Skocz do zawartości

[Konkurs] X edycja Konkursu Literackiego


Dolar84

Recommended Posts


dla mnie konkurs porażka (moja). Wina tagów, aby to ładnie wyglądało chyba nie zlepię tych "trzech minimum" :/
No ale powodzenia tym, co mają jakiegoś skilla w pisaniu. miłej zabawy

 

Nie marudzić - próbować! :D

 

 


Szkoda, że bez przemocy, no ale bez niej też się przecież można objeść A limit mi się podoba.  Fajnie, że już X edycja, w której tym razem już muszę wziąć udział. 

 

Liczę na to, bardzo liczę :D

 

 


Tagi jak dla mnie są świetne... prawie. Gdyby tylko pojawiły się jeszcze [Random] lub/i [Romance] zamiast np [Adventure] i [Fantasy] miałbym na dobrą sprawę prawie gotowy tekst. No nic. Trzeba wymyślić coś od zera. 

 

Byle na poziomie "Psia Kość!". Wyrażam nadzieję, że nie sprawi Ci to zbytniej trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nubkiem i mam pytanie - tag [Romans] wymaga, bym opisał, jak to klacz poznaje ogiera i ich uczucie rozkwita, czy mogę opisać dwóch zakochanych przedstawionych w jakiejś sytuacji? :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jako, że ostatnio nie miałem styczności z Konkursem Literackim, mam jedno pytanie...
Czy opowiadanie tu zamieszczone może być fragmentem/prologiem czegoś większego, za co mam zamiar się zabrać?

Jeśli tak, to już mam gotową całą koncepcję... tylko jeszcze napisać ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nubkiem i mam pytanie - tag [Romans] wymaga, bym opisał, jak to klacz poznaje ogiera i ich uczucie rozkwita, czy mogę opisać dwóch zakochanych przedstawionych w jakiejś sytuacji? :v

Romans to niekoniecznie odwzajemniona miłość. Idealny przykład to chyba Spike i Rarity. Bidula się poświęca, robi wszystko, a ona co? "Prosi" go o wyniesienie śmieci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkód, ale pamietaj, że każde opowiadanie jest traktowane jako osobna całość, więc jeżeli będą w nim mocne nawiązania do poprzedniej części, a przez to pojawią się problemy ze zrozumieniem tej, to może to wpłynąć na ocenę i to negatywnie. Przy ocenie opowiadania w konkursie oceniam tylko to zamieszczone, nie sięgając po wiedzę do poprzedniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

1) Z tych 6 tagów mamy wybrać co najmniej 3. Czy możemy wybrać też jakiś spoza, jeśli będziemy już posiadali wyznaczone? Np. 3 tagi od ciebie + jeden własny.

2) Przez brak przemocy rozumie się, że do niej nie doszło w trakcie opowiadania? Czy dopuszczalne jest przytoczenie jakiegoś kataklizmu, w którym jednak komuś stała się krzywda, ale żaden kucyk nie zaatakował drugiego? Czy akcja może mieć miejsce po wydarzeniach, gdzie przemoc zaszła, ale nie jest opisana, lecz jedynie przytoczona w sposób: ,,kiedyś doszło do wojny...".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest napisane wyraźnie. 3 lub więcej z wyznaczonych tagów. Nie dopowiadaj sobie reguł, których nie ma.

2. Jeżeli w tekście znajdzie się jakikolwiek opis przemocy fizycznej, zostanie ono natychmiast zdyskwalifikowane. To jedyny dotyczący jej warunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ok.

2) Czy pożary, powodzie, e tam, czy deszcze meteorytów podczas huraganów z błyskawicami przy asyście trzęsienia ziemi połączonym z nawrotem srogiej zimy, uznaje się za przemoc. Z jednej strony nie ma takowej, ponieważ żaden kucyk innemu nic nie robi, ale z drugiej zaś sama natura stosuje ,,przemoc". Przemoc może zostać szeroko ujęta, tak samo jak pierwszeństwo na drodze. Na egzaminach teoretycznych miałem filmik, w którym pieszy na czerwonym świetle wchodzi na jezdnie (kierowca ma zielone) i pojawia się pytanie: kto te pierwszeństwo ma? Niby kierowca, ale przecież musi ustąpić, by kogoś nie rozjechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napisane w 2 godziny i to po powrocie od dentysty. :I I tak marna szansa, że wygram ale będę mógł powiedzieć, że wziąłem udział. XD Ja i te moje problemy z TAGami ale chyba dobrze jest. :I

 

Opowiadanie na dobranoc[Romans][slice of life][Adventure][Comedy]

https://docs.google.com/document/d/1dqpQqXx3X-RUoA9oEnA8Xl4CXcnTJ3papzF9-GVXFxU/edit#heading=h.rydzd4av0rqf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wypadki jak spadnięcie ze schodów, to nie jest przemoc.

Otóż zapobiegawczy człowiek woli zapytać, niż potem bać się o dyskwalifikację za czyjąś krzywdę. Zresztą rozumienie niektórych terminów jest czystko subiektywne, szczególnie jeśli chodzi o słowa, które są w pewnym sensie podstawowymi. Zresztą mały artykuł z wikipedii:

Przemoc fizyczna to wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku jej przyzwolenia przy użyciu siły fizycznej.

Co ciekawe te zdanie chyba dogłębnie przedstawia temat, ale zauważcie, że czegoś tu brak. Jeżeli nasza przemoc (w tym przykładzie) nie wywarła żadnego wpływu (twardy zawodnik dalej stoi bez widocznego siniaka), nie jest przemocą. Naprawdę można łapać się za słowa i w sumie nie dojść nigdzie. Można też założyć, że zwykły przypadek bądź natura jest bohaterem i wywiera przemoc w postaci nieszczęść spływających na bohaterów.

Po prostu wolę się upewnić, że inni rozumieją to tak samo jak ja. Jeżeli przedstawię jakąś klęskę, nie będzie to przemocą, ponieważ siła martwa szkodzi światu, a nie istota świadoma swego czynu, więc nie można mówić o przemocy, gdyż nie jest ona zamierzona ani świadoma. Można też stosować przemoc psychiczną np: groźby (które jednak nie zostaną pokryte w czynie).

 

Edit: Przypominam, że za przemoc fizyczną jest dyskwalifikacja. Nie chcę być wścibski, ale lepiej zapoznajcie się z tą dyskusją, nim oddacie swoją pracę.

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakitta... Odpowiedź na pytanie padła już ze trzy razy (nie chce mi się liczyć). Powtórzę raz jeszcze:

 

JEST. CAŁKOWITY. ZAKAZ. STOSOWANIA. PRZEMOCY. FIZYCZNEJ. W. OPOWIADANIU.

 

To, jak rozumiesz owe zagadnienie, jest tylko Twoją sprawą. Skończ łaskawie drążyć temat, ponieważ jest wyczerpany.

 

Jeżeli według Ciebie, przemoc fizyczna jest tylko wówczas, gdy świadomy osobnik oddziałuje na świadomego osobnika − ok. Pisz sobie tak.

Jeżeli jednak uważasz, że przemoc fizyczna to wszystko, co jest związane z każą krzywdą fizyczną − ok. Pisz bez żadnych aktów jakiejkolwiek przemocy fizycznej.

 

Nadal masz wątpliwości? Poczytaj prace z poprzedniej edycji. Tam również był zakaz przemocy fizycznej.

 

Przypominam także, że jest to temat konkursowy, nie wklejanka zagadnień z Wikipedii. Masz pytanie? Napisz do któregoś z organizatorów i nie zaśmiecaj tematu dziwnymi wymysłami, które nijak nie wnoszą nic przydatnego, a są zwykłym nabijaniem postów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co Wam z tą przemocą? Chcecie pisać "Neigh", "Parasprite", "The Horseshoe" (jeśli otrzymałeś ten list to za siedem dni...), "Sparkle"...

EDIT... Ej, chwila. Chyba mam "pomysła" na parodię, ale tu trzeba tagu Random. Poczekam na inną edycję :)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...