Skocz do zawartości

Konkurs Literacki Edycja Specjalna "Clop mit uns!"


Dolar84

Recommended Posts

5 minut temu Po prostu Tomek napisał:

Czy spamem jest kwestionowanie kryteriów?

 

 

Nie, ale zanim podniesiesz te temat, to spójrz za co dostałeś ostrzeżenie.

 

A teraz do wszystkich - chcecie dyskutować? Proszę bardzo, jeszcze przez kilka dni temat będzie otwarty. Ale jeżeli znowu zobaczę taki syf jak ten który usunąłem, lub jakiekolwiek obrażanie się, to znowu polecą warny. I tym razem już nie odpuszczę i będę dodawał punkty karne za brak reakcji na upomnienie - co dla większości już ukaranych oznacza 30 dni urlopu od forum.

 

Życzę miłego wieczoru i proszę o okazanie odrobiny rozsądku.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolarze, w  odpowiedzi na uprzednie ostrzeżenie pragnę odpowiedzieć, iż moja odpowiedź w temacie nie była spamem. Oczywiście jej forma jest ograniczona, zdecydowałem się użyć znanych przeze mnie internetowych sposobów przekazywania informacji. Dlatego też nie żywię wobec ciebie żadnej urazy. Jednak zdania nie zmienię, uznanie wszystkich udzielających się w tym wątku za clopperów osobiście mnie obraża.

 

Rozumiem odpowiedź do wcześniejszego posta. Czy zatem mogę uzyskać jakiś klucz ocen? W wielu konkursach literackich był dość widoczny z samych postów, plus był załączony, jeśli się nie mylę, dokument. Tutaj ciężko się połapać. To czysta ciekawość, Dolarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Po prostu Tomek napisał:

Dolarze, w  odpowiedzi na uprzednie ostrzeżenie pragnę odpowiedzieć, iż moja odpowiedź w temacie nie była spamem. Oczywiście jej forma jest ograniczona, zdecydowałem się użyć znanych przeze mnie internetowych sposobów przekazywania informacji. Dlatego też nie żywię wobec ciebie żadnej urazy. Jednak zdania nie zmienię, uznanie wszystkich udzielających się w tym wątku za clopperów osobiście mnie obraża.

 

Rozumiem odpowiedź do wcześniejszego posta. Czy zatem mogę uzyskać jakiś klucz ocen? W wielu konkursach literackich był dość widoczny z samych postów, plus był załączony, jeśli się nie mylę, dokument. Tutaj ciężko się połapać. To czysta ciekawość, Dolarze.

 

Zgadza się, Twoja wypowiedź nie była zdaniem, ale łamała wewnętrzny regulamin działu opowiadań - nie pojedyńcze lub dwa słowa a pełniejsze wypowiedzi na przyszłość poproszę.

 

Natomiast co do klucza ocen to musisz pytać się BiPa. Powtarzam raz jeszcze - mój udział w konkursie ograniczył się do jego zorganizowania, z sędziowaniem i wystawianiem ocen nie miałem nic wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem, drogi @BiP, uprzejmie prosiłbym cię o przedstawienie twojego klucza oceniania zamieszczonych w tym konkursie opowiadań. Nie powoduje mną nic więcej, jak czysta ciekawość, bo nawet pomijając emotki i głupie memy, poważnie zastanawiają mnie kryteria oceny. Jestem ścisłowcem.

Edytowano przez Po prostu Tomek
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Ślimak Żarówa napisał:

Nawiązując jeszcze do "krycia się" - ja bym chciał, żebyście wy, clopperzy, kryli się ze swoimi dewiacjami - podkreślę, DEWIACJAMI - i fapali sobie w samotności i w tajemnicy, zamiast próbować przekonywać innych, normalniejszych ludzi, że to "wcale nie jest dziwne, o co wam chodzi!!1". Niestety często tak nie jest i musicie wyskakiwać ze swoimi zboczeniami publicznie.

Jest dziwne, tak samo jak samo oglądanie serialu. Nie ma co dorabiać do tego jakiegoś ideolo. Clop ludzka rzecz, nikt przecież nie zmusza, a "dbanie o dobre imię fandomu" to zwykła kpina. Każdy odpowiada za siebie, nie róbmy z tego jakiegoś grzecznego towarzystwa dżentelmenów, które odgórnie wyznacza innym, jak mają żyć i realizować swoje seksualne potrzeby.

2 godziny temu Ślimak Żarówa napisał:

Ja bym radził zastanowić się, jaką "reklamę" dla społeczności bronies robią i robili clopperzy. Ja nie twierdzę, że był to kiedykolwiek normalny fandom, bo nie był, ale jest różnica między myśleniem o kimś, jako o dziwnym kolesiu, co to ogląda kreskówkę o kucykach, a myśleniem o kimś jako dziwnym kolesiu, który chętnie by wydupczył swoje ulubione uczłowieczone koniki. Clopperzy zamienili ten drugi stereotyp w rzeczywistość. Urealnili kreskówkową zoofilię. Macie być z czego dumni.

To straszne - ludzie utożsamiają się z bohaterami swojego ulubionego serialu również w dziedzinie seksu. Koniec świata. Mnie akurat bardziej martwi równie prawdziwy (bo akurat clop w MLP występuje często-gęsto, nawet jeśli się to komuś nie podoba) obraz fandomu jako grupy aspołecznych ludzi w wieku 20-30.

2 godziny temu Ślimak Żarówa napisał:

I proszę mi nie pisać o "Love & Tolerance", bo to może i było niezłą wymówką na anty-MLP trolli na początku istnienia fandomu, ale na pewno nie jest dobrym argumentem na tolerowanie ludzi pałujących do rysowanych końskich wagin.

A co w tym złego, jeśli można wiedzieć? Do czego można pałować, a do czego nie? Czekam na wytyczne.

2 godziny temu Ślimak Żarówa napisał:

 

Nie ma nic dziwnego w tym, że tak dużo ludzi robiło sobie jaja z tego konkursu. Mój fanfik - żart. Fanfik Soliego - żart. Dlaczego? Bo clopperzy są śmieszni. Mniej normalni od ludzi fapujących do rysunków dziewczynek z anime (pełnoletnich), bo tam przynajmniej jest ciało kobiety, a nie penis ogiera (albo gorzej, mężczyzny rasy ludzkiej) w waginie Rarity. Mniej normalni nawet od niektórych fetyszystów. Czy jest to już jakieś zaburzenie psychiczne? Nie wiem.

Ale warto byłoby się dowiedzieć.

Nooo, stopniowanie rzeczywiście bardzo obiektywne, nie ma co. Czyżby seksuolog-amator? Zresztą - "normalność"... no proszę Was, co to w ogóle jest za argument?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Ensifer napisał:

Clop ludzka rzecz, nikt przecież nie zmusza, a "dbanie o dobre imię fandomu" to zwykła kpina. Każdy odpowiada za siebie, nie róbmy z tego jakiegoś grzecznego towarzystwa dżentelmenów, które odgórnie wyznacza innym, jak mają żyć i realizować swoje seksualne potrzeby.

Clop? Mówimy wciąż o robieniu sobie dobrze do kolorowych osiołków? To jest ludzkie? Naprawdę? Chociaż "ludzkie", to złe słowo w tej chwili. Zabijanie jest ludzkie. Pedofilia jest ludzka. Gwałt, znęcanie się, upokarzanie i inne radosne rzeczy również są ludzkie. Są? Chyba są, skoro ktoś to robi/robił i był człowiekiem. Nie sposób się nie zgodzić. Ale skoro to jest ludzkie, to czy jest dobre? Nikt Cię nie zmusza do bycia ofiarą mordercy. To też jest ludzkie, więc jest ok. Każdy odpowiada za siebie. Myślę, że już czujesz się odpowiednio głupio, więc przejdę dalej - nikt nie ma (chyba) zamiaru mówić innym gdzie i co wkładać, ale też nie ma co się tym zanadto chwalić. Albo przynajmniej nie pisać takich rzeczy w taki sposób (HA!).

5 minut temu Ensifer napisał:

To straszne - ludzie utożsamiają się z bohaterami swojego ulubionego serialu również w dziedzinie seksu. Koniec świata. Mnie akurat bardziej martwi równie prawdziwy (bo akurat clop w MLP występuje często-gęsto, nawet jeśli się to komuś nie podoba) obraz fandomu jako grupy aspołecznych ludzi w wieku 20-30.

To straszne. Ciężko jest znaleźć znajomych, wziąć kredyt, wyjechać za granicę, kiedy od kilku lat oglądasz kolorowe osiołki w swojej ciemnej piwnicy. Co ma Twoje zmartwienie do tematu? Wydaje mi się, że to delikatny offtop, ale nie jestem pewien.

7 minut temu Ensifer napisał:

A co w tym złego, jeśli można wiedzieć? Do czego można pałować, a do czego nie? Czekam na wytyczne.

Dopóki nie chwalisz się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie, możesz robić co tylko Ci się podoba. Oto wytyczne o które prosiłeś. Liczę, że będziesz teraz się ich trzymał.

8 minut temu Ensifer napisał:

Nooo, stopniowanie rzeczywiście bardzo obiektywne, nie ma co. Czyżby seksuolog-amator? Zresztą - "normalność"... no proszę Was, co to w ogóle jest za argument?!

Powiedziała osoba wymawiająca się wcześniej czymś w rodzaju "clop ludzka rzecz", czy "do czego można pałować?". Nie brzmi to przekonująco. Co złego jest w argumencie "normalność", jeśli można wiedzieć?

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzicie do działu mls, wszędzie są ostrzeżenia o erotycznych treściach, wchodzicie do konkursu na opowiadanie o tematyce erotycznej i święte oburzenie. Nie rozumiem was. Nie lubię, nie tykam. Po co się zlecieliście, dla shitstormu? Spodziewaliście się spotkania kółka różańcowego w dziale z clopami?

 

Na temat tego czy to dobre czy złe, się nie wypowiadam. Nikomu tego nie narzucam, nikomu tym nie szkodzę - automatycznie nikomu nic do tego czy mnie to jara, ani w jakim stopniu.

 

Skończcie wreszcie płakać, konkurs ani obecność w dziale/temacie nie są obowiązkowe.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu przyszłam, żeby śmiać się/płakać z głupotek, które najczęściej biorą się z niewiedzy lub fałszywej wiedzy. I jeszcze raz uświadomić sobie, czemu nieprędko wezmę się za treści erotyczne: bo nawet z <napad głośnego kaszlu> życiowym doświadczeniem w pewnych sprawach ciężko jest napisać scenę seksu, która nie będzie żenująca... lub nie wzbudzi fali złośliwych komentarzy o życiu osobistym autora. A już broń Borze Tucholski pisać takie rzeczy, jak się jest 46, XX.

 

Przez moment chciałam polecić "Berserk" jako przykład dzieła z sensowną erotyką, ale a) "Berserk" jest rysowany, a rysunkiem pewne rzeczy łatwiej oddać, b) "Berserk" jest japoński (więc "DURRRR MANGOANIMO"), c) "Berserk" potrafi być mocno... dyskusyjny w pewnych kwestiach. Niby nie jest to przemoc dla przemocy i cycki dla cycków, ale granica jest bardzo, bardzo cienka, a brudny, mroczny pesymizm wylewa się bez mała z każdej strony. Stwierdzenie "to nie jest lekka rzecz" to praktycznie eufemizm.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogło się udać, nie miało dać rady wypalić i w zasadzie z tego powodu się tym konkursem zainteresowałem ^^ zresztą kogóż to ciekawość nie ciągnie w stronę tych zakazanych rzeczy? Choć tutaj muszę od razu zaznaczyć, iż to nie moje klimaty, z zakazanych motywów, flaki i krew to krajobrazy zdecydowanie bliższe mojemu sercu (wszak je pompuje, ne?). Niemniej skoro już tu zajrzałem, komentarze poczytałem, a nawet niektóre konkursowe fiki w mniejszych lub większych fragmentach, to dorzucę tu także swoje srebrne miedziaki ^^

 

Może zacznijmy od wątpliwości na temat kryteriów oceniania, na które niektórzy zwrócili uwagę. Fakt, mogą się zdawać zbyt arbitralne... tudzież uzasadnienia ocen zbyt skrótowe jawić się mogą, ogólne i niedopełniające satysfakcji ichniejszych czytelników również, niemniej wszyscy uczestnicy wiedzieli na co się piszą, jasno było napisane kto i w jakiej ilości będzie sędziował... karty wyłożone na stół jeszcze przed pierwszym startem, bardziej przejrzyście być nie mogło... (nie licząc wypisania kryteriów w punktach, jak regulamin) Przeto można było się spodziewać przewidywanej jakości w sposobie podawania przyszłych wyników ^^

 

I tu też nie zgodzę się, jakoby pewne mało pikantne fiki zasługiwały na dyskwalifikacje, rozumiem, iż zarówno patronat tego działu jak i nazwa/tematyka konkursu była dość silną sugestią, czego się oczekuje po tutejszych pracach, jednak k'woli ścisłości, w samym regulaminie, który dość konkretnie wyznaczał, co wolno, co należy, a czego nie... nie znalazł się żaden zapisek odnośnie jakoby tag [clop] (w sensie clop) był obowiązkowy. Znalazł się tam niestety jednak zakaz tagu [gore], co wg mnie było stratą, jako że ogranicza twórczość tu, gdzie nie byłoby nietaktem się wyżyć (twórczo), skoro i tak znajduje się to wszystko dalej w +18 dziale zamkniętym~ 

 

Oh well, tutaj może jeszcze napomniałbym ogólnie o clopach, ale meh... może przy innej okazji. Gratulacje zwycięzcom!! x]

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...