Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Tenebris

Odniesienia do MLP w innych filmach, książkach, grach itp.

Recommended Posts

A dżebnę sobie posta, dawno nie pisałem i brakuje mi repków :c
No w każdym razie. Nie wiem czy ktoś już to napisał, czy nie, ale w Truciźnie A. Pilipiuka jest nawiązanie do MLP. Córka Bardaka o tym jojczy i coś chyba jeszcze. Ogólnie warto przeczytać.

• Upvote 1

Wczoraj byłem na Transformers: Wiek zagłady (tak BTW świetny film), a tu nagle jeden z naukowców wykorzystał gen Transformersów, by stworzyć Rainbow Dash  :rainderp: .

Zresztą, sami zobaczcie:http://obsessionismagic.blogspot.com/2014/06/if-you-needed-reason-to-see.html

Czyżby Bay był fanem? A może Hasbro poprosiło go o taki element w filmie? Tak, czy inaczej to bardzo ciekawe :)

"Bej" łaskawie zgodził się na kręcenie transformerów gdy drugi raz go o to poproszono. Za pierwszym razem odmówił bo "Nie chciał robić filmu o robotach dla dzieci" więc myślę że bronym na pewno nie jest, a jeżeli gdzieś tak wyczytaliście to prawdopodobnie chwyt marketingowy i tyle. 

• Upvote 1

http://youtu.be/EzK6TD2Jc3g

Fragment z nowych Transformerów.

Nawiązanie aż się rzuca w oczy.

Wydaje mi się, że Michael Bay zrobił to jako zwykły product placement, od tak żeby gości z Hasbro ucieszyć.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Product_placement

Edited by Dayan
  • Upvote 1

Igrzyska Śmierci: Kosogłos

"wznieśli toast jabłkowym cydrem"

Skojarzenia łapią, a co.

To imię pisze się "PipsqueAk" i żeby uniknąć wstawiania do tego tematu cytatów z jakiś gier/filmów z tą nazwą, od razu powiem, że Pipsqueak znaczy gnojek, gówniarz, miernota.

Edited by Talar

Nawiązanie do MLP jest w Hobbicie! Jeżdżą na KUCYKACH!

A tak poważnie - wiem, że robię mały off top, ale nie wytrzymam... Apeluję do niektórych: Zanim wstawicie jakieś nawiązanie dowiedzcie się co coś oznacza, bo wtopy z lunaparkiem, pipsqueakiem są nieco żałosne i pokazują, że bronies to tacy dziwni ludzie, którzy wszędzie widzą nawiązania do ukochanego serialu, a rzeczywistości nie znają. Niedługo ktoś zobaczy kucora na festynie, wstawi focię i uzna właściciela za brony'ego na tej podstawie.

A co do cydru - to bardzo popularny na zachodzie alkohol z jabłek.

• Upvote 4

W jednej z części asdfmovie była scena, w której lata kucyk, leci taka fajna dziecięca muzyka i ten kucyk zostaje zestrzelony z bazooki. 

Zdaje mi się, że to lekkie nawiązanie do entuzjazmu fandomu do kucyków i ktoś ten entuzjazm hejtuje. I filmik powstał po 2010 roku, czyli twórcy mogli coś posłuchać przypadkiem na temat MLP, wyszukać na internecie i zaczęli się z tego nabijać. Może kucyk nie wygląda jak ten z serialu, ale skojarzenie nasuwa się samo.

http://youtu.be/_DuwAON7iNU

0:56 minuta

Cahanko liczy się? Pewno nie, ale fajna scena.

Edited by Dayan

https://www.youtube.com/watch?v=_6v8N_WZ6z4

Wcześniej ktoś o tym wspominał, ale wyjaśnię.

Na ComedyCentral był pokazywany serial "Hot In Cleveland". W jednym odcinków i reklamówce serialu pokazany był facet z którym miała spotkać się jedna z bohaterek i przebrał się za "Księcia Silversaddle" (Spoko OC swoją drogą :P) i okazał być bronym.

A najlepsze jest to, że otwarcie mówią o "Magii Przyjaźni" "Equestrii" i w dodatku wspominają pełen tytuł.

"We get tohether, we dress up, we brony-out" :D

Dodatkowo, odcinek "Pony Up" (S4 E16) w sporej części dotyczył Joy (bohaterka) spotykającej się z wyżej wspomnianym strażakiem (brony) i robienia nawiązania do serialu i fandomu.

"We drank every time we saw rainbow"

(Pijacka gra My Little Pony to najlepsza gra)

Edited by Skrivarr

Polski Youtube Again! Minuta 2:08 UWAGA! Zawiera śladowe ilości przekleństw.

UPDATE:
Tym razem.. SMOSH! :___:

fc42e3fa1e.png

Edited by Arturro
  • Upvote 1

Gościówa się bawi prądem. Ogólnie kucyki 7:45 minuta. W tle. 
Edit Znalazłem u gościa 6 Kuców :) Edited by TheCoRes

No, to teraz przypatrzmy się plakatowi filmu "Jatt & Juliet"...

asyredad.jpg

Nic? Popatrz na tło.

Widzisz? Kucyk tkwi w szczegółach :aj:

Sent from my Xperia SP using Tapatalk

• Upvote 1

Oglądam gamepaly z The Sims 4

Jest tam pluszak jednorożca :3. Usłyszałam też tam "Fluffy Unicorn" .3.

Do TheSims3 Zwierzaki dochodzą jednorożce, i jest parę rzeczy, związanego z jednorożcami. ;)

Tak sobie męczę Monster Saga- kolejną grę z Kongregate. Ogólnie jest to jakaś podróbka pokemonów, jednak dla jednego stworka chyba tu na jakiś czas zostanę.

kopia_fire_quen_by_fallout152-d7wj1q0.jp

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Vy7vw6lCIY4

Sam początek i 2:43. Bardziej niż do serialu jest do nawiązanie do naszej społeczności. I jest jeszcze uniCorn :rainderp: .

w "Norweskim Dzienniku" A. Pilipiuka, znalazłem nawiązanie do fandomu. Może zostać przez was uznane jako "nawiązanie na siłę", ale lepsze to, niż Minecraftowe nawiązania :D

Po kolacji wcześnie położyłem się spać. Przyśniły mi się jakieś koszmary. Konie białe jak mleko tańczyły po stosach nieboszczyków, a krew chlustała im spod kopyt i przylepiała się do sierści. Wreszcie stały się zupełnie różowe i nastąpiła metamorfoza. Zatraciły swoje realistyczne kształty stając się kucykami z kreskówki.

• Upvote 1