Skocz do zawartości

Konkurs Literacki Edycja Specjalna "Clop mit uns! 2"


Dolar84

Recommended Posts

Po zrobieniu listy opowiadań konkursowych i podliczeniu słów z przykrością oznajmiam, że nawet przed czytaniem dwie osoby zostają zdyskwalifikowane.

 

Pillster - brak tagów przy opowiadania i przekroczenie limitu słów (5116)

Accu - zamieszczenie opowiadania z poprzedniego konkursu (Jeszcze nie było przypadku, żeby ktoś wrzucił opowiadanie z innej edycji konkursu. Tekst nie będzie podlegał ocenie ani nie należy spodziewać się jego recenzji)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Accu - zamieszczenie opowiadania z poprzedniego konkursu (Jeszcze nie było przypadku, żeby ktoś wrzucił opowiadanie z innej edycji konkursu. Tekst nie będzie podlegał ocenie ani nie należy spodziewać się jego recenzji)

Rozumiem, że zasada ta została dodana po fakcie. Czy też raczej przewina jest podpięta pod czwarty i szósty punkt regulaminu?

 

Cytuj

Od początku organizowania konkursów było wspominane, że prace mają być specjalnie na nie. Nie jakieś publikowane wcześniej, tylko pisane od zera. To jest tak oczywista zasada (niepisana ale jednak), że nikt nigdy jej nie złamał. Ba! Do głowy mi nie przyszło, że ktoś mógłby. Dlatego tutaj nie ma najmniejszej szansy żebym się ugiął - opowiadanie nadal jest zdyskwalifikowane.

@Dolar84 dlatego o takich rzeczach należy zawsze wspominać. Zasada niezapisana nie obowiązuję. Tobie to do głowy nie przyszło, a jemu owszem. Jednak nie musisz pisać, że jest to zasada niepisana, bo w pewnym stopniu zapisaną jest. Jednak w celu uniknięcia sporów uwzględniaj taką zasadę w regulaminie. Choćby i tym głównym, w której takowa, także nie występuje.

Edytowano przez WhiteHood
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu WhiteHood napisał:

Rozumiem, że zasada ta została dodana po fakcie. Czy też raczej przewina jest podpięta pod czwarty i szósty punkt regulaminu?

Wiesz, regulamin NIC nie mówił, by nie wolno było z zeszłego konkursu. Nie poprawiałem potem tego opka w dodatku, więc jest nie zmienione. Ale jak sedziowie tak zdecydowali... Tylko zdziwiło mnie, że Pill przegiął z granicą słów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku organizowania konkursów było wspominane, że prace mają być specjalnie na nie. Nie jakieś publikowane wcześniej, tylko pisane od zera. To jest tak oczywista zasada (niepisana ale jednak), że nikt nigdy jej nie złamał. Ba! Do głowy mi nie przyszło, że ktoś mógłby. Dlatego tutaj nie ma najmniejszej szansy żebym się ugiął - opowiadanie nadal jest zdyskwalifikowane.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie i aj się do czegoś przyznam, bo dopiero widzę, ze zapomniałem. Otóż i ja powinienem podlegać Dyskwalifikacji, za brak tagu obowiązkowego: Clop. Prosiłbym o wybaczenie i możliwość naprawy tego błędu. Czy szanowne Jury w osobie @Dolar84 i @Cahan mają coś przeciw?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun, za sam tag bym jeszcze wybaczyła, o ile inni uczestnicy konkursu nie mieliby nic przeciwko. To akurat niegroźna pierdoła i efekt zapominalstwa. Mam jednak pewne inne wątpliwości, które będę musiała przedyskutować z Dolarem. Nie jestem pewna czy sceny w Twoim fiku kwalifikują się jako clop.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolcze - o limit słów się będę kłócił, Google dysk pokazał mi jakieś 4700. Przyjmuję jednak werdykt z pokorą przez te tagi - tak to jest cokolwiek ba ostatnią chwilę zostawiać.

 

Jednocześnie nawet pomimo przedwczesnego wypadnięcia z konkursu, wciąż dziękuję za takie przedsięwzięcie, które zmusiło moje leniwe cztery litery do nagryzmolenia czegoś nowego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Cahan napisał:

Według mojego licznika clop Pillstera ma Słowa: 4756.

Dolar używa Worda z tego co wiem... Według Gdysku nie przekroczyłem np limitu 2ch K w poprzednim konkursie, a dolar mi mówił, że według niego przegiąłem, ale za to dał zgode na ścięcie opki, bo jeszcze nie było dedlinu z tego co pamiętam. Więc zależy czego używasz jako licznika Cahan.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google docsa, ale mogę i sprawdzić w Wordzie. Jak dotąd nie miałam rozbieżności między tymi dwoma. Faktycznie w Wordzie ponad 5k, ponieważ Word liczy znaki takie jak "-" jako słowa. Sprawdziłam to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota zasada - NIGDY nie ufaj licznikowi "google docsa". Nigdy. Najlepiej wrzucić tekst do worda. Nie wiem jak to jest z alternatywnymi programami (Open Office i inne). A co do zasady zakazu umieszczania opublikowanych wcześniej tekstów:

 

- Jak już wspomniano to chyba do bólu oczywiste.

- Nie jestem pewien na 100%, ale w pierwszych edycjach konkursów literackich w regulaminie była taka zasada. Żeby regulamin nie był zbyt długi wywalono najbardziej oczywiste rzeczy. Chyba :)  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WriteMonkey naliczało mi więcej słów, niż GDocs. OpenOffice pokazał 4660 słów - tyle co WM.

Warto mieć kilka programów pod ręką i sprawdzać, czy któryś nie wyrzuca wyższego wyniku - to najlepszy wyznacznik. Lepiej mieć niezamierzony zapas, niż potem wtopić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem, zamiast robienia z tego zasady - nie zastąpić tego warunkiem?

 

Skoro różne programy liczą różnie, należy więc albo sprecyzować jaki licznik ma się na myśli, albo też dokonać warunku - prace, które nie spełniły warunku długości, będą miały odejmowane punkty przy ocenie końcowej.

No chyba, że naprawdę to jest tak sztywna zasada, że 5001 słów i wylatujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu Cahan napisał:

nie każdy ma Worda,

Można próbować WordPadem, ten każdy ma. Ale problem jest taki, że KAŻDY program ma swoje własne reguły. Dlatego się standaryzować powinno. Wordpada KAŻDY windziaż raczej ma :)

 

Chociaż ten program może tego nie mieć, podobno zalezy od jego wersji... Ale tu jest alternatywa :)

 

http://www.agencja-tlumaczen.pl/policz.html

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...