Skocz do zawartości

[Konkurs] X edycja Konkursu Literackiego


Dolar84

Recommended Posts

Witamy w X edycji Konkursu Literackiego.

No proszę... Chociaż sam w to nie wierzę, jakimś cudem udało nam się dotrwać do X edycji. Przyznaję, iż obawiałem się znacznie słabszej frekwencji na kolejnych konkursach i pod tym względem bardzo miło mnie rozczarowaliście - oby tak dalej! Mam nadzieję, że i tym razem, gdy przygotowano Wam małą zmianę w tagach i nieco powiększyliśmy limit słów, staniecie na wysokości zadania i tłumnie ruszycie pisać kolejne doskonałe opowiadania.

 

Jako że pomysł z zakazem użycia przemocy fizycznej zaprocentował naprawdę doskonałymi opowiadaniami, zostaje on podtrzymany również na X edycję. Skoro wszystko zostało wyjaśnione, to zapraszam do zapoznania się z poniższą listą wymagań i utrudnień.

 

1. Limit słów - 3500 (maksymalnie - każde opowiadanie sprawdzam w wordzie, więc nie ufajcie żadnym licznikom słów i tym podobnym bzdetom).

2. Wyznaczone tagi:
Sad, Adventure, Fantasy, Romans, Comedy, Slice of Life. Z tych sześciu tagów autor musi wybrać co najmniej trzy do swojego tekstu. Naturalnie może więcej, ale trzy to niezbędne minimum.

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 31.12.2013

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem.

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji. W tej edycji również pojawienie się jakiejkolwiek przemocy fizycznej będzie podstawą do dyskwalifikacji.

 

9. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w magazynie "MANEzette".

 

10. Przystępując do konkursu autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz załączony regulamin.

Naturalnie oprócz publikacji w "MANEzette" nagrodą będą standardowe odznaczenia. Niestety ze względu na dużą ilość słów tym razem nagroda dodatkowa nie jest przewidziana (wiecie kogo za to winić).

 

Życzymy powodzenia i liczymy, że po raz kolejny przyślecie nam mnóstwo prac.

 

 

 

Edit by Dec:

Dolar nieco się pośpieszył, przez co umknął mi fakt, iż mam dla Was nagrodę dodatkową.

Zwycięzca będzie mógł wybrać jeden z dwóch kluczy STEAM do gier takich jak:

1) Crysis 2 Maximum Edition

2) Burnout Paradise: The Ultimate Box

Klucze są oryginalne, zwycięzca zrobi z nim co zechce (może go np komuś podarować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś, w razie wygranej. nie chce publikacji w "MANEzette"?To czy może brać udział w konkursie?

 

A tagi moje ulubione. Tylko ten brak przemocy fizycznej...

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że może, jednak biorąc udział akceptuje powyższe punkty z których wynika to, że opowiadanie zostanie tam właśnie zamieszczone. Ujmując sprawę wprost - stworzyłem ten konkurs i decyzja o jego regułach należy do mnie. A jako, że jestem w "MANEzette", a nie w "Brohoofie" (bo o tu tu chodzi, prawda), to właśnie tam rzeczone opowiadanie się pojawi. Jeżeli ktoś zechce opublikować je również w Brohoofie, to oczywiście nie widzę namniejszych przeciwskazań, jednak bez mojej zgody (i naturalnie zgody autora) nie może tego zrobić pod szyldem Konkursu Literackiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia damn it... Kto wymyślił zakaz przemocy :rainbowcry:

Na dodatek tagi... Jeden, ewentualnie dwa są ok. Reszta to nie moja broszka... Cóż, może coś mi się uda. Jeśli nie, będę miał wcześniejszą niż planowałem "pisarską emeryturę" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś wyskrobię z tego Comedy i Slajsów +random tag

P.S. Dolar, nie mogłeś się powstrzymać żeby nie napisać nowego konkursu na zielono :rainderp:

 

Ciężko jest powstrzymać się przed używaniem zielonego :3 ~Draques

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


P.S. Dolar, nie mogłeś się powstrzymać żeby nie napisać nowego konkursu na zielono

 

Zrobiłem to tylko dlatego, iż pewne, używające jasnego tła osoby zasugerowały mi rolę głównego bohatera w linczu, jeżeli nie zmienię poprzednio używanego koloru.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to tylko dlatego, iż pewne, używające jasnego tła osoby zasugerowały mi rolę głównego bohatera w linczu, jeżeli nie zmienię poprzednio używanego koloru.

Ta, jasne Inkwizytorze Ty :x

A żeby nie offtopić, życzę powodzenia ogarniętym pisarzom! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rezygnujcie tak łatwo, przecież można nie opisać samego aktu przemocy, a tylko go subtelnie zasugerować, prawda? Jeśli nie, no to cóż... Coś się wymyśli.

 

IMO skoro mamy unikać, to mamy unikać - bez wyjątków, bo potem inni będą szukać możliwości, by na siłę próbować nagiąć zasady :drurrp: Also, jak Yarinę rzecze, psycha może siąść :P

 

Also, gierki dajo, burżuje j :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka, gdyż pierwszy raz chciałbym wziąć udział w takim konkursie, a poprzednie przyznam się szczerze mało śledziłem. :forgiveme: Czy opowiadania w Google Docu należy wrzucać tutaj w poście, na pw, czy tworząc osobny temat?

A drugie pytanie dotyczy limitu słów. Jest jakaś tolerancja? Że na przykład jeśli opowiadanie chyli się ku końcowi, to czy można przekroczyć limit o nie wiem... dajmy na to 50 dodatkowych słów? Czy, jak tylko się przekroczy o jedno słowo to już koniec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolerancję tych nawet 20 słów byście mogli wprowadzić

Ale wtedy jak ktoś przekroczy tą ,,tolerancję" o dajmy na to pięć słów, to i tak wypadałoby to tolerować. Wychodzi błędne koło. Jednemu darując jedno słowo, później drugiemu trzeba będzie darować dwa itd. Lepiej od razu podwyższyć limit o te dwadzieścia słów i wyjdzie na to samo. Ten limit gdzieś musi się zatrzymać. Powiem wam jednak o jednej sztuczce pozwalającej nieco nagiąć górny próg. Autor, tytuł oraz tagi się nie liczą, więc jeżeli napiszecie, dajmy na to o siedem słów za, dużo policzcie, ile zajęły tamte rzeczy. Może wyjdzie, że się jednak zmieściliście.

Pamiętacie, co mówiłem na ostatniej edycji? To dalej obowiązuje. Nie zamierzam już brać udziału cyklicznie a tylko wtedy, gdy zasady będą mi odpowiadać. Tagi średnio mi pasują, ale zachęcił mnie inny punkt. Można się łatwo domyśleć, który to mógł być :crazytwi:

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...