Skocz do zawartości

Wyniki Ankiety


Siper

Recommended Posts

Spodziewałem się max 100 osób, a tu 230 :twilight2:

W większości kwestii wyniki ankiety i postanowienia z nimi związane są dla mnie zadowalające. Nie będę pisał o głupotach, bo to są rzeczy do dyskusji po zmianie silnika. Życzę powodzenie w zmienianiu forum na lepsze.

 

18 minut temu Siper napisał:

Chcę wprowadzić też fajne elementy do forum, takie małe dodatki, które niby nic nie znaczą, ale potrafią być po prostu miłe, albo ciekawe. Pamiętacie komiks powitalny po rejestracji? Wróci! Pojawi się też dodatkowa interaktywna podstrona „Świat MLP”, z przedstawieniem wszystkich postaci oraz odpowiednimi linkami, np. do tematu z galerią, no i przede wszystkim do działu. Fajny pomysł? :) 

 

 

Bardzo fajny pomysł.

Link do komentarza

Cóż, jestem również pozytywnie zaskoczony tym wszystkim. 227 osób to jest 3% wszystkich użytkowników, ale powiedziałbym, że można to nagiąć nawet do 10%, bo pewnie byli tacy, którzy tylko się zarejestrowali i sobie poszli lub pobyli tylko max 1 tydzień, a takich trudno nazwać aktywnymi użytkownikami. Zatem jest moc :kuv81:.    

 

Co do tematów, które miałyby zostać - ci którzy podawali w komentarzach. O nie nie musicie się martwić, bo mają aktywność bardzo dobrą :fluttershy4:. Jednak zastanawiamy się, aby oczyścić tematy z Zapytajkami, aby na nowo zadawać pytania - może teraz inaczej byście zapytali, czegoś innego można się spodziewać od opiekuna działu. Po to też, aby nic nie ograniczało i nie leciało myślą, że to pytanie było.

 

Oczywiście wszystkie tematy, w których ostatnia aktywność miała więcej niż 6 miesięcy zostaną przeniesione do archiwum - stanowcza większość tak zadecydowała.   

 

57866eba7c82c_Odilu.png.920c5ffd63970821

 

Gdzie.png.d0c65a0e6287f92479a48f92d23bfc

 

Zatem wszystkie wasze posty, nie zostaną unicestwione i jeśli będziecie któregoś dnia czytać swoje wypociny z przed kilku lat to z pewnością znajdziecie je w archiwum. 

 

A tak wszystko już @Siper powiedział. Były też skargi o tematy w offtopowe, aby nie zakładać tematów parówkowych czy zabaw, które są tylko na 1 słowo, ale moim zdaniem to jest tak jak z clopami i gore - nie lubisz, nie zaglądaj i będziesz miał spokój. Czasem głupoty też są człowiekowi potrzebne, a tego typu skarg było max 5 w umieszczonych komentarzach w ankiecie. No chyba, że teraz wszyscy w komentarzach powiedzą, że jednak z tym też trzeba porządek zrobić :yay:.  

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 2
Link do komentarza
godzinę temu Siper napisał:

Do mnie i to administratorów wspierających

 

A ci wspierający cokolwiek robią? :rainderp: No bo Spidiego to mało co widzę na forume, a Dolar przez życie jest mniej obecny (a on to robi głównie swoją dawną robotę, także tego ten...). Myheaven tylko gdzieniegdzie występuje w sumie z rzadka :drurrp: 

Link do komentarza

Cieszę się, że ludziom zależy na tym forum. Chociaż zawsze mogłoby być lepiej, ale mniejsza o to. Co ciekawe, większość głosów pokrywa się z moimi :) Oto moje przysłowiowe trzy grosze. 

 

- Powrót działów postaci drugoplanowych (Vinyl/Octavia, Lyra/Bon Bon itd.) - wiem, że każdy powinien mieć szansę przy naborze, ale może warto zapytać każdego dawnego opiekuna czy nadal chce prowadzić dział? I nie, nie dlatego, że będzie "kimś więcej" na forum, ale czy nie jest wypalony, czy nadal ma pomysły. Szczera odpowiedź. W moim przypadku ta przerwa wyszła na dobre. 

 

- Likwidacja funkcji avatara/regenta - świetny pomysł. Każdy opiekun powinien mieć takie same prawa. Aha, tak przy okazji - może pozwolić na trochę więcej? Nie, żeby od razu robić z kogoś mini-moderatora, ale tworzenie subforum bez proszenia adminów byłoby fajne.  :twilight7:Jeśli utrzymałbym się na stołku, nic by mnie nie ucieszyło tak, jak możliwość wyłączenia naliczania postów (o ile to możliwe). Nikt nie mógłby powiedzieć, że luźna zabawa X to "nabijacz postów"

 

- "Świat MLP" - znakomity pomysł. 

 

- "Czystka" przywróconych działów - kolejny dobry pomysł. Ustalenie co ma zostać przyda się. Aha, czy opiekunowie mogliby dostać możliwość zakładania subforów w swoich działach? 

 

- Pytanie - czy dałoby się powrócić do (bardzo) starego systemu przyznawania reputacji? Mam na myśli możliwość wpisania za co, ktoś dał "lajka". Doskonale pamiętam, że miałem plusy za - "bo jest fajny". Spoko, to miłe, ale wolałbym dostać punkcik za wypowiedź, a nie ładne oczy. Niby detal, ale jednak. 

 

- Mam nadzieję, że nie zabraknie ciemnego stylu. Lubię go. Jest mniej oczo#bny.  

 

- Pogrzebałbym też w "Brony Gaming" - przykładowo - subfora z działu "strzelanek" powinny wylecieć. Jeśli już miały by być jakieś to np. subforum, w którym można umawiać się/szukać graczy do gry X. Nie zaśmiecałoby to aż tak działu. Na dobrą sprawę, dział ten powinien przejść generalny remont. Oczywiście jako jeden z ostatnich. To nie forum o grach. 

 

- A tu podziękowania dla Sipera - dzięki, że za friko odwalasz kawał dobrej roboty. Byłem na pewnym forum o grach. Było o wiele mniejsze, a mimo to panował tam 10x większy bajzel niż tutaj. Obecnie chyba padło na dobre po kilku próbach reaktywacji. Nie ma dobrego admina = nie ma forum. Mówiąc krótko i węzłowato - dzięki :) 

 

Póki co, to tyle. Może jeszcze przyjdzie mi coś do głowy. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 5
Link do komentarza
godzinę temu The Silver Cheese napisał:

Cóż, jestem również pozytywnie zaskoczony tym wszystkim. 227 osób to jest 3% wszystkich użytkowników, ale powiedziałbym, że można to nagiąć nawet do 10%, bo pewnie byli tacy, którzy tylko się zarejestrowali i sobie poszli lub pobyli tylko max 1 tydzień, a takich trudno nazwać aktywnymi użytkownikami. Zatem jest moc :kuv81:.    

 

Wydaje mi się, że 230 osób to jest jakaś połowa tych, którzy tu  w ogóle zaglądają. Co najmniej 80% kont jest pustych. Prawdopodobnie większość osób która zobaczyła ankietę wzięła w niej udział.

 

Cytuj

Były też skargi o tematy w offtopowe, aby nie zakładać tematów parówkowych czy zabaw, które są tylko na 1 słowo, ale moim zdaniem to jest tak jak z clopami i gore - nie lubisz, nie zaglądaj i będziesz miał spokój.

 

W takim razie zróbmy dział z clopami i z gore - nie lubisz, nie oglądaj.

Edytowano przez Salto
  • +1 1
Link do komentarza

Też jestem zadowolny frekwencją w ankiecie. Miło że ludziom wciąż zależy na tym żeby forum się trzymało mocno i rozwijało. Wielkie podziękowania dla Sipera i całej ekipy za ciężką robote.

Co do opiekunów to myślę jak Triste - warto popytać dawną obsadę działów czy nie chciałaby kontynuować pracy. Triste jest za, Emily i ja jesteśmy gotowi prowadzić dział Dashie i mamy już pewne pomysły i jak wszystko wejdzie w życie to weźmiemy się do roboty jak to dawniej miało miejsce. Więc jeśli nie byłoby problemu ze strony reszty to myślę że warto dać szansę dawnym opiekunom.


I bardzo miło że nie będzie już posady regenta tylko pełnoprawny opiekun, bo przyznam że w sumie robiliśmy po równo a jednak ktoś jest wyżej a ktoś niżej w hierarchii co wielkiego znaczenia nie ma ale inaczej się odczuwa.

 

No i wiadomo dalej liczę na wprowadzenie odznak. Mogę coś pomóc przy ich wykonywaniu dla konkretnych działów np. do nagród za konkursy czy zabawy. Właśnie zamiast nabijarki postów lepsze byłyby fajne znaczki w profilu za różnorakie osiągnięcia w działach postaci.

 

Takie moje 2 grosze złamane. Super że wszystko zmierza w jeszcze lepszym kierunku i będą świetne zmiany. Wielkie :yay:

  • +1 3
Link do komentarza
2 godziny temu Arjen napisał:

Świetna ankieta i naprawdę Siprah długo czekałem na takiego posta od Ciebie! Też się trochę zdziwiłem frekwencją, te poza-forumowe chyba przyciągają większą atencję.

Ankieta była udostępniona w wielu miejscach, nie tylko na forum, tak aby mogli odpowiedzieć rownież byli użytkownicy ;) 

  • +1 1
Link do komentarza
4 godziny temu The Silver Cheese napisał:

moim zdaniem to jest tak jak z clopami i gore - nie lubisz, nie zaglądaj i będziesz miał spokój.

Tylko, że gore i clopy są kasowane na forum, a tego typu tematy nie. Acz kolwiek z godnie z tym "trzymaniem poziomu", to bym się kłócił, bo chyba ktoś to powinien weryfikować...?

q0Evy.png

Zadziwiła mnie frekwencja, ale skoro ankieta reklamowana była wszędzie gdzie się da, to wiele wyjaśnia, może jeśli uda się wprowadzić te wszystkie postulaty, to starzy userzy zaczną wracać, lub przyjdzie więcej nowych...

Co do nagród działowych jak i forumowych, (bo działanie na rzecz forum, to nie tylko udział w zabawach i dbaniu o ich żywot, ale i praca po za nimi), jestem jak najbardziej na tak, często była to świetna motywacja, gdy z powstaniem nowej zabawy, czy konkursu, powstawała nowa nagroda.

 

  • +1 1
Link do komentarza
41 minuty temu FirstChoice napisał:

Ok. Wyniki ankiety są. Szacun. Pozdro. Super.

 

Ale co teraz? Co dalej?

 

Ty w ogóle czytałeś post Sipera?

 

31 minuty temu Siper napisał:

Co do wyglądu:

 

SoWd2Vb.jpg

 

Wstępna koncepcja :rd6: 

 

Ja bym coś dał na tło po bokach, ale ogólnie jest spoko.

  • +1 1
Link do komentarza
44 minuty temu Siper napisał:

Co do wyglądu:

 

SoWd2Vb.jpg

 

Wstępna koncepcja :rd6: 

Nie wygląda źle, lecz jak @Salto, tło mogłoby być jakieś nie-czarne. Proponowałbym coś odzwierciedlające pory roku (zmieniałoby się 4 razy z przyczyn naturalnych) lub obraz trwającego sezonu. Dla nocnej wersji tło by się ściemniło.

 

Also, dałoby radę, żeby wprowadzić opcję, która po włączeniu automatycznie zmieni na nocną wersję forum, jeśli zostanie przekroczona określona godzina w systemie komputera/telefonu?

Domyślnie opcja byłaby wyłączona, przez co wersję nocną włączałoby się tylko przez interakcję użytkownika.

System tego musiałby współgrać z zmienianiem się długości dnia i nocy w ciągu roku.

  • +1 5
Link do komentarza
1 minutę temu Lucas napisał:

dałoby radę, żeby wprowadzić opcję, która po włączeniu automatycznie zmieni na nocną wersję forum, jeśli zostanie przekroczona określona godzina w systemie komputera/telefonu?

Popieram, taka opcja była na pierwotnej wersji tego forum, przez wielu uznawaną za najlepszą i najładniejszą ze wszystkich... Powrót do korzeni pełną gębą...

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...