Skocz do zawartości

Odcinek 9 : Pinkie Apple Pie


Gość Skurwysyn

  

86 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myślicie o tym odcinku? (Sezon 4 Odcinek 9) Ocena 1-10



Recommended Posts

Dycha. Jak dla mnie to najlepszy odcinek sezonu. Powody wymienię od myślników, bo nie chce mi się pisać pełnymi zdaniami ;_; :

-Sam pomysł na fabułę intryguje i zwyczajnie się podoba

-Stężenie Pinkie Pie w odcinku wynosi 120%

-Piosenka, która jest moim zdaniem najlepsza w sezonie ;)

-Akcja z Najstraszniejszą Jaskinią w Equestrii zasługuje na oddzielny myślnik 

-Dbałość o szczegóły i mnóstwo easter eggów oraz nawiązań

-Świetny humor (wspominałem o Pinkie?)

-Miło jeszcze trochę poznać rodzinkę Apple

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek naprawdę dobry. Sympatyczny, wesoły, humorystyczny, a sam fakt pokrewieństwa Pinkie Pie do rodziny Apple uważam za jedno z większych zwrotów akcji sezonu.

 

Później pozwolicie mi na rozpiskę plusów i minusów oraz na ostateczną ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek oceniam na 8/10 z czystym sumieniem przyznam, że jest to jeden z dobrych odcinków.

 

Plusy:

+ Album rodzinny Pinkie Pie.

+ odcinek typowo obyczajowy, bez zbędnych przygód z rodem z amerykańskich filmów dla młodzieży typu przylecieli kosmici i go zabili.

+ Tratwa, niczym z pod rąk Bearego Gryllsa

+ Wyliczanka Apple Bloom.

+ jakość estetyczna.

+ morał.

+ Dom jak i sama Delice... jakoś tak.

+ Niesamowity zwrot akcji "Pinkie Pie daleką krewną Applejack", świetny pomysł.

+ Piosenka! Cud, miód, malina i poziomki. Czekam na polska wersje.

 

Minusy:

- Ten dzióbek Pinkie jak spadały z wodospadu.

- Nic nie widzieliśmy z tej jaskini... szkoda.

- Lista długa jak dobra autostrada, a pod koniec wzmianka o praprapradziadkach, czy oni nie powinni być starsi z racji długości listy, pozostałe 5/6 listy to co było? Kuzyni i wujkowie?

- Apple Bloom momentami zachowywała się nienaturalnie, jakby to nie ona była.

- "...najlepsze w historii" razy 100. Zbyt wiele powtarzalności i skromność słownictwa wyrażania "jakości" Pinkie Pie.

- Po co zabierali ze sobą tyle rzeczy? "Aby zadowolić Pinkie", bez sensu.

 

Ani na plus, ani na minus:

? Myślałem początkowo, że Pinkie Pie, albo Applejack zdobędzie element-klucz, ale rozczarowałem się, może przyjdzie jeszcze okazja.

? Czy ta "Delicous" nie pojawiła się przypadkiem w pierwszym odcinku pierwszego sezonu? Choćby z wymienienia imienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Applesowie to rednecki. Kuzyni między sobą, brat z siostrą, wujek z psem i już się robi całe zatrzęsienie krewnych.

 

Jeszcze trochę, a okaże się, że wszyscy z mane6 są nawzajem dalekimi krewnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wymieniania plusów i minusów daję 8/10, bo było świetnie. Jednak jak na razie chyba najlepszym odcinkiem jest Bats! (choć dostał niższą notę ode mnie :P).

Czy tylko ja zauważyłem, że aparat Pinkie znika po wypłynięciu z jaskini i ponownie go widać dopiero przy wodospadzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Powiem tak; oczekiwałem miłego oraz przemiłego odcinka... i dostałem go. Oglądało się bardzo przyjemnie, nie powiem. W dodatku, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy oraz w końcu solidnie poznaliśmy naszą jabłeczną rodzinę.

 

  Ale od początku, czyli od samego celu odcinka. Pinkie jest (niby) kuzynką Applejack! Dla mnie, super sprawa! Fakt bardzo ciekawy oraz pasujący do serialu. Nawet w calu nie wydaje się być naciągany ani jakiś taki niepasujący. Pinkie zawsze była jakaś taka podobno do AJ, więc różowa klacz jako kuzynka pasuje wręcz idealnie. Bardzo mi się spodobał taki obrót spraw. Kolejne miłe zaskoczenie zafundowane przez twórców.

  Motyw wyprawy, zarówno lądowej, jak i rzecznej także idzie na plus. Lubię takie przygody, zważywszy, jaka ekipa w nich bierze udział, a tutaj mamy skład wręcz idealny na tego typu wyprawę. Co prawda, można powiedzieć, że byłą ona bardzo przewidywalna, a dokładnie taki sam motyw ten pojawia się w co drugiej bajce, jak nie w każdej. Ale ja powiem tak: I co z tego? Zawsze lubiłem tego typu wyprawy, zwłaszcza rzeczne (spływ w "Ed, Edd i Eddy" to istna legenda). Jestem bardzo usatysfakcjonowany, że w końcu taki motyw zawitał do naszego serialu. W dodatku, klimat owego epizodu przypomina ten z drugiego czy pierwszego sezonu, co jest oczywiście cechą pozytywną.

 

  Kolejnym świetnym elementem odcinka jest wręcz idealne ukazanie rodziny Apple. W końcu mamy odcinek, który głównie opiera się na naszej wieśniackiej rodzinie. Zawsze, te postacie były trzymane tak na boku, nawet jeśli mieli oni dużo związane z fabułą odcinka. Tutaj jednak rodzina AJ ukazana jest w stuprocentowej okazałości, dzięki czemu lepiej poznaliśmy ich charakter oraz zachowanie. W dodatku, w końcu przedstawili oni rodzinę w sposób najbardziej ludziki, jaki może być. Mówię tutaj oczywiście o tych wszystkich głupich kłótniach i sprzeczkach. Chyba każdy się zgodzi, że jest to nieodłączny element podstawowej komórki społecznej. W dodatku, wszyscy chcą zrobić dobre wrażenie na Pinkie, że niby jest to taka kochająca się rodzina.  Jestem bardzo zadowolony z udziału rodzinny Epul w tym odcinku. W końcu można ich zaleczyć do ważniejszych postaci w serialu, niż byli dotychczas.

 

  Muszę przyznać, że w 4 sezonie Pinkie wyciska z siebie siódme poty, gdyż jej zachowanie jest jeszcze bardziej randomowe, jeszcze bardziej nieprzewidywalne oraz jeszcze bardziej śmieszne, niż kiedykolwiek, i o ile w poprzednich odcinkach dawała się bardzo pozytywnie we znaki, to to, co wyczyniała w tym odcinku to istna legenda. No można się było kulać ze śmiechu! Pinkie od dawna się tak nie popisała, jak teraz. Niektóre jej cytaty, gesty oraz zachowania w danej sytuacji powinny być zapisane złotymi zgłoskami w jakieś ważnej dla ludzkości księdze. Jej mimika twarzy (nie licząc tego dzióbka na wodospadzie) także powalała. Mogę chociaż wypisać, co rozwaliło mnie najbardziej: Pierwsza scena, w której wyskakuje z pułki, Jenga ze zwojami, jej reakcje w jaskini, przypatrywanie się papierkowi oraz kłótnia na końcu. Jak tak dalej pójdzie, to połowa fanów chyba umrze ze śmiechu, bo Pinkie z odcinka na odcinek robi się coraz bardziej zabawna.

 

  Czas teraz na piosenkę, która pojawiła się już wieku temu w tym rysunkowym spoilerze, i o ile sam filmik oglądałem, to z wyłączonym głosem. Ogólnikowo powiem, że piosenka jest miła w słuchaniu, ale jakaś super fajna nie jest. Odcinek Bats! pochwalił się o wiele lepszym utworem. Jednak piosenka śpiewana przez rodzinę Apple jest chyba drugą najlepszą w tym sezonie, gdyż pieśni CMC oraz Rarity  nie umiem jednakowo określić, czy mi się podobają, czy nie. Tak czy siak, piosenka "Apples to the Core" wychodzi raczej na plus, gdyż jest bardzo miła, lecz nie powala; "Raise This Barn" było o niebo lepsze.

 

  Jednak odcinek nie jest idealny oraz dostrzegam w nim nawet sporo wad. Chyba najbardziej rzucającym się w oczy minusem jest to, iż Pinkie po przeczytaniu tego genealogiczne papiórka była cała uradowana, chociaż jej imię było zamazane i niebyła pewna, czy rzeczywiście jest ona kuzynką AJ. Natomiast gdy podobna sytuacja wydarzyła się w domku tej kociary, Pinkie smutna uznała, że pewnie nie jest jej kuzynką. Takie to "fuck logic" moim zdaniem. Mocno zdziwiło mnie zachowanie Applebloom. Zachowywała się ona zupełnie inaczej, niż do tej pory, co jednak wyszło jej na minus. Wolałem ją taką jak kiedyś, gdyż tutaj starała się ona być trochę randomowa niczym Pinkie, lecz w ogóle jej to nie wychodziło. Wiecie, co mnie martwi? W tym sezonie coraz częściej pojawiają się takie momenty, które wręcz nie pasują do bajki dla dzieci. Te wszystkie wrzaski i krzyki po przepłynięciu jaskini, przyklejenie się wiewiórki do drzewa bez możliwości odklejenia, a wszystkie kuce mają ją gdzieś oraz dwukrotne złapanie przez orła zwierzyny... No ja bym nie pokazał takich rzeczy w bajce dla najmłodszych. Drobną wadą jeszcze jest dziwna animacja podczas piosenki. Mówię tutaj o tych dziwnych podskokach wraz z kuriozalnym tańcu podczas refrenu oraz tekturowe podskakiwania Pinkie na bagażach, jakby były one płaską powierzchnią.

 

  Konkludując:

Plusy:

-Odcinek nie dość, iż bardzo miły jest w oglądaniu, to bardzo przypomina on te z sezonu 2 i 1.

-Pinkie najprawdopodobniej jest kuzynką Applejack.

-Bardzo przyjemny motyw wyprawy, dzięki któremu dogłębniej poznaliśmy rodzinę Apple.

-Pinkie w całej swojej okazałości.

-Przyjemna piosenka.

 

Minusy:

-Sprzeczna reakcja Pinkie na to, co znalazła w książce tej całej Goldie.

-Dziwaczne, oderwane od rzeczywistości zachowanie Applebloom.

-Kilka pomniejszych wad.

 

Ocena:7/10

 

  Sezon 4, pomimo, iż początkowe odcinki były jakiś takie bez jaja, nadrabia to w mgnieniu oka. Odcinek ten, mimo, iż gorszy od trzech poprzednich, nadal trzyma poziom. Bardzo przyjemnie mi się go oglądało i byłbym bardzo usatysfakcjonowany, gdyby reszta sezony trzymała chociaż ten poziom. Fakt, iż Pinkie może być kuzynką AJ jest ciekawym pomysłem zaserwowanym przez twórców. Bardzo fajny motyw podróży przez drogi i rzeki, który zawsze przyjmuje z otwartymi ramionami. Pinkie to postać, która z odcinka na odcinek staje się coraz bardziej śmieszna oraz komiczna. W 3 sezonie straciła swój urok, lecz teraz całkowicie to nadrobiła. Piosenka jest jaka jest; mogła by być lepsza, ale zła nie jest. Muszę jednak przyznać, że odcinek ten miał nawet sporo wad, lecz aż tak mocno nie wpłynęły one na ocenę końcową.

 

  Teraz tylko czekać na kolejny odcinek, który podobno:

ma być przełomowym momentem w sezonie, a przynajmniej tak słyszałem. Somersby, apple drink beer.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiecie, co mnie martwi? W tym sezonie coraz częściej pojawiają się takie momenty, które wręcz nie pasują do bajki dla dzieci. Te wszystkie wrzaski i krzyki po przepłynięciu jaskini, przyklejenie się wiewiórki do drzewa bez możliwości odklejenia, a wszystkie kuce mają ją gdzieś oraz dwukrotne złapanie przez orła zwierzyny... No ja bym nie pokazał takich rzeczy w bajce dla najmłodszych.

 

A "złamanie" miśkowi karku przez Fluttershy w sezonie drugim czy Pinkamena z sezonu pierwszego? Ten serial już wcześniej roił się od scen, których bym dzieciom nie pokazał xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i niezwykła siła Big Maca jest już w pełni kanoniczna

 

Ktoś tu chyba zapomniał o odcinku Hearts & Hooves Day i Big Macu ciągnącym za sobą cały dom :rainderp:

 


końcu mamy odcinek, który głównie opiera się na naszej wieśniackiej rodzinie.

 

Aż tak ich nie lubisz, że określach ich "wieśniackimi"? :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale warto to zostawić..slender. Nie mogę uwierzyć, że to było naprawdę.

 

Też nie mogłem uwierzyć jak zobaczyłem to na EQD, ale w końcu to był odcinek o PP. Czyżby nawiązanie do Silent Ponyville? No masakra. :crazy:

 

EDIT: Sprawdziłem, faktycznie tam jest : 17 minuta 5 sekund. Tak więc "To the woods!"

Edytowano przez Razjel666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Slenderem... najpierw patrzyłam na napis a potem gdy się przypatrzyłam i go zauważyłam... łojeny. Waham się czy ściągać ten odcinek :rainderp: *Panic mode on*. Srsly boję się wszystkiego.

 

Plusy:

-Pinkie! Przy niej nic dodać nic ująć była sobą jak zwykle

-"Najstraszniejsza jaskinia w Equestrii"

-Początkowa scena z Twalotem xD

-licous

-Końcówka z kłótnią

-Big Mac. "Do you even lift?"

-Cat Lady. Zauważył ktoś że wygląda zdumiewająco podobnie do AJ?

 

Minusy:

-To że przez easter egg nie zasnę :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Odcinek był bardzo dobry, jednak przewidywalny. Podobała mi się w nim sama w sobie Pinkie jak i sceny z nią. Rodzinne kłótnie też są plusem, ponieważ były zabawne i miło się je oglądało. Piosenka już dawno wpadła mi w ucho i od dawna mi się podoba. Dużym plusem jest też rodzina Apple, po prostu ona jako ona. Tak samo jak najstraszniejsza jaskinia czy dom tej ich krewnej (jakby ktoś nie wiedział ona nie jest tym ogierem o podobnej nazwie i nie została dotąd wspomniana w mlp). Spokrewnienie Pinkie z rodziną Apple nie jest według mnie niczym złym, ale może trochę dziwnym (pewnie dlatego, że nie jestem przyzwyczajona). Było w odcinku dużo śmiesznych elementów, co także jest czymś miłym, więc jak widać, w odcinku jest mnóstwo plusów. Niestety jest jeden duży minus, który obniża moją ocenę: w odcinku nie działo się nic niespodziewanego, nic typowo nieprzewidywalnego dla tego serialu. Liczyłam na chociaż jedno zaskoczenie, aby odcinek nie wydał mi się od początku do końca przewidywalny. Nie doczekałam się go, co obniżyło moją ocenę. Oczywiście nie jest ona niska, ze względu na bardzo wysoki poziom odcinka :). Daję mu 9/10.

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ktoś tu chyba zapomniał o odcinku Hearts & Hooves Day i Big Macu ciągnącym za sobą cały dom
Dla mnie było to jednoznaczne, ale wiele osób twierdziło, że to tylko narkotyki. Człowiek po amfie tej jest w stanie robić rzeczy, których normalnie nie miałby prawa. Bynajmniej, ja zawsze wierzyłem w naszego czerwonego ogierka :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek obejrzany i powiem, że był spoko, najlepsza w tym odcinku była  :pinkie: oczywiście! Lecz nadal myślę, że poprzedni był zdecydowanie lepszy. Fajnie też było usłyszeć piosenkę ze spoilera, który pojawił się jużdaaawno temu. 

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Co do Slendermana:
Wydaje mi się, że animatorzy się znowu bawią.

Obawiam się tylko, że niedługo MLP bedzię dedykowane bardziej dla Bronies niż Dzieci, co już widać jak z małym krokami to nadchodzi.

Patrząc na ruchy animatorów - coraz częściej pojawiają się Meme'y z Internetu albo pojawiają się sceny, które wywołują u widzów skojarzenia.

Ważne, że jest to na razie nieszkodliwe i wszystko dzieje się w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

diue.png

W lewym górnym rogu widać tą "najstraszniejsza jaskinie w equestrii" od środka i 2 potworki ;D (chyba że jest więcej ale nie widzę)

Może ktoś to już zauważył (napewno) ale nie widziałem tego w temacie więc dodaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...