Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

  • 2 months later...

Właśnie skończyłem drugi rozdział i muszę stwierdzić że fanfik jest ciekawy, ale też nie wyjatkowy :/ kocham fiki gdzie historia jest super kroczek po kroczku opisana, ale tutaj wyjątkowo się ona ciągnie... Trzy razy lepsze uczucia opanowały mnie już po pierwszym, krótkim rozdzialiku Fallouta: Equestrii, no ale nie mogę też surowo oceniać fika bo jest napisany ( i przetłumaczony ;) ) genialnie. Poczytamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co specjalnie pisać krytykę... sporo ludzi już to zrobiło.

Żadna książka, żaden tekst, fanfic czy cokolwiek o tej długości, prawie 500 stron, mnie tak nie wciągnęło... Załatwiłem w dwa dni czytając po sześć godzin dziennie (jedna czwarta dnia spędzona z komórką w ręku) od 19 do 1 w nocy. Były sceny zabawne,  smutne (dużo więcej), zaawansowany ale jasny wątek i genialny pomysł - krótko mówiąc doskonała książka (bo czy tekst tak zaawansowany na pewno można nazwać fanficiem?).
Polecam każdemu.


tak z ciekawości, czy to z tej sceny, kiedy Nyx przemienia Fluttershy w drzewo, bierze się to że dość popularne jest twierdzenie że Fluttershy chciała być drzewem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, czy to z tej sceny, kiedy Nyx przemienia Fluttershy w drzewo, bierze się to że dość popularne jest twierdzenie że Fluttershy chciała być drzewem?

Nie, wzięło się to z odcinka w którym mane 6 jechały do Applelosy (czy coś ten deseń, muszę sobie odświerzyć pamięć ;/) i kiedy sobie rozmawiały to Flutter powiedziała coś o tym że chciała być drzewkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość przeczytałam jednego dnia, w jakieś 4 godziny, ponad pół roku temu i muszę przyznać, że to jedna z tych zalatujących marysuizmem, naciąganych, łzawych historii, które... lubię sobie czasem poczytać. I nic, że moje obycie z literaturą mówi mi, że to jest kiepskie, bo jest wzruszające i takie podnoszące na duchu. Wielki plus za tłumaczenie. Nie mogę się doczekać historii pobocznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało się, że ten fanfik jest przeciętny - akcja rozwija się zbyt powoli, wiele rzeczy ciągnie się bez ustanku. Tak właśnie myślałem, po czym przeczytałem te 502 strony... w dwa dni. Ta historia powinna być lekturą szkolną - dokumentem i poradnikiem, przykładem dla każdego człowieka jak ważne jest przebaczenie i wolność swoich wyborów. Ten fanfik zagrał na moich emocjach bardziej niż Fallout Equestria, bardziej niż Silent Ponyville - nawet bardziej niż ohydne i obleśne Cupcakes. Autor wymyślił piękną historię, którą zapamiętam na bardzo, bardzo długo - niedosyt dalszych przygód Nyx jest wręcz nieznośny. Cieszę się, że zmusiłem się do przeczytania tego z pozoru przeciętnego fanfika, który tak naprawdę jest wspaniałą historią o miłości między matką a córką i przyjaźnią, która nigdy nie zostanie przerwana i będzie trwać już zawsze.

Ps: mam nadzieję, że moje przesadzone, filozoficzne wypociny ktoś przeczyta ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Gość Czubaka

Mam pytanie. Czy tłumaczenie In the Family nadal trwa, czy jest to projekt porzucony lub może zakończony ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Łopata wykonana z Koszmarkowego Metalu znowu odkopuje ten wspaniały temat z tym wspaniałym fickiem.

Chcę się dowiedzieć, czy tłumaczenie w plikach do pobrania jest aktualne, czy trzeba łazić po całym temacie w poszukiwaniu nieco świeższych linków?

Co, jak co, ale kocham Past Sins i pewnie nie jako jedyna. Co zamierzam robić podczas podróży? Właśnie to. Czytać to cudo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...