- Rzut kredensem,

- Głos Celestii,

- Obleje z Kredensem! 

 

Ani plus, ani minus:

- Głos Sombry

Na minus:

- KADENS! znowu,

- głosy Shining Armora i Cadence dalej słabe,

- niektóre teksty brzmiały trochę sztucznie,

- niektóre teksty nie pasowały do sytuacji albo po prostu były złe

OCENA: 5/10

Edytowano przez FlutterDash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sombra nie był aż taki straszny, piosenka nawet, nawet, ale dobiło mnie kilka dialogów:

-"To atak na Państwo!" - Państwo? Najpierw Królestwo, później Ulica, a teraz Państwo? No proszę...

-"Kryształowa Pani." - To księżniczka, nie pani, rozumiem że trudno było dobrać słowa do mordek postaci, ale to już takie na prawdę naciągane.

-"(Twilight) Obleje z Kredensem!" - Hahahhahaha, nie mogę, najlepszy dialog jaki słyszałam xD.

Na resztę  chyba narzekać nie mogę, no może jeszcze szeptanie RD do Rarity, nie podobało mi się, a później dialog Spike po tym jak to usłyszał, całkiem nie pasował.

Chyba zrobię spis najlepszych dialogów 3 sezonu xD . Nie widziałam Derpy :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm cóz powiem tak  nie jjest źle tylko ten głosik Sombry  trochę psuje ogólne wrażenie, ale tragedii nie ma jest lepiej niż w moich wyobrażeniach ale ocena 4 - za ten głos sobry niestety czyli ogólna ocena odcinka wychodzi i tak 4 więc jest dobrze tylko czemu repise piosenki znowu lepiej wychodzi niż sama piosenka ? czy oni niczego się nie nauczyli bo tak to mamy lekką powtórkę z This day Aria po polsku końcówki sezonu 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Success song wyszło bardzo dobrze! Ogólnie daję wysoką notę dubbingowi. Nie rozczarowałem się!

 

 

Dlaczego narzekacie na głos Sombry Nie był to falset D. Vadera z III części Star Warsów, gdzie dubbing go zgwałcił. Tutaj mieliśmy porządnego Saurona. 

 

"Kryształowa Pani" brzmi moim zdaniem świetnie, gdyż to nawiązuje do magicznej postaci Cadence. Pani Jeziora, Pani Nieba, Pani Księżyca... te wszystkie tytuły łączą w sobie magiczną i rządzącą funkcję określanej osoby.

 

Podoba mi się, żę Sombrze rozwinęli kwestię "Crystals" do "Kryształowe Serce". To nadal jest biedna kwestia, ale troszkę mniej.

 

Nie podobało mi się spolszczenie "Kadens".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Success song wyszedł właśnie bardzo dobrze tylko  to Repise Failure song z 1 części odcinka  które raczej wyszło średnio mówię tragedii nie ma ale bądźmy obiektywni ja daję głosowi Sombry 4 - nie dlatego ze to zły głos tylko czasem coś nie współgrał z tym co się działo na ekranie znaczy VA powinien mocniej zaakcentować mroczność Cienia Północy  np podczas czy gdy mówił ono jest moje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego odcinka raczej krótko:

 

Jedyne o czym warto wspomnieć to głos Sombry, który na początku wydawał się trochę słaby, ale później na szczęście, już brzmiał nie tylko odpowiednio, ale i naprawdę dobrze, szkoda,że nie ma jeszcze pewności co do V.A. króla, ale niedługo sprawa powinna się wyjaśnić.

 

Mane 6 były w porządku. Choć Twi, troszkę za mało emocji w głosie, zwłaszcza przy scenach z Spike'em, ale po za tym jest ok.

 

Co do piosenek to, wyszła ona całkiem ok, ale Rairty fałszowała i to nieźle..szkoda,że nie uzyskali tego samego efektu co przy Becoming Popular...

 

Shining Armor drętwo, choć może mamy minimalną poprawę, ale Cadence lepiej niż w pierwszym odcinku.

 

W sumie to chyba tyle..prawdziwy sprawdzian czeka nas za dwa odcinki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 3 zastrzeżenia do tych 2 odcinków:

-Głosy Cadence (tragiczny) i Shining Armora (chociaż jakoś strasznie źle nie jest)

-"Lepiej nie być na ulicy po zmierzchu" Tylko gdzie tam jest ulica?!

-Kadens...

A poza tym wszystko mi się podobało, jakoś strasznie lubię polski dubbing. Piosenki też fajnie(jak dla mnie lepsze niż oryginalne).

Ocena 8,5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zbędnego rozpisywania się: najsensowniejsze zdanie opisujące odcinek "Wszędzie Pinkie Pie", to to wypowiedziane przez Spika w tym samym odcinku, czyli:

"Brakuje mi prawdziwej Pinkie..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet znalazłem wywiady z Agnieszką Mrozińską i Moniką Pikułą.

http://www.dubbing.pl/wywiady/mrozinska-jaszczuk-agnieszka/

http://www.dubbing.pl/wywiady/pikula-monika/

 

Podpisały się nawet na obrazkach.

mrozinska-jaszczuk-rainbow-dash.jpgpikula-applejack.jpg

 

 

Udało mi się znaleźć też blog Agnieszki Mrozińskiej, nawet nie wiedziałem, że taki prowadzi.

http://my-uniquestyle.blogspot.com/

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tego odcinka, spełnił on wszystkie moje wymagania. Babs ma idealny głos... tzn. idealny z moimi wyobrażeniami obracamy się przecież w sferze subiektywnych ocen). Reszta odcinka też sehr gut. Piosenka była największym wyzwaniem, troszeczkę zafałszowano ją w paru miejscach, a także nie spodobało mi się powtórzenie "w kółko" wers po wersie.

Wiadomo, że jak najpierw nasłuchało się świetnego oryginału, to nawet najlepszy dubbing zawsze będzie gorszy. Dlatego biorąc pod uwagę ten czynnik, daję piosence 7+ za wykonanie (jest dobre, nawet bardzo, ale nie idealne i tak mnie nie porwało... no ale taka dola naśladownictwa), a tłumaczeniu 9+/10 (odejmuję pół punktu za te kółka. Poza tym gratuluję tłumaczenia tytułu, który przecież był clue programu, a strasznie trudny do osiągnięcia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo fajny, dialogi są ok, choć było tam kilka śmiesznych słów, które słyszałam po raz pierwszy w życiu xD . Głos Babs Seed dobrany, piosenka jest OK, choć SB mogłaby się bardziej postarać, jak zawsze lubiłam gdy śpiewała - tym razem jest odwrotnie :/ . 9/10.

 

Właśnie przeczytałam wywiady i: Agnieszka Mrozińska - 20% fajniej ^^. Monika Pikuła - bez komentarza, ona wie w ogóle na jakie castingi chodzi? Mam wrażenie, że do wszystkiego podchodzi tak bez zainteresowania, tylko dla pieniędzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jako Avatar "Niezłego ziółka " zwanego Babs Czas na moją ocenę tego odcinka więc ta oryginał oceniłem jak dobrze pamiętam na szkolną 6 i muszę powiedzieć ze tu by była taka sama ocena gdyby nie kilka niuansów drobnych: wszystkie niestety dotyczą piosenki 

- ucięte trochę Yeah yeah yah wypadło trochę sztucznie przez to

- De synchron lekki : :unsuresb:  i :scootaloo: 

bezpłciowość :unsuresb:  przy śpiewaniu niektórych kwestii w Perfect Stalloon było o wiele lepiej

niestety te niuanse obniżają ocenę odcinka do 5 samą piosenką ocenił bym na - 6 ,ale w kontekście do odcinka zostaje z niej niestety nie wiele i to obniża radość z oglądania lekko (oryginalny refren do dziś mi sędzi w korze mózgowej a wersja PL jedynie w strzępach  mimo tego że zła nie jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie   "niezłe ziółko" wyszło wspaniale jak na polski dubbing ^^

jestem cholernie ciekawa jak wyjdzie Ballada Celestii, strasznie nie mogę się tego doczekać .

Edytowano przez ♪Raizen♫
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie przepadam za polskim dubbingiem i wolę oglądać w oryginale to "zgniłe jabłko" wyszło całkiem, całkiem. Bałem się o piosenkę "Babs seed" ale też całkiem fajnie.

Tak czekałem co wymyślą z grą słów "Let us in / Lettuce in" w scenie z platformą Pinkie Pie, a tu nic  :twiblush2:

No ale z drugiej strony sam nie wiem co mogliby tam wstawić :cGfSS:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Littlebart

Czemu do jutra? wytlumaczy ktos? mialem 18-nastke dla rodziny i nie moglem ogladac a tu nie bylo ! :D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyemitowano wreszcie odcinek 6. Powiem szczerze, że wszystko było fajne w głosie oprócz...Scootaloo. Brak jakichkolwiek emocji z jej strony okropnie zaniża moją ocenę odcinka.

Odcinek bez Scootaloo: 9,5/10.

OGÓLNA OCENA ODCINKA: 6,5/10

 

Teraz ocenię pozostałe odcinki:

Too Many Pinkie Pie's (pl.Za Dużo Pinkie Pie): 2/10 5/10

One Bad Apple (pl.Zgniłe Jabłko): 9/10

Magic Duel (pl.Pojedynek Na Czary): 7/10

Edytowano przez FlutterDash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...