Skocz do zawartości

Odcinki 1,2: The Crystalling


Niklas

Ankieta  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1
      4
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      7
    • 6
      9
    • 7
      14
    • 8
      21
    • 9
      9
    • 10
      10
    • ALL ABOARD THE HYPE TRAIN!!!
      12


Recommended Posts

2 godziny temu SPIDIvonMARDER napisał:

nie urodziła się alicornem jest w końcu potwierdzone i chyba przerwie spekulacje... no... chyba że jest cudzoziemką

PRZECIEŻ DAWNO O TYM BYŁO W OFICJALNEJ KSIĄŻCE :D Nawet się o tego "fika" kłóciliśmy :) Wyszło, że miałem racje... A, że czegoś nie widać w serialu nie znaczy, że tego nima... SPIDI :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Po prostu Tomek napisał:

IT'S SHIT

T

'

S

 

S

H

I

T

 

Accu, jak czegoś nie było w serialu, to nie kanon, koniec.

Tomku, da... Bo np. Komiksy, to serial :D Skoro coś jest oficjalne, to jest :)

Albo inny przykład. Ogień parzy, prawda? Ale w serialu nie widziałem, by ktoś się oparzył ogniskiem[ mogłem nie patrzeć uważnie]... Nie wiadomo więc czy po wsadzeniu kopyta bym wrzeszczał. Możemy więc uznać że w EQ ogień mnie nie zrani? Jak go dotknę?

 

Więc wybacz, ale mnie nie przekonałeś. To już było w domysłach od dawna. Że Cadance nie jest rodzonym Alicornem :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Phosky said:

Dałem 1 w ankiecie, ale to i tak zbyt wysoka ocena dla tego gówna. Wracam do oglądania pierwszego sezonu, z nadzieją, że ten obrzydliwy bachor nie będzie mi się śnił po nocach.

Widocznie odcinek był dla cb zbyt głęboki xD

 

Jeśli Flurry jest dla cb obrzydliwy to weź nie oglądaj pierwszego sezonu tylko weź rzuć się z mostu lub coś ... to na pewno usunie z twojego umysłu tą postać :rainderp:

Ps. z mostu popływać żeby nie było ... (pacz koniec postu)

 

Dobra, a co do odcinka: ja jestem prostym człowiekiem i ostatnio moje oceny nie spadają poniżej 7/10 także daję mocne 10/10 ponieważ mogę i nikt mi tego zrobić nie zabroni. Jestem pozytywnie nastawiony do życia i lubię dawać wysokie oceny także wiecie...

A co do plusów:

1) Przesłodka Flurry (myślałem, że będzie mnie straszyć, po tym odcinku, po nocach ale wyszło ... no cóż ... słodko ... więcej dodać nie zamierzam)

2) Mane 7 (każda z naszych drogich pań miała coś do powiedzenia)

3) Trochę wybuchów (fajerwerki YAY!)

4) Pierwszy URODZONY alicorn (pytanie co z tego wyniknie)

5) Celestia w końcu na coś się przydała (mało ale zawsze to coś)

6) Trochę beki z Flurry (jak się walała po bibliotece)

7) Znowu widzieliśmy rodziców Twilight (Twilight nie wyglądała na zbyt przywiązaną do swoich rodziców ...)

8) Sunburst - niby czarodziej, a tylko spelle rozdaje ...

9) Nie wiem czy wam się to podobało, ale mi tak: można było w kilku miejscach przewidzieć co się stanie dalej, a potem się śmiać, że się trafiło :D

10) Bookshot (prawdopodobieństwo trafienia w ten sposób: 1 na <infinity>)

 

Parę (maluteńkich) minusów:

1) OP Flurry GG & WP

2) Znowu jadą po biednych facetach (przemęczony Shining Armor nie potrafił sobie z niczym sam poradzić, dopiero po tym jak mu pomogły to się w końcu ogarnął. Dlaczego w serialu jest powielany stereotyp (którego w sumie nie rozumiem) że każdy facet jest głupi??? Ja rozumiem, że to jest dla dziewczynek, ale no bez przesady ... ile można?)

3) Mane 7 (każda ma coś do powiedzenia w tym 99,99% wypowiedzi jest niepotrzebnie wypowiedzianych przez inne kuce)

4) Za mało wybuchów

5) Nikt nie zginął (znowu)

6) Dużo reklam na Discovery Family ... (nie ma to jak oglądnąć intro tylko po to żeby od razu po intrze dowiedzieć się, że są reklamy)

 

Ogólnie to warto było czekać, warto było oglądnąć i mam nadzieję, że warto będzie czekać i oglądać dalej! Tak trzymać!

Ps. Dla wszystkich hejterów: jeśli twierdzicie że te odcinki były najgorszymi z całej serii to znaczy, że już wyrośliście z kuców i czas pooglądać ... no nie wiem ... M jak Miłość (czy coś w tym rodzaju).

Dziękuję za uwagę.

Wasz Miszcz Tencz

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Accurate Accu Memory napisał:

PRZECIEŻ DAWNO O TYM BYŁO W OFICJALNEJ KSIĄŻCE :D Nawet się o tego "fika" kłóciliśmy :) Wyszło, że miałem racje... A, że czegoś nie widać w serialu nie znaczy, że tego nima... SPIDI :)

Ależ oczywiście, że było w książce i nigdy nie twierdziłem inaczej :) Ale pamiętaj, że mówiłem wtedy, że jest to w książce, a nie ma w serialu, czyli jest to nadal informacja może prawdopodobna, ale niepotwierdzona. Szczególnie, że książka lubi się rozmywać z serialem w paru miejscach. Dodawałem też informację, że sami twórcy nie byli zgodni kim urodziła się Cadance. Czy jednorożcem, czy pegazem. Teraz mamy na 99% pewne, że nie była alicornem. Ten 1% zostawiam dla opcji, że urodziła się poza granicą Equestrii. ale to bardzo mało prawdopodobne i raczej szukanie dziury w całym.

 

PS: komiksy bardzo rozmywają się z kanonem, a wiele oficjalnych materiałów ma niewiele wspólnego z serialem. Np. czytałem książkę, w której Trixie i Gilda mieszkają w Ponyville. Oficjalne. Dlatego zawsze proponowałem, aby informacje pochodzące z takich źródeł brać w nawias i posiłkować się nimi z zastrzeżeniem, że to konkretna książka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale agresywne komentarze D:

Powiem tak. Obejrzałem, bo mi się nudziło. I szczerze powiem, że mnie zbyt nie chwyciło. Pierwszy odcinek nie miał w sobie nic po za "to be continued". natomiast drugi... eh... kwestię alicorna pominę, bo mi to pacholęcie nie pasuje z zupełnie innych powodów niż fabuła odcinka, natomiast relacja Starlight z tym jej starym kolegą (starość nie radość, imion zapominam...) była ciekawsza niż cała reszta. 

Rozpisywać się nie będę, bo nie po to odcinek oglądałem, by robić teraz wielki wywód, ale 4.5/10 za pierwszy odc, i 7.5/10 za drugi. Więc ostatecznie daję 6 i liczę na ciekawsze odcinki w nadchodzącym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.03.2016 at 00:18 Phosky napisał:

Dałem 1 w ankiecie, ale to i tak zbyt wysoka ocena dla tego gówna. Wracam do oglądania pierwszego sezonu, z nadzieją, że ten obrzydliwy bachor nie będzie mi się śnił po nocach.

Nie żebym chciał to mówić, ale powiem. Mówisz to jak typowy hejter naszego fandomu. Tylko zobaczy, że coś zawiera kucyki i już ocena spada poniżej krytyki.

 

OCENA OGÓLNA:

Oglądałem na streamie BronyTV i muszę przyznać, że było warto tego całego oczekiwania. Odcinek może nie był porażający, ale generalnie był dobry, tak, że nie powinien spaść na ocenę poniżej 5/10.

Plusy:

+Wyjaśnienie imienia Flurry Heart.

+Nowy alikorn, który złamał mi serce.

+Beka z brata Twilight

Spoiler

56f72892863fa_Dziecicypsychiatra.thumb.j

+Niezły design Sunburst'a. Już spodobał mi się jego charakter.

+Celestia i Luna, które mówią, że nie urodziły się alikornami.

+Po 6 sezonach wreszcie powrócili nam na ekran rodzice Twilight Sparkle i Shining Armora. I to z głosami!

+Harmider w Kryształowej Bibliotece. Twilight wręcz to kocha..

+FH moc została opanowana i już nie jest taka niebezpieczna.

+RIP Book.

+Ukryty Podmieniec.

Minusy:

-Chmury zwiastujące kogoś, kto zgubił pociąg.

-Lauren mówiła, że Celestia i Luna urodziły się alikornami. Czyżby Hasbro bawił się z nami w kotka i myszkę? BUY OUR TOYS!

-Muszą serio, aż tak oczerniać ogierów? To, że był wykończony psychicznie nie oznacza, że był niedobrym ojcem.

POLSKI DUBBING:

+Świetnie dobrany głos Sunburst'a.

+Zbieg wydarzeń, że Cadance urodziło się dziecko, jak jej aktorowi, Katarzynie Łaska.

+Wąsaty, Brony i Babcia obłędnie głupi jak reszta tłumu, polski głos im dopomógł.

-"Kryształowe Imperium" - powiedział Spike (Mnie to nie rusza, traktuję to jak synonim.)

-Część 2, 11 minuta - Starlight zwraca się do Sunburst'a jak do kobiety - "Sunburst. Wiem, że jesteś zajęta, ale czy słyszałeś co powiedziałam?"

Wiem, że to drobne potknięcie, ale mam nadzieję, że więcej to się nie powtórzy.

 

Edytowano przez Lucas
Polski dubbing :)
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odcinki były super.

Fluffy, ktòra narobiła bigosu, Shining Armor po zgonie we Wrocławiu, Starlight, i jej pierwszą lekcja( liczyłem na shipa że Sunburstem), walka Księżniczek i RD z atakiem chłodu(Nawet w uniwersum MLP zima zaskakuje drogowcòw). Z pewnością znalazłoby się jeszcze kilka rodzynkòw, ale ich niestety nie pamiętam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Po prostu Tomek napisał:

Accu, jak czegoś nie było w serialu, to nie kanon, koniec.

 

Książki i komiksy to jak najbardziej kanon, ale semi-canon, czyli możemy uznawać pewne fakty za prawdę objawioną, do aż serial im zaprzeczy, bo on ma pierwszeństwo kanoniczne :rainderp:

 

8 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

Może byś tak powiedział, co masz do naszej małej?

 

SPAM FLURRY PICS :crazytwi: 

 

7 godzin temu Lucas napisał:

Nie żebym chciał to mówić, ale powiem.

 

No i po co? :v 

 

7 godzin temu Lucas napisał:

+Po 6 sezonach wreszcie powrócili nam na ekran rodzice Twilight Sparkle i Shining Armora. I to z głosami!

 

I funfact: głos Twilight Velvet podawała... Tara Strong :D Wszystko zostaje w rodzinie :D 

 

7 godzin temu Lucas napisał:

+Celestia i Luna, które mówią, że nie urodziły się alikornami.

 

7 godzin temu Lucas napisał:

-Lauren mówiła, że Celestia i Luna urodziły się alikornami. Czyżby Hasbro bawił się z nami w kotka i myszkę?

 

Hmm, tym sposobem wypierniczyli do kosza wiele ficów xD Ale to też z drugiej strony ciekawe i sprawia, że tym bardziej chciałbym zobaczyć historię z młodości Celestii i Luny. Ale im przy... walę czymś ciężkim, jeśli okaże się, że za ich alicornikacją stał Starswirl :rariderp: 

 

7 godzin temu Lucas napisał:

+Wyjaśnienie imienia Flurry Heart.

 

Tia, jak to mówiła Rarity... Jakby ktokolwiek mógł zapomnieć wydarzenia :ming: Chociaż pewno tak będzie za chwilę...

 

7 godzin temu Lucas napisał:

-Chmury zwiastujące kogoś, kto zgubił pociąg.

 

A tutaj z kolei muszę zapytać: WAT? :v 

 

2 godziny temu Silver Shield napisał:

Starlight, i jej pierwszą lekcja( liczyłem na shipa że Sunburstem)

 

I dobrze, że nie było (stawiam, że na fimfiction już jest od cholery shippów Sunstar :v)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Niklas napisał:

A tutaj z kolei muszę zapytać: WAT? :v 

Zauważyłeś, że większość tutaj porównuje opening 6 jakościowo do sezonu 3?

To właśnie tam na początku pierwszy raz przyszedł Sombra.

A dlaczego chodzi mi o niego?

Popatrz na dzisiejsze czarne chmury i porównaj je do tamtych czasów. To jest ta sama burza śnieżna. Sezon 6 oświadomił nam, że chmury te nie były pod władzą Sombry. On tylko wykorzystał ich fakt występowania do własnych celów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Lucas napisał:

Zauważyłeś, że większość tutaj porównuje opening 6 jakościowo do sezonu 3?

To właśnie tam na początku pierwszy raz przyszedł Sombra.

A dlaczego chodzi mi o niego?

Popatrz na dzisiejsze czarne chmury i porównaj je do tamtych czasów. To jest ta sama burza śnieżna. Sezon 6 oświadomił nam, że chmury te nie były pod władzą Sombry. On tylko wykorzystał ich fakt występowania do własnych celów. 

 

No ok, ale trochę nie łapię, dlaczego to zwiastun "kogoś, kto zgubił pociąg" :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Niklas napisał:

 

No ok, ale trochę nie łapię, dlaczego to zwiastun "kogoś, kto zgubił pociąg" :v 

To tylko porównanie.

Chmury(pociąg) przybyły do Kryształowego Imperium, lecz bez samego Sombry. Chmury(pociąg) w spojlerze, którym wszystkim sugerowały iż on powróci. :v

 

Znasz coś takiego jak "Hype train"?

To jest mieć przesadzone nadzieje. 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie dobrze, że nie powrócił :v Za słabe by to było.

 

Ale to pokazuje dwie rzeczy: w serialu Sombra jest potężniejszy od Celestii i Luny razem wziętych, bo potrafi panować nad pogodą Mroźnej Północy, a jednocześnie ustępuje miejsca Kryształowemu Sercu doładowanego mocą mieszkańców Kryształowego Królestwa. No i by naprawić Serce, potrzeba było mocy czwórki alicornów i mieszkańców xd

 

Swoją drogą, ciekawie się rozsypało i że tylko to :v Wychodzi na to, że moc Flurry w połączeniu z odpowiednim tonem krzyku, sprawiło, że Serce wpadło w rezonans i się uszkodziło nieco xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek dość bekowy, co lubię, nie był zły, do tego miał kilka rzeczy, które mnie mocno zaskoczyły. Uwielbiam jak kucyki robią insane face'y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...