Airlick

Shipping Goggles [PL][Romans][Komedia][Z]

Recommended Posts

Czasem wystarczy jedno spojrzenie albo dwuznaczna rozmowa. A czasem po prostu widzimy to, co chcemy widzieć, a nasze fantazje biorą górę nad logicznym myśleniem. Rarity też ma swoje słabości...

Bez dłuższego wstępu, prezentuję wam kolejne tłumaczenie, tym razem jednego z klasyków shippingów.

Shipping Goggles PL

Oryginał

A ja, naiwny, myślałem, że dramaty są ciężkie do przetłumaczenia...

Wszelka krytyka, jak zawsze, mile widziana.

Zapraszam do lektury!

Edit: Haha, przepraszam wszystkich, zapomniałem udostępnić, już powinno wchodzić.

• Upvote 1

Szukałem dzisiaj dobrego, krótkiego shippingu. Moje życzenie spełniło się. ^^ EDIT: “why do we always give secs?” Jak to tłumaczenie często zabija humor, gierki słowne itp. ;p

• Upvote 1

Myślałem, że zakończenie będzie inne a nie takie proste no i po części zabijające całe opowiadanie .

Zaiste. Miałem szczerą ochotę usunąć ostatni akapit. Potem miałem zamiar dodać notkę przed ostatnim akapitem, i wyrazić swoje zdanie na jego temat. W końcu uznałem, że jako tłumacz nie powinienem aż tak zmieniać tekstu, i zostawiłem tak, jak jest w oryginale.

Często jeżeli koniec jest przewidywalny To raczej jest on nieakceptowalny Więc kiedy taki się pojawi To zaskoczenie się na naszej twarzy objawi. Całe opowiadanie, chociaż nie lubię gatunku Przyjemnie się czytało, zwłaszcza w stosunku Do innych shippingów, które już czytałem. Mogę polecić, jestem zadowolony Mimo, że czytania shippingów sobie odmawiałem To ten jest nawet zabawny, i niezbyt szalony.

Fanfic bardzo dobry, tylko zakończenie dziwne. No i to ostatnie zdanie, można by to ująć.... inaczej.

"Na dworzu i tak jest strasznie gorąco" O.o jakie na dworzu do jasnej Celestii? na dworze, ewentualnie na zewnątrz :P Akry bym przetłumaczył na polski, ładniej wtedy brzmią ;) i koniec końców tam gdzie Pinkie mówi "dajnie nam minutkę" nie ma gwiazdki* przez co nie wiadomo do czego jest te wytłumaczenie na końcu fanfika :P poza tym fanfik, na prawdę dobry, ale zawiodłem się na zakończeniu, zbyt jednoznaczne, nie lubię jak mi się podaje wszystko na tacy :P

Twilight Sparkle westchnęła.

- Dobrze wiemy, co znaczy to twoje spojrzenie. Znaczy, że widzisz rzeczy, których naprawdę nie ma.

Dołączona grafika

Dobra trochę dziwnie czuje się w tego typu opowiadaniach, ale przeczytałam i nie było tak źle. Nie uderzył we mnie piorun ani nie rozstąpiła się ziemia by mnie pochłonąć. Bardzo przyjemnie czytało się polską wersje choć wydaje mi się, że był jakiś błąd.

Co do zachowania Rarity na początku (później też) cały czas mi się kojarzyło z tym memem:Dołączona grafika

I ta próba przekonania do swoich racji Twi i Shy przez Rarity :D Jak bym widziała siebie jak przekonuje znajomych z klasy, że MLP jest więcej niż warte obejrzenia.

Nawet dobry shipping :blush: Ale faktycznie, co do końcówki strasznie przewidywalna...:dodgy:

• Upvote 1

Miałem mieszane uczucia po przeczytaniu tego...czegoś. Ja rozumiem wolną swobodę, twórczość literacką, wolność słowa, ale z drugiej strony niepasuje mi to do MLP.:-/ Czytało się nieźle, ale lepiej jak o tym zapomnę.

Jakoś tak ja tu myśle jakieś fajne ryjące banie opisane sceny miłości między kucykami. A to ostatnie zdanie wprost mnie odrzuciło było tak dosłowne i dodatkowo takie jakieś nieodpowiednie do zakańczania tego jakże bym to powiedział, dość dobrego opowiadania.

Cóż, można po prostu uznać, że tego ostatniego akapitu po prostu nie było, a to wszystko działo się w wyobraźni Rarity. Zresztą, tak w dużej mierze było. Ja właśnie tak podchodzę do tego opowiadania. A że w tej akurat sytuacji miała rację...

Cóż, mi tylko brakowało jeszcze na koniec akapitu o odbywających się w międzyczasie potajemnych schadzkach Twilight z Celestią oraz Fluttershy z Applejack :D

Hahaha, El Sadzonka podbijam ... to by było genialne zakończenie, jakby Twi i Shy rzucały się do Rarki o jej myślenie a same robiłyby to samo... Ciekawy fanfic, moim zdaniem nie jest jakiś wybitny, ale dobry na poranek, lekki...

Myślałem, że zakończenie będzie inne a nie takie proste no i po części zabijające całe opowiadanie .

Tak obecne zakonczenie wcale mnie nie zaskoczylo. Trzeba cos z tym zrobic :derp2: moze nawet sie tym zajme

Ostatnie zdanie pochodzi z książki pt: "Jak jednym zdaniem zabić opowiadanie - poradnik dla zaawansowanych"

• Upvote 1

Przeczytane

Tak mnie jakoś naszło na wykopaliska, a że ten temacik leżał zapomniany od kilku lat, uznałem, że jest idealnym celem. Dodatkowo był to w swoim czasie jeden z popularniejszych fanfików, a jakoś umknął mej uwadze - czas było naprawić to niedopatrzenie.

W każdym razie - opowiadanie jest krótkie i zabawne. Nie ma może w nim jakichś wyjątkowo zaskakujących objawień, ale czyta się błyskawicznie i z dużą przyjemnością.Rarity i jej interpretacje-nadinterpretacje, a także reakcja przyjaciółek są zrobione po prostu dobrze.

Nie zgodzę się też z większością przedmówców, iż zakończenie psuje opowiadanie - jak dla mnie jest właśnie świetne, ponieważ jego prostota, czy nawet pewien prymitywizm stanowi doskonały kontrast do wcześniejszych treści.

Samo tłumaczenie oceniam jako dobre. Ewentualnie można poprawić formatowanie tekstu i tę literówkę "dworzu", o której już tu wspominano. To jednak minimalne potknięcia, a fanfik jest naprawdę wart przeczytania.