Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/20/14 in all areas

 1. Bo mogę, chociaż i tak nikogo to nie obchodzi
  4 points
 2. Daje swoje choć troszkę lepsze zdjęcie. BTW. Ukeś ma śliczne kreski
  2 points
 3. Witam! Chciałem zaprezentować Wam mojego fanfika. Od dłuższego czasu jest dostępny na For Glorious Equestria, uznałem jednak, że warto byłoby powiększyć sobie grono odbiorców. Jako pierwsi możecie cieszyć się wersją po gruntownej korekcie. Teraz powinno się to czytać trochę lepiej. Co tu dużo mówić, zapraszam! Krótki opis: Podczas swojego pobytu w zamku Canterlot, Twilight dowiaduje się czegoś, co skłania ją do rozpoczęcia poszukiwań. Wszystko wydaje się mieć jakiś związek z tajemniczym "Królem Zegarów". Na nieszczęście, nie tylko jej zależy na rozwiązaniu tej zagadki. Główni bohaterowie to podstawowa szóstka z serialu. Sceny przemocy występują, aczkolwiek zadbałem o to, by nie były przesadzone. Wydaje mi się, że nikt nie straci zdrowia psychicznego przy tym tekście. Całość będzie miała dwanaście rozdziałów (plus prolog i epilog). Prawie wszystko jest już napisane, zbliżam się do końca. Wkrótce możecie spodziewać się aktualizacji. Dołączam też obrazek, który wykonała dla mnie OttonandPooky. Trzeba przyznać, że to bardzo miłe z jej strony. Oryginał (szkic) wisi na mojej półce. Po raz kolejny zaktualizowałem. Tym razem macie możliwość czytania całości tekstu. Miłej zabawy! Myk, myk, opowiadanie: Spis treści Prolog Rozdział I Rozdział II Rozdział III Rozdział IV Rozdział V Rozdział VI Rozdział VII Rozdział VIII Rozdział IX Rozdział X Rozdział XI Rozdział XII Epilog i podziękowania Art Zdobywca oskara w kategorii "Najlepsza Fabuła" Epic: 10/10 Legendary: 16/50
  1 point
 4. W tym numerze aż trzy wywiady, jeden z Izeerem, który opowie wam o tajnikach typografi, dwa pozostałe z zagranicznymi muzykami - Aftermathem i Twitchem, przy czym ostatni z wymienionych połączony jest z artykułem o tej osobie. Ponadto obszerny artykuł dotyczący swoistej „mitologii fandomu”. Wydaje mi się, że tekst ten może doprowadzić do ciekawej polemiki. Poza tym kontynuujemy dwie serie artykułów. Pierwsza dotyczy lokalnych fandomów. W tym numerze przeczytacie o bronies z Górnego Śląska. Druga skupia się na poszukiwaniu przez CMC cutie marków, są to artykuły opowiadające o ciekawych zainteresowaniach. Tym razem pod lupę weźmiemy postcrossing. Ponadto kalendarz Brohoofowy i wiele, wiele innych atrakcji Link do numeru -> http://brohoof.pl/2014/01/07/brohoof-120-styczen-2014/ Link do kalendarza -> http://sta.sh/0rma1djv7o5
  1 point
 5. Poniak zwłaszcza w formie "nowoponiak" weszło do języka fandomowego i raczej się z niego nie ruszy. Dobre, z nutką prześmiewczości. Spotkonie, ponydziałek... pierwsze słyszę. 0/10, robione na siłę. Zecora Prośba - również w uzusie, wypada spoko. Z fajniejszych rzeczy związanych z pongliszem i innymi koniomowami w historii fandomu poleciłbym ludziom jeszcze: - Pucyki Kony - Kucnie (zacnie) - Twalot - Drżypłoszka - Twalot Sporkle Ciao!
  1 point
 6. Ale czy ktokolwiek używa słowa "poniacz" na poważnie? Bo używa się go w zwrotach typu "Idę cisnąć poniacze", etc. A pieseł fajny jest
  1 point
 7. Jedyne spolszczone słowo jakiego mi się fajnie używa, to "poniacze"- tak pół żartem, pół serio. Reszta jak dla mnie brzmi pr prostu.... fatalnie, ale niech se tam ludzie używają czego chcą, mnie to mało obchodzi dopóki w ogóle rozumiem o czym do mnie mówią. ....poniak brzmi jak pieseł.
  1 point
 8. Ja tak za wczasu poprosze o to, żeby dyskusja otrzymała obecny poziom. Bo wolę żeby nie wybuchła tutaj kłótnia, zgoda? A co do samego tematu - wypowiadałem się jakiś czas temu i niewiele idzie dodać. Mimo tego dodam Sam wiem jak to jest z "dziwnymi" rzeczami jak ruszające się przedmioty i im podobne rzeczy. Często są to zbiegi wypadków które wywołane licznymi czynnikami stają się "niewytłumaczalne". Jak magiczny wybuch lustra u mnie w miecie. A szło to tak - dzieweczka z koleżankami chciała wywoływać nocą ducha z lustra. Ustawiła świece, przygotowała lustro(takie duże, zamontowane w toaletce). Siadła przed toaletką, wyciągnęła z szuflad świeczki, porozstawiała i podopalała. No i zaczęły się inkantacje. Koleżanki coś tam też mamrotały, wiadomo, w grupie siła xD No i padło pytanie, nie pamiętam o co. No i duch się wkurzył na tyle, że lustro wybuchło szkłem prosto w twarz dziewczyny. 5 szwów na czole, 2 na policzku, po 3 na ramionach. Gniewny duch? Nic takiego. Bo wyglądało to tak - u sąsiadki piętro wyżej pękła rura, stary budynek ma swoje wady. Woda sobie ciekła i wypływała w malutkiej szczelinie, gdzie lusterko ramą dotykało ściany. Rama się powolutku wypaczała, aż w końcu, pod wpływem sporej ilości ciepła rama naciskała na lustro tak bardzo, że pękło. Zbieg okoliczności do dzisiaj tłumaczony "duchami".
  1 point
 9. by http://nabbiekitty.deviantart.com/
  1 point
 10. (z góry przepraszam za offtop. Ale jak czytam te całe sceny z całowaniem, wierszami itp. to mam ochote na jedną rzecz [krew!!!] )
  1 point
 11. Deus Ex: Bunt Ludzkości PL ZX26X-82DWG-GB87F - użyty Na przyszłość proszę stosować się do zasad o których napisałem w PIERWSZYM poście.
  1 point
 12. Uwaga!! Kolejne ogłoszenie i to nie byle jakie, bo bardzo ważne!! ...i mam nadzieję, zainteresuje jak najwięcej osób Aby podtrzymać ten poddział przy życiu na dłużej niż mgnienie chwili, kiedy tylko jakiemuś użytkownikowi zechce się odświętnie odwiedzić Samotnie, postanowiliśmy wraz z regentem przeprowadzić rekrutację na oficjalnego przedstawiciela Pinkameny na forum!! x) Wymagania sprzętowe względem nowego opiekuna Samotni: nowy awatar będzie musiał tutaj wszystko ogarnąć - od dyskusji po zabawy, a trochę się nazbierało... ;P ...np. pytania, nowy aw będzie musiał odpowiedzieć na mnóstwo ich x) mnóstwo!! O_O kreatywność też jest brana pod uwagę, nowe pomysły mile widziane~ bardzo mile ^ ^ nowy aw nie musi być czysty jak łza, ale lepiej, aby miał nieco mniej niż 9pkt ostrzeżeń... nic chcemy, aby zarobił bana wraz z objęciem stanowiska* a najważniejsze, aby w ogóle brać udział w rekrutacji, trzeba napisać podanie!! Trochę więcej o samym podaniu~ forma dowolna, po prostu udowodnij w nim wszystkie powyższe punkty, a masz szanse się załapać, yay! ^^ ...ale ten, lepiej, aby było tam napisane trochę więcej niż jedno zdanie... podania przesyłać na PW do mnie, ewentualnie regenta, wszystko jedno, gdyż i tak wszystkie potem trafią do jednego miejsca xP No i chyba tyle, nie ma co się rozwodzić nad takimi szczegółami, zwłaszcza iż Samotnia bardzo pilnie potrzebuje opiekuna, przeto tym bardziej zachęcam do spróbowania swoich szans w tym konkursie! Powodzenia chętnym!! ^^ ~Avatar Pinkie Pie (i Pinkameny), Discors (DB) *- bo wiecie... mnożnik wśród kolorowych wynosi x2 xS
  1 point
 13. Spike i applejack nie tacy oyginalni, dziwie się że autor tego zestawienia ich nie ujął:
  1 point
 14. Księżniczka Twilight żyje jak zwykły kucyk, ponieważ wybrała przyjaciół zamiast mieszkania w Canterlocie u boku Celestii. Fakt zostawienia jej przyjaciółek samych w Ponyville był dla niej udręką. Generalnie motywem serialu jest stawianie przyjaźni na pierwszym miejscu i to właśnie robi Twilight. Pozostaje starym, dobrym jednorożcem robiącym swoje wśród swoich ukochanych przyjaciółek. A to, że ma przy okazji skrzydła i jest alicirnem? Najwyraźniej jej to zwyczajnie nie potrzebne. Ma swoje Ponyville i to jej w zupełności wystarczy. Jest to kolejny plus dla tej postaci, alicorn a jednak zwykły kucyk.
  1 point
 15. Nie zawsze tak jest. Czasem bohater jest zwykłym kretynem, który jest taki jak inni. Nie wyróżnia się niczym, nie ma powodzenia u kobiet itp, itd. Zazwyczaj wtedy coś się dzieje (np. kobieta spada mu z nieba) i jego życie jest inne. Nagle zaczynają się nim interesować inne dziewczyny. No bo co? Do szkoły przychodzi nowa uczennica, która zakochała się w nudziarzu i okazuje się, iż nagle każda się w nim kocha.
  1 point
 16. Hmm... A co jeżeli tęcza nie będzie do niczego potrzebna prócz sprzedania większej ilości zabawek? A tak serio, skoro tęcza pojawiła się w serialu i w reklamach zabawek, coś z tego być musi, nie tak jak to było z zabawkami kucyków z maskami karnawałowymi (między innymi z Sunset Shimmer). Skoro tęczowe lalki są również z EG, to może w 5 sezonie Twilight znów przejdzie przez portal? Twórcy mówili chyba, że w sezonie 4 nie będzie nawiązań do EG, o sezonie 5 nie wspominali . Tęcza ma kolor mane6, odkryły ją już 2 postacie (RD i Rarity) gdy zdały sobie sprawę, że przyjaźń jest ważniejsza od spełnienia marzeń (wygrania konkursu mody, lot z bohaterami). Ta tęcza symbolizuje jakąś jedność, pokazuje że przyjaźń jest ważniejsza ponad wszystko, o tym zapewne będą finałowe odcinki, a co się z tym wiąże? Więcej nowych zabawek=więcej kasy (no i konstruowanie odcinków w taki sposób by obie strony były zadowolone: fani z odcinków - twórcy z sprzedaży zabawek). Takie jest moje zdanie.
  1 point
 17. Jako, że jestem nieco leniwa, napiszę plusy i minusy odcinka: + Derpy, + Kochana, szalona Pinkie, + Charakteryzacja Fleetfoot, + Osobowość Soarina (polubiłam go dzięki temu), + Bulk Biceps, YEAAAAAAAA! + Order od Spitfire, + Kolejna wzmianka o Equestriańskich Igrzyskach. - Porównanie przez RD drużyny Cloudsdale i Ponyville, - Chamskie zachowanie Spitfire i Fleetfoot wobec Soarina, - Kreacje Rarity (i to niby wyprzedza modę?), - brak Lightning Dust, - Fakt, że Wonderbolts reprezentowali Cloudsdale (myślałam, że może będą jury czy coś) Ogółem odcinek oceniam na 7/10, podwyższyłam ze względu na Derpy.
  1 point
 18. - Witajcie! Widać, że trochę pytań przybyło. - Masz teraz na co odpowiadać Coco. - Przejdźmy do pytań. Najpierw od Harmony. - Bardzo lubię, gdy jest słonecznie i bezchmurnie. Wtedy mogę cały dzień być poza domem. W deszczowe dni szyję, projektuję kreacje lub rozmawiam z Violett. - To ja chcę dużo deszczowych dni, bo wtedy dużo rozmawiamy! - *uśmiecha się* Noc bardzo lubię. Gdy nie mogę spać, wychodzę na balkon i patrzę w gwiazdy. Wolę śnieg, a deszczu z śniegiem nie cierpię. Teraz pytania od Starosty. Miło ciebie widzieć po raz pierwszy. - Cały czas jestem w kontakcie z Rarity. Często piszemy do siebie listy, a czasem wpada do mnie w odwiedziny z Pinkie Pie i Applejack. - I wtedy też spędzam czas z moją ulubioną Pinkie! - Tsa, mało kiedy mam chwilę, by z nią pogadać... - Wiesz, że ją uwielbiam! - No dobrze, wróćmy do tematu. Moim ulubionym daniem jest szarlotka. Gdyby nie Applejack, nigdy nie poznałabym jej wyśmienitego smaku! - Ja zaś uwielbiam jabłecznik. Babcia Smith robi najlepszy. Aż ślinka leci na myśl. - Aż się głodna zrobiłam. Odpowiadając na ostatnie pytanie, byłam na ich ślubie, jeszcze z Suri. Jej suknia ślubna, która wykonała Rarity, była przepiękna. - Sama przyznam, że mi się też podobała. - Czas na pytania od Zielonej. Herbaty. - Och, dziękuję! - Byłam kiedyś na Gali Grand Galopu, nawet wtedy, kiedy plany dziewczyn nie wyszły za dobrze. - Nawet im nie opowiadaj, co ci się stało, ciarki mi przechodzą po plecach na tą myśl... - To było bolesne, auć. Ale nie rozmawiajmy o tym. Rodzinę Apple znam i jak na razie nie mam zdania o tym, czy Pinkie należy do rodziny Apple. Pluszaki uwielbiam! Violett również, potrafimy godzinami się do nich tulić. - Są takie mięciutkie... i fajniutkie... - Rysowanie jak najbardziej mi wychodzi. Zresztą bardzo dużo szkicuję, więc zanim zaczęłam ładnie rysować, brałam parę lekcji od miejscowych artystów. Czy widziałam kiedyś Cloudsdale? Nie, ale Rainbow Dash za niedługo zabiera mnie na podróż po tym mieście. - Będziesz musiała mi koniecznie opowiedzieć, jak tam było. - Nie zapomnę. Czy widziałam kiedyś ponaddźwiękowe bum Rainbow? Oczywiście, i nawet nieraz. Co do pytania o Twilight, myślę, że zasłużyła na miano księżniczki, jest niezwykle mądra, ale czy kiedyś będzie władać Canterlotem, to o tym zdania w danej chwili nie mam. - Ja myślę, że raczej nie, władzę może jeszcze Luna objąć. - Myślę, że Violett ma rację. Moim ulubionym owocem jest pomelo, zaś z warzyw bardzo lubię sałatę. - Twoje uwielbienie do pomelo jest takie, że zawsze o piątej rano muszę do spożywczaka biec po siatkę tych owoców... - Już tak kochana nie narzekaj, bo pamiętam, jak ja musiałam o piątej rano biec dla ciebie po koszyk malin. - Oj tam, przecież ja żartuję! Kocham tak biegać z rana. - Pogadamy sobie o tym później, ale teraz oczekuję na kolejne pytania od was!
  1 point
 19. Nie będe cytyował konkretnych wypowiedzi, ale widzę że większość ma za złe twórcom za Spitfire i wogóle wonderbolts. Popatrzmy na to z innej strony. Gdyby w MLP panowałaby Utopia to o czym byłby odcinki? MLP odróżnia od innych kreskówek, że nie ma tylko czarnych i białbych postaci. Nikt nie jest idealny i każdy ma coś za uszami. Cały czas Mane6 musi się czegoś uczyć a i inne kuce mają swoje wady, nawet te z Wonderbolts. Spitfire przynajmniej ma jakiś charakter, nie każdemu to się podoba, ale to na plus że wzbudza jakieś emocje. Taka Celestia to jest bezpłciowa, ta dobra, ta mentorka, chodzący ideał i tyle. A tak to mamy reszte kucy, które czasami błądzą. RD się wiecznie przechwala i nikomu to nie przeszkadza. Spitfire natomiast jest osobą, która lubi osiągać cel. Może nie jest wzorem moralności, ale nikt nie jest idealny, a napewno mniej złego zrobiła niż taka Trixie która sterroryzowała całe Ponyville, a później tylko lekkie przepraszam. Fluttershy poświeciła farmę AJ tylko z powodu swojej miłośći do zwięrzątek. Jak dla mnie taka różnorodność przemawia. Są przeróżne postacie a z nich wynikające przeróżne problemy. Żeby nie było, to zgadzam się jednak co do teamu ponyville. Faktycznie trochę to dziwne, że nie było nikogo innego prócz Fluttershy i Bulk Biceps. No ale z drugiej strony, to kreskówka o kolorowych koniach xD To całe MLP jest jak Pinkie logic
  1 point
 20. FANDOM nie jest delikatny, wręcz przeciwnie, myślę, że przetrwa jeszcze długo po zakończeniu produkcji MLP:FiM. Niestety jest w nim nieproporcjonalnie wysoka (w stosunku do innych fandomów) liczba ofiar losu, attention whore'ów i ludzi, którym wydaje się, że są pępkami świata, którzy startują z drama tematami po jakimkolwiek złym wydarzeniu w ich życiu, oczekując, że cały świat zbierze się, żeby ich pocieszać. Więc gdy jakiś nieczuły osobnik napisze im "weź się w garść", zaczynają krzyczeć, jaki ten fandom jest zły i że odchodzą. Nie byłaby to żadna strata, ale niestety oni po niedługim czasie zawsze wracają. Widziałem ten scenariusz wiele razy, i w sumie już po pierwszym wiedziałem, czego się spodziewać w następnych przypadkach.
  1 point
 21. Mam pod ręką parę moich niezawodnych sposobów. 1. Będzie potrzebne: Krok1 Jak już mamy co potrzeba to WPIERDZIELAMY NA NIEGO TO WSZYSTKO POCZYNAJĄC OD KARTONÓW, POTEM FARBA, KLEJ, BŁYSKOTKI. Krok2 Oszołomienie kolegi ciężkim przedmiotem, przykładowo młotkiem Krok3 W ruch idą znowu przybory z kroku 1, malujesz pokój na ponyville i budzisz gotowego delikwenta który myśli że jest kucem Krok4 Wmawiasz mu że musi przystosować się do życia z kucami i chyba masz na to sposób Krok5 Włączasz mu wszystkie odcinki i automatycznie wciąga się w serial, po czym dziękuje Ci za dobrze wykonane zadanie. A tak na serio Nic na siłę, wpieprzanie mu swojego zdania jako lekkiej sugestii to nie jest nic dobrego. Poleć mu po prostu serial, a nie zmuszaj go do oglądania.
  1 point
 22. Ma to swoje plusy i minusy. Plusy: można dostawać opinie pomagające rysować lepiej i zachowywać to co już dobre, promować swoje prace, jak uda ci się stworzyć dobry dizajn dla czegokolwiek, to możesz nawet zarobić trochę grosza i ogółem jest sympatycznie. Minusy: gimbaza wszędzie, ludzie najwięcej uwagi zwracają na byle co jeśli tylko odpowiada ich zainteresowaniom, więc albo rysujesz pod publikę i jesteś popularny w mniej lub bardziej zasłużony sposób, albo rysujesz co chcesz i prawdopodobnie masz mniej ludzi obserwujących twój profil. No ale z tym różnie bywa. No i jeszcze jak już raz przez dłuższy czas będziesz stosować jeden styl a potem zechcesz się przerzucić na inny, to ludzie ci będą marudzić strasznie, bo rzadko się zdarza, ze takie zmiany im pasują. Chyba że będziesz zmieniał styl bardzo stopniowo.
  1 point
 23. Najlepiej taką, na którą ludzkość by sobie w pełni zasłużyła. Coś, co pokaże nam, jacy źli byliśmy. Coś, co będzie powolne, byśmy żyli w niepewności, czy przeżyjemy kolejny dzień, ale dające dość czasu, by można było pożegnać wszystkich, spróbować wszystkiego i potem stanąć przed obliczem śmierci i powiedzieć "jestem gotów. Niczego z tego, co zrobiłem nie żałuję. Wszystko odpokutowałem. Możesz mnie zabrać". Niech ostatnie chwile ludzkości będą jej ostatnim i najlepszym wspomnieniem. Gdy nagle świat się skończy... Zapewne jest to niemożliwe. Ostatnie chwile ludzkości będą chaosem i anarchią. Ujawnią się najgorsze cechy człowieka. To będzie potwierdzenie, że zasługujemy na koniec. Niech na naszych prochach powstanie coś lepszego.
  1 point
 24. Wiecie co? To już dwa lata. I coraz częściej okazuje się, że coś tu z nami jest nie tak, prawda? Gdzie ta radość z tych kolorowych koni, gdzie to wszystko co się złożyło na to, że jesteśmy tym kim jesteśmy? Ludzie, co wy robicie, gdzie wy idziecie? Nie tędy droga. Dlatego zgromadziłem tu wszystkie morały które dotąd się w serialu pojawiły, żeby były na wszelki wypadek i służyły swoją obecnością. One są aktualne cały czas, nie znikły, to my je zapomnieliśmy. Zobaczcie co nam mówiły te konie, czego nas uczyły! ~oOo~ THE TICKET MASTER Dear Princess Celestia, I learned that one of the joys of friendship is sharing your blessings. But when there's not enough blessing to go around, having more than your friends can make you feel pretty awful. Nauczyłam się, że przyjaźń daje radość kiedy możemy się dzielić tym co dobre. Lecz gdy dobra jest za mało, by mogło wystarczyć dla wszystkich, skutek jest odwrotny. ~oOo~ APPLEBUCK SEASON Dear Princess Celestia, My friend, Applejack, is the best friend a pony could ever have, and she's always there to help anypony. The only trouble is, when she needs help she finds it hard to accept it. So while friendship is about giving of ourselves to friends, it's also about accepting what our friends have to offer. Applejack jest najlepszą przyjaciółką na świecie i zawsze gotową do pomocy. Niestety kiedy sama jej potrzebuje, nie umie o nią poprosić. A przyjaźń to nie tylko dawanie, ale także przyjmowanie tego, co dają nam przyjaciele. ~oOo~ GRIFFON THE BRUSH-OFF Dearest Princess Celestia, Today I learned that it's hard to accept when some pony you like wants to spend time with some pony who is not so nice. Though it's impossible to control who your friends hang out with, it is possible to control your own behavior. Just continue to be a good friend. In the end, the difference between a false friend and one that is true will surely come to light. Dziś dowiedziałam się jak to jest, kiedy ktoś kogo lubisz woli spędzać czas z kimś, kogo uważasz za niemiłego. Nie mamy wpływu na to z kim spotykają się nasi przyjaciele, ale mimo to możemy być wobec nich w porządku i starać się to zaakceptować. Z czasem i tak okazuje się kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto fałszywym. ~oOo~ BOAST BUSTERS Dear Princess Celestia, I have learned a very valuable lesson about friendship: I was so afraid of being thought of as a showoff, that I was hiding a part of who I am. My friends helped me realize that it's okay to be proud of your talents, and there are times when it's appropriate to show them off... Especially when when you're standing up for your friends. Dowiedziałam się dziś czegoś bardzo ważnego o przyjaźni. Tak bardzo bałam się, że zostanę potraktowana jak chwalipięta, że próbowałam ukryć kim jestem. Ale dzięki przyjaciołom wiem, że z talentu należy być dumnym i że są takie chwile kiedy trzeba go ujawnić... Szczególnie jeśli w ten sposób możesz im pomóc. ~oOo~ DRAGONSHY Dear Princess Celestia, I am happy to report that the dragon has departed from our fair country, and that it was my good friend, Fluttershy, who convinced him to go. This adventure has taught me to never lose faith in your friends, they can be an amazing source of strength, and can help you overcome even your greatest fears. Z radością zawiadamiam, że smok opuścił naszą krainę, a przekonała go do tego moja przyjaciółka, Fluttershy. Nauczyłam się dzisiaj, że nie należy tracić wiary w przyjaciół, bo to od nich czerpiemy siłę do działania i przezwyciężania strachu. ~oOo~ LOOK BEFORE YOU SLEEP Dear Princess Celestia: It's hard to believe that two ponies that seem to have so little in common could ever get along. But I found out that if you can embrace each other's differences, you just might be surprised to discover a way to be friends after all... Trudno sobie wyobrazić, że dwa tak różne kucyki mogłyby dojść do porozumienia. Ale ja dziś nauczyłam się, że przymykając oko na te różnice, można jednak się przyjaźnić... ~oOo~ BIRDLE GOSSIP Dear Princess Celestia, My friends and I have all learned an important lesson this week: Never judge a book by its cover. Someone may look unusual, or funny, or scary. But you have to look past that and learn who they are inside. Real friends don't care what your "cover" is; It's the "contents" of a pony that count. And a good friend, like a good book, is something that will last forever. Nauczyłyśmy się dziś czegoś bardzo ważnego - żeby nie oceniać książki po okładce. Ktoś może wyglądać nietypowo, zabawnie albo strasznie, ale trzeba spoglądać do wnętrza. Prawdziwi przyjaciele nie zwracają uwagi na wygląd, dla nich liczy się to kim jesteśmy. A dobra przyjaźń, podobnie jak dobra książka, przetrwa wszystko. ~oOo~ SWARM OF THE CENTURY I've learned that, sometimes, the solution to your problems can come from where you least expect it. It's a good idea to stop and listen to your friends opinions and perspectives... Even when they don't always make any sense... Odkryłam, że czasami pomoc nadchodzi z najmniej oczekiwanej strony i że warto przystanąć i posłuchać dobrej rady przyjaciela. Nawet... jeśli wydaje ci się bez sensu.... ~oOo~ WINTER WRAP-UP Dear Princess Celestia, Winter Wrap Up was one of most special things I've ever been a part of here in Ponyville. It helped me to learn that we all have hidden talents, and if we're patient and diligent, we're sure to find them. And as always, with good friendship and teamwork, ponies can accomplish anything... Pożegnanie zimy to jedno z najcudowniejszych doświadczeń tu, w Ponyville. Zrozumiałam, że każdy z nas jest uzdolniony, potrzeba tylko cierpliwości i uwagi żeby to odkryć. I jak zwykle: dzięki przyjaźni i współpracy kucyki potrafią dokonać cudów! ~oOo~ CALL OF THE CUTIE Dearest Princess Celestia, I am happy to report that one of your youngest subjects has learned a valuable lesson about friendship. Sometimes, the thing you think will cause you to lose friends and feel left out can actually be the thing that helps you make your closest friends and realize how special you are... Jedna z twoich najmłodszych poddanych, nauczyła się dziś czegoś ważnego na temat przyjaźni. Czasem myślisz, że masz w sobie coś przez co możesz stracić przyjaciół, a tymczasem właśnie to coś pomaga ci ich zdobyć i poznać lepiej samego siebie. ~oOo~ FALL WEATHER FRIENDS It's important to remember that the friendship is always more important than the competition. Dlatego musimy pamiętać, że ważniejsza od wszelkich konkursów, jest przyjaźń. ~oOo~ SUITED FOR SUCCESS Dearest Princess Celestia, This week my very talented friend Rarity learned that if you try to please everypony, you often please nopony, especially yourself. And I learned this: when somepony offers to do your a favor, like making you a beautiful dress, you shouldn't be overly critical of something generously given to you. In other words, you shouldn't look a gift horse in the mouth. Tym razem moja uzdolniona przyjaciółka Rarity nauczyła się, że chcąc zadowolić wszystkich często kończy się to tym, że nikt nie jest zadowolony, a szczególnie ty sama. A ja nauczyłam się, że jeśli ktoś oferuje ci pomoc, na przykład szyjąc piękną suknię, nie powinno się krytykować prezentu danego z głębi serca. Inaczej mówiąc: darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ~oOo~ FEELING PINKIE KEEN Dear Princess Celestia, I am happy to report that I now realize there are wonderful things in this world you just can't explain, but that doesn't necessarily make them any less true. It just means you have to choose to believe in them. And sometimes it takes a friend to show you the way. Z radością donoszę, że są na tym świecie cudowne rzeczy, których nie da się wyjaśnić lecz to nie czyni ich nieprawdziwymi. Należy po prostu w nie uwierzyć, nie bać się i zaufać przyjacielowi. ~oOo~ SONIC RAINBOOM I learned how important it is to keep your hooves on the ground, and be there for your friends. Wiem już, jakie to ważne by stąpać kopytami po ziemi i wspierać przyjaciół. ~oOo~ STARE MASTER I assumed that I be just as good with kids as I am with animals. Boy, was I wrong. I really learned the hard way not to bite off more than I can chew. Myślałam, że sobie z nimi poradzę, jak ze zwierzakami. Niestety to był błąd. Niedobrze jest brać sobie zbyt wiele na głowę. ~oOo~ THE SHOW STOPPERS And instead of forcing ourselves to do something that's not meant for us... We each should be embracing our true talents. I zamiast zmuszać się do robienia czegoś czego nie umiemy... Powinnyśmy wykorzystać prawdziwe zdolności. ~oOo~ DOG AND PONY SHOW Just because some pony is lady-like doesn't make her weak. In fact, by using her wits, a seemingly defenseless pony can be the one who outsmarts and outshines them all. Jeśli ktoś jest delikatny, nie znaczy, że jest słaby. Wystarczy trochę sprytu i odwagi, by poradzić sobie nawet w najtrudniejszej sytuacji. ~oOo~ GREEN ISN'T YOUR COLOR Being a good friend means being able to keep a secret, but you should never be afraid to share your true feelings with a good friend. Dobry przyjaciel umie dochować tajemnicy, ale nigdy nie powinien ukrywać tego, co naprawdę czuje. ~oOo~ OVER A BARREL Dear Princess Celestia, Friendship is a wondrous and powerful thing. Even the worst of enemies can become friends. You need understanding and compromise. You've got to share. You've got to care -- Przyjaźń naprawdę potrafi zdziałać cuda. Nawet wrogowie mogą się zaprzyjaźnić, gdy się nauczą wyrozumiałości. ~oOo~ A BIRD IN THE HOOF I know, I shouldn't have jump to conclusions. Next time i'll ask before before taking matters into my on hooves. No wiem. To ta moja wyobraźnia. Następnym razem zapytam nim zacznę działać. ~oOo~ CUTIE MARK CHRONICLES Dear Princess Celestia, Today I learned something amazing! Everypony everywhere has a special magical connection with her friends. Maybe even before she's met them. If you're feeling lonely and you're still searching for your true friends, just look up in the sky. Who knows, maybe you and your future best friends are all looking at the same rainbow. Dowiedziałam się dziś czegoś cudownego. Okazuje się, że wszystkie kucyki łączy z przyjaciółmi szczególny związek, możliwe że nawet zanim się poznają. Kiedy czujemy się samotni i tęsknimy za przyjaźnią, trzeba spojrzeć w niebo. Bo kto wie, może nasi przyszli przyjaciele akurat patrzą na tę samą tęczę. ~oOo~ OWL'S WELL, THAT ENDS WELL This is Spike, writing to you about my adventures. This week, I learned that being jealous, and telling lies gets you nowhere in friendship. I also learned that there's plenty of love for every friend to share. So, from here on out, I promise that I, Spike, will- Tym razem pisze do ciebie twój Spike. Nauczyłem się właśnie, że zazdrość i mówienie kłamstw, wcale nie służą przyjaźni. Teraz już wiem, że przyjaciółmi powinniśmy się dzielić. I dlatego obiecuję, że od tej chwili, ja Spike już- ~oOo~ PARTY OF ONE Dear Princess Celestia, I am writing to you from the most delightful party. I'm not only having a great time with my friends, but also is given the opportunity to learn a valuable lesson about friendship. Always expect the best from your friends and never assume the worst. Rest assured that a good friend always has your best interests at heart. Piszę do Ciebie z uroczego przyjęcia. Uwielbiam spędzać czas z przyjaciółkami, a przy okazji dowiedziałam się czegoś ważnego. Po przyjaciołach zawsze należy spodziewać się najlepszego. Nie podejrzewać ich o złą wolę. Trzeba wierzyć, że prawdziwy przyjaciel nie da ci zrobić krzywdy. ~oOo~ BEST NIGHT EVER Friends ever may have made even the worst of times to something pretty great. Zgrana paczka przyjaciół potrafi dobrze bawić się wszędzie. ~oOo~ SEZON II ~oOo~ LESSON ZERO Dear Princess Celestia, We're writin' to you today because today we all learned sumpn' about friendship. We learned that you should take your friends' worries seriously. Even if you don't think that she has anything to worry about. And that you shouldn't let your worries turn a small problem.. into an enormously huge entire-town-in-total-chaos Princess-has-to-come-and-save-the-day problem! Signed, your loyal subjects. Piszemy do ciebie, bo nauczyłyśmy się czegoś o przyjaźni. Że zmartwienia przyjaciół trzeba brać na serio. Nawet jeśli myślimy, że to drobiazgi. Martwienie może bowiem zmienić drobny problem... ... w nieokiełznany, straszliwy chaos, nad którym dopiero księżniczka może zapanować. Podpis, twoje wierne poddane. ~oOo~ LUNA ECLIPSED Dear Princess Celestia, When you first sent me to Ponyville, I didn't know anything about friendship. I met somepony tonight who was having the same problem - your sister, Princess Luna! She taught me that one of the best things you can do with friendship is to give it to others, and help them find it themselves! And I'm happy to report that all of Ponyville has learned that even though somepony seems a little intimidating, even scary, when you offer them your friendship, you'll discover a whole new pony underneath. And even if my Star Swirl bearded costume didn't go over, this still turned out to be the best Nightmare Night ever! Kiedy wysłałaś mnie do Ponyville, nie wiedziałam nic o przyjaźni. Dziś spotkałam kogoś w podobnej sytuacji. Twoją siostrę, Lunę. Nauczyłam się od niej, jak dobrze jest obdarzyć kogoś przyjaźnią i pomóc mu ją znaleźć. Myślę, że wszyscy się dziś nauczyli, że nawet jeśli ktoś nas trochę onieśmiela czy budzi lęk, wystarczy zaofiarować mu przyjaźń, by odkryć zupełnie nową istotę. Nawet jeśli moje przebranie nie zdobyło uznania, to i tak była to najlepsza Noc Koszmarów w dziejach. ~oOo~ SISTERHOOVES SOCIAL Having a sister is just about the bestest thing in the world. But it sure isn't the easiest. I agree that being sisters is a wonderful thing, but it takes teamwork. Sometimes it's about compromising. Sometimes it's about accepting each others' differences. But mostly, it's about having fun together. Even if it means getting your hooves a little bit dirty. Zawsze mówię, że nie ma to jak rodzona siostra, ale tarć się nie uniknie. Zgadzam się, że fajnie jest mieć siostrę, ale trzeba współpracować. Trzeba umieć się dogadać, pogodzić się, że sporo nas różni, no i nauczyć się razem bawić. Nieraz przyjdzie troszkę ubłocić kopytka... ~oOo~ Na razie to tylko tyle, jest tego więcej na Internetach (tutaj na przykład: http://pl.mlp.wikia.com/wiki/Raporty_przyja%C5%BAni ). Chodzi tu o to, by mieć to pod ręką, i gdy coś złego się stanie, można było zawsze sięgnąć i użyć. Mam dużą nadzieję że się przyda. Cygnus
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...