Skocz do zawartości

MLP w polskich mediach


pepeh

Recommended Posts

Nie zapominajmy że "SZATAN PRZYJECHAŁ NA KUCYKU PONY" :lie:
Nie mam pojęcia, czy Boga cieszy to że serial który spójrzmy prawdzie w oczy, zjednoczył całkiem sporo ludzi (meety, internety, love and tolerance) jest tak oczerniany przez księży. Jak jesteś katolikiem zapewne dowiesz się od Wszystkich Świętych co tak naprawdę było dobre, a co złe.( Jak umrzesz) Teraz możemy tylko znosić te irracjonalne oskarżenia i iść za tym, co podpowiada nam rozsądek.
Jakim cudem ma to zmuszać do jakichś niepożądanych zachowań to nie wiem. "Przyjaźń to magia" - jeżeli oni tutaj doszukują się szatana, to ja nie wiem gdzie ten świat zmierza, ale na pewno nie w dobrym kierunku. 
Szykujcie się towarzysze na MLK, nie zapomnijcie swoich przenośnych pentagramów i pamiętajcie, że każdy ma przynieść swoją głowę kozła.
 

Edytowano przez Kaczor Daffy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z drugiej strony co dla kościołów nie jest zue? Chyba tylko modlitwa, nawet oglądanie telewizora czy czytanie zwykłej gazety jest złe...

 

Hmmm... no właśnie. Mój post na poprzedniej stronie jest na to niezbitym dowodem.

Daleko nie zajedziesz z takim "indukcyjnym" uogólnianiem. xD

To nawet nie jest matematycznie poprawne dla takiego skończonego zbioru. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z drugiej strony co dla kościołów nie jest zue? Chyba tylko modlitwa, nawet oglądanie telewizora czy czytanie zwykłej gazety jest złe...
Jak pisałem, nie ma co uogólniać, a tym bardziej oceniać całości grupy\organizacji\społeczności przez pryzmat kilku idiotów, którzy coś tam sobie ubzdurali z nudów. Każdy rozsądny człowiek chyba przyzna, że doszukiwanie się zła i satanizmu w bajce o kolorowych kucykach, czy Hello Kitty nie ma zbyt wiele wspólnego z jakąkolwiek religią, a za to całkiem sporo ze zwykłą ludzką głupotą.
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie uogólniajmy, że wszyscy księża głoszą takie głupoty (chyba, że nie o to ci chodziło), bo w końcu ksiądz też człowiek, a są ludzie i parapety. Zawsze się znajdzie jakiś nawiedzony naśladowca Natanka głoszący bzdury, w które poza nim i może paroma moherami nikt i tak nie wierzy. Tak jak nie każdy brony to spamujący kucami na kwejku gimbus, tak nie każdy duchowny to maniak widzący wszędzie szatany, problem tylko w tym, że w obu przykładach tych głupich widać najbardziej.

Nie chodziło mi o cały kler. Znam niektórych księży i nie są nawiedzeni, a wręcz przeciwnie są w porządku :) Chodziło mi o bardziej "nawiedzonych" księży typu Natanek itp. I zgadzam się z tobą  :rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media rozgłaszają całe te bzdety tylko po to by była kasa i obrót głupot zmieszanych z kłamstwem. Media działają jak sępy, czekają na materiał mimo że nie znają podstaw wydarzenia i przez to nieścisłości ale mniejsza o to. Z księżmi podobnie, jeden drugiemu przekazuje to jest złe to szatańskie i należy tępić i łaa... Gdyby zobaczyli podstawy na czym opiera się fandom i kim są tak naprawdę bronies to zdanie na pewno by zmienili ale po co jak wolą toczyć walki a ciekawe dlaczego milczą z tym co kościół robił w czasach średniowiecza i pochodnych. Są normalni księża i tacy myślą obiektywnie nie patrzą przez pryzmat fikcji i pogłosek jak cała reszta i takich księży kościół potrzebuje. Nie mamy się o co martwic, bo wszystko się uspokoi a fandom będzie trwać puki są w nim prawdziwi bronies. To tak jak z unitrowcami, urządzenia nie są produkowane od trzydziestu lat a i tak ta grupa rozmawia o swoich sprzętach, wymienia się doświadczeniami itp. Jeżeli będziemy jednością to bronies będą jeszcze przez długie długie lata istnieć.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Eternal, serio się do ASG przyczepili :lol:?

 

Tak, według nich większość z Was zginie z mojej ręki karabinu podczas skoordynowanego ataku. Jestem taki wyjęty z pod prawa, całe życie na krawędzi :ming:

 


Podchodzi do nas jakiś ksiądz i nas pyta: co to za grupa. Ktoś odważny odpowiedział bronies. Ksiądz, stwierdza, :"A, kucyki!".... "Może pośpiewacie z nami, o tym jak Jezus nas kocha..."

Tak oto można opisać szczególną nienawiść Kościoła Katolickiego i księży do naszego fandomu... to stanowi niepodważalny dowód.





Nienawiść poprzez wspólne śpiewanie.

 

Jestem raczej osobą nie wierzącą, nie lubię księży, oraz polityki Kościoła. Mimo wszystko spotkałem na swojej drodze księży z prawdziwego zdarzenia, ludzi którzy naprawdę czuli powołanie, nie czepiali się tego że jestem przeciw wierze, nie mówili głupich "kazań"... powiem więcej szli z duchem czasu! Widzieli sens nawet w asg, anime itp, starali się przez to jednoczyć ludzi... niestety Ci księża opuścili moją parafie i zostali zastąpieni przez "normalnych"...

Naprawdę nie lubię Kościoła ale nie każdy duchowny to Natanek lub inny czort, są też ci prawdziwie "normalni".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, co pisaliście o księżach. Są tacy, którzy mówią żeby nie grać w "Diabolo 3" (:D), jednak wielu jest w porządku.

Co do samej obecności bronies w mediach: u nas Bronihood to zjawisko widocznie na tyle nowe, że jeszcze nie wiadomo, jak się za to zabrać.

Na pewno będą takie stacje/gazety, które zrobią sensację np. z ponymeetu. Inne prawdopodobnie się tym wcale nie zajmą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego tu robić sensację? Z bandy dorosłych facetów latających po lesie w zbrojach, bijących się na miecze z karimaty i poprzebieranych za elfów nikt sensacji nie robi. A i LARP i MLP są przez większość społeczeństwa uznawane za coś przeznaczonego wyłącznie dla dzieci :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie ludzie w to i tak nie uwierzą albo jak to się mówi wejdzie jednym uchem wyjdzie drugim  :fluttershy4: Ale też nie zapominajmy też że są że tak to nazwę po swojemu "moher lvl hard" przykład u mnie na osiedlu jest jaki jeden że jak usiądziesz na ławce przed jej klatką to już policję wzywa nie mówię że Oni w tą bajeczkę o hell kitty wezmą na serio ale ich też trzeba brać pod uwagę.


 

 


są przez większość społeczeństwa uznawane za coś przeznaczonego wyłącznie dla dzieci

 

o przepraszam bajki są jak by nie patrzeć bez ograniczeń  czyli jak by nie patrzeć każdy może sobie oglądać czy się to komuś podoba czy nie.Szkoda tylko że ludzie właśnie mają tak nasrane w głowach 

Edytowano przez pepeh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam bajki są jak by nie patrzeć bez ograniczeń  czyli jak by nie patrzeć każdy może sobie oglądać czy się to komuś podoba czy nie.Szkoda tylko że ludzie właśnie mają tak nasrane w głowach

Cahan niestety ma rację. Minie wiele czasu zanim podejście ludzi ulegnie zmianie. Podam przykład "ze swojego podwórka" z którym mam styczność od 2001r - gry wideo. Wiele razy gdy mówiłem, że mam zamiar kupić konsolę / grę pytano mnie "czy nie jestem na to za stary" lub "nie szkoda ci pieniędzy?" (na fajki jakoś im nie szkoda). Kijem rzeki nie cofniesz... Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cahan niestety ma rację. Minie wiele czasu zanim podejście ludzi ulegnie zmianie. Podam przykład "ze swojego podwórka" z którym mam styczność od 2001r - gry wideo. Wiele razy gdy mówiłem, że mam zamiar kupić konsolę / grę pytano mnie "czy nie jestem na to za stary" lub "nie szkoda ci pieniędzy?" (na fajki jakoś im nie szkoda). Kijem rzeki nie cofniesz...

 

Ja miałam osobiście taką rozmowę

 

Ja: No brat od Tomka kupił sobie PS3

Mama: A co to jest?

Ja: Konsola

Mama: KONSOLA? To jest dla dzieci....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem- "Za stara jesteś, aby jeździć na LARPy!", "Za stara jesteś, by grać w Wiedźmina!", "Za stara jesteś by oglądać kucyki!". O ile co do tego ostatniego to w sumie nawet możnaby się zgodzić, o tyle z resztą- ja nie mam 18 lat :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem- "Za stara jesteś, aby jeździć na LARPy!", "Za stara jesteś, by grać w Wiedźmina!", "Za stara jesteś by oglądać kucyki!". O ile co do tego ostatniego to w sumie nawet możnaby się zgodzić, o tyle z resztą- ja nie mam 18 lat :lol:

 

Jeśli chodzi o gry - lekarstwo - pokazać coś z dobrą fabułą. Ja pokazałem to na przykładzie Silent Hill 2 (dawno temu). Pierwsza reakcja? "Terefere co to za gra?". Kto grał wie co się tam dzieje. Opowiedziałem o fabule. Co kilka dni pytała czy znalazłem to czego szuka główny bohater. Teraz wiele razy pyta czy ukończyłem daną grę - gdy słyszy, że na ukończenie potrzeba dobrych 30 godzin robi :wat: i pyta "ile???". A ja na to. "A jeśli ktoś chce znaleźć wszystkie drobiazgi to drugie tyle." No, ale tak już mam, że omijam produkcje, krótsze niż 10h czy tandetne "szczelanki/nawalanki". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomimo, iż sprawa odbyła się dość dawno, to wypowiem się na jej temat.

 

Sam fakt, że pokazali jakiegoś broniacza i opowiedzieli o jego przypadku w tak znanej stacji jak TVN 24 już o czymś świadczy. Że to nie jest byle co. Jednak samo MLP zostało ukazane bardzo biednie. Była to tylko wzmianka, a tematem głównym było "Hello Kitty". Jednak dobrze, że w ogóle o tym wspomnieli. Chociaż wcale nie powiedzieli o tym, że ogląda to taka chmara osób. Być może to i nawet dobrze, bo był to temat o zakazie noszenia atrybutów szkolnych do danych placówek, a niżeli o popularności kreskówek wśród ludzi powyżej 20 lat. Mogli by jednak zrobić osobny reportaż o MLP. Zobaczylibyśmy, co TVN ma na ten temat do powiedzenia. Sam przykład ukazania jednego z naszych braci był jednak bardzo dobry. Student biotechnologii powiedział to, co powinno zwalić z krzeseł zarówno dużą liczbę hejterów, jak i tych bezmózgich księży. Narrator też niczego złego o mani kucyków wśród studenta nie powiedział. Krótko mówiąc, o MLP było tak, jak być miało. Czekam tylko na więcej.

 

Jednak jeśli chodzi o sam temat, to tym klechom się chyba w dupach poprzewracało. Czy oni mają umysł na poziomie jakiegoś troglodyty wyrwanego z epoki kamienia łupanego? Czy może wyjęli ich z wieków ciemnych, gdzie palono wszystko, co niby z szatanem było związane? Jak trzeba mieć nasrane w czaszce, aby gadać takie bzdety!?! Hello Kitty to twór szatana? Że jego twórca podpisał pakt z diabłem? To przechodzi wszelkie pojęcie! Nie dość, że to niema żadnego wytłumaczenia (no chyba, że według tych przygłupów rzeczy stają się popularne tylko dzięki szatanowi (co były praktykowane w średniowieczu)), to jeszcze szkoły się na to zgadzają! Dlaczego zawsze to księżą mają najwięcej do powiedzenia? Chyba dlatego, że mają forsę. Zresztą, ciekawi mnie jedna rzecz. Jeśli według niego, coś jest bardzo popularne, to jest to z udziałem szatana, to co jeśli chodzenie do kościoła i dawanie na tace też by się stało popularne? Też by gadali, że to za sprawą szatana? No nie sądzę. W ogóle to, co odwalają księża "dla religii" to zawsze była i zawsze będzie ku*wa jakaś paranoja. Jest to jeden z powodów, dlaczego nie lubią kościoła, wszelkiej maści zakonnych oraz sam nie wierze w boga, bo on by takich debili nie stworzył. Oczywiście, są fani kościelni (np. nowy papież) ale no kurde.

 

Mnie osobiście w tym materiale rozwalił ten narrator. Było słychać gołym uchem, że on także uważał tych księży za ostro pochrzanionych. Sam się naśmiewał, krytykował itd. Widać, że polska telewizja nie schodzi na psy i ma się dobrze. Tak trzymać. Plus dla TVN.

 

Czekam na więcej takich numerów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA już to było przerabiane z Pokemonami i nikt nie płakał. Na YT są setki filmów, oglądanych przez miliony ludzi z całego cywilizowanego, zachodniego świata, których autorzy dopatrują się w różnych produkcjach piramidek z okiem i innych tego typu cudów na kiju. Hejt zawsze jakiś jest ale nie ma bólu dupy, tylko u nas, w naszej nieszczęśliwej Polsce część ludzi(szczególnie młodych) jest zakompleksiona i wydaje im się, że jak sobie 15 razy dziennie nie powtórzą, że są ateistami, to będą ciemnogrodem.

Ten ksiądz który dopatrzył się satanizmu w mlp oczywiście popełnił błąd, ale błędów nie popełniają tylko ci, którzy nic nie robią. Przynajmniej wiadomo, że gościu jest uczciwy i nie traktuje swojej funkcji wyłącznie jako zawód.  

Bodaj na FGE znalazłem też kolejne jęczenie na tego księdza, oraz link do katolickiego forum gdzie też był podjęty ten temat. Chwilę zastanowiłem się, czy sam topick nie był prowokacją, bo został założony przez kogoś z zerową liczbą postów, ale mniejsza o teorie spiskowe. Temat był w dziale "tylko dla katolików", poddziale "rozmowy dotyczące katolików"(czy jakoś tak), i zastanawiam się jaką nerwicę natręctw trzeba mieć by ateista w ogóle zajrzał w takie miejsce.

Niezły komentarz znalazłem też pod z filmików Miśka, jakiś gościu zapowiadał że niedługie zniknie całe MLP, Monster High i Hello Kitty, bo księża tak chcą. Takiej mocy nie ma nawet Goku, invitro też miało być zakazane przez domniemaną okupację Watykanu, a zostało przyjęte, i to jeszcze z refundacją. 

I jeszcze taka refleksja na koniec, Kto pamięta Grażynę Żarko i aferę z Angry Birds? Chodziło o to by internauci zmądrzeli, nie chodzi mi o to, że znów mamy do czynienia z aktorami, ale po tej aferze sporo osób przysięgło, że już nie da się tak wpuścić drugi raz, choćby dla tego, że są ważniejsze sprawy w życiu, niż czyjeś gadanie. Co zostało z tych obietnic? To już chyba każdy widzi.  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tacy księża to są jednoskowe przypadki. Co innego gdyby to była oficjalna wersja Watykanu [a przecież nie jest]. Niektórzy panowie, którzy widzą wszędzie Szatana [np. ksiądz Natanek] nawet zostali objęci ekskomuniką.

 

A te teorie o MLP i Hello Kitty trącą mi teoriami spiskowymi rodem z creepypast. Czyli bardziej śmieszą niż straszą.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoje dziecko ogląda mlp, to wiedz że coś się dzieje.

 tak dokładniej to http://www.youtube.com/watch?v=5MEk3baR4bc

i jeszcze najlepszy komemtarz Powinno być "Jeśli twój ojciec lubuje się w My little pony wiedz, że coś się dzieje!" haha

Edytowano przez pepeh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...