Skocz do zawartości

Pytania do Celestii


Tarreth

Recommended Posts

Księżniczko Celestio, oto moje pytania:

1) Zdziwiła mnie Twoja reakcja na Parasprity. Skoro kiedyś były już inwazje tej uroczej szarańczy i związane z tym problemy, to po prostu nie mogłaś nie wiedzieć co to za stworzenia, zwłaszcza że Pinkie Pie i Zecora wiedziały. Poza tym w Fillydelphi był w tym czasie podobny problem i nie mogłaś też nie widzieć zniszczeń w Ponyville przez teleskop.

Zgaduję, że po pierwsze: zaufałaś że Twoje kucyki poradzą sobie same a po drugie przejrzałaś Twilight Sparkle robiącą dobrą minę do złej gry i postanowiłaś jej na to pozwolić. W ten sposób problem paraspritów został rozwiązany bez Twojego udziału a Twilight (w swoim mniemaniu) zachowała twarz oraz musiała ponieść tego konsekwencje i zorganizować odbudowę Ponyville bez pomocy z zewnątrz. Postąpienie w ten sposób pozwoliło Ci też szybciej ruszyć na pomoc Fillydelphii. Czy dobrze to wydedukowałem? Jeśli tak, to chylę czoła przed tym i innymi sprytnymi planami, dzięki którymi pomagasz kucykom nie angażując się bezpośrednio w bieg wydarzeń.

2) Patrząc na różne uroczystości uczęszczane przez tłumy kucyków można odnieść wrażenie, że populacja Equestrii składa się w co najmniej 2/3 z klaczy. Te ogiery które widać wyglądają na niezbyt bystre, uległe i jakieś takie nijakie, lub chamskie i lubiące pomiatać innymi. Mam dwie hipotezy czemu tak to wygląda. Po pierwsze Ty, Twoja siostra i grupa Twilight jesteście wyjątkowe i przy was inne kucyki po prostu sprawiają wrażenie mniej ciekawych. To było coś pomiędzy pochlebstwem a byciem nieuprzejmym, ale nie wiem jak to lepiej powiedzieć. Po drugie, przypuszczam że ogiery zajmują się raczej ciężką pracą poza domem a klacze pracują bliżej domu i może przez to mają więcej czasu na uroczystości, co tłumaczyłoby pozorny niedobór ogierów. No i cóż, Equestria jest bądź co bądź matriarchatem i klacze grają tam pierwsze skrzypce.

3) Jak aklimatyzuje się Księżniczka Luna i w jaki sposób Ci pomaga? Wydaje się pełna życia i entuzjazmu, ale jej udział w święcie w Ponyville o mało nie skończył się katastrofą. Było to już dłuższy czas po pokonaniu Nightmare Moon, a więc Księżniczka Luna musiała mieć w tym czasie styczność z kucykami z Canterlotu. Cóż, zastąpienie jej przez Twilight na Wielkiej Gali być może pozwoliło uniknąć innego nieszczęścia. Przez zastąpienie rozumiem to, że to Twoje uczennica a nie siostra pozdrawiała razem z Tobą gości. Hm, przypuszczam że problemy które Księzniczka Luna ma z aklimatyzacją są stopniowo rozwiązywane, a to pytanie powinno być skierowane do niej i jest trochę nie na miejscu.

4) Czy kucyki, zwłaszcza ziemne, mają coś podobnego do telekinezy wokół kopyt? Wykonywanie pewnych czynności bez chwytnych kończyn wydaje mi się niemożliwe, a mimo to kucyki sobie z tym radzą.

5) Jak dotąd wszystkie moje przyjaźnie się rozpadały. Z niektórymi ludźmi byłem dosyć blisko przez wiele lat, ale zawsze kiedyś się to kończyło. Rozchodziliśmy się w różne strony, niektórzy się żenili, spędzaliśmy ze sobą coraz mniej czasu, nasze poglądy i filozofie się zmieniały i stopniowo okazywało się, że nie mamy o czym rozmawiać. Znajomości z innymi wymagają podtrzymywania, które zaniedbałem, a jednak powracają do mnie słowa mojego ojca: "Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń. Między ludźmi są tylko pionowe zależności szef-podwładny oraz poziome między tymi o podobnym statusie." To dosyć cyniczne i smutne, ale u mnie tak to działa. Już prawie przyzwyczaiłem się do traktowania innych ludzi bardziej jak współpracowników niż kolegów. "Robimy coś razem i jest fajnie, ale nie ma co się przyzwyczajać, bo to się niedługo skończy i każdy z nas będzie się zajmował czymś innym z kimś innym." Gratuluje jednak tym, którzy są przyjaciółmi przez długie lata. Wiem że tacy są.

6) Przeczytałem dużo z tego, co Red Eye ma do powiedzenia i niestety muszę powiedzieć, że w wielu kwestiach się z nim zgadzam. Dla wyjaśnienia, on jest przywódcą w alternatywnej wersji Equestrii po katastrofie i próbuje ją odbudować, używając bezlitosnych ale skutecznych metod, jak na przykład niewolnictwo. Jestem dla niego pełen uznania i jest skutecznym przywódcom, choć jego metody i poglądy są skrajnie różne od Twoich. Łatwo potępić go jako łotra, ale według mnie przy wiedzy i środkach jakie miał jego działania były najlepszą szansą na skończenie koszmaru, jakim były pustkowia i ruiny miast. Może jakiś komentarz na ten temat?

7) Jak działa system podatkowy Equestrii? Dziesięcina od farm i przedsiębiorstw, czy może jakoś inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zrobiłaś z Psiskola plac zabaw? Trixie się tego po tobie nie spodziewała, nie wiedziała, że jesteś tak okrutna. Przecież Psiskol nienawidzi dzieci tak samo jak Fluttershy.

No cóż, pora na Trixie, ma kilka rzeczy do załatwienia.

*Trixie opuszcza zamek. Fanfary*

Chociaż Wspaniałej jest trochę szkoda Psiskola, jak już tam siedzi niech przynajmniej będzie żywy, a nie kamieniem.

*Na terenie Canterlot Psiskol wraca do życia i zaczyna zwiedzać pałac*

Celestia będzie miała zajęcie opiekując się nim.

*Z pałacu dobiega dźwięk tłuczonego szkła*

Lepiej szybko znikać.

*Odchodzi w zwolnionym tempie do wtóru muzyki*

Cool mares don't look at explosions

They blow things up and then walk away

Who's got time to watch an explosion?

Because cool mares have errands that they have to walk to..

Keep walkin', keep shinin'

Don't look back keep on walkin'

Keep struttin' slow motion

The more you ignore it, the cooler you look

---

Tarr, Red Eye to przywódca z Fallout Equestria, jeden z głównych złych. Ma chorą wizje świata do której dąży przy użyciu niewolników, organizuje także ich walki na śmierć i życie ku uciesze własnej i tłumów. Rozerwany na strzępy przez Alicorny stworzone przez Trixie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Um... Witaj Księżniczko!

Chciałam się tylko zapytać czy ty też podzielasz moje zdanie... że nie jestem godna bycia regentem Fluttershy... uważam tak, ponieważ ostatnio jestem trochę zajęta... mam nową szkołę, w której jest trochę ciężko... a poza tym chyba mogę powiedzieć, że się lenię ._. Pytałam najpierw pana Tarretha, ale on uważa, że powinnam po prostu zrobić sobie przerwę... nie odchodzić. A Księżniczka jak uważa? Jeżeli mogę wiedzieć :OTE2F: I przepraszam za zabieranie czasu...

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię Księżniczko Celestio. mam do ciebie pytania,oczywiście jeśli pozwolisz... po 1:Czy myślałaś kiedyś o tym,że jak nie będziesz już na siłach rządzić Equestrią,to czy by właśnie nie dać władzy Mane 6(w końcu to one posiadają elementy harmonii...) po 2:czy jeśli zwykły kucyk,wzrostu np.Twilight lub Fluttershy,po staniu się alicornem,byłaby wzrostu twojego bądź Luny,czy pozostało by tak jak jest ? po 3.Czy to prawda,że kiedyś łączyło cię coś więcej z Discordem,niż wrogość ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczko Celestio mam do ciebie pytanie: Czy nigdy nie chciałabyś poczuć się wolna gdy wstajesz? Chodzi mi o to że zamiast wstawać z łóżka rano i wiedzieć iż niedługo pojawi się wiele spraw twego państwa, wstać rano i móc iść gdzie się chce kiedy się chce i nigdy nie patrzeć za siebie? (jeśli pytanie kiedyś się powtórzyło powieście mnie, albo utopcie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczko Celestio, mam do ciebie małe pytanko. Jak powszechnie wiadomo jesteś istotą boską, nie wiem czy widzisz przyszłość, ale jakbyś postąpiła gdyby: Widzisz jak pewien człowiek umiera, wiesz, że jeśli przeżyje sprowadzi na Equestrie straszne cierpienie. Pozwoliłabyś mu umrzeć z myślą iż robisz tak by ratować twoje królestwo, czy ocaliłabyś jego życie nie patrząc na to co się stanie w przyszłości. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Maxymilian Alexandre Victor BlackHeart

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow Dash nazwała swojego żółwia Tank co oznacza Czołg.To oznacza ze macie w equestri czołgi :)Tak więc: -prowadzicie/prowadziliście wojnę? -jeśli nie to do czego wam czołgi :) PS.nie nasyłaj na mnie tarretha bo jeśli chodzi o zasade "wywalają drzwiami to wróć oknem" to jestem gorszy od Pinkie ;P A jeśli tarreth chce mnie zabić to najpierw musi zapisać się na listę kolejkowa.Jak się pospieszy to zdąży być 163-eci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Wielka i Wieczna Przywódczyni Wszystkich Kuców, odpowiedz proszę na moje pytania: - W jaki sposób traktuje się Waszych przeciwników politycznych w Equestrii? Czy mają oni swobodę wyrażania poglądów, czy też nie dopuszcza się ich do głosu? - Podczas obserwacji życia w Waszym kraju, spostrzegłem, że mieszkańców cechuje myślenie kolektywne. Organizują sobie pracę, nie przeszkadzają sobie nawzajem, szanując się, natomiast współczynnik przestępstw jest na niskim poziomie. Czy taki stan udało się osiągnąć przekonywaniem oraz propagandą, czy może perswazją siłową ze strony państwa? - Czy w Equestrii istnieje parlament? Jeśli tak, to jakie ma kompetencje? Czy jest to siła jedynie konsultatywna, czy może przegłosowywać ustawy i uchwały oraz wdrażać prawo? - Czy turyści chcący zwiedzać Equestrię posiadają wstęp wolny, czy też dotyczy ich jakaś forma restrykcji, na przykład obligatoryjne wizy, specjalne pozwolenie od władz, konieczność bycia eskortowanym przez oddelegowanego przez rząd przewodnika w trakcie zwiedzania, itp.? Czy restrykcje obejmują robienie zdjęć i rejestrowanie filmów na terenie kraju, na przykład obrazów uwieczniających obiekty wojskowe, rządowe, itp.? Pozwolę sobie również zadać pytanie nieco prywatne: - Którego z wymienionych przeze mnie przywódców ludzi (celowo wybrałem nazwiska, które mogą budzić negatywne skojarzenia), Wasza Wysokość chciałaby osobiście poznać i dlaczego: Nerona, Olivera Cromwella, Maximiliana Robespierre'a, Napoleona, Adolfa Hitlera czy może Józefa Stalina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Celetio, zadałam te same pytania Lunie i sądzę, że na nie odpowiesz: 1.Kim jest dla ciebie Cadence? 2.Jak to jest być księżniczką? 3.Jak to jest być pegazorożcem? 4.Lubisz lizaki? Ja lubię. 5.Jacy byli (lub są) twoi rodzice? 6.Co sądzisz o Pinkie? I pytanie tylko do ciebie: 7.Czy słońce jet ciężkie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga księżniczko... 1. dlaczego mówią, ze macie kopyta jak ja tam za cholerę kopyt nie potrafię dostrzec (za małymi wyjątkami)? Kopyto to forma paznokcia jak pazur czy szpon. 2. Dlaczego kuce zostawiają ślady w kształcie podków skoro ich nie noszą! 3. Jak istoty pozbawione dłonie mogą budować i obsługiwać złożone maszyny? A co z wykonywaniem codziennych czynności wymagających zręcznych palców? 4. Dlaczego kuce mają gałki oczne większe kilkukrotnie od mózgoczaszki? 5. Co się stało z pozostałymi pegazorożcami? (Tak brzmi polska nazwa alicorna -.-) 6. Dlaczego w miastach płnych koni nie ma ani jednej stajni? 7. Dlaczego krowy pomimo inteligencji zostały sprowadzone do roli bydła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Księżniczko Celestio, chcę Tobie zadać parę pytań: 1. Nie przeszkadza Ci falująca grzywa? 2. Masz swoją ciemną stronę? 3. Chciałabyś czasami przestać rządzić? 4. Jaka jest chmura w dotyku? 5. Dlaczego w jednym odcinku spadłaś na balkon swojej uczennicy? 6. Twoja grzywa jest materialna, "włosowa" czy zrobiona ze światła? 7. Byłaś alicornem od urodzenia? Może być bez rysowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...