Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Salmonella

Ulubiona książka?

Recommended Posts

Moją ulubioną książką jest raczej saga Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin" oraz opowiadania o Wiedźminie "Droga z której się nie wraca" oraz "Coś się kończy, coś się zaczyna"

A jeśli chodzi o ulubioną książkę z sagi to raczej "Chrzest Ognia" 

Moją ulubioną serią książek jest "Dziennik Cwaniaczka" Jeffa Kinneya.

Innymi fajnymi książkami (moim zdaniem) są: "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego, "Opowieść Wigilijna" Karola Dickensa, "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza

Na razie moją ulubioną książką jest : "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego,tematyka dywersji w ii wojnie światowej....wciągnęło mnie.

• Upvote 1

Moją ulubioną serią książek jest "Zwiadowcy" John'a Flanacan'a. Opowiada ona o losach młodego zwiadowcy przy boku swojego mistrza. Epoka średniowiecza bez fantastyki. Inna z jego serii to "Drużyna", która dzieje się w tym samym świecie, lecz podążając za postaciami epizodycznymi z poprzedniej serii. Akcja dzieje się głównie nad wodami z racji ich pochodzenia. Szczerze polecam tego autora. Można się wciągnąć. :)

Ulubiona książka. Uchhh. Czytałem już ich tak wiele... Jak tu wybrać? No cóż. Chyba wszystkie książki Ricka Riodana. Szczególnie Percy Jackson. A na pewno pierwsza część.

Mam dużo ulubionych książek, ale przede wszystkim jaram się serią "Kronik Archeo"

Opowiada o piątce dzieci- Ani i Bartka Ostrowskich oraz Jim'a, Martin'a i Mary Jane Gardnerów. Jako, iż rodzice obu rodzeństw są archeologami, nie obędzie się bez tego, że Main5 nie wpadnie na trop jakiejś fascynującej zagadki, do której rozwiązania przydaje się wiedza historyczna, ale i mitologiczna, nieraz też wyznaniowa, z racji też tego, że w każdym tomie miejscem akcji jest inny kraj. Jakby kogoś interesowało(w nawiasie kraj vel główne miejsce akcji):

- Tom I- "Tajemnica Klejnotu Nefertiti" (Egipt)

- Tom II- "Skarb Atlantów" (Grecja)

- Tom III- "Sekret Wielkiego Mistrza" (Polska)

- Tom IV- "Klątwa Złotego Smoka" (Japonia)

- Tom V- "Zagadka Diamentowej Doliny" (Australia)

- Tom VI- "Zaginiony Klucz do Asgardu" (regiony Skandynawii, głównie chyba Szwecja, dawno nie czytałam, więc nie pamiętam dobrze)

- Tom VII- "Przepowiednia Synów Słońca" (Peru)

- Tom VIII- "Szyfr Jazona" (Francja)

- Tom IX- "Komnata Szeptów" (Polska, Litwa, Wlk. Brytania)

Jest jeszcze tom specjalny- "Dziennik Podróżnika", gdzie samemu opisuje się swoje przygody, doświadczenia, itp. Nie wnosi nic do serii.

Ciężko wybrać ale raczej Wiedźmin Czas Pogardy 

Serducho podbiły mi książki Palachniuka, szczególnie "Udław się". Wprowadziliśmy już nawet z partnerem kryzysowe hasło "pudel", ale chyba za wczesna godzina aby tłumaczyć jego genezę ;)

Guest

"Trylogia Kusziela", "Archipelag GUŁAG", "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Ekonomia w jednej lekcji" i na razie chyba tyle wystarczy. Ostatnio nie miałem w rękach niczego nowego.

Niezbyt gustuję w "normalnych książkach"; może być literatura naukowa?; jeśli tak to:

1) Designing Analog Chips - Hans Camenzind (ten gościu co wymyślił słynny timer 555)

2) Cała seria "Art, science and personalities"

1. Wydziedziczeni - Ursula LeGuin

2. Mort - Terry Pratchett

3. Czarnoksiężnik z Archipelagu - Ursula LeGuin

7 godzin temu, votamanifesto napisał:

Zaś moją ulubiona książką jest Dziennik dwóch sióstr :-)

Też to mam, ale mnie akurat to znudziło już po kilku stronach. 

Moje ulubione książki:

- Dziennik dwóch Sióstr

- Wojkowice Koniec Jazdy (interesują mnie sprawy z związane z komunikacją miejską. Książka ta opowiada o budowie linii tramwajowej z Dąbrowy Górniczej do Wojkowic. 01.04.2006, mimo protestów wielu mieszkańców, została zlikwidowana. Ponoć była nierentowna)

- Tramwaje Górnośląskie tom I i II

- 1000 lokomotyw 

Moja ulubiona książka to... Silver trylogia snów (1)  Kerstin Gier. Ot taka książka dla nastolatek z małą domieszką science-fiction ale ja ją kocham <3 

Spoiler

All that we see or seem is but a dream within a dream.

Mam jedynie ulubioną serię. Oczywiście polecam wszystkim zainteresowanym 

HBO.jpg

"Niebo poradnik użytkownika" Dawida H. Levy'ego. Ta książka wprowadziła mnie w świat astronomii, chyba zawsze pozostanie jedną z moich ulubionych książek.

"Kawaler D'Harmental" Aleksandra Dumasa. Podoba mi się styl w jakim ta książka została napisana, akcja pełna jest zaskakukącycj wydarzeń. Razem z Monte Christo, to moje ulubione dzieła Aleksandra Dumasa.

Edited by Poszukiwacz15

Zdecydowanie Diuna - Franka Herberta. 

Kolejne książki które mi zapadły w pamięć to: 

Wyspa Robinsowa, Orinoko i Biały Jaguar - Arkady Fiedler

Nemezis - Isaac Asimov

Władca Pierścieni - J. R. R. Tolkien

Hobbit - John Ronald Reuel Tolkien

Mroczne oblężenie - Robert Salvatore

W Empiku trylogia "Metro 2033" w jednej książce za ok 90 zł

Spoiler

ytRAq.jpg

A moje zakupy z dzisiaj to...