Skocz do zawartości

Dubbing pl do sezonu trzeciego


Rebon Alchemist

Recommended Posts

Odcinek 6 wyszedł dla mnie świetnie, nie mam zastrzeżeń, lekko scoot taka.. no ale nie narzekam, mi się podoba dubbing PL.

Teraz czekamy na Wonderbolts i głos SpitFire!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Akademia Wonderbolts" w naszym dubbingu wyszła według mnie niestety bardzo źle:

Głos Spitfire 0/10 (ten głos pasuje do Timmy'ego z Wróżek Chrzestnych, a nie do Spitfire)

Głos Lightning Dust 3/10 (wyszedł średnio)

Plusy:

- według mnie tylko głos listonosza ratuje odcinek,

Minusy:

- sztuczny krzyk Rainbow (ten po rozwaleniu balona przez tornado)

- głosy Spitfire i Lightning Dust

- Rainbow była na wyjątkowo niskim poziomie (uważałem że w 3 sezonie radzi sobie bardzo dobrze)

 

Ocena: 2/10 (niestety)

 

Jest to moja subiektywna ocena więc najlepiej sami obejrzyjcie odcinek i wnioski sami wyciągnijcie.

Edytowano przez FlutterDash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitfire chyba połknęła swój gwizdek...

 

I to "WSZYŚCIUTCY!"... przecież to WOJSKO!

A polskie "YEAH" jest świetne! 10/10! Tak wrzasnął, że aż ogłuchłem i wcale go nie usłyszałem.

Brawo MiniMini, idzie wam coraz lepiej. :screwball:

Naprawdę się zawiodłem. Już męska wersja Spitfire byłaby lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo MiniMini

Dlaczego wszystko zwalacie na de facto najlepszy kanał dziecięcy w Polsce? Swoje zażalenia powinniście mieć do Master Film Polska, to oni się zajmują tłumaczeniem oraz dubbingiem. CANAL+ Polska tylko zleca, bo jest ich klientem.

A co do ostatnich odcinków to wyczuwalna sinusoida. Raz jest lepiej, raz gorzej. Najbardziej ciekawi mnie Raise This Barn w jutrzejszym odcinku, wszak nie jest to jedna z tych łatwiejszych piosenek (poziom wyżej niż Babs Seed), a przy BS całkiem się postarali.

Edytowano przez mkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś usłyszał że Trixie i Lightning Dust mają ten sam głos?

Tak,od razu jak ją usłyszałam.

Moja ocena :

Crystal Empire part 1 - nie oglądałam ponieważ pogoda fochnęła się na bronies z okolic Katowic-Chrzanowa i postanowiła zrobić burzę akurat przez czas owego odcinka -_-"

Part 2 - Sombra wyszedł okropnie,reszta tak sobie ale jedyne co mnie zachwyciło to success song i to najbardziej Rarcia <3 nie spodziewałam się takiej poprawy,brawo.

Too many Pinkie Pies - pazurami i ostatkami sił trzyma poziom.

One Bad Apple - Ekhem..."niezłe ziółko.zadyma w kółko" .....Babs ? Oj Babs,twój głos jest "zły"

Magic Duel - co tu komentować ? Wyszło dobrze ( gdyby nie kobieta dubbingująca Trixie)

Sleepless in Ponyville - został "zjedzony" przez napisy filmu z Barbie i reklamami...nie wiem czy wgl go wyemitowali.

Wonderbolt Academy - jeden WIELKI paradoks ! Przekręcanie imienia Lighting Dust na Laitning Das (tak dosłownie mówili,wsłuchajcie się) gdy usłyszałam głos Spitfire skojarzyła mi się z Timmym Turnerem z Wróżków Chrzestnych a w oryginalnym dubbingu głos podkłada mu Tara Strong więc poczułam dziwne uczucie błędnego koła =_-

To co mnie zraziło to, to że zamiast PISZ CZĘSTO mogli przetłumaczyć NIE ZAPOMNIJ PISAĆ ! jak było w oryginale.

Minusem i to wielkim było...to... "sztuczne" krzyknięcie Dashie pod koniec.

____

 

Ogólne podsumowanie to : Mini mini,coraz lepiej ale może być o wiele lepiej ;)

Edytowano przez WildTamara
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zjazd Rodziny Apple" - Daję mu ocenę 8,5/10 Dlaczego? Ponieważ zepsuli nieco głos Babs i w piosence ten "Gmach". Ale chórek to nadrobił.

Tyle mam do powiedzenia, ogólnie dobrze wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami odcinek 7 i jak moje wrażenia? Przyznam, że po katastrofalnej "Akademii Wonderbolts" ten odcinek wypadł BARDZO DOBRZE!

Na plus:

- piosenka wyszła całkiem nieźle, tylko ten gmach :facehoof: 8/10

- głosy z tła wychodziły nieźle

- Apple Jack też sobie nieźle radziła

- "Ciągniesz" :rainderp:

Na minus

- GMACH!

- Głos Babs Seed był o wiele, wiele słabszy niż w One Bad Apple (pl.Zgniłe Jabłko)

Ocena 8,5/10

 

PS. Chyba nadużywam słowa "nieźle" :rainderp:

Edytowano przez FlutterDash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś usłyszał że Trixie i Lightning Dust mają ten sam głos?

Tak, ja także od razu zwróciłam na to uwagę. ;)

 

Boję się o piosenkę ,,Raise This Barn".

Nie ma co gdybać, wystarczy czekać.

 

A co do Spitfire...ona mówi jak stara, zrzędliwa sąsiadka. ;_;

 

EDIT:

 

Uff...moim zdaniem piosenka wyszła im znakomicie, ale to tylko moje zdanie. ^^

Da ktoś link do tego odcinka?

Edytowano przez Raindrops
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widać sporo odcinków opuściłem, ale ocenie 2 które dziś ujrzałem czyli wczorajszy i dzisiejszy

Akademię Wonderbolts oceniam na 3 szkolną szału nie ma po prostu dostateczna robota ale +  za głos :spitfire: bo w końcu brzmi ona jak klacz a a nie jak gej co za klaczę uchodzi, co prawda głosik był  trochę  za cienki ale i tak w końcu mamy żeńską Spitfire a nie to co było w powszednich sezonach (to po prostu wołało o pomstę do księżniczek), głos LD zaś był średni nie drażnił, ale też nie przekonał mnie do tej postaci

Zjazd Rodzinny zas oceniam na szkolną 5 

+ Głosik małej :aj: po prostu mnie rozbroił swoją słodkością, aż che się ją przytulić 

+ powiedzonka Babci Smiths świetlne przetłumaczone

+ no i szok bo piosenkę oceniam dobrze, (wiem, że wszyscy psioczą na ten Gmach, ale w kontekście do całego tekstu, jest sprytne wybrnięcie z sytuacji jaka jest w refrenie oryginału, bo jak przetłumaczyć początek tak by nie raziło desynchronem, niestety to najlepsze co mogli zrobić aby wszytko grało jak należy)

no i jeden- to głosik Babs coś słabiej wyszedł w tym odcinku niestety, ale może VA była przeziębiona albo coś, bo wypadki chodzą po ludziach niestety

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Da ktoś link do tego odcinka?

 

Za kilka minut pewnie wrzuci go Kyss S:

http://www.dailymotion.com/f100004867777000

 

A jeżeli chcesz w lepszej jakości, to za jakieś 3 godziny ja skończę go wysyłać. Podawałem link stronę wcześniej, ale podam jeszcze raz:

http://goo.gl/9VQa9

 

No i jeszcze pewnie Mystheria wrzuci go dzisiaj albo jutro w najlepszej ze wszystkich jakości:

http://www.dailymotion.com/Mystheria22

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raise this Barn wyszła wspaniale! Daję 11/10! Idealnie zaśpiewana, tłumaczenie bez zarzutu, zgrane i zharmonizowane na medal. Jedyny malutki szkopuł  to po angielsku kwestie Apple Bloom brzmią jakoś sensowniej i zgrabniej, ale jest w stanie to przełknąć. Poza tym zachowano dynamikę, energię utworu, a także rustykalny charakter :) Nie jest to 100% country, ale o to byłoby ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...