Jump to content

Odgadnij stwora!


Hoffman
 Share

Recommended Posts

To był znakomity dzień na małe porządki w bibliotece. Twilight z pomocą Spike’a bardzo sprawnie odkurzała kolejne książki i układała je na półkach. Przy okazji porządkowania księgozbioru Twilight znalazła kilka starych książek o których nawet nie wiedziała. Tytuły te były wciśnięte gdzieś za tyły półek, lub zakurzone leżały na szczycie półki nie zwracając na siebie uwagi.

 

Twilight zrobiło się przykro. Jak mogła wcześniej nie zauważyć tych biednych, wołających o pomoc książek? W ogóle kto mógł je tak potraktować?

 

Klacz od razu zabrała się za doprowadzenie zapomnianych ksiąg do porządku. Odkurzyła je, wyprostowała pogniecione strony, kilka z nich przykleiła na miejsce za pomocą specjalnego zaklęcia. Od razu lepiej. Jedna z tych książek szczególnie zainteresowała Twilight. Dlaczego? Z powodu faktu, że tekst był dziwnie zamazany i przez to niedający się przeczytać, ale to nie było wszystko. Wielkie ilustracje także były zniekształcone, jakby ktoś rzucił na tę książkę urok.

 

Odczynienie tego czaru wymagało czegoś więcej, niż tylko odpowiedniej inkantacji…

 

 

Aktualna punktacja:

 

Gandzia - 32 punktów

Arkane Whisper - 26 punkty

THEKOSZMAR77 - 19 punktów

Zegarmistrz - 5 punktów

Generalek - 4 punkty

GoForGod - 4 punkty

Sajback - 3 punkty

Nevermore - 3 punkty

Unbridle Flynn - 3 punkty

Uszatka - 3 punkty

Dayan - 2 punkty

Drasunia (Cava.) - 2 punkty

OneTwo -  2 punkty

Braviary - 2 punkty

SolarIsEpic - 1 punkt

Nikern - 1 punkt

Tergos11 - 1 punkt

 

 

 

 

 

Witajcie w nowej zabawie! Tym razem Waszym zadaniem będzie odgadnięcie nazw mitycznych stworów o których ktoś napisał w znalezionej przez Twilight książce, a których wizerunki ktoś zamaskował specyficznym zaklęciem. Przed wami pierwsza ilustracja potraktowana wspomnianym czarem. Jak na początek to chyba nie będzie zbyt trudna zagwozdka…

 

 

Pwi0GRb.png

 

 

Jak sądzicie, co to może być? Zgadując nazwę stwora nie zapomnijcie go po krótce opisać. Właściwa odpowiedź oraz najlepszy opis wygrywają trzy punkty. Drugi najlepszy opis wraz z właściwą odpowiedzią zdobywa dwa punkty, zaś trzecie miejsce na podium – jeden punkt. Podobnie jak w Quizie lub Misjach.

 

Aha, odpowiedzi prosimy ukrywać w spoilerach aby ograniczyć możliwość ich kopiowania i oszukiwanie. W porządku, pierwsza ilustracja została ujawniona, czekamy na propozycje. Co to takiego?

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

 • Replies 122
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic


Hydra- wielogłowy potwór, wąż morski, według mitologii pokonanie tego stwora było jedną z 12 prac Heraklesa. Po śmierci potwór wydzielał żółć, która dodana do strzał gwarantowała szybką śmierć przeciwnika. Przeważnie zamieszkuje bagna. 
Napisałem tyle ile wiedziałem bez wujka Google, dziękuję.Wilku, mógłbyś chociaż zmienić kolor tekstu i usunąć odnośniki, jak kopiujesz z wikipedii zapewne.

Link to comment
Share on other sites

A, bo trzeba było jeszcze opisać...

 

Hydra - potwór z mitologii greckiej posiadający 7 głów. W miejsce każdej odciętej wyrastały dwie nowe. Herakles pokonał ją, wypalając miejsca po głowach.

 

WilkU, to powinna być dyskwalifikacja. Każdy potrafi skopiować z Wikipedii. - I BĘDZIE Dyskwalifikacja dla usera WilkU, za bezczelność.

Edited by Tric
Link to comment
Share on other sites

Hydra:

W mitologi greckiej jest to wodny wąż z wieloma głowami. Hydra posiada 8 lub 9 głów, a jedena z nich jest nieśmiertelna. Na miejscu odciętej głowy wyrastały dwie lub trzy następne. Jest to stwór jadowity (nawet oddech Hydry powodował śmierć), podobny do psa. Zgładzenie Hydry było jedną z prac Heraklesa, którą zlecił mu król Euryteusz. Herakles zgładził Hydrę, ale praca nie została mu zaliczona, ponieważ korzystał z pomocy Jolaosa. 

Edited by Unbridle
Link to comment
Share on other sites

Hydra - siedmiogłowy mitologiczny stwór pochodzący z greckiej mitologii. Jego mocną strono jest fakt iż na miejsce odciętej głowy odrastają dwie nowe. Jest wężem wodnym i córką Tyfona i Echidny. Tyfon był synem Gai i Tartara. Gaja po tym jak Zeus zamkną jej dzieci giganty, obraziła się na niego i poszła do Tartara, który dal jej 2 zapłodnione przez siebie jaja. Potem Gaja zakopała je w ziemi i po jakimś czasie wyszedł potwór Tyfon.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Typhon_from_Kirschner.jpg  http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120407044818/greekmythology/images/2/20/Echidna.jpg. Hydra zamieszkiwała miasto Lerna w Argolidzie, na żyznych ziemiach nad morzem. Jej pożywieniem byli ludzie przechodzący ścieżką łączącą Lokanię z Argolidą. Jak nie udało się jej zaspokoić głodu to szła sobie do najbliżej znajdującej się wioski i bydło wyżerała niszcząc przy tym plony i robiąc malutkie zamieszanie. Zginęła walcząc z Heraklesem, gdyż ten pochodnią wypalał jej miejsca gdzie niegdyś znajdowała się jedna z jej głów, by zapobiec odrastaniu 2 kolejnych na tym miejscu.

Edited by Tric
Link to comment
Share on other sites

Hydra. Potwór z mitologii greckiej. Wąż morski, mający 9 głów, z czego jedna z nich miała być nieśmiertelna; na miejsce odciętej głowy wyrastały trzy nowe. Zgładzenie Hydry było jedną z prac Heraklesa. Heros odcinał głowy stwora, zaś jego towarzysz Jolaos przypalał szyje potwora, by głowy nie odrosły; na końcu nieśmiertelną głowę Herakles odciął i schował do worka. W czasie walki hydrze miał pomagać inny, zesłany przez Herę potwór, który po bitwie został przez nią umieszczony na nieboskłonie jako jeden ze znaków zodiaku (bodajże rak).

Link to comment
Share on other sites

Droga księżniczko Twilight. Udało mi się znaleźć szczegółowe informacje na temat tego stwora przeszukując mój prywatny bestalariusz stworzeń jaki mam na swoim specjalnym urządzeniu.
 
Otóż trzeba przyznać, że stwór uwielbia bagienne miejsca. Jest również najpotężniejszą jednostką z cytadeli, wszak to już siódmy i najwyższy poziom jaki może potwór osiągnąć. Dysponuje ona niezwykłą wytrzymałością w wysokości 250 punktów, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Przekłada ona obronę (20) nad atak (18), jednak niech to cię nie zdziwi potrafi atakować najlepiej używając zaklęcia teleportacji do miasta wrogiego przeciwnika. Jej obrażenia nawet jeśli skromne (25-45) to jej umiejętność ranienia każdego przeciwnika w jej zasięgu sprawia, że mogą być największe. Do tego blokuje kontratak. Nie jest zbyt szybka (7), jednak wystarczy aby odpowiednio ukąsić przeciwnika.
 
Ja ją kupuje zwykle za 3500 złotych monet i jedną uncje siarki. Dość drogo, ale warto. Mogę ci pożyczyć trochę jeśli nie masz. Przyda ci się ktoś do pilnowania biblioteki przed nieproszonymi gości zwłaszcza, że nigdy nie odmawiała mi rozkazu chyba, że miałem małe morale.
 
Dziwi mnie fakt, że w twojej książce ma aż 9 głów. Widocznie, ale z całym szacunkiem, jednak twoje informacje są niepoprawne. Tutaj jest w odpowiedniej jakości rysunek nieznanego artysty.
 


hydrabigu.jpg


 
A zapomniałem zwie się Hydrą Chaosu :)

Link to comment
Share on other sites

Pff...toż to obraza dla mego mózgu oczytanego ksiąszkami ("naukowymi") o potworach i mitologicznych stworach.

 

To je Hydra wielkie potworzysko, wielkachny gad z tylko dwoma nogami i jedną głową...ale mój bratku jak ty taką głowe zetniesz to zapewne otpadnie ale chydra będzia to miała zapewne w nozdrzach...wszystkich sześćiu albowiem na miejscy głowy jednej wyrośnie nowa a wsciekłe i dzikie będą jak ta pierwsza.  (Opis taki dziwny bo zależało mi na akceńcie "starego podróżnika z knajpy opowiadającego co (ponoć) widział")

 

Informacje dodatkowe-

1.Występuje w mitologi greckiej, zabicie jej jest jednym z 12 prac Heraklesa jak ją zabił? Co ja bajasz jestem? Idźcie czytać o tym.

2.W komiksach Marvel istnieje organizacja Hydra (wo gule nie powiązane z tematen ale musiałem :D)

3.Występuje w bajce "My Little Pony: Frien..." :youdontsay:  OK...tyle.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Chodziło oczywiście o Hydrę! Wybór był trudny, aczkolwiek jakoś rozdać punkty trzeba, zatem tak:

 

1 - Gandzia/ Unbridle Flynn

Wasze opisy były zwięzłe i zawierały sporo informacji o stworze, toteż otrzymujecie po trzy punkty.

 

2 - OneTwo

Opis dosyć długi, no i opisujący Hydrę (Chaosu) z Heroes III co stanowi miłą odmianę. Pojawiły się i statystyki, i kilka innych informacji takich jak koszty rekrutacji. Dwa punkciki się należą.

 

3 - SolarIsEpic

Nie mogę przejść obojętnie obok tego swojskiego opisu, toteż przyznam jeden punkt.

 

 

Rady na przyszłość? Nie zapominajcie o opisach, no i zwracajcie uwagę na błędy, gdyż zbyt wiele w jednym opisie ich być nie może. No i nie kopiujemy z Wikipedii, ani  skądkolwiek, piszemy własnymi słowami (post o którym myślę został jak widzę usunięty, ale nie zaszkodzi o tym wspomnieć). W porządku, czas na kolejnego stwora, poziom trudności może wciąż nie jest za wysoki, więc pomyślcie o tym jak o rozgrzewce:

 

 

NN7EtSq.png

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Ciężkie. Totalny strzał. Aha, i piszę z pamięci, więc mogą istnieć błędy.

Minotaur - stworzenie mające swoje korzenie w mitologii greckiej, mianowicie z mitu o Minotaurze (

:youdontsay:) i Tezeuszu. Minotaur był synem władcy Krety, Minosa, pół-człowiekiem, pół-bykiem. Żywił się ludzkim mięsem. Minos, przerażony własnym potomkiem, kazał go zamknąć w specjalnie wybudowanym do tego celu labiryncie (co wiąże się z innym mitem, mianowicie projektantem tej budowli był słynny Dedal). Minotaura karmiono raz w roku, wpuszczając do labiryntu sześć greckich dziewcząt oraz sześciu greckich chłopców (Minosowi udało się podbić Grecję i kraje musiały niestety płacić trybut w obywatelach). Jednak temu obrządkowi sprzeciwił się heros Tezeusz, który postanowił zgładzić potwora. Dobrowolnie wszedł w skład grupy mającej być obiadem dla potwora. No cóż, udało mu się zgładzić Minotaura, a dzięki prezentowi Arianny (możliwy błąd), czyli szpuli zwykłej nitki, wydostał się z resztą ofiar na zewnątrz (tak powstał zwrot frazeologiczny "Nić Arianny, czy jakoś tak :rainderp: )

Minotaur jest stworem dość popularnym w dzisiejszej popkulturze, pojawia się w różnych książkach, filmach, grach (Might and Magic Heroes) czy serialach (My Little Pony)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo trudna zagadka, ale wystarczy się przyjrzeć i można się domyślić co to takiego jest. Od razu mówię że nie korzystam z wikipedii, tylko z pamięci.

 

Cyklop - Wielkie masywne stworzenie z jednym okiem po środku czoła. W mitologii greckiej Cyklopi byli synami Uranosa i Gai. Uranos nie mogąc patrzeć na tak szkaradne potomstwo, kazał strącić swoje potomstwo w czeluście Tartaru. Podczas wojny bogów z tytanami Zeus uwolnił cyklopów z czeluści tartaru, wraz z tak zwanymi stórękimi. Od tej pory cyklopi wykuwali dla Zeusa pioruny którymi raził swoich wrogów.

Link to comment
Share on other sites

Mi to wygląda na

cyklopa - kolejnego potwora z mitologii greckiej. Cyklopi byli olbrzymami o jednym oku i ogromnej sile. Można wyróżnić dwie grupy - pierwsza to synowie bodajże Uranosa. Obawiając się swoich dzieci, Uranos strącił cyklopów do Tartaru, skąd uwolnił ich walczący z tytanami Zeus. Cyklopi okazali się świetnymi kowalami, po wojnie znaleźli się w świcie Hefajstosa, pomagając mu w kuźni. Drugą grupę stanowili cyklopi mieszkający na jednej z wysp M. Śródziemnego. Ci trudnili się pasterstwem. Jeden z nich, Polifem, syn Posejdona, miał pecha uwięzić Odyseusza i jego towarzyszy. Co dzień zjadał dwóch Greków. Po jakimś czasie Odyseusz upił cyklopa winem i oślepił, po czym podstępem uciekł z jaskini Polifema. Gdy Odyseusz odpływał, wyjawił cyklopowi swoje imię, za co ten go przeklął.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Faktycznie, chodziło o Cyklopa. A zatem, pierwsze miejsce zdobywa opis Gandzi, natomiast drugie - opis Sajbacka. Generalek także napisał całkiem niezły opis, niestety, dotyczy on Minotaura, a to nie on był ukrytym stworem.

 

Oto kolejna zagadka i zarazem mała wskazówka - to nie jest to, co na pierwszy rzut oka może Wam się wydawać...

 

 

TqDBvDm.png

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

Smok. Stworzenie należące do gadów, często wykorzystywane w legendach średniowiecznych. Według nich, był jednym z najgorszych potworów, jakie zrodził świat. Zabójcą jednego z nich był święty Jerzy, patron rycerzy.

 

Smoki są bardzo popularne w popkulturze. Pojawiają się w wielu książkach, serialach, filmach, grach, itp. Popularny obraz smoka przedstawia ogromne jaszczuropodobne stworzenie, z dwoma parami łap oraz jedną parą skrzydeł, ziejące ogniem (choć według niektórych historii istnieją smoki ziejące np. lodem) W wielu historiach mają różne kolory łusek okrywających ich ciało. Najbardziej podoba mi się jednak podział Sapkowskiego - istnieją jedynie Smoki Zielone (które są tak naprawdę szare), Smoki Czerwone i Smoki Czarne (pojawia się także Złoty Smok, jednak on jest mutantem).

 

Różne historie różnie opisują ich inteligencję. Według niektórych to niezwykle potężne bestie, jednak nie przewyższające zbytnio sprytem innych stworzeń (np. świat Wiedźmina - wyjątek stanowi Złoty Smok, który równa się lub przewyższa inteligencją z ludźmi), inne twierdzą, że to niezwykle inteligentne stworzenia o bogatej kulturze, nawiązujące często pokojowe kontakty z innymi rasami (np. świat Eragona).

 

Istnieje wiele ras często mylonych ze smokami, np. wiwerny.

Edited by Generalek
Link to comment
Share on other sites

Wiwern(bądź Wiwerna) - Stworzenie będące spokrewnione ze smokami, nie posiadające jednak zdolności ziania ogniem oraz rzucania zaklęć, a także są o wiele mniej inteligentne. Wiwern to kilkumetrowy gad posiadający błoniaste skrzydła, długi ogon oraz nogi zakończone szponami. Wiwerny żyją w lasach bądź terenach górskich będących naturalnym domem dla ich zwierzyny. Wiwerny nie posiadają zdolności magicznych ani ognistego oddechu w przeciwieństwie do ich kuzynów. Zamiast tego wykorzystują ogon zakończony trującym żądłem, szpony oraz zęby.

Edited by GoForGold
Link to comment
Share on other sites

W normalnych warunkach obstawiał bym Żmija, układ ciała - skrzydła względem głowy - są w idealnej proporcji. Ale to nie to, wszak ma nogi.

Drugim strzałem obstawił bym Jabbawocky - Żeberzwłok - stwór wymyślony przez autora Alicji w Krainie Czarów - wyjątkowo niebezpieczne i szpetne bydle.

Ale to też nie to. Całość ma inną kolorystykę niż zielonkawy odcień Żebrozwłoka. Zatem stawiam na Wiwerne - pochodna smoka, stwór w 100% trujący. Każda część tego żmija z rodziny smokowatych jest trująca, Jego skóra, jego oddech, jego krew, zatrute szpony i wszystko inne też. Historia fantastyki nie zna stwora bardziej toksycznego. Nawet kilka smoków nie potrafiło zabić tylu "rycerzy" co jedna wiwerna. Występują w lasach które znajdują się w okolicach bagien. Nie zieją ogniem, ale za to ich toksyczność chroni je przed każdą trutką. Poluje się na nie ze względu na wysokiej jakości trucizny oraz z bezpieczeństwa - im mniej tego cholerstwa tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Wywerna, czyli bliski krewny smoka. W przeciwieństwie do swojego zionącego ogniem kuzyna, wywerna jest mniejsza zaś przednie kończyny zostały zastąpione skrzydłami jak u ptaka (smok ma 4 nogi + skrzydła; pomijam oczywiście bezskrzydłową wersję smoka, bo i takie się trafiają). Długa szyja gada pozwala mu z łatwością dobrać się do ofiary.  Wywerna wydaje się być stworzeniem trudniejszym do oswojenia, niż smok - smoki zwykły gromadzić bogactwa, stąd często można je spotkać jako strażników skarbów, podczas gdy wywerna interesuje się tylko mordowaniem i zdobywaniem pokarmu. No i z wywerną nie da się porozumieć, gdyż w odróżnieniu od swoich zionących ogniem kuzynów wywerny nie znają mowy.

Link to comment
Share on other sites

Wiwierna - Kilkumetrowy gad spokrewniony ze smokami. Jego nazwa pochodzi od nazw rzek Wye i Severn. Posiada jedną parę nóg, które są uzbrojone w potężne szpony, parę błoniastych skrzydeł oraz długą szyją i ogonem, często zakończonym jadowitym grotem przypominającym harpun. Siła i rozmiar wiwierny zależy od jego wieku. W postaci wiwern przedstawiono biblijne bestie, które uosabiały szatana. Imię wiwierna często kojarzone jest z wojną, skazą oraz grzechem. Przenosił on dżumę. Mieszkał w pieczarach, gdzie gromadził różne skarby.

Link to comment
Share on other sites

Wiwerna - Gad często mylony z smokiem, jednak różni się od niego brakiem przednich kończyn,  oraz nie osiąga tak znacznych rozmiarów jak jej daleki kuzyn. Mimo tego są one bardzo niebezpieczne. Często żyją w starych lasach lub górach gdzie znajdują się ich gniazda. Jedną z podstawowych form ataku jest bezszelestne przelecenie za plecy ofiary i morderczy atak od tyłu. W bezpośrednim starciu używają potężnych szczęk, i pazurów na tylnych łapach. Niektóre gatunki bywają jadowite. Zalecana jest olbrzymia ostrożność. Zabijać srebrnym mieczem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


Discord Server

Przydatne Linki

 • Regulamin Forum
 • Ogłoszenia
 • Ekipa Forum
 • Złóż Podanie

Partnerzy

 • For Glorious Equestria
 • Bronies Polska
 • Bronies na DeviantArcie
 • Klub Konesera Polskiego Fanfika
 • Kącik lektorski Bronies Corner
 • Lailyren Arts
×
×
 • Create New...