Skocz do zawartości

Odcinek 9 : Pinkie Apple Pie


Gość Skurwysyn

  

86 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myślicie o tym odcinku? (Sezon 4 Odcinek 9) Ocena 1-10



Recommended Posts

Wystawiam 10/10 tylko czemuś co jest wybitne. Także 9/10. Mógłbym wymieniać powody, ale zrobili to już inni i to na 3 strony. Osobiście rozłożył mnie na łopatki Big Mac. Swoją drogą ciekawe jak wyglądałby jego pamiętnik? Eeeyup. Nope... i tak w kółko :lol:

EDIT. Obejrzałem wspomniany fragment w spowolnionym tempie. Slenderman... serio?  :yHRvV:

Sorry, ale za dużo "strasznych" historyjek na dobranoc najwidoczniej zrobiło swoje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest najlepszy odcinek MLP od czasów The Crystal Empire. Wreszcie nie przeginali z jakimiś niewiarygodnymi rzeczami tylko dali prostą, bardzo przyjemną historię. Odcinek wreszcie przypomniał czasy drugiego sezonu. Widać, że po słabym Power Ponies jest trajektoria zwyżkowa (po genialnym BATS! i dobrym Rarity Takes Manehattan). Ode mnie zasłużone 9+/10 (w ankiecie podciągnąłem na 10) i czekam na następne odcinki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pinkie na pewno jest częścią rodziny Apple. Spójrzcie tylko na te sceny z tą babcią z kotami, robiła dokładnie to samo co Pinkie np. ta scena z wyciągnięciem książki z dołu stosu, albo te wszystkie pierniki i pączki walające się po kątach. 

A sam odcinek oceniam na 10/10

Był zabawny, pouczający i co jakiś czas wrzucane były rzeczy typu Slender w krzakach. No i Pinkie i Apple Bloom jak dla mnie były genialne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, kolejny raz moja wersja napisów jest najlepsza. No, ale cóż poradzić, nie czuję poważnej konkurencji ze strony innych tłumaczy :P
LINK TYMCZASOWO USUNIĘTY, BO OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZALOGOWAŁEM SIĘ NIE NA SWOJE KONTO.

Wciąż mieli mi 1080p i 720p, więc proszę o cierpliwość osoby chcące obejrzeć w jakości HD.

Edytowano przez solaris
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bardzo dwuznaczne... to coś na głowie to co to jest? Slender chyba nie nosił kapelusza.

 

Swoją drogą, to od razu odniosę się do podtekstów i easter eggów w serialu, których ilość ostatnio trochę wzrosła. Trochę to właściwe określenie, gdyż zawsze było ich sporo, a na pewno od II sezonu. To dobrze, gdyż dobre kreskówki dla dzieci zazwyczaj mają fabułę - dla dzieci, ale podteksty dla dorosłych, aby stać się produkcjami familijnymi  Różnica jest taka, że tutaj nie tyle chodzi o podteksty dla rodziców, a dla starszych braci, czyli nas. Dla mnie bo,ba, nie widzę w tym żadnego zagrożenia. Ponadto, w dzisiejszych czasach 6 letnie dziewczynki są bardziej obcykane w internetowych memach od niejednego bronego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, solar w końcu wrzucił swoje tłumaczenie i tym razem na właściwe miejsce xd

http://www.dailymotion.com/video/x19nbrr_my-little-pony-s04e09-pinkie-apple-pie-napisy-pl_shortfilms

 

W sumie tutaj zabrakło jedynie kilku przecinków tu i ówdzie, no i jakoś... dziwnie mi brzmiało to "Jak jabłoni mocni pień".

Poza tym, dobra robota xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był bardzo fajny, no i pomimo tego iż nazwisko "Pie" było rozmazane, możemy się domyślać, że nie jest zbiegiem okoliczności wyjmowanie rzeczy z pod spodu nie rozwalając nic z góry (jak to zrobiła Pinkie na początku i Goldie Delicious na końcu odcinka). Mocne 9/10 mogę dać. Fajniejszy od parodii "Power Ponies" (po co marnowali odcinek na coś tak dziwnego? Nie pasuje do MLP)

 

Plusy:

+Pinkie

+Applejack

+PIOSENKA+reprise (prawie każda piosenka w odcinkach ma swój reprise... przypadek?)

+Applebloom i nawiązanie do fanów <3

+Slender :crazy:

+Muzyka na początku, nie wiem czemu, ale przypomina mi trochę piosenkę z jakiejś bajki disneyowskiej, ale podoba mi się.

+Ukazanie rodziny Apple bardziej realistycznie, lekko agresywnie, takie nawiązanie do życia codziennego.

 

Minusy:

-Slendera to ukryli, a Derpy już nie :derp5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie zaskoczeniem, jak powiem, że ten odcinek nadzwyczaj się mi spodobał? :ming:
 
Ale w sumie niewiele mogą o nim powiedzieć... głownie dlatego, że... nie ma się za bardzo czego uczepić xD może tylko tego, że ostatecznie nie dowiedzieliśmy się, jak Pinkie z AJ jest spokrewniona, mam wrażenie, że twórcy sami tego nie wiedzą, stąd ten brak klarowności w tej materii xd Ale z drugiej strony nauczyliśmy się, że to nie jest ważne, by móc należeć do rodziny! ^^ To jeden morał, a drugi, że rodzina wciąż może być zgraną rodziną, mimo wszelakich kłótni itp. xP

 

Fajne, rodzinne morały, ale to nie najważniejsze... Piosenka!!! :lunaderp:

 

Tak jak morały - ciepła i rodzinna, w wykonaniu też żywa i pocieszna, miła melodia, skoczny rytm i wpadający w ucho refren? Czyż może być lepiej? Może!!! Partia wokalna Pinkie!!!!!!!! Ekhm, znaczy się Applebloom i Granny Smith też się popisały, siostra AJ ma bardzo fajny głos, a jej babcia miała piękny melodycznie moment, który byłby moim ulubionym, ale... partia wokalna Pinkie!!! To zdecydowanie najlepszy moment! A potem to już tylko refren finalny, ach... ^^
 
I wizualnie piosenka świetna, ten taniec przy wozie, AJ grająca na banjo, Granny Smith na... yyy suszarce? xd Applebloom uroczo bujała się podczas swej części, Pinkie kopytkująca w powietrzy na balonach i ten moment, gdy już się dołączyła do wspólnego tańca, wdzięcznie doskakując na jednym kopycie do reszty~ fajnie się też ogryzek to tu to tam w utworze pojawiał i też ładnie przedstawili jak Apples chronią Pinkie przed różnymi wahaniami pogody, od deszczu po wicher~!
 
Ogólnie 10/10!!! :pinkie2: I odcinek podobnie... :ming:

Edytowano przez DiscorsBass
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny odcinek, ze zdecydowanie najlepszą piosenką sezonu (wątpię, że coś ją pobije - chyba że twórcy zaskoczą nas w finałowym odcinku...  :aj3: ).
Podobało mi się ogólne przesłanie, ale mam jednak cichą nadzieję, że Pinkie tak naprawdę nie jest spokrewniona z rodziną Apple... Cóż, to by mi nie grało. Ale na jej plus przemawia "randomowość" w tym odcinku, rola zwariowanego fotografa i zebranie całości w uroczym albumie. Lubię takie akcenty. :fluttershy5: Ogólnie dałam 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co prawda dosyć późno na ocenę bo odcinek wyszedł dawno, ale mimo wszystko wyrażę swoją, jak widzę odmienną opinię. 

Otóż mnie odcinek bardzo zawiódł. Liczyłam na sensację, że Pinkie będzie w rodzinie Apple, a zostałam z  niczym. Nie wiem jak to jest i zapewne już się nie dowiem. 

 

Plusy: 

+ Piosenka

+ Miny Pinkie pie

 

Minusy:

- Brak rozwiązania fabuły 

- Masa nudnych scen

- Głupota Apple Bloom

- Nagle kochająca się i wspierająca rodzinka zaczęła się kłócić. Skąd to się wzięło? W żadnym innym odcinku nie było choćby śladów, że są zdolni się kłócić. 

 

Tych minusów na pewno znalazłoby się więcej, ale to są te, które mnie najbardziej raziły. Miny Pinkie Pie nie ocalą odcinka. Tak samo piosenka, która choć przyjemna nie zachwycała. 

Ocena 2/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się nie kłócili, bo w innych odcinkach nie widzieliśmy ich wszystkich naraz przez tak długi czas poza domem. To ma spore znaczenie. Na farmie doskonale znają swoje role i robią to, co do nich należy.  A tutaj byli zmuszeni improwizować :D

 

Apple Bloom jest małą dziewczynką i szereg razy robiła coś głupiutkiego. Przecież nawet pomysł na ukaranie Babs był jej autorstwa, podczas gdy Sweetie Bele nalegała, aby zwierzyć się Applejack :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, mimo wszystko uważam, że ta wspaniała rodzina jaką jest rodzina Apple w tym jednym odcinku za bardzo się kłóciła. Ja rozumiem, że nie ma rodzin idealnych, że kłótnie są jej normalną częścią, ale tutaj wyglądało to na mocno, mocno naciągane. Z Apple Bloom jeszcze mogę się zgodzić. Wszak to źrebię. Ale to jedno nie uratuje mojej opinii o odcinku. Największa bolączka odcinka: brak rozwiązania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...