Skocz do zawartości

[Dyskusja] Jak zostałeś/aś pegasis/brony?


Recommended Posts

Zaczęło się od tego, że moje siostry, z powodu braku mini mini, zaczęły oglądać MLP na youtubie. Jako, że po Internecie krąży sporo dziwnych przeróbek, a one nie potrafią czytać, to musiałem z nimi oglądać, żeby przypadkiem nie wybrały czegoś pokroju Cupcakes (raz im się udało, ale już wtedy byłem bronym i rozpoznałem to po wstępie). Pierwsze odcinki były drogą przez mękę. Ociekające cukierkowatością kucyki i ich idiotyczne przygody (teraz tak nie myślę) wręczy wyżerały mi mózg. Po kilku(nastu) odcinkach zauważyłem tam jakiś sens i głębsze przesłanie. Później wciągnąłem się w fabułę i nauczyłem się imion kucyków na pamięć. Gdzieś koło lipca ubiegłego roku nastąpił przełom i zacząłem oglądać samodzielnie. O zgrozo spodobało mi się. W komentarzach pod odcinkami znalazłem wypowiedzi bronych i tak znalazłem fandom i zostałem bronym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem trochę na ten temat w powitaniu ale tu rozpiszę to z dokładnością do nanometra :D

Więc MLP:FIM zacząłem oglądać zaraz po powrocie z Warszawy (od 15 sierpnia zeszłego roku). Najpierw przeróbki materatzowego i StalinaCHWC a potem odcinki. Na początku się trochę wzdrygałem i byłem hejterem, ale tak mniej więcej w połowie października się nawróciłem i serial My Little Pony: Przyjaźń to Magia stał się ulubionym serialem ex aequo z serialami Czterej Pancerni i Pies oraz Gwiezdne Wrota i Gwiezdne Wrota Atlantyda :)

Oczywiście oprócz oglądania samego serialu, zagłębiłem się w fandom (tzn. czytanie ficów, oglądanie artów itp.)

Ale znajomości z bronies i pegasis zacząłem nawiązywać od około zeszłego miesiąca czy nawet 1,5 miesiąca, ale mimo że jestem fanem MLP:FIM i spełniam tak około 99% wymagań na nazwanie się bronym to nadal mam małe wątpliwości czy mogę się nazwać bronym :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam kiedys u moich kuzynek i ta młodsza właśnie oglądała mlp pierwsze dwa odcinki pierwszego sezonu. Z racji,że bardzo lubie bajki :fluttershy4: postanowiłam oglądnąć z nią. (Pamietam,że się ździwiłam kiedy NMM po użyciu klejnotów harmonii przez mane 6 przeciwko niej zrobiła się taka mała po zamianie w Lunę :TWcU3:) Potem zaczęłam oglądać odcinki na yt ,ale nie wiedziałam w tedy,że jest podział na sezony i oglądałam wszystko co było z dubingiem lub napisami.Strasznie mnie się spodobało :pinkie2:.Zaczęłam rysować postacie,a potem odnalazłam takie strony jak ta :twilight2:. No i to by było na tyle :rd7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…Zawsze mnie ciekawiło skąd u licha ludzie biorą takie fajne awatarki, zacząłem drążyć temat… długo nic i trafiam na MLP FIM … na początku hejt… mówiąc: - To, co z pod ręki L.Faust wychodzi to gniot i humbug…, ale myślę, że może nie zginę śmiercią tragiczną jak obejrzę jeden odcinek, i jakoś potem samo poszło… obejrzałem i zostawiłem w spokoju na jakiś czas ( widać potrzebowałem czasu na oswojenie się z tym). Dopiero końcówka roku 2012 to wielki powrót MLP… od tamtej pory mogę mówić, że nie jestem zwykłym biernym odbiorcą tylko kimś więcej, fanem, jak kto woli to nazywać…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu.... Resumując w pakiecie mam mini mini jakoś ten serial nie trafiał do mnie. Po rozmowie z koleżanką, która ma młodszą córkę postanowiłam obejrzeć parę odcinków, wciągnęło mnie tak, że 3 sezon obejrzałam w necie. Czekam na 4 sezon, a tak po za tym kucyki są the best. :pinkie:

A Pinkie Pie przypadła mi do gustu swoim wyrafinowanym poczuciem humoru i przeczuciem, które jej nie myli. Na drugim miejscu jest księżniczka Luna, spokojna opanowana.:luna2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w wakacje kolega pokazał mi na Youtube przeróbkę Herkulesa autorstwa StalinaCWHC. Od razu mi się spodobała mi się i razem z kolegą pokazaliśmy to mojemu przyjacielowi. Wszyscy mieliśmy z tego niezłą banię :D . Były wakacje, więc miałem dużo czasu i chciałem znaleźć więcej przeróbek jak Herkules od StalinaCWHC więc w wolnym czasie wszedłem i przeszukałem ten kanał na Youtube. Tam znalazłem pierwszą kucykową przeróbkę Nasz Polski Kucyk, którą też obejrzałem i od razu mi się spodobała. Czekałem więc na drugą część przeróbki, która wkrótce się ukazała. Po jakimś czasie, moje zainteresowanie kucami wzrosło. Czekałem na pojawienie się trzeciej części przeróbki, która jednak się nie ukazała. W międzyczasie dowiedziałem się o istnieniu fandomu, znalazłem pierwszą fanowską piosenkę (Ill be waiting - Derpy's Song) aż w końcu zdecydowałem się obejrzeć pierwsze kilka odcinków. I tak zamiast martwić się końcem wakacji cieszyłem się że zostałem Bronym :lyra2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak ciekawie, a u mnie nuda. Ot, siedziałem na internetach i czytałem wikipedię. Nagle naszło mnie, by poczytać sobie prawdziwsze źródło wiedzy, czyli nonsensopedię. A, że wtedy mieli skórkę kucykową, a wiedziałem, z czego to jest, to zacząłem je oglądać. Wciągnęło mnie to, a teraz uważam, że jestem bronym.

"And that's how equestria was made"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dokładniej nie pamiętam jak to było. Pamiętam to że kiedyś moja siostrzenica oglądała to na mini mini (Ja mam 14 lat a ona jest tylko o 3 LATA MŁODSZA !) Mówiłam sobie ''JA TEGO NIGDY NIE POLUBIE ! ! ! ''. Aż do czasu kiedy zobaczyła najsuperowszy zwiastun EVER później jakieś przeróbki i tak to się skończyło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powiedział jakiś kawał o My Little Pony, a mi to zotało  w głowie. Kilka godzin później pomyślałem sobie, żeby cofnąć się do czasów jak byłem mały (czyli oglądać bajki) i przypomniał mi się ten kawał. Wyklikałem 1 odcinek MLP na yt i obejrzałem. Teraz nie moge przestać oglądać! :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie pamiętam jak to się u mnie zaczęło xD
W każdym razie na pewno nie od FiM, bo już wcześniejsze generacje były przeze mnie uwielbiane^^ Najmniej to te chibi-poniaki z g3, ale też sie je oglądało :D Bardzo fajne były pierwsze kucyki z 80roku, troche przerażające i mroczne w porównaniu z resztą. Jednym z moich ulubionych na początku była Star Catcher z g3^^  i ogólnie często były przeze mnie rysowane bo były takie urocze~ A FiM to wyskoczyło mi gdzieś przypadkiem, gdy nie było jeszcze takie znane. I tak oglądam z pełnym przekonaniem że to jest jakaś parodia, dosłownie xP. ale tak patrzę i coś mi tu śmierdzi. Bo troche to zbyt dopracowane i zbyt wiele odcinków (chodź wszystkich jeszcze nie było na yt) jak na ot parodię.  Z początku dziwnie mi się to oglądało bo takie niepodobne były do wcześniejszych kucyków, ale szybko mi się spodobały, szczególnie że były bardziej podobne do g1 z 80roku, dodatkowo miały dużo zabawnego humoru i do tego nie było Megan^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz Mlp:FiM zobaczyłam na zwiastunie przedpremierowym (po angielsku), potem ukazał się polski dubbing.. Oglądałam odcinek za odcinkiem, aż w końcu dzięki Youtub'owi oraz Googlom dowiedziałam się czym są Bronies. Odkąd zobaczyłam pierwszy odcinek tworzę art'y z nimi, śpiewam piosenki (gdy było na muzyce zadane zaśpiewanie dowolnej piosenki, wraz z resztą klasy zaśpiewaliśmy "Winter wrap up", i dostaliśmy dodatkowo ocenę z angielskiego :D ). Już od pierwszego trailer'a moją ulubioną postacią stała się Księżniczka Luna oraz Twilight Sparkle (strasznie lubię postacie powiązane z nocą :3 ) i Rainbow Dash. I to chyba.. Tyle :dunno:   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczeło się od stalinaCWHC wtedy nie myślałem o normalnych odcinkach pewnego razu nudząc się i skacząc se po programach w telewizji nagle zatrzymałem się na mini mini i nie wiem czemu nie przełączyłem nagle włączają się kucyki no i obejrzałem potem 2 cześć i stałem się brony nie wiedząc o tym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od przeróbek na kanale Quabog i SonicTheHedgehog17.

Odkryłem też temat o mlp:fim na forum cd-action, i zdziwiło mnie że temat ma bardzo dużo wpisów.

Ogólnie napotykałem na yt krótkie scenki z serialu, ale po tej już nie miałem wątpliwości czy obejrzeć pierwszy odcinek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się pół roku, gdy obejrzałem parodię StalinaCWHC "Patatajnia się j***a", później zainteresowałem się tym. Początkowo się dziwiłem że oglądam parodię bajki dla małych dziewczynek, ale jak obejrzałem 1 odcinek to mnie zaczęło wciągać. Po jakimś czasie, moje zainteresowanie kucami wzrosło. Niedawno znalazłem to forum i tak się tu znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh od czego by tu zacząć...

Dawno, dawno temu ( 4 miechy temu :ming: ) nudząc się weszłem na jutuba, właśnie wtedy stałem sie bronym.

KONIEC :ming:

A powaznie, oglądałem se na yt filmy z tf2 SFM (uzalezniony od tf'a :ming: ) gdy zobaczyłem po prawej stronine w polecanych filmach "Twilight found a...' autorstwa Deus Gear i tak to się zaczeło. Najpierw zobaczyłem ten, potem więcej i więcej, SFM aż wreście obejżałem prawdziwy odcinek :ming:

I tak się stałem hejte... to znaczy bronym :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...