Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
mkr

VII Wrocławski Ponymeet

Recommended Posts

KcDa64N.png

 

 

 

Here we go again.

 

We Wrocławiu rozpoczynamy kolejną edycję dużego, zorganizowanego Ponymeeta. Ponownie w tym samym miejscu co VI, ale z jeszcze bardziej zróżnicowanym programem i z jeszcze większą dawką emocji oraz pozytywnych wrażeń. Nie może Was tutaj zabraknąć, nawet jeżeli mieszkacie kilkaset kilometrów od stolicy Dolnego Śląska.

Ze względu na to, że odbędzie się on 13 grudnia, nie zabraknie ciepłych napojów oraz świątecznej atmosfery. Jeżeli chcecie dobrze wejść w nadchodzące święta Bożego Narodzenia, to nasza impreza musi być obowiązkowo na Waszej liście do zaliczenia.

Wkrótce otwieramy rejestrację (o czym będziemy informować w tym wątku) oraz podamy więcej szczegółów na przygotowywanej przez nas stronie internetowej. Do zobaczenia już w grudniu!

 

13 grudnia 2014

10:00 - 19:00

Dom Kultury "Bakara", ul. Różana 4-6

 

 

Wydarzenie na Facebooku || Strona Internetowa (Rejestracja) || Nasza grupa na Facebooku

Edited by mkr
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurczę, musieliście go robić akurat w dniu moich egzaminów na uczelni? Chcę się pojawić, nawet bardzo, ale po prostu w ten dzień nie ma najmniejszych szans, bym zdołał urwać się z zajęć :(

 

Cóż... może będę miał więcej szczęścia następnym razem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites


Kurczę, musieliście go robić akurat w dniu moich egzaminów na uczelni?

 

Już w grudniu masz egzaminy? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już w grudniu masz egzaminy? :o

Niestety tak. Mam je rozwalone na całe dwa miesiące i pierwsze startują już za tydzień. Urok studiów zaocznych na prywatnej uczelni to... odbiegające od standardów terminy egzaminów w moim przypadku. Chyba tu opublikuję swój harmonogram zajęć, by następny ponymeet tak zrobiono, bym mógł przyjść  :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mkr - wiedziałem, że mogę liczyć na cudownego trolla :*

 

Daję 5/5 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

trochę szkoda, że dwie najciekawiej zapowiadające się prelekcje zachodzą na siebie, ale poza tym plan jak dla mnie idealny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10:30 – 12:30 — Bronie i Siły Zbrojne Equestrii

11:30 – 13:30 — Ludzie w Equestrii, czyli jak nie pisać fanfików

 

Pierwszy raz idę na podobną imprezę... eh, które tu wybrać?

 

A będzie można się kłócić z prowadzącymi? :fluttershy4:

(oczywiście w cywilizowany, pozbawiony agresji sposób)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bierz to drugie. Psoras jest jedną z nielicznych osób, które potrafią pisać Human in Equestria.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszę się na tą imprezkę :) Zapowiada się nieźle

A w razie czego, gdyby coś nie wyszło, to zawsze można większą grupą zrobić nalot na kino Helios, na Rainbow Rocks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A będzie można się kłócić z prowadzącymi? :fluttershy4:

(oczywiście w cywilizowany, pozbawiony agresji sposób)

Będzie to wręcz pożądane ^.^
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z meeta wróciłem, przed kompem zasiadłem (po 3 godzinach pieczenia pierniczków), pora więc nasmarować jakiś komentarz na temat jak było.

 

Na miejsce dotarłem z niewielkimi trudnościami, ale to bez znaczenia. Od razu zetknąłem się ze sporym, nawet bardzo, tłumem. (chyba więcej jak na Krakowie). Niemniej akredytacja przebiegła sprawnie (głównie dlatego, że identyfikatory nie były wypisane, co moim zdaniem jest na minus, no ale dobra). Następnie była chwila by ogarnąć sale i stoiska, po czym nadeszło otwarcie. O tym nie ma co pisać, otwarcie, jak otwarcie, bez wodotrysków. Pierwsza  prezentacja, na której byłem, dotyczyła sił zbrojnych. Nie była specjalnie powalająca, gdyż opierała sie tylko na omówieniu wszystkich widocznych w serialu broni białych, umundurowania, pojazdów i struktur. Szczerze nie było w tym zbyt wiele odkrywczych rzeczy i trochę żałuję, że nie poszedłem do Psorasa. No ale tragicznie też nie było, powiedzmy 6 może 7/10. (pewnie za wiele się spodziewałem)

 

Dalej spędziłem chwilkę na 2 partyjkach Wormsów (jak ja dawno w to nie grałem), po czym poszedłem na prawdopodobnie najlepszą część meeta, czyli panel o fanfikach. Powiem krótko, to było po prostu świetne. Nawet nie mowie, o możliwości zobaczenia na żywo sławnych pisarzy i korektorów, ale o całokształcie. Słuchanie tej dyskusji było pasjonujące i nieco zmieniło mój ogląd na kwestie pisarskie.

 

Dalej, panel o komiksach. Wcześniej nie zagłębiałem się w to zagadnienie, ale chyba zacznę, gdyż grafiki są naprawdę niezłe, a styl rysowania ma moc (spodziewałem się czegoś w stylu grafiki z serialu, a tu miłe zaskoczenie). A więc i ten panel można uznać za dobry, nie wybitny, ale dobry.

 

Panel o Falloucie, był drugim, najlepszym panelem na meecie (przynajmniej z tych, które widziałem). Nie sądziłem wcześniej, ze to uniwesum jest aż tak wielkie i powstało tyle dzieł. Co do postaci, to były przedstawione i opisane poprawnie, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów i minimalną dawką spoilerów (obecnie 27 rozdział oryginału czytam). To co mi najbardziej w falloucie przeszkadza, a o czym wspominałem na panelu, to trzymanie broni w pysku.Są też inne wady mechaniki, ale nie bolą aż tak.

 

Podsumowując, wyjazd do Wrocka uważam za udany, a sam meet również. Jeśli nadarzy się okazja, to może jeszcze raz odwiedzę Wrocław i tamtejszych bronies. Byliście świetni, dziękuję.  :lyrahappy:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ lubię pisać opisy na 20 stron, to walnę tylko kilka zdań.

Największym plusem meeta była dla mnie możliwość spotkania ludzie ze Śląska, których od dawna znam z internetu, ale nie było opcji ujrzenia ich na żywo. Tutaj uczestnicy dopisali medalowo, wspaniale było Was poznać lub lepiej poznać.

Ponadto dobrze było spotkać parę osób, z którymi miałem mniejsze lub większe scysje. Zawsze kontakt na żywo, nawet jeśli nie wnosi nic nowego, to jest dużym ociepleniem stosunków... i co za tym idzie, chyba rzeczą pożyteczną.

Troszkę żałuję, że było mało osób na mojej prelekcji, ale i tak jestem dumny z pibliczności. Bardzo dobrze się z Wami rozmawiało.

No i czas pochwalić Makera, którego organizacja i gościna były zaprawdę godne podziwu. Tribrony dziękuje!

 

https://www.sendspace.com/file/eukup0 zdjęcia

Edited by SPIDIvonMARDER
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też coś dodam od siebie.

Muszę przyznać, że dopisało mi spore szczęście. Po raz drugi dotarłem bezbłędnie na meet razem ze znajomymi. Jako jednemu z pierwszych udało mi się wejść na teren meetu, a tym samym ogarnąć stoiska i kupić to co ładniejsze i jeszcze jest do kupienia.

 

Później przyszedł czas na rozpoczęcie. Dość krótkie i na luzie. Nie wiem co mówić więcej na jego temat. Następnie panele. Były mi one zupełnie obojętne, więc postanowiłem zostać na broniach. Spodziewałem się fantazjowania o tym co to tam kucyki nie mają, a były omawiane tylko te bronie i inne jednostki specjalne, które znajdowały się w serialu, co wyszło moim zdaniem na plus. Później I Ogólnopolski Szczyt Fanfikowy. Dla mnie najważniejszy punkt meetu, więc oczekiwałem dużo i nie zawiodłem się. Panel był świetny, a zagadka Dolara odnośnie przetłumaczenia fragmentu fanfika sprawiła, że wyłączyłem się w pewnym momencie i myślałem nad rozwiązaniem.

 

Szczyt jednak dobiegł końca i nie specjalnie miałem pomysł na to co robić dalej, to pograłem chwilę w Band Hero, a po kilku minutach udałem się na komiksy. Nie siedziałem na nich długo, gdyż zaczynały się kalambury, na których to jestem zawsze gdy są organizowane na meetcie. Dowiedziałem się dzięki temu o kilku kucykach takich jak Castle, czy mój nowy ulubieniec Parasol.

 

Nagle jednak zorientowałem się, że meet już się kończy i pozostało iść tylko na zakończenie. Dość szybko mi ten czas minął i nie żałuję ani chwili spędzonej we Wrocławiu. Czekam więc na kolejne :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...