Skocz do zawartości

Past Sins i historie poboczne [PL][Z][Dark][Sad][Slice of Life]


Recommended Posts

Koniec świata oficjalnie uznaje za odwołany... Chciałem serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tłumaczenia tego fanfica. Wykonaliście kawał dobrej roboty nie oczekując nic w zamian. Ode mnie macie ogromny plus, sądzę, że nie jestem jedyny. Dobra koniec tego, idę przeczytać wasze ostatnie wypociny tej genialnej powieści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już pomysł, co przetłumaczycie "następną razą"? ;]

Obecnie tłumaczę TCB: Not Alone (link w sygnaturce) oraz historie poboczne do Past Sins. Zastanawiałem się nad przetłumaczeniem w przyszłości The Ballad of Echo the Diamond Dog, ale w tym celu musiałbym zebrać większą ekipę tłumaczy. Nauczyłem się tłumacząc PS, że to strasznie dużo roboty (tu zrobiłem jakieś 80% tłumaczenia albo i więcej), więc dobrze by było się podzielić pracą. Ale tym zajmował się będę, jak skończę obecne projekty. Ale jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą, to niech da mi znać nawet teraz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tłumaczę TCB: Not Alone (link w sygnaturce) oraz historie poboczne do Past Sins. Zastanawiałem się nad przetłumaczeniem w przyszłości The Ballad of Echo the Diamond Dog, ale w tym celu musiałbym zebrać większą ekipę tłumaczy. Nauczyłem się tłumacząc PS, że to strasznie dużo roboty (tu zrobiłem jakieś 80% tłumaczenia albo i więcej), więc dobrze by było się podzielić pracą. Ale tym zajmował się będę, jak skończę obecne projekty. Ale jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą, to niech da mi znać nawet teraz.

To prawda, tłumaczenie to ciężka i często niewdzięczna praca. Życzę powodzenia i wytrwałości przy obecnych i przyszłych projektach!

BTW, jeśli po zakończeniu obecnych tłumaczeń naszła by Cię ochota, żeby dołączyć do tłumaczenia FoE, to nasze drzwi są zawsze otwarte :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całego Past Sins'a w 2 dni. Tylko jadłem, chodziłem do toalety, spałem ok. 4 godzin i czytałem. Czytałem, czytałem, czytałem. Nie uważam tego czasu za stracony. Opowiadanie genialne! Brawa dla autora i tłumacza! Na serio! Kawał świetnej roboty. :twilight5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekaliśmy! Naprawdę dzięki za wasz wysiłek. Świetna robota! Miło mi sie czytało ostatnie dwa rozdziały, choć nie pamiętałem takich momentów jak przemiana Fluttershy. Mam kilka pytań bo przez przerwy w wrzucaniu rozdziałów, pamięc mi szwankuje. Ile czasu rządziła NMM? Celestia mówi, że została zesłana przez rok. Rainbow Dash mówi o tygodniach wiecznej nocy. Luna o dwóch. Jak to wyglądało? No i jeszcze jedno pytanie. Dałoby się wrzucić wszystkie rozdziały do jednego pliku?

Po wysłuchaniu jednego z tych surowych kucyków Luna podziękowała mu i pozwoliła odejść. Kiedy opuszczał wieżę, Applejack zmierzyła go zimnym spojrzeniem, zapisując sobie w pamięci, aby policzyć mu drożej następnym razem, kiedy przyjdzie do jej straganu z jabłkami.

Padłem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ się teraz się ogarnąłem po przeczytaniu Past Sins mogę w końcu się wysłowić. Każdy dobrze wie że Past Sins to najlepszy fanfic fandomu jak ktoś to powiedział w recenzji brohoofa: "Jeśli jesteś znawcą filmów oglądasz Foresta Gumpa (...) Jeśli jesteś znawcą gier to wiesz że trzecia odsłona słynnych Herosów to najlepsza część. Każdy fandom rządzi się swoimi prawami i są rzeczy które trzeba znać. W fandomie MLP jest to fanfic Past Sins(...)" Cóż ja jestem też znawcą gier i mogę to potwierdzić. Spędziłem dużo czasu na czytaniu tego fanfica i przyznam że szukając go trafiłem właśnie na mlppolska. I powiem wam że nie żałuje straconego czasu na przeczytanie go. Chciałbym też podziękować wszystkim którzy to tłumaczyli. Gdyby nie powstał ten temat o Past Sins, nie wyskoczyłby mi on w google, a skoro by nie wyskoczył pewnie nigdy nie dowiedziałbym się o tak wspaniałym forum jak mlppolska. Jeszcze raz dziękuje za to dobre tłumaczenie. P.S Mam nadzieje że nie popełniłem błędu w tym cytacie z brohoofa bo pisałem z pamięci XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobrze wie że Past Sins to najlepszy fanfic fandomu

Nie zgodzę się, jeśli pozwolisz. "Past Sins" jest zdecydowanie w pierwszej dziesiątce fanficów w uniwersum MLP, ale osobiście nie uznałbym go za najlepszy. Jest z nim kilka problemów, na przykład druga połowa fanfika mogła by być zdecydowanie krótsza bez utraty jakości opowiedzianej historii. Oczywiście, jest to moje prywatne zdanie - wszelkie oceny są subiektywne w końcu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie na 1 dasz F:E? :rainderp:

Zdziwię Cię, ale nie. FoE jest dziełem monumentalnym i znakomitym (inaczej bym go nie tłumaczył), ale moim osobistym numerem jeden jest i będzie po wsze czasy fanfik "Our First Steps". Jeśli ktoś nie czytał, to znajdzie go na Equestria Daily ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu rządziła NMM? Celestia mówi, że została zesłana przez rok. Rainbow Dash mówi o tygodniach wiecznej nocy. Luna o dwóch. Jak to wyglądało?

Celestia mówi o roku? Kiedy? A wiecznej nocy były ok. dwa tygodnie. Rządów - też nie wiem.

No i jeszcze jedno pytanie. Dałoby się wrzucić wszystkie rozdziały do jednego pliku?

Tak, będzie coś takiego zrobione. Sam cenie sobie niezmiernie funkcję pobrania całego fika na FIMFiction.net :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia mówi o roku? Kiedy?

- Zauważyłam. Podobnie jak Twilight i jej przyjaciółki, jestem jedną z niewielu, którzy widzieli prawdziwą Nightmare Moon. Widziałam klacz, którą byłam zmuszona wygnać, która pragnęła wiecznej nocy i która wygnała mnie na słońce rok temu. Widziałam potwora, którego się bałam.

Zakładam, że gdy mówi o klaczy którą była zmuszona wygnać mówi o Lunie, a ta która ją wygnała na słońce to Nyx... choć mogłem to przeinaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEEEE!!!! Dlaczego wszystko musi się kończyć? A tak na poważnie to opowiadanie jest piękne i ciesze się że jednak wrzuciliście oba rozdziały na raz bo chyba bym umarł. Z tego co wiem to jest książka "Past Sins" normalnie do kupienia czy ktoś się może orientuje gdzie można ją kupić? (oczywiście chodzi mi o polską wersję) To jest jedno z najpiękniejszych, nie wróć to jest najpiękniejsze opowiadanie jakie w życiu czytałem, lub będę czytał. Nic tego nie przebije. Chętnie przeczytam to opowiadanie drugi raz i nawet trzeci, ale dopiero kiedy zapomną o czym było to opowiadanie, czyli nigdy bo tego opowiadania nie da się zapomnieć i mówię to z czystym sercem i umysłem ten kto nie czytał "Past Sins" ten dla mnie nie jest pełnoprawnym Bronym. Do tego opowiadania brakuje tylko filmu opowiadającego całą tą historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że gdy mówi o klaczy którą była zmuszona wygnać mówi o Lunie, a ta która ją wygnała na słońce to Nyx... choć mogłem to przeinaczyć.

Chodzi o wygnanie Celestii na Słońce przy pierwszym powrocie NM, podczas Uroczystości Letniego Słońca.

NIEEEEEEEE!!!! Dlaczego wszystko musi się kończyć?

Będą historie poboczne przecież :)

A tak na poważnie to opowiadanie jest piękne i ciesze się że jednak wrzuciliście oba rozdziały na raz bo chyba bym umarł. Z tego co wiem to jest książka "Past Sins" normalnie do kupienia czy ktoś się może orientuje gdzie można ją kupić? (oczywiście chodzi mi o polską wersję)

Jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych, będzie zorganizowana możliwość kupna książkowej wersji polskiego tłumaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota , jak dla mnie za tłumaczenie na język polski dostajecie 10/10 mimo że trochę trzeba było czekać :P . Zwłaszcza podobały mi się słowa na koniec od autorów (zarówno tłumaczenia jak i orginału) . Zwłaszcza słowa Bunkstera wywarły na mnie wrażenie na koniec (mam nadzieje że dobrze wiesz że ludzie czytają również i tyrady na końec :D) . I chciałem jeszcze podziękować to właśnie to opowiadanie , to tłumaczenie wasze sprawiło że zainteresowałem się fandomem . Za to dzięki wielkie . Mam nadzieję na rychłe spolszczenia dalszych przygód Nyx .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...