Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Najpopularniejsze gry - Equestriańska Wojna o Pizze.


Arjen

Recommended Posts

Gdy tak zobaczyłem wasze budowle... "z czym do ludzi Triste... z czym do ludzi :derp4:" Żeby nie było - niczego nie dotykałem, co złego to nie ja. Aha. Bronek (?) - te kładki na drzewach wyglądają jak żywcem wyjęte z Mysta. Serio. Ja tam swoje skończyłem. Po zamknięciu serwera napiszę "solucję" ponieważ postanowiłem zrobić coś w rodzaju łamigłówki. :derp3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie informacje

Pierwsza jest taka, że o 18 serwer zostanie zamknięty, więc radzę się pośpieszyć z kończeniem budowli

Druga jest taka, że za dwa tygodnie w sobotę, lub niedzielę odbędą się rozgrywki w Paladins znane także jako Overklon, czy też ta druga gra żerująca na popularności Owerwatcha. Będzie to tzw Grande Finale tego eventu i po nich zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Sosna said:

Dwie informacje

Pierwsza jest taka, że o 18 serwer zostanie zamknięty, więc radzę się pośpieszyć z kończeniem budowli

Druga jest taka, że za dwa tygodnie w sobotę, lub niedzielę odbędą się rozgrywki w Paladins znane także jako Overklon, czy też ta druga gra żerująca na popularności Overwatcha. Będzie to tzw Grande Finale tego eventu i po nich zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy całości.

Paladinsy? YAY!

Walić mc nawet nie miałem czasu wejść na serwer przez to, że nie odnieśliście się do mojej prośby o przedłużenie czasu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne spełnia, ale z doświadczenia wiem, że minimalne = uruchomi się. Co innego płynna gra. Do tego optymalizacja. Różnie z tym bywa, szczególnie we wczesnym dostępie. Przy HOTS ledwie wyrabiał :/ Nawet taki Left4Dead 2 nie ruszy na pełnych. Niby procesor i5, ale 4GB pamięci i zintegrowana Nvidia 512 Ram nie pozwalają na wiele. Pobrać, pobiorę, ale wątpię żeby poszło. Tak to jest gdy bierzesz wolniejszego PC na rzecz kupna konsoli (nie żałuję) :)

 

Edit. Wieczorem dam znać czy będę mógł grać, ale na 99% nie.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu Triste Cordis napisał:

Aha. Bronek (?) - te kładki na drzewach wyglądają jak żywcem wyjęte z Mysta. Serio.

Yyy, a co to jest "Myst"? :flutterblush:

Wiem, że moja budowla nie wygląda zbyt inponująco, ale to wina mojej małej prędkości, braku czasu i braku doświadczenia w budownictwie. Celuję w ostatnie miejsce (przynajmniej za udział punkt będzie). Gdybym miał więcej czasu to zbudowałbym jeszcze dworzec centralny, jakieś miasto/wieś, zagadkę i przekopiowałbym mój kalkulator binarny (dodawanie do 32). No ale cóż - jest jak jest. 

Co do Paladins: powiedz ktoś, ile trzeba do gry pobrać danych :octcry:. Jeśli mi starczy tych, co mam na karcie za rejestrację to postaram się zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Sosna napisał:

Paladins znane także jako Overklon

Zamknięta Beta - Overwatch - 27 październik do 10 grudnia 2015

Zamknięta Beta - Paladins - 17 listopad 2015 (start)

Mimo że Paladins startował w środku testów Overwatch, to żadna z tych gier nie ściągała od siebie. Obie zaczerpnęły mechanikę z gry 2010 roku wydaną 1 lutego pod nazwą Global Agenda przez Hi-Rez Studios. Radzę to zobaczyć.

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Triste Cordis said:

Niby procesor i5, ale 4GB pamięci i zintegrowana Nvidia 512 Ram nie pozwalają na wiele. Pobrać, pobiorę, ale wątpię żeby poszło. Tak to jest gdy bierzesz wolniejszego PC na rzecz kupna konsoli (nie żałuję) :)

Ja tam jestem:

Spoiler

maxresdefault.thumb.jpg.52fbc2d148776bca

, ale cóż ... na moim starym kompie poszło (ma znacznie słabszy procesor niż twój) w około 60 FPS'ach na niskich ustawieniach, także u ciebie powinno pójść także ... gra jest BARDZO DOBRZE ZOPTYMALIZOWANA :D

 

30 minutes ago, Bronek said:

Co do Paladins: powiedz ktoś, ile trzeba do gry pobrać danych :octcry:. Jeśli mi starczy tych, co mam na karcie za rejestrację to postaram się zagrać.

Czekaj ... za chwilę odinstaluję i sprawdzę xD

2,6GB ...

 

@Lucas

Ale bierzesz udział? :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Lucas napisał:

Mimo że Paladins startował w środku testów Overwatch, to żadna z tych gier nie ściągała od siebie. Obie zaczerpnęły mechanikę z gry 2010 roku wydaną 1 lutego pod nazwą Global Agenda przez Hi-Rez Studios. Radzę to zobaczyć.

 

wyobraź sobie, że wiem z jakiej gry obie wzięły mechanikę, wiem także że żadna z nich nie ściągała od siebie. Ot powtórzyłem zwyczajnie popularną w internetach opinię, jakoby Paladins było overklonem. Ergo miał być żart ale wyszedł żart niezrozumiały

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Sosna said:

wyobraź sobie, że wiem z jakiej gry obie wzięły mechanikę, wiem także że żadna z nich nie ściągała od siebie. Ot powtórzyłem zwyczajnie popularną w internetach opinię, jakoby Paladins było overklonem. Tyle :dunno:

Paladins to podróba Overwatcha, a Overwatch jest podróbą Team Fortressa 2, a Team Fortress 2 jest już stary i prawie nikt w niego nie gra ...

Powtarzam tylko stwierdzenie kolegi ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie wyglądało to ocenianie struktur? Bo tak trochę np. przy mojej musiałbym być przewodnikiem :v

 

@EDIT No cóż, nie zdążyłem zabudować struktury, ale chyba wszystko oprócz tego zrobiłem. Good Luck everyone

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Bronek napisał:

Yyy, a co to jest "Myst"? :flutterblush:

 

To tak jakbym przeczytał: "Yyy, a co to jest Doom"? Moja reakcja :P 

 

Spoiler

 

 

 

A tak na serio. To taki odpowiednik Dooma w przygodówkach. Jako pierwsza gra na świecie wymagała napędu CD, co wówczas było szokiem. Autorzy "wmontowali" w grę aktorów - właśnie dlatego gra zajmowała tyle miejsca. Kolejne odsłony też "swoje ważyły" (jak na tamte czasy).

 

Myst 2 (Riven) - 5CD jeśli mnie pamięć nie myli.

Myst 3 - 4cd lub 1DVD,

Myst 4 - 2DVD,

Myst 5 - 1DVD (zrezygnowano z "żywych" postaci) 

 

Myst 6 nie będzie :derp4: Co prawda "piątka" świetnie się sprzedała, ale autorzy musieliby zmniejszyć poziom trudności. A jak sami powiadają: "Łatwy Myst to nie Myst" - zgadzam się. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..."

 

Wygląda on tak (edycja "real Myst") Ogólnie klimatem przypomina ten świat (tzw. "Wiek")

Spoiler

h2vpTfJ.jpg

 

@Lucas Tyle że tutaj jest pełno wody ;) No i nie ma Ewoków. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu Triste Cordis napisał:

Wygląda on tak (edycja "real Myst") Ogólnie klimatem przypomina ten świat (tzw. "Wiek")

  Pokaż ukrytą zawartość

h2vpTfJ.jpg

 

A mi przypomina Endor ze SW. Podoba mi się.

 

@Triste Cordis Oj tam bagna w lesie. Miśki to polubią. ;)

 

@Decaded Można prosić o koordynaty do budowli. Nie chcę błądzić po mapie...

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo nie widzę odzewu. Przewodnikiem raczej w waszym ocenianiu nie zostanę, to wspomnę: 

- Hasło do drzwi do skarbca to 2143 (trzeba w tej kolejności przyciski wcisnąć), obok jest skrzynia z dźwignią-zmyłką, którą jak położysz na jedynym miejscu przed drzwiami na jakiej można i uruchomisz to zostanie ona zmieciona pistonem.

- W biosferze którą zbudowałem idź za ścieżką z drewna, trafisz do takiej chatki gdzie musisz wziąć ze skrzyni sadzonkę i postawić ją na trawie obok dispensera, następnie uruchomić dźwignią mechanizm, który będzie strzelał mączką kostną w sadzonkę, aż urośnie, jak urośnie, to pistony automatycznie przesuną drewno w jeden blok w bok. Po tym trzeba znowu zasadzić i czynność powtarzać aż pokaźna ilość drewna będzie. Na ścianie jest siekiera do "wydobycia" tego drewna :v

- W enchant room'ie od razu zobaczysz dźwignię i jak ją uruchomisz, to się pojawią biblioteczki, obok jest przycisk, który jak go klikniesz, to z sufitu wyleci Lapis Lazuri i potki z buffami

- Chcę tylko jeszcze zwrócić uwagę na lustro które zrobiłem w pokoju sypialnym przy komputerze :v

- No i ostatnie chyba, przy wejściu do każdego z pomieszczeń jest dźwignia, która nie tylko otwiera drzwi, ale i zaświeca światło, wymieniłem ten szczegół, bo można chyba to przeoczyć, a tego bym nie chciał

Jeszcze jak jakieś pytania będą to powiedzcie :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Onyx napisał:

- Hasło do drzwi do skarbca to 2143 (trzeba w tej kolejności przyciski wcisnąć), obok jest skrzynia z dźwignią-zmyłką, którą jak położysz na jedynym miejscu przed drzwiami na jakiej można i uruchomisz to zostanie ona zmieciona pistonem.

- W biosferze którą zbudowałem idź za ścieżką z drewna, trafisz do takiej chatki gdzie musisz wziąć ze skrzyni sadzonkę i postawić ją na trawie obok dispensera, następnie uruchomić dźwignią mechanizm, który będzie strzelał mączką kostną w sadzonkę, aż urośnie, jak urośnie, to pistony automatycznie przesuną drewno w jeden blok w bok. Po tym trzeba znowu zasadzić i czynność powtarzać aż pokaźna ilość drewna będzie. Na ścianie jest siekiera do "wydobycia" tego drewna :v

- W enchant room'ie od razu zobaczysz dźwignię i jak ją uruchomisz, to się pojawią biblioteczki, obok jest przycisk, który jak go klikniesz, to z sufitu wyleci Lapis Lazuri i potki z buffami

- Chcę tylko jeszcze zwrócić uwagę na lustro które zrobiłem w pokoju sypialnym przy komputerze :v

- No i ostatnie chyba, przy wejściu do każdego z pomieszczeń jest dźwignia, która nie tylko otwiera drzwi, ale i zaświeca światło, wymieniłem ten szczegół, bo można chyba to przeoczyć, a tego bym nie chciał

Osobiście dałbym minusowe punkty za psucie zabawy, ale no. Się zobaczy :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Onyx

Spoiler

2016-10-03_19.01.58.thumb.png.6f83600355

(Od dziwo F1 (wyłączenie HUD) mi nie działa, to fotografować będę tak.)

Budowle Onyx'a

O ile ta wieża wygląda genialnie, to ten "magazyn" wygląda bardzo prostacko, nawet patrząc na funkcjonalność.

Co to ma być za sejf, w którym właz otwiera się przy 1234, a z wnętrza nie można wrócić? :rainderp:

"Magazyn" ze szklarnią - 3/10

Wieża - 7/10

 

Ten kto lubi kopać dziury.

Spoiler

57f29aa5e2d63_Screenshot2016-10-0319-50-

O ile nie znalazłem podpisu, to dół wygląda mi na szpital/więzienie, a pomieszczenie wyżej mogłoby być bardziej rozbudowane, szczególnie magazyn. Rozumiem, że ktoś może lubić ten tytuł, ale nie nie powód, aby umieszczać go tak beznadziejnie na budowli. Radziłbym oddzielnie. 6/10

 

Ktoś kto lubi buntowników ludzkiej natury przemierzających rozmaite przygody (czyt. Lara Croft, Nathan Drake, Indiana Jones itp.).

Niestety gra mi nie cyknęła zdjęcia, miejsce już zgubiłem, ale nie o tym tutaj mowa. Na skarżyć się mogę za niezrozumiały mi język w labiryncie oraz na wejście do skarbca, do którego nie da się wejść. Ktokolwiek tam coś pisał, nie wyglądało mi to języki nauczane w szkołach.  4/10

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wezmę udział w Paladins (o ile nic mi nie wypadnie :) ) Gra działa lepiej niż TF2 :lol:

 

Moja mapa - w spoilerze

Spoiler

Wejście do "jaskini" jest obok "pasa startowego" - gdyby ktoś zabłądził. Tja, więcej sadzonek nie miałem :derp3:

- Nie iść schodami. Prowadzą do pułapki (o ile działa)

- Po zejściu w dół i znalezieniu tabliczki z napisem "wspak" należy wyciągnąć z tego wnioski np. rozgałęzienie lewo-prosto. W podpowiedzi napisanej wspak jest "prosto". Trzeba iść w lewo :P Itd. Innymi słowy lewo = prawo, prawo = lewo. Po znalezieniu pomieszczenia z drabiną i podpowiedzią o kroplach krwi wyjść na zewnątrz. Krople krwi = róże, złoto - żółte kwiatki. 

- iść za żółtymi kwiatkami do brzozy z dźwignią. Po naciśnięciu przycisku wrócić. Po lewej znowu ścieżka kwiatów. Ewentualnie znaleźć ścianę z 3 dźwigniami na własną rękę.

- Rozwalić ścianę tak, żeby zrobić sobie przejście

- Plądrować skrzynie do woli

- Wyśmiać moje "jezioro" :derp4: 

@Onyx A myślałem, że tylko ja będę bawił się w zagadki. Gdzie tam mojej do twojej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Triste Cordis

Mam rozumieć, że na tabliczkach pisałeś po polsku na opak? W takim razie 6/10, gdyż wiele to zmienia...

Kończąc zapewne nie komu niepotrzebne oceny, mam nadzieję zobaczyć więcej waszych budowli. Będę czekał. (chyba)

 

Co do Paladins, chętnie dołączę, ale najpierw zainstaluję na Steamie, bo posiadałem wcześniej niezależny ich launcher do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...