Lyokoheros

[Konkurs] Pierwszy dzień Sunset Shimmer

8 postów w tym temacie

Napisano (edytowano)

Mam przyjemność - za zgodą Dolara - ogłosić pierwszy konkurs literacki o Sunset Shimmer! 

1. Opowiadanie powinno liczyć przynajmniej 1000 słów(minimum! - w tym konkursie nie ma górnej granicy długości opowiadania, jest tylko dolna).
  2. Główną bohaterką powinna być Sunset Shimmer.
  3. Tematem opowiadania jest to jak wyglądały jej pierwsze dni w świecie ludzi, tak więc naturalnie własnie w tym świecie powinno się rozgrywać(dopuszczalny jest krótki wstęp mówiący o samej ucieczce do ludzkiego świata).
  4. Zabronia się używania tagów takich jak gore czy clop.
  5. W opowiadaniu muszą pojawić się: autor, tytuł, tagi, które nie będą wliczane do liczby słów.
  6. Termin nadsyłania prac to 30 czerwca. 

Oceniana będzie treść i przyjemność z czytania - błędy nie, o ile nie uniemożliwią przyjemnej lektury - oraz wiarygodność oddania problemów na jakie Sunset mogła natknąć się w obcym dla niej świecie.

Jak odnalazła się w nowym świecie, gdzie zamiast magii i kopyt miała ręce? Jak przywykła do innych zwyczajów i ciała? Jak nauczyła się nowych technologii, praw i obyczajów? Jak udało jej się znaleźć miejsce do zamieszkania i utrzymanie? A może i jeszcze to jak zapisała się do Liceum Canterlot? 

Odpowiedzi na te pytania - i wszystkie inne jakie w związku z jej początkami w ludzkim świecie przyjdą wam do głowy -  mam nadzieję, że udzielicie odpowiedzi w swoich opowiadaniach. 

A więc połamania piór! 

Sędzią będę naturalnie ja. 

Termin ogłoszenia wyników zależy od liczby nadesłanych prac, wszystkie trafią też do spisu dzieł o Sunset Shimmer.

Edytowano przez Lyokoheros
6

Link do postu

Hm... u mnie na stronie jak robię konkursy to zwykle pies z kulawą nogą się nie zgłosi(no fakt, że znacznie bardziej niszowy fandom, ale jednak), a tu proszę parę godzin i już pierwsze zgłoszenie. Tylko, że zauważyłem jedną rzecz - zgodnie z tym jak mi mój Word policzył, ze słów jest 994... no ale o 6 raczej nie będę się czepiał. 

Choć jak mówiłem, lepiej zawsze sobie z opowiadaniem odczekać przed publikacją - szczególnie, że czasu dałem mam wrażenie dośc dużo - no ale cóż Twój wybór.

0

Link do postu

Dodano: (edytowano)

2 godziny temu Lyokoheros napisał:

zgodnie z tym jak mi mój Word policzył, ze słów jest 994...

Dlatego już dawno w konkursach postulowano z tego co widziałem, żeby liczbę brać z Gdoksa, a nie Worda. Pod naporem tych skarg, Dolar nawet zgodził się, żeby przed publikacją wysyłać mu prace do podliczenia słów, jak ktoś chce :) Ale od następnego konkursu, mówił, że się zastanowi... To o czym mowie było na Clop mit unsie 2, poruszone :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
0

Link do postu
6 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

Dolar nawet zgodził się, żeby przed publikacją wysyłać mu prace do podliczenia słów, jak ktoś chce

Nie "zgodził się" tylko sam to zaproponowałem. Nie przekręcaj faktów.

Dodatkowo - zorganizowałem w dziale kilkadziesiąt konkursów. Narzekania pojawiły się raz. Tak więc nie było ich znowu tak dużo.

1

Link do postu
17 godzin temu Lyokoheros napisał:

Opowiadanie powinno liczyć przynajmniej 1000 słów.

Polecam podkreślić, że 1000 słów to minimum, gdyż zazwyczaj w konkursach daje się MAKSYMALNY limit słów, więc jeśli ktoś nie przeczyta uważnie... Cóż, będzie problem. Nawet przyznam się, że za pierwszym razem czytając zasady sam się na to złapałem i dopiero za drugim czy trzecim razem zobaczyłem, że chodzi tu o limit minimalny. Tak to jest jak się człowiek przyzwyczai i automatycznie patrzy już tylko na wartość liczbową, a nie słowa przed nią stojące. :lol:

Pozdrawiam.

2

Link do postu

A tam czepiacie się szczegółów :-( To fanfic na konkurs, a nie na "Level: over 1000 words", czy "Najbardziej Trzymający Się Regulaminu Fanfic Konkursowy". Jury doskonale wie, jak ma oceniać i tego się trzymajmy. To, że popełniłem jakiś błąd to już trudno - fanficów konkursowych po udostępnieniu z reguły się nie poprawia. Tak jak mówiłem, to nie są wyścigi kto napisze ponad 1000 słów, albo nieco mniej. Czy konkursy nie są organizowane po to, by oprócz jakiegoś miejsca, liczyć też na dobrą zabawę i rozwijać swoje umiejętności? Ostatnio mam wrażenie, że tutaj jest brana pod uwagę nie jakość, a ilość... Nie wiem, może się mylę :-( 

0

Link do postu

Co do ilości słów - sprawdziłem ją Wordem - wyszło 994, ale jak zobaczyłem przez Docsy to wyszło... 989... No a z autorem, tytułem i tagami 998. 

Oczywiście jak mówiłem - to nie dyskwalifikuje to tego opowiadania z konkursu, nie jestem ani automatem ani formalistą, by czepiać się o te parę słów. 

Bo i owszem - konkursy są właśnie po to by rozwijać swe umiejętności i dobrze się przy tym bawić.

Oczywiście też mi nie chodzi o ilość, a jakość, jednak 1000 słów wydaje mi się liczbą i tak mocno małą - ale to może dlatego, że ja nawykłem bardziej do czytania takich naprawdę długich dzieł i takie zwykle też sam pisze. 

Dlatego też dałem tylko minimalny pułap słów, nie dając żadnego górnego ograniczenia. Ale może faktycznie warto to bardziej podkreślić, jak mówi Foley, tak więc zaraz zmodyfikuje regulamin...

0

Link do postu

Utwórz konto lub zaloguj się, by skomentować

Aby móc pisać komentarze, musisz być zalogowanym użytkownikiem.

Utwórz konto

Utwórz konto w naszej społeczności! To łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz