Skocz do zawartości

Pewna rzecz o MLP...


Gordon Freeman

Recommended Posts

Ostatnio szperając w Internecie znalazłem ciekawy tekst. Zacytuję go w całości, żeby nie było że reklamuję konkurencyjną stronę :
 

 

Rok temu przeżyłam coś strasznego. Jest to nie do uwierzenia, ale tak było! Podążałam sobie spokojnie ulicą, jak to w mieście był ścisk i gwar. Nie zwracałam na to jednak wielkiej uwagi zajęta własnymi rozmyślaniami. Aż nagle moje nogi podcięło coś różowego. Upadłam na kostkę brukową raniąc sobie boleśnie dłonie. (Pozostały blizny!) Gdy już się jako otrząsnęłam i wstałam  z kolan  zobaczyłam  wcześniej wspominane owe różowe coś. Mała dziewczynka, na oko 6-7 lat przytulała do swojej piersi maskotkę kucyka pony. Patrzyła na mnie z wściekłością. Jej ubranie składało się z bluzki z podobizną kucyka i leginsów też z kucykami na obu kolanach. Moje zdziwienie było nie do opisania! Nigdy wcześniej nie spotkałam się z kucykami na ubraniach dzieci. Dziewczynka sarknęła coś niewyraźnie i szybko wstała, obracając się plecami do mnie zobaczyłam różowy plecak z kilkunastoma kucykami na przedzie. Dziecko wmieszało się szybko w tłum, a ze mną pozostały krew ,ból i szok. Zauważyłam, że dziewczynka podcięła kogoś innego, ale tym razem brutalniejszym wyrazem twarzy rzuciła w jego kierunku coś co wyglądało jako nożyczki w kształcie kucyka. Jej ofiarą padł starszy mężczyzna w wieku 80 lat. Staruszek nie mógł się podnieść z ulicy, a nożyczki wbiły się w jego rękę. Zawył z bólu a dziecko uciekło w dół wsiadając do jednego z autobusów. Do dziś zastanawiam się czy to dziecko nie było opętane szatanem. Pewna pani psycholog stwierdziła po mojej opowieści, że tak mogą wpływać same odcinki Kucyków Pony. Słodkie, niewinne, rozbrykane, a na swój sposób dzikie i nieustępliwe. Dzieci, zwłaszcza te małe podchwytują zachowania, teksty z bajki, a potem wcielają je w życie. „Małe diabły” tak oceniła psycholożka z pewnej szkoły. Jestem zdania, że jeśli mówi to wykwalikowana osoba z dyplomem to jest w tym ziarnko prawdy. Teraz masowo rozprowadzane są artykuły z Kucykami Pony. Zauważyłam, że wkręcają się w to nawet dorosłe osoby. To zazwyczaj oni organizują  spotkania. Bronies- tak każą się nazywać. USA to najbardziej „zbronifikowany” obszar. Powoli jednak ta kultura, jak można już nazwać miłość fanów do zwykłej bajki, dociera do Polski. Jaki sens ma przebieranie się za kucyki dorosłego faceta? Różowe pokoje z mnóstwem pony-gadżetów są przesadą. Jasne! Są „normalni”! Mam na myśli tych którzy nie poddają się epidemii kupowania i na pozór anonimowi, w sieci stają się prawdziwymi herosami Bronies. Opowiadania, obrazki, przeróbki. Doszło nawet do tego, że godło czy flaga Polski (o którą walczyli nasi przodkowie niejednokrotnie ponosząc najwyższą cenę- śmierć)  są przerobione na kucyki. Przeciętny zapracowany człowiek z własną rodziną nie zwraca uwagi na kucyki. Im o wiele lepiej się żyje niż Bronies. Zastanówmy się nad „Dziećmi Diabłami” i Bronies, bo niedługo cały świat zostanie nimi zalany. Jak pokazują opisane przeze mnie przykłady biorące się z własnych obserwacji, a także dorosłych dyplomowanych osób Kucyki mogą zagrażać życiu i psychicznej równowadze.  Zastanówcie się czy wasz zachwyt i zaangażowanie w Kucyki nie są zbyt wielkie!

 

Co o tym myślicie?

Link do komentarza

Generalnie wkurzają mnie ci wszyscy "mondży psyholokofie", którze cały czas gadają o diabłach i szatanach w bajkach dla dzieci.

Wątpię, by było tutaj odniesienie do religii. Diabeł w znaczeniu tamtego tekstu to coś złego.

 

@topic

Kolejny z tekstów, mających na celu pewnego rodzaju prowokację.

 

Sytuacja z dziewczynką... *niuch* *niuch* Coś mi tu... *niuch* śmierdzi. Dziecko całe w kucykach, terroryzujące starych, poczciwych i praworządnych obywateli. *niuch* Kojarzysz ten zapach?

 

Nie każda osoba " wykwalifikowana z dyplomem" może okazać się taka w praktyce.

Nie zdziwiłbym się, gdyby ta pani psycholog w ogóle nie istniała. Chętnie wziąłbym jej namiary. W jakiej szkole pracuje? Dajcie mi jej telefon.

Macie kierunkowy do Nibylandii?

 

I tak... Mijasz kolegę w szkole, a to może on napisał Twój ulubiony fanfic? Może to on, niepozorny i małolubiany grubasek jest prawdziwym herosem w swoich fanficach?

Jeśli to właśnie Ty potrafisz lubić kolorowe kucyki, to niczego nie możesz być pewien.

 

"Doszło nawet do tego, że godło czy flaga Polski (o którą walczyli nasi przodkowie niejednokrotnie ponosząc najwyższą cenę- śmierć)  są przerobione na kucyki."

W tym miejscu śmiechłem. Ciekaw jestem, czy autor felietonu jest tak wielkim patriotą, czy po prostu napisał to zdanie na rzecz artykułu, byle tylko po raz kolejny ośmieszyć tudzież ukazać "zbronifikowanych" z jak najgorszej strony.

 

"Cały świat zostanie nimi zalany[...]"

Na koniec takiego prześmiewczego, kłamliwego i nieprawdziwego felietonu warto jeszcze dać możliwość ostatniego krzyku obłudzie i fałszowi.

 

Tego typu felietony albo się pomija, albo logicznie i sensownie rozbija. Mimo wszystko, lepiej takich prowokacji unikać, szczególnie wchodzenia w jakieś dyskusje w komentarzach. Tam netykieta z pewnością przestałaby obowiązywać.

Link do komentarza

Szczerze...

Przestałem czytać ten cytat, kiedy zobaczyłem coś w stylu diabeł/szatan/kucyk pony.

Już powoli zaczynają mnie nudzić tego typu rzeczy Natankopodobne.

Poza tym to nie ma sensu, bo jak nożyczki dziecka w wieku 6-7 lat mogą się komuś wbić w rękę, wątpię żeby takie dziecko miało w swoim posiadaniu nożyczki fryzjerskie.

Link do komentarza

Mnie osobiście takie teksty dotykają i mącą mi spokój zadając tym sposób pewne wątpliwości. Bo może faktycznie jest w tym jakaś tam racja. Nie chodzi mi tu o dopatrywanie się tu demonizmu, tylko o przedział wiekowy bronies. Do najmłodszych bronies się nie zaliczam niestety i tu się zasiewają te wątpliwości. Piszę tylko swoje przemyślenia. Nie naskakujcie pózniej na mnie.

Link do komentarza

That's a bullshit! :despair:
>Do dziś zastanawiam się czy to dziecko nie było opętane szatanem 
XD
Nie wiem jaki ten temat ma sens, wklejenie takiej gunwianej prowokacji, jednakowoż chciałbym się przekonać jak zareagowała na to tamta część internetu, skąd to wypełzło. Więc prosiłbym autora o podesłanie mi linka na PW :derp6:

Link do komentarza


Na koniec takiego prześmiewczego, kłamliwego i nieprawdziwego felietonu warto jeszcze dać możliwość ostatniego krzyku obłudzie i fałszowi.

 

Jakiś redaktor "Wybiórczej" pewnie spóźnił się na poprawę testu gimnazjalnego więc nudząc się przy zamawianiu kolejnej dostawy z baddragon napisał taki "artykuł".

 

A co do księży, KK i naszego serialu, to spotkałem się prywatnie(nie od czytania losowych tekstów z neta, gazet), że ta bajka niesie z sobą dobre wartości... no ale tak... jak rzeczywiście się popatrzy na przykład /b/ronizmu na /mlp/... to sprawa nie ma się tak dobrze.

Link do komentarza

Jak czytam coś takiego to niewiem czy mam się śmiać z idioty który to napisał czy płakać nad nim. Noż to są już jakieś fobie co my im  przeszkadzamy to właśnie takich ludzi co takie herezje piszą to się powinno na pal nadziewać i przed sądem stawiać.No ale hejt to hejt najlepiej go olewać ale po przeczytaniu tego musiałem wyrazić swoje zdanie inni mogą myśleć inaczej ale mi to nie przeszkadza,ponieważ jestem bronym i jestem z tego dumny.Ku potomności: :salut:

Po prostu takim ludziom już nie da się pomóc będą żyli do końca w swoim nędznym hejtowym życiu żeby pod koniec powiedzieć sobie:I po co to było?

Link do komentarza

      Ciekawy tekst został tutaj zacytowany. Powiedziałbym, że dla mnie to żadna nowość. Codziennie ścieram się z personami uznającymi MLP:FiM za "heretyckie i pedalskie g... dla dziewczynek". "Kocham" za to egzorcystów z Kościoła Katolickiego. Jak już coś zaczną głosić to tylko położyć się na podłodze i śmiać się.

      Raz, gdy prawili nam w szkole kazanie na temat egzorcyzmów, prowadzący kapłan zobaczył, że mam szkic kucyka w zeszycie. Nazwał mnie "owładniętym przez szatana i należy odprawić egzorcyzmy". Wyglądało to komicznie, ponieważ zebrał wszystkich naokoło mnie i zaczął odprawiać te swoje niezrozumiałe obrzędy, a wszyscy dookoła modlili się nade mną, Podczas tej szopki powstrzymywałem się od gromkiego śmiechu.

      Czy naprawdę nie ma gorszych rzeczy od malutkich kucyków uczących o "magii przyjaźni"? :forgiveme:

 

Trochę zszedłem od zacytowanego tekstu. Najbardziej rozbawiła mnie ta część:

 

Zauważyłam, że dziewczynka podcięła kogoś innego, ale tym razem brutalniejszym wyrazem twarzy rzuciła w jego kierunku coś co wyglądało jako nożyczki w kształcie kucyka.

 

 

A gdzie działo Pinkie? A gdzie młot z głową Twilight? :wut:

 

 

psycholożka z pewnej szkoły.

 

Może chodzi o moją psycholożkę ze szkoły. Ona jest tak tępa, że dla niej wszystko jest diabelskie i heretyckie. :v

 

 

Im o wiele lepiej się żyje niż Bronies.

 

Na pewno. Ich przynajmniej nie nienawidzą i nie tępią. :spike:

 

 

niedługo cały świat zostanie nimi zalany.

 

 

Ku chwale Celestii! Amen. :salut:

  • +1 1
Link do komentarza


"Kocham" za to egzorcystów z Kościoła Katolickiego. Jak już coś zaczną głosić to tylko położyć się na podłodze i śmiać się.

Raz, gdy prawili nam w szkole kazanie na temat egzorcyzmów, prowadzący kapłan zobaczył, że mam szkic kucyka w zeszycie. Nazwał mnie "owładniętym przez szatana i należy odprawić egzorcyzmy".

 

"Podoba" mi się twoje uogólnianie :^)))))))

Jakże to "dojrzałe" i "nie zacofane".

 


Ku chwale Celestii! Amen.

 

A to tak pięknie podsumowuje twoją wypowiedź :^)

 

Jakbyś sięgnął po jakąkolwiek książkę egzorcysty, katechizm... cokolwiek. Ogólnie książkę... bo wątpię abyś sporo czytał, to dowiedziałbyś się kilku ciekawych rzeczy

 

-W wierze katolickiej "dmucha się na zimne", to, że ktoś uznaje MLP za powiązane z szatanem i opętaniami(ale nie herezją, naucz się znaczenia tego słowa) to prawdopodobnie tak jest. >skoro ktoś na poważnie zaczyna czcić Celestię, kupować sobie seksualne zabawki z MLP, robić ohydne "dzieła" "sztuki" z tym związane, to nawet niekoniecznie wierzący, zdrowy człowiek miałby wątpliwości co do takiego postępowania... a to, że jakiś "hejter" rzuca uogólnienie na cały fandom... to cóż. 

 

-Natanek i jemu pochodne mają już dawno karę suspensy. Więc słuchanie i sugerowanie się takimi przykładami i uogólnianie  na wszystkich jest dziwne/śmieszne/ebin :^)

 

-Gdybyś przeczytał coś więcej, to dowiedziałbyś się, że MLP w gronie wierzących jest uznawane za coś, co niesie dużo pozytywnych wartości. Jedyne czego można się czepić to magia.

 

 

Podsumowując: Doedukuj się.

  • +1 2
Link do komentarza

      Ja mówiłem o wąskiej grupie nadgorliwców tudzież "nawiedzonych". Ja niestety trafiłem na takich w gimnazjum. Najpierw niech zaczną "odszataniać" swoich, a dopiero innych.

 

 

naucz się znaczenia tego słowa

 

Wszystko przez WH40k. Od niedawna wszędzie tego słowa używam. Uwaga przyjęta, ale znam znaczenie tego słowa.

 

 

Doedukuj się.

 

 

Człowiek uczy się całe życie. Spokojnie, moja edukacja jeszcze się nie skończyła.

 

Więc słuchanie i sugerowanie się takimi przykładami i uogólnianie na wszystkich jest dziwne

 

      Ja nie napisałem KAŻDY. Dla mnie oni są po prostu śmieszni. Czasami mam wrażenie, że Kościół Katolicki nie jest powiązany z nauką Chrystusową. Kult świętych, te cuda ni widy, tańczące słońca (chodzi mi o cudy fatimskie), jakieś "cudowne medaliki i napoje", nie mówiąc o sanktuariach maryjnych rozsianych po całej Polsce. Ta klepanina formułek, "szopka" odprawiana przed ołtarzem, czy aby to dalej jest Kościół Chrystusowy?

      Chociaż i tak teraz jest lepiej niż poprzednich wiekach.

 

Nie miałem na celu rozpętania shitstormu ani obrazy katolików, podzieliłem się tylko swoimi przemyśleniami.

 

 

 

 

EDIT:

 

Widzę, że klientów do mojego psychiatryka brakować nie będzie....

 

Dziękuję, ale nie skorzystam. :)

Link do komentarza

Ja nie mogę... Co ja właśnie przeczytałem... Zupełnie tak jakby kucyki były odpowiedzialne za wszelkie zło na tym świecie. Za głód, za wojny, za kryzys i takie tam. Ktoś robi sensację z byle czego. Fakt... dość dziwne zajście, ale jakoś nie wierzę w te bujdy o szatańskich kucykach, które opętują każdego i zmieniają w psychopatę.

Moim zdaniem ktoś po prostu ma za dużo wolnego czasu i stąd takie teorie.

Link do komentarza

Niektórzy psychologowie po studiach z dyplomem też mają "fiu-bździu" w głowie,

 

Żeby tylko niektórzy...

Drugi rok na UJ, pokazuję ludziom prezentację o terapii holistycznej. Na końcu dałam fragment o fejkowej terapii holistycznej opartej na szarlataństwie, aurach i "pozytywnych energiach" przedstawianych ludziom pod pozorem długich naukowych i pseudo-mądrych słów. Ogółem- kto nie jest przynajmniej przeciętnie wykształcony, nie umie czytać ze zrozumieniem i wierzy w długie mondre słowa, przeczyta to bez mrugnięcia okiem i zachwyci się jakie to cudowna innowacyjna technologia. 

 

....no i tak właśnie zachowała się cała sala. Kazałam im przeczytać chociaż jedno zdanie uważnie i powoli, MYŚLĄC. I niczego absurdalnego nie zauważyli tłumacząc się zmęczeniem. A był to jeden wielki stek bzdur. To się nazywa elita  na jednej z lepszych polskich uczelni. Pozdro.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...