Skocz do zawartości

Teorie spiskowe o sezonie IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

Skoro pojawi się nowy kucyk jedorożec....

Czy oni chcą...

ODSUNĄĆ Twilight NA DALSZY PLAN?!?!?! :pinkieo:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę, że do tego nie dojdzie, z powodu, że to Twilight jest główną postacią serialu. Sam fakt, że jako księżniczka będzie sobie nadal mieszkać w Ponyville i swobodnie po nim chodzić, wydaje się dziwny.

(Księżniczki kojarzą mi się z pałacem tak jak Luna i Celestia)

Nowy kucyk w masce

sunset_shimmer_by_emkay_mlp-d5vknra.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niej już powstają fajne teorie spiskowe... Bo jakby nie patrzeć, jej imię jest przeciwwagą dla Twilight - Zmierzchu. Sunset - Zachód słońca xd Dodając do tego, że ma zdecydowanie "zbyt starannie" wykonany znaczek, są głosy, że dołączy do naszych bohaterek. Plus to, że w pierwszej piosence padło słowo "shimmers", a jej drugi człon imienia to "Shimmer" - this is so cool xD Anyway, nie pamiętam czy jest jednorożcem, bo na powyższym obrazku tego nie widać, ale jeśli tak, pasowałaby do teorii o mane6 pod dowództwem księżniczki Twilight xd

Ale nie o tym miałem pisać. Oglądałem sobie dzisiaj CSI New York i w jednym odcinku pojawiła się wzmianka o pewnym egipskim meecie, który kojarzy mi się z wydarzeniami z sezonu trzeciego.

Kojarzycie opowieść o Secie i Apepie? Ponoć Seth, bóg chaosu [Discord], miał za zadanie chronić boga słońca Ra [Celestyna] przed zakusami Apepa, bogiem zła [nowy villain?]. Wiem, że to takie naciągane, ale... to by tłumaczyło, dlaczego Celestia tak bardzo chciała przeciągnąć draconequusa na dobrą stronę. Zresztą już wiemy, że nasza Władczyni Dnia wie znacznie więcej niż mówi, więc... a nuż...? :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a walka z Discordem to już kompletne olewatorstwo ze strony Celestii i Luny :P. Nadal niewiele wiemy o wczesnej historii Equestrii

A wiemy to skąd, hmm? Nie aby od księżniczek? :>

Jeżeli elementy same w sobie przestaną istnieć

A było powiedziane, że znikną? Bo chyba nie.

Ogólnie to się zgadzam z twoimi przemyśleniami o SS. Co prawda nie będzie łatwo ją sensownie wplątać w losy mane6, ale... nie jest to niemożliwe. Zresztą, pamiętasz Cutie Mark Chronicles? Że los już wtedy połączył naszą szóstkę razem? A co... jeśli tego dnia pod wpływem Sonic Rainboom ukształtowało się przeznaczenie Sunset Shimmer? :> A czym ono będzie... To już się okaże, jednak na pewno będzie ciekawie.

Co będzie kolejną złą cechą, która znajdzie swoje uosobienie w przeciwniku.. nawet nie wiemy czyim, bo nie wiadomo co z Mane 6, itd.

No i nie wiemy czy wymyślą nowego złego, czy też skorzystają z jednego z poprzednich generacji, bo o ile pamiętam, trochę ich było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Sunset Shimmer będzie tym nowym złym? :rainderp:

To mogło by mieć sens. Wyobraźcie to sobie : SS zaprzyjaźnia się z Mane5 i skłóca ją z Twilight, której zarzuca przesadne "księżniczkowanie". Przyjaciółki kłócą się z Twilight i ją opuszczają. Potem Trollestia pociesza Twilicorna i każe jej walczyć o przyjaźń/Twialicorn zmienia się w Twiunicorna, Sunset zdejmuje maskę (bo to była maska Szatana! :rainpriest:) i nawraca się jak Discord... To byłby epicki początek sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że SS będzie po prostu uczennicą Twi. Chyba każdy oczekuję na to, aby (jak jest tą księżniczką) kogoś uczyła przyjaźni (prócz Twi reszta powierniczek elementów harmonii nie jest nieśmiertelna). I to naprawdę ma sens (chociaż nieważne co by robili to mnie nie przekonają do Twialicorna...chyba).

Ach, tak naprawdę to polubiłam Sunset! Chciałabym żeby wystąpiła nawet w serialu ... :rd6: (tak wiem, że nic o niej nie wiemy, ale każdy dobrze wie, że fandom potrafi dać niektórym kucom charakter czy imię, a więc dlaczego nie zrobią tego samego z Shimmer?). Oczywiście jako uczennica wielkiej Princessy TS (jak to brzmi ... :ming:). Wcale nie musi być nowym elementem ... choć może, nigdy nie wiadomo.

A więc najlepiej gdyby Sunset była uczennicą TS. Może przyjaźnić się z mane6, nie mam nic przeciwko. Ale nie chciałabym, żeby była powierniczką elementu harmonii, przynajmniej nie od razu. Niech przez większość czasu nie będzie o tym miała pojęcia. Dopiero gdy będzie jakieś zagrożenie, które zniszczyć mogą jedynie elementy harmonii. I wtedy nie zadziałają. Bo zabraknie jednego z nich... (wcześniej SS nie ukazała swojego elementu więc nie był aktywny czy coś w tym stylu ... :rainderp:). Taki początek sezonu jak najbardziej by mi się spodobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie IV Śniący objawi się jednorożcom i sprowadzi ich na właściwa ścieżkę guru. Każą kucykom ziemnym chodawać bagienne ziele oraz wydobywać wydzielinę z pełzaczy

Wolałbym nie, jeśli łaska.

Gdyby Śniący rzeczywiście się objawił, to wtedy kucyki zdetronizują Celestię i Lunę i zaczną czcić Śniącego. A wiadomo ile się Bezi namęczył, żeby wyrzucić Śniącego z Khorinis.

A jeśli tak się stanie to wtedy ściągniemy Beziego i jego ekipę z Myrtany do Equestrii :D

Ewentualnie jeszcze paladynów i magów ognia do tego :D

Przynajmniej zrobi to Mane 6, gdy Twilight się dowie kim jest Śniący i dowie się o Bezimiennym Bohaterze, który już raz zniszczył Śniącego :D


Nie wiem ile w tej plotce prawdy ale humanizacja mane 6 to już byłoby chyba największe przegięcie https://i.chzbgr.com/maxW500/7060737792/h8FFEDBFA/

Pozdrawiam

Ja uważam, że humanizacja to już działka dla twórców fanartów i fanficów i nie powinna się pojawić w kanonie serialowym, więc taki pomysł, żeby z kuców robić ludzi, nie powinien nawet Hasbro przejść przez myśl :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu ale jestem za.

Troll.

Wiemy, że SS(achtung, nicht gut skrót) jest za dobrze przygotowana jak na postać drugoplanową. Ale co poza tym? Tylko tyle, że jest klaczą, należy do tej samej linii zabawek co mane6 i jest kucem ziemnym. Nic więcej. Poczekajmy z teoriami na jakiś wyciek. Wtedy będzie można do czegoś celować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczka Cadance reprezentuje Element Miłości, ale wątek z zakochaniem się jest bardzo dobry. Mi i na pewno innym tego na pewno w serialu brakuje. Pożyjemy zobaczymy ^^.

Najgorsze co mnie przeraża, to to,że nie wiemy ile będziemy musieli czekać na nowy sezon :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i jest kucem ziemnym.

Sunset jest jednorożcem. Jeśli lepiej się przyjrzysz zauważysz jej róg, który jest ukryty w grzywie ;).

Poczekajmy z teoriami na jakiś wyciek. Wtedy będzie można do czegoś celować.

Temat mówi sam za siebie. To są teorie spiskowe. Tutaj właśnie wymyślamy nie wiadomo jak zwariowane historie. I właśnie dlatego nie ma na co tak naprawdę czekać. Jak będzie wyciek to dobrze, czegoś się dowiemy. Jednak nie jest on potrzebny. Ogólnie rzecz biorąc chyba chcesz po prostu podyskutować o spoilerach na temat sezonu IV, a nie wymyślać teorie spiskowe. Zapraszam więc tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie to sobie : SS zaprzyjaźnia się z Mane5 i skłóca ją z Twilight, której zarzuca przesadne "księżniczkowanie".

-Twilight, zjedz babeczkę, bo jak jesteś głodna to za bardzo gwiazdorzysz... :rainderp:

Ja co do nowej postaci praktycznie nie mam zdania, z wyjątkiem tego, że ma ładny kolor. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasbro wygłosiło plotkę, że z Mane6 (zamierza?) zrobić ludzkie postaci.

http://www.fge.com.pl/2013/03/agora-ii-ekwestrianskie-dziewczyny.html

Jak dla mnie to głupota, ale szanuję zdanie innych. Tylko małe dzieci, niezbyt to zrozumieją. Z kucyka(zwierzęcia) stworzyć człowieka? Tego nie da się zrobić nawet w laboratorium. Ja rozumiem, że to bajka, ale.. to trochę nietypowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasbro wygłosiło plotkę, że z Mane6 (zamierza?) zrobić ludzkie postaci.

http://www.fge.com.pl/2013/03/agora-ii-ekwestrianskie-dziewczyny.html

Jak dla mnie to głupota, ale szanuję zdanie innych. Tylko małe dzieci, niezbyt to zrozumieją. Z kucyka(zwierzęcia) stworzyć człowieka? Tego nie da się zrobić nawet w laboratorium. Ja rozumiem, że to bajka, ale.. to trochę nietypowe.

Jest już grafika w Niedzielnych Aktualnościach.

Wyrażę się tak: BŁEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasbro wygłosiło plotkę, że z Mane6 (zamierza?) zrobić ludzkie postaci.

http://www.fge.com.pl/2013/03/agora-ii-ekwestrianskie-dziewczyny.html

Jak dla mnie to głupota, ale szanuję zdanie innych. Tylko małe dzieci, niezbyt to zrozumieją. Z kucyka(zwierzęcia) stworzyć człowieka? Tego nie da się zrobić nawet w laboratorium. Ja rozumiem, że to bajka, ale.. to trochę nietypowe.

WTF. Oszaleli?

Niech Adanos ma ich w swojej opiece :D

A tak na poważnie to Hasbro chyba wnika za bardzo w działkę, którą zajmuje się fandom. Gdyż humanizacja naszych kucyków to wynalazek twórców fanartów i fanficów :)

Nie mam nic przeciwko do humanizacji, ale to pozostawmy nam... Fanom. Uważam tylko, że humanizacja to nie jest działka dla twórców serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zacząć dyskusje na temat tego spojlera od Elizy Pegazis. Przeczytałem kilka komentarzy pod artykułem i stwierdziłem Twilight Spatkle - Iskra Zmierzchu, a nowy kucyk Sunset Shimmer - Migoczący Zachód Słońca. Mój wniosek jest jasny Sunset to kuzynka Twi lub Rarity (bo ma taką samą posturę na opakowaniu(lewy dolny róg), a może to siostrzenica Celestii)

tumblr_mja0z0AatZ1s75qz0o1_100.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia zrobiła z Twi Alicorna, żeby oddać ją w ofierze bogom :rainderp:

A tak na poważnie...

Pewnie zbliża się jakieś wielkie niebezpieczeństwo dla Equestrii, większe niż atak Changelingów na Canterlot i potrzebują jak najwięcej Alicornów do walki. Albo chcą zwrócić różnicę jaka powstała, gdy Księżniczka Mi Amore Cadenza została Królową Kryształowego Imperium (w co szczerze wątpię, gdyż ze słów Celestii wynika, że już dawno to zaplanowała). A moim osobistym zdaniem Solarna zamieniła Twilight w Alicorna, a Discorda w dobrego, żeby wykonywali za nią czarną robotę, a ona jak już będzie po sprawie zrobi wielkie wejście w stylu "Wiedziałam, że się wam uda!" (jak zwykle).

A tak z innej beczki myślę, że z Twilight-Księżniczką-Alicornem będzie tak jak z Lilijką (to chyba Cheerilee z poprzedniej generacji) w "Paradzie Księżniczki"

Kolejne z innej beczki:

Skoro Twi jest księżniczką musi zarządzać krajem.

Skoro musi zarządzać krajem musi mieszkać w stolicy.

Skoro musi mieszkać w stolicy, a przyjaciółki nie chcą być z nią rozdzielone to też muszą przeprowadzić się do Canterlot.

Skoro Muszą przeprowadzić się do Canterlot to Rarity musi zostawić swój butik (choć pewnie jest w stania zapłacić taką cenę za życie w stolicy), Applejack farmę (nie sądzę by Big Mac sam dał sobie radę, Fluttershy swoje zwierzątka (już sobie wyobrażam co Angel by robił pod jej nieobecność...), a co do Pinkie Pie to widzieliście co się działo w "Magical Mystery Cure", gdy jej zabrakło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki myślę, że z Twilight-Księżniczką-Alicornem będzie tak jak z Lilijką (to chyba Cheerilee z poprzedniej generacji) w "Paradzie Księżniczki"

Czyli jak? Bo jednak nie wszyscy to wiedzą :drurrp:

Ja tam naprawdę ciekaw jestem Sunset Shimmer - bo zdecydowanie nie dostała takiego imienia przez przypadek... Z pewnością odegra jakąś większą rolę w świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...