Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Najpopularniejsze gry - Equestriańska Wojna o Pizze.


Arjen

Recommended Posts

4 minuty temu Lucas napisał:

Mogę zapisać o ile ta zabawa będzie miała ręce i nogi, bo dla mnie ten launcher jest do kitu...

Mogę wiedzieć, dlaczego tak uważasz?

Chętnie poprawię to i owo, ino musisz mi wskazać, co jest źle zrobione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło pięć dni, a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Zatem uznaję to za bezpodstawne narzekanie dla narzekania.

 

 

Anyłej.

Sosna niedługo zamieści regulamin rozgrywek, więc ja pozwolę sobie naskrobać coś od siebie. A mianowicie...

Na czas klockowania, na serwerze, wszyscy zostaniecie kucykami. Więc jeżeli ktoś chce być oryginalny i mieć własny, niepowtarzalny skin postaci, może mi go wysłać na PW. Nie masz skina a chcesz go mieć? Nic straconego. Tutaj możesz go stworzyć w kilkanaście minut. Oczywiście, nie jest to wymagane.

Wymóg posiadania skina jest jeden. Musi być on w formacie PNG.

 

Na serwer będziecie się logować nickiem z tego forum, więc nie będzie problemu z rozpoznaniem się w grze. Niestety, nicki dwuczłonowe będą musiały być połączone w jeden, np.: Triste Cordis, na serwerze będzie jako "Triste", lub "TristeCordis". Decyzja w tym przypadku należy do Was.

 

Po wejściu na serwer będziecie musieli zarejestrować swój nick, żeby nikt inny na nim nie mógł grać.

Zrobicie to wpisując komendę /register hasło hasło (np: /register kanapka kanapka)

POD ŻADNYM POZOREM NIE UŻYWAJ HASŁA, KTÓRE ZOSTAŁO JUŻ GDZIEŚ UŻYTE.

Na potrzeby rozgrywek wymyśl nowe, nie krótsze jak 4 znaki.

Każde następne wejście na serwer (jak kogoś wywali, czy coś) będzie wymagało podania komendy /login hasło (np: /login kanapka)

Wszystkie komendy wpisuje się na czacie, który otwiera się za pomocą klawisza "T".

 

Minimalne wymagania dla launchera (i przy okazji używanych plików minecrapa) to:

  • Windows 7 32/64bit
  • 512MB RAM
  • ~240 MB wolnego miejsca na dysku
  • Karta graficzna 128MB
  • Łącze internetowe ~30kb/s (tak, trzydzieści kilobajtów na sekundę)
  • Java 32bit

Launcher, oraz wszystkie inne zapomniane (lub celowo pominięte) informacje otrzymacie razem z zasadami rozgrywki, które zamieści Sosna.

Ode mnie to wszystko. Jak ktoś ma jakieś pytania, to walcie śmiało. Jeśli będę mógł, to udzielę odpowiedzi.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin rozgrywek w grę Minecraft. tym razem o tyle nietypowy, o ile nietypowa jest gra, w której będziecie rywalizować:

1. Rozgrywki odbywać się będą w trybie Creative. Waszym zadaniem będzie stworzenie dowolnej konstrukcji w wyznaczonym czasie.

2. Konstrukcję będą oceniać organizatorzy.

3. Serwer, na którym będziecie budować zostanie otwarty w piątek 30 września 2016 o godzinie 18 a zamknięty zostanie w poniedziałek 3 października 2016 o godzinie 18.

4. Launcher można pobrać pod linkiem: https://everfree.pl/download.html

5. Nagrania z rozgrywek nie będzie, ponieważ mijałoby się to z celem. Dlatego udostępniamy podgląd na żywo ze zmagań na serwerze: http://mc.everfree.pl:8123/  

6. Na serwerze zablokowana jest lawa, rozprzestrzenianie się ognia, oraz TNT. Ponadto, wszystkie akcje użytkowników są logowane (każde ruszenie klocka, wpis na czacie), więc jeżeli dojdzie do przypadku gdy ktoś komuś coś zniszczy, znalezienie winnego będzie kwestią kilku sekund.

7. Po zakończeniu rozgrywek i ocenieniu projektów, osoby chętne mogą otrzymać swoją budowlę (lub całą mapę) na pamiątkę.
8. Maksymalna wysokość budowli wynosi 256 klocków (od samego dołu, do góry mapy).
9. Ponieważ domyślna głębokość powierzchni wynosi zaledwie kilka kratek, gdyby ktoś chciał zbudować coś pod ziemią (np bunkier), proszony jest o zaznaczenie tego w zgłoszeniu. Zostanie wówczas wydzielony teren o podniesionej wysokości.

Skany antywirusowe Launchera i samej gry z paczką modów 

 

 

 

Jak zwykle proszę o potwierdzenie obecności maksymalnie do piątku do godziny 17

 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopanieee... pomijając fakt, że moje granie w majnekrafta ograniczało się tylko do grania na modach, a nie budowaniu, to ile ja lat temu w to grałem...

No dobra, będzie ciekawie, spytam tylko czy oceniacie samo zewnętrze konstrukcji czy również wnętrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje umiejętności w budowaniu w mc (bądź Trove - screen z tej gry w spoilerze) kończą się na kopiowaniu z neta i budowania czegoś takiego:

Spoiler

dffddf.thumb.jpeg.5936350d05a079c8017d5b

Moje pytanie: czy coś takiego może być?

Czy musi to być coś oryginalnego?

Czy jak zbuduję MEGAGIGANTYCZNĄ Flutterkę z obrazka z neta to dostanę po prostu bana, bo nie było to oryginalne?

Proszę o odpowiedź. (nie musicie komentować tego obrazka, chyba, że rzeczywiście chcecie żebym wam wkleił moją Flutterkę ...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Onyx napisał:

spytam tylko czy oceniacie samo zewnętrze konstrukcji czy również wnętrze?

Oceniana będzie cała konstrukcja, od czubka dachu aż po deski w podłodze. Z zewnątrz, jak i wewnątrz. Od prawej do lewej i na ukos. Mysią dziurę też odwiedzimy i robaki w jabłku nawiedzimy.

Innymi słowy - oceniamy wszystko, co zostanie wykonane.

 

1 minutę temu MasterOfRainbows napisał:

Moje pytanie: czy coś takiego może być?

Może. Możesz zbudować co sobie tylko wymyślisz.

2 minuty temu MasterOfRainbows napisał:

Czy musi to być coś oryginalnego?

Im bardziej oryginalne, tym większa szansa na zwycięstwo.

2 minuty temu MasterOfRainbows napisał:

Czy jak zbuduję MEGAGIGANTYCZNĄ Flutterkę z obrazka z neta to dostanę po prostu bana, bo nie było to oryginalne?

Nie. W regulaminie nie ma żadnego zakazu wzorowania się na czymś. Weź jednak pod uwagę, iż zwykłe "przekopiowanie" może się odbić na ocenie całości, dlatego polecam włożyć w to coś od siebie.

4 minuty temu MasterOfRainbows napisał:

nie musicie komentować tego obrazka

Lubię go. Archiwizowałbym.

 

Dokładnych kryteriów oceniania podać Wam nie mogę, ponieważ to by popsuło zabawę :)

Zdradzę tylko, że oceniać będziemy nie tyle co wygląd (ponieważ wiemy, że nie każdy jest asem budowania) a pomysł na konstrukcję. Co to będzie, to już Wasza działka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Triste Cordis napisał:

Czy teren będzie "super płaski" czy normalny, bo nie wiem na jakim "trenować, projektować itd."?

Generator jest ustawiony na "flat", czyli superpłaski teren, o głębokości czterech kratek.

Jednakże, jak zostało wspomniane już wcześniej:

4 godziny temu Sosna napisał:

Ponieważ domyślna głębokość powierzchni wynosi zaledwie kilka kratek, gdyby ktoś chciał zbudować coś pod ziemią (np bunkier), proszony jest o zaznaczenie tego w zgłoszeniu. Zostanie wówczas wydzielony teren o podniesionej wysokości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że płaski :) I prosiłbym o zwiększenie liczby bloków. Trzy nad postacią mi wystarczą. Mam pomysł co do bunkra, ale te wszystkie przełączniki... Kurcze :/ Będę musiał poszukać co zrobić, żeby po naciśnięciu przycisku zapaliło się światło :) Może jeśli to opanuje wyjdzie z tego mini-zagadka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Triste Cordis napisał:

I prosiłbym o zwiększenie liczby bloków

Wysokość zostanie zwiększona. No problemo.

Koordynaty podam na godzinkę przed otworzeniem serwera.

 

2 minuty temu Triste Cordis napisał:

Będę musiał poszukać co zrobić, żeby po naciśnięciu przycisku zapaliło się światło

Najprostszy z możliwych przełączników. Musisz zrobić bramkę 0/1 zapamiętującą aktualny stan, który będzie się zmieniał po otrzymaniu impulsu od przycisku :giggle: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Command blocki potrafią posłać cały serwer w cholerę, jak otrzymają zwiechę. Niestety ale są zbyt niestabilne, więc nie będą mogły być włączone. Nie wspominając, że dają one moc porównywalną z OP jak się zna polecenia.

Z komend dostępnych dla Was jest: home, sethome, spawn. Innych nie potrzebujecie. Budowle w konkursie wznosi się ręcznie, nie komendami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka przypominajka:

Dzisiaj o 18:00 serwer zostanie otwarty.

Zasady znajdziecie tutaj, a ważne informacje tutaj.

 

WAŻNE: w launcherze podajecie swój nick z tego forum, żaden inny. Nicki dwuczłonowe zostaną połączone w jeden (np TristeCordis).

RÓWNIE WAŻNE: jeżeli ktoś potrzebuje teren wyższy niż cztery klocki, a jeszcze tego nie zgłosił, proszony jest o zrobienie tego najpóźniej do 17:50.

 

Edit:

Zapomniałbym.

Osoby, które pisały do mnie na pw/sb w sprawach związanych z konkursem, a się nie wypowiedziały w temacie, proszone są o zrobienie tego, gdyż muszę mieć Wasze nicki :v

 

Na chwilę obecną swoje miejsce na serwerze mają:

  • Onyx,
  • MasterOfRainbows,
  • Triste Cordis,
  • Reedman_PL,
  • Bronek.

 

Edytowano przez Decaded
Zapominalski Dec jest zapominalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...