Skocz do zawartości

Kucykowe kolekcje


Recommended Posts

Tak, mam poprzyklejane te gazety jako osobna kolekcja ich ^_^ Ja też bardzo chciałem RD ale w Tesco w miejscu docelowym go nie było. Ale szliśmy z siostrą przez sklep i zobaczyła ją na takich pudłach z pampersami hahah. Pewnie komuś się rozmyśliła biedna :OTE2F:  Ale ja ją z radością przygarnąłem :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy są ohydne? Jestem jakaś dziwna bo nawet prototypowa,pluszowa Twilight mi się podobała .... Na mój gust są całkiem urokliwe ,a poza tym nie zgłupiałam aż tak bardzo żeby od kogoś na zamówienie pluszaka za 1000zł (lub więcej) kupować.

 

Na koniec jeszcze daje foto...szkoda tylko ,że nie wszystkie moje *boo*.

 

untitled_by_ottonandpooky-d6tqgfs.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie zgadzam się z tym, co mówicie. To prawda, pięknie zrobione pluszaki kosztują sporo i nic dziwnego, twórca włożył sporo pracy w takiego kuca. Ale są osoby, które szyją za mniej niż 100 zł i często takie pluszaki są o wiele ładniejsze niż te produkowane przez Hasbro. I nie, nie mówię tu o sobie, bo wiem, że moje prace także pozostawiają wiele do życzenia.

Te firmowe kucyki wyglądają moim zdaniem jak połączenie krowy i hipopotama, do tego ten mop... Co kto lubi. Moim zdaniem mają za wysoką cenę jak na produkt, który kuca przypomina tylko kolorem.

Wszyscy narzekają, że fanowskie kuce kosztują "od tysiąca w górę", a jakoś nikt nie mówi o tych poniżej tysiąca, często znaczne poniżej.

Edytowano przez Silma
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie zgadzam się z tym, co mówicie. To prawda, pięknie zrobione pluszaki kosztują sporo i nic dziwnego, twórca włożył sporo pracy w takiego kuca. Ale są osoby, które szyją za mniej niż 100 zł i często takie pluszaki są o wiele ładniejsze niż te produkowane przez Hasbro. I nie, nie mówię tu o sobie, bo wiem, że moje prace także pozostawiają wiele do życzenia.

Te firmowe kucyki wyglądają moim zdaniem jak połączenie krowy i hipopotama, do tego ten mop... Co kto lubi. Moim zdaniem mają za wysoką cenę jak na produkt, który kuca przypomina tylko kolorem.

 

Cena a jakość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę powodu zamawiania u kogoś maskotki jakiejś postaci ..która jest też dostępna w sklepie.

 

Rozumiem taka sytuacje ,że ktoś zamawia indywidualnie maskotkę swojego OC ...albo jak mam w przypadku Neverhood ,że autor tego stracił prawa autorskie....i oryginalne gadżety związane z tą grą to biały kruk. 

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi customowymi pluszakami, vs Hasbro to sprawa ma się tak, że sam materiał na takiego pluszaka kosztuje 2 - 3 razy tyle, co cały pluszak od Hasbro. Płacisz też za to, że masz coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju (tak, to też jest wartość). Poza tym podstawy, czyli estetyka, dopasowanie do twoich upodobań, dbałość o detale (czy Hasbro pozwoli sobie, żeby np.: zrobić kopytka z innego materiału niż resztę, żeby "wprowadzić urozmaicenie faktury"?)... kwestia gustu czy komuś na tym zależy, ale nie można mówić, że ma nie po kolei w głowie :)

OttonandPooky, ile byłabyś skłonna zapłacić za ręcznie wykonaną jedyną w swoim rodzaju torebkę i czy mówiłabyś, że to dużo? ;)

 

Tak z innej beczki to jako, że lubię się chwalić moimi kucykami, a w domu nie mam przed kim...

 

Z Toys'r Us:

wmsy.jpg

 

g04n.jpg

 

Z Allegro i Ebay'a (Twalot w tle jest stara, tylko Blossomforth i Snowdrop są nowe ;P

6m02.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OttonandPooky, ile byłabyś skłonna zapłacić za ręcznie wykonaną jedyną w swoim rodzaju torebkę i czy mówiłabyś, że to dużo? ;)

 

Czekaj...czekaj ...czekaj mój chłopak chyba "na lewo" z nadrukiem Neverhood dał 70zł :P ,a jakaś niepowtarzalna? Good nie ma problemu...robię sobie grafikę i zamawiam torbę z własnym nadrukiem od jakieś firmy w rozsądnej cenie.

 

Bam niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju torba za grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, pierwsza sprawa, to na ile wyceniasz własną pracę włożoną w zrobienie grafiki (i na ile wyceniają ją inni), a druga, co do samego wyboru torby na której to nadrukujesz i oceny tak powstałej całości, jednym jest wszystko jedno dopoki przedmiot spełnia swoją funkcję a inni lubią ładne rzeczy :)

Ci, co wołają za pluszaki 1000 i więcej generalnie mają więcej zamówień niź mocy produkcyjnych, czyli jednak jest trochę ludzi, którzy widzą różnicę. Pluszowe kucyki też są w różnych cenach, bo nie każdy artysta jest tak utalentowany, jak np.: White Dove :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli do pełni szczęścia wystarcza Ci twoja własna grafika nadrukowana na torbę za 70 zł, to oczywiście na nic. Tak samo, jeżeli nie widzisz różnicy między pluszakiem od Hasbro, a pluszakiem od White Dove, to Twoje stwierdzenie, że nie ma sensu kupować customowego pluszaka jeśli Hasbro już robi tą postać też działa - i OK. Rzecz w tym, że są ludzie, którzy widzą różnicę między pluszakiem od Hasbro a tym od White Dove, i dla tego ten drugi tyle kosztuje. Generalnie cała ta zajawka z pluszakami wzięła się między innymi z tego, że ludzie byli niezadowoleni z wyrobów Hasbro. Czy kupowanie kucyka za taką kasę to upadek na głowę to kwestia subiektywna - rozumiem Twój punkt widzenia :) Swoją drogą niektóre G1 też osiągają takie ceny a to zwykła zabawka i do tego stara :P

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogłówkowałem, nieźle się namęczyłem, ale mam. Breloczek z Lyrą (BB). Może nie najładniejszy, ale własny :)

msionb.jpg

Odrobina informacji.

- Użyłem czegoś w rodzaju wieszaka (na małe narzędzia?) - kształtem przypomina literę "L", lub jak kto woli zgiętą śrubę bez łebka do wkręcania. Jeden z boków to gwint. Druga część jest gładka.

- Niestety to ustrojstwo było tak twarde, że musiałem użyć pary kombinerek. Jednymi trzymałem za gwint, drugimi zaginałem gładką część, uważając aby nie poszła w złą stronę. W pewnym momencie myślałem, że pęknie. Nie dało rady wygiąć tego we w miarę prosty okrąg.

- Gwint był długi. Zbyt długi. Bałem się, że przejdzie na wylot, kucykowi odpadnie głowa (od czego jest poxipol), a poza że nie idzie dalej, a ja kręcę w miejscu. Na szczęście odrobina siły i gwint doszedł do środka.

Breloczek wygląda jak wygląda. Z Śmiejżelkiem z najnowszej fali byłoby łatwiej, bo są miękczejsze (próbowałem, wystarczy mocniej nacisnąć, a gwint wchodzi jak w masło). Ale Lyra to Lyra :)

EDIT. Gdybym miał jeszcze jeden taki "wieszak" mógłbym komuś nieodpłatnie wykonać taki brelok. O ile nie boi się takiego... wykonania.

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurek nie posiadam, bo:

1. Od Hasbro strach kupować- obrażają klientów samym poziomem wykonania CZEGOKOLWIEK. Kicz na kiczu siedzi i kiczem go pogania. X____X

2. Na figurki wykonane specjalnie dla mnie nie mam kasy, zamówiłam tylko jedną custom Lunę ze Stanów właśnie teraz, ale to będzie prezent dla kogoś tak kosztowny, że do końca następnego roku raczej nie zamówię żadnej nowej figurki... ani w ogóle niczego. Mimo to cieszę się, że dam komuś coś tak unikatowego, zamówionego specjalnie z myślą o tej osobie i że ktoś włoży w to serce, pracę i oryginalną technikę wyrobu. ^^ Zamawiam u tej ekipy: http://clawed-nyasu.deviantart.com/ Polecam, dobrzy są, a te figurki mają nieziemską wartość kolekcjonerską! ;D

3. Minimalizm all the way.

 

Mam za to koszulki, bo akurat potrzebowałam kupić kilka latem i świetnie się je nosi, choć jednej zamierzam uciąć rękawy i przydałoby się zwiększyć dekolty choć troszkę. :c (sorry za kiepską jakość i spięte włosy ale nie chciałam żeby coś zasłoniły)

 1. Ta jest w praniu więc daję link. Taka tylko szaro-granatowa.

http://www.welovefine.com/5516-number-pi.html

 

2. Moje motto życiowe! dul6.th.jpg

 

3. Ulubiona! e2x0.th.jpg

 

4. acz5.jpg
 

Wszystkie fajnie się nosi :twilight2:

Edytowano przez Palące Pytanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za to koszulki, bo akurat potrzebowałam kupić kilka latem i świetnie się je nosi, choć jednej zamierzam uciąć rękawy i przydałoby się zwiększyć dekolty choć troszkę. :c (sorry za kiepską jakość i spięte włosy ale nie chciałam żeby coś zasłoniły)

Wszystkie fajnie się nosi :twilight2:

A jak fajnie się je ogląda  :fluttershy5:

I takim oto sposobem moja kolekcja liczy już 203 kucyki :D

A myślałem że 10 to dużo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie dam, ale napisze co mam    

:    

- Ręczniczek (do herbaty) z Twilight, RD i Pinkie pie.   

- Słodziaśną przypinkę z Fluttershy,   

- pamiętnik z Pinkie i Celestią,   

- dwie gazetki MLP FIM   

- gazetkę z 50 naklejkami MLP, są nawet Parasprity  :squee:   

- Figurkę małą Pinkie pie,  

- Royal Riffa z Bling baga.   

i tyle.. dopiero się rozkręcam .  :fluttershy3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...