Skocz do zawartości

Seria Winningverse [PL][NZ][Romans][Komedia][Slice of Life][Shipping][Violence]


Recommended Posts

Ha! Przeczytałem, a rozciągnąłem to by mi dużo czasu zajęło. Rozdział jak świetny i w końcu parę spraw zaczęło się wyjaśniać. Już nie mogę doczekać następnego rozdziały (plisss Dolarze, niech to nie zajmie kolejnych miesięcy :octcry:

 

P.S W jednym słowie Celestio zabrakło i, ale to taki szczegół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu można rzecz, rozdział jak zwykle przezabawny i pełen cudownie rubasznego humoru. Ciekawa interpretacja tego, co działo w tle podczas odcinka z Wodnym Tornadem. I to zakończenie... będzie się działo  :yay:

Nie wiem, czy już to pisałem, ale jest to jedno z niewielu tłumaczeń, które czyta mi się lepiej, niż oryginał.

 

Poza tym:

"kupa koszteli"? Tego się nie spodziewałem xD Zaiste cudownie dziwny twór, mości Dolarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do tej pory unikałem shippingów jak ognia. Jedynymi z ok 30 czytanych fanficków zawierających ten motyw był "Crysis" i "W poszukiwaniu dawnej chwały". Gdyby nie genialny poziom tłumaczenia pewnie bym zrezygnował. A najgorsze  jest to... że mi się naprawdę spodobało  :molestia:

 

Przynajmniej już wiem dokładnie skąd się wzięły muffinki w pracach Albericha :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@Up

Zgodzę się. Według zapewnień na fge miało być do końca lutego. Marzec wita... a rozdziału nie ma.

Proszę Cię Dolarze, powiedz szczerze, nie ma tego z powodu braku czasu czy innych tłumaczeń?

Jak innych tłumaczeń to słabo, bo i tak ostatnio nic się nie pojawiło od Ciebie. A jak z braku czasu to geez, Real Life ważniejszy jednak ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

szansa że doczekasz w tym roku jest bardzo mała

 

@Up

Zgodzę się. Według zapewnień na fge miało być do końca lutego. Marzec wita... a rozdziału nie ma.

Proszę Cię Dolarze, powiedz szczerze, nie ma tego z powodu braku czasu czy innych tłumaczeń?

Jak innych tłumaczeń to słabo, bo i tak ostatnio nic się nie pojawiło od Ciebie. A jak z braku czasu to geez, Real Life ważniejszy jednak ;_;

 

Znów się zaczyna :forgiveme:

Sami spróbujcie przetłumaczyć coś większego, napisać obszerny rozdział, pilnować swojego działu, potem forum i pracować. Gdzieś, kiedyś Dolar wspominał, że ta seria zostanie ukończona po przetłumaczeniu "Dead Derpyverse" (czy jakoś tak), więc jeszcze trochę czasu minie, zanim pojawi się coś nowego.

 

Zresztą sami też możecie zacząć tłumaczyć pomniejsze teksty. Raz, że zobaczycie ile to pracy, dwa, że zrobicie coś dla fanodmu a trzy, że podszkolicie sobie angielski. Co, jednak nie? Nie chce się wam? Nie macie czasu? To siedzieć na dupie, czekać na tłumaczenia i dziękować, że się pojawiają.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzieś, kiedyś Dolar wspominał, że ta seria zostanie ukończona po przetłumaczeniu "Dead Derpyverse"

 

Ale to się zmieniło, gdy stwierdził, że faktycznie długo nic się nie pojawiało, dlatego też powstał rozdział 8. Teraz Dolar się zajmuje swoim fikiem, który stał od bardzo długiego czasu, no i ma w głowie porządkowanie działu, więc musicie mu wybaczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Zgodzę się. Według zapewnień na fge miało być do końca lutego. Marzec wita... a rozdziału nie ma.

Proszę Cię Dolarze, powiedz szczerze, nie ma tego z powodu braku czasu czy innych tłumaczeń?

Jak innych tłumaczeń to słabo, bo i tak ostatnio nic się nie pojawiło od Ciebie. A jak z braku czasu to geez, Real Life ważniejszy jednak ;_;

 

 

 

A wiesz co? Napisałem, że jak nie ma czasu to rozumiem. Trzeba tylko czytać ze zrozumieniem, a nie zaraz mi opowiada jaki to ja leniwy nie jestem. Tym bardziej, że zdaję sobie sprawę ile to pracy, bo kiedyś sam to robiłem. Nie w tym fandomie, lecz miałem już okazję bawić się w takie rzeczy jak tłumaczenia.

Nie zmienia to jednak tego, że od 4 czerwca (czy jakoś tak, pamiętam bo na wycieczce szkolnej byłem) pojawiły się tylko i wyłącznie 2 rozdziały. A należę do osób, które lubią, gdy osoba wywiązuje się z obietnic. Ile razy słyszeliśmy o tym, że zaraz zaraz będzie nowy rozdział? Rozumiem brak czasu, lenistwo itd. Mimo to potępiam to dawanie nadziei, gdy pisze, że zaraz bd nowy rozdział. 2 miechy potem słyszę to samo.

 

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znów się zaczyna :forgiveme:

Sami spróbujcie przetłumaczyć coś większego, napisać obszerny rozdział, pilnować swojego działu, potem forum i pracować. Gdzieś, kiedyś Dolar wspominał, że ta seria zostanie ukończona po przetłumaczeniu "Dead Derpyverse" (czy jakoś tak), więc jeszcze trochę czasu minie, zanim pojawi się coś nowego.



Zresztą sami też możecie zacząć tłumaczyć pomniejsze teksty. Raz, że zobaczycie ile to pracy, dwa, że zrobicie coś dla fanodmu a trzy, że podszkolicie sobie angielski. Co, jednak nie? Nie chce się wam? Nie macie czasu? To siedzieć na dupie, czekać na tłumaczenia i dziękować, że się pojawiają.

Akurat tu się nie zgodzę. Gdyby Dolar napisał głośno i wyraźnie ,,Nie mam czasu na tłumaczenie tego fanfika'', to MOŻE jakiś inny tłumacz by się za to wziął. A tak nikt nie chce tego ruszyć bo przecież ,,Dolar już go tłumaczy'' i koło się zamyka. (Choć trzeba przyznać że ten fanfik jest wredny do tłumaczenia, ze względu na dużą ilość angielskich gier słownych i dlatego i tak byłoby ciężko znaleźć chętnego na to. Ale z drugiej strony nie ma przecież ludzi niezastąpionych :P )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fowo - masz sporo racji. Problem tkwi w tym, że mam masę projektów + inwentaryzację działu + taki drobny szczegół jak zwykłe życie. Najbardziej irytujący (żeby nie napisać wkurwiający) jest fakt, że moje zapewnienia o jak najszybszym dostarczeniu rozdziału są jak najbardziej szczerze w momencie ich składania, tylko potem wyskoczy nagle milion rzeczy i następuje opóźnienia. Na chwilę obecną tłumaczenie rozdziału jest skończone w jakichś 45-50%. Kiedy będzie? Nie wiem, ale będzie na pewno szybciej niż wynosiła gigantyczna przerwa między poprzednimi rozdziałami. Ze swojej strony mogę jedynie przeprosić za opóźnienia.

 

Mariusz - Ja nie mam czasu na nic, co nie oznacza, że zamierzam rezygnować ze swoich tłumaczeń, a już na pewno nie z Winningverse. Za bardzo się zżyłem z bohaterkami tego opowiadania i za dużo swojego czasu włożyłem w dotychczasowe tłumaczenie. Innymi słowy - grrr, to moje! :D

 

Niklas, Draques - dziękuję za obronę i wyjaśnienie które przedstawiliście za mnie.

 

Raz jeszcze przepraszam za wszelkie opóźnienia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej okej. Jak napisałem, nie mam Ci za złe opóźnień, wiem że masz życie, tylko irytuje mnie to zapewnianie. I chciałbyś mieć na to remedium? Po prostu tak nie mów. No chyba, że skończyłeś już 90% rozdziału, wtedy droga wolna.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Fowo236PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dolarze, czy ty chcesz mnie zabić? Przez niektóre zdania mało się nie udusiłem ze śmiechu  :lol: Świetny tekst na rozbudzenie z rana xD

 

"Zważywszy na to, że przede mną siedzi Rainbow Dash, która przecież dorównuje aktywnością setce napalonych królików na amfetaminie, to nic dziwnego" - boję się pomyśleć, jak brzmiałby opis Pinkie Pie :pinkie: 

 

Notabene - tego typu ludzi w na studiach nie znosiłem najbardziej. Przeklęci farciarze testowi...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolarze, DZIĘKUJĘ za nowy rozdział, może nie do końca rozdział, ale nie ważne. O panie *pokłon*, wiedz, że są tacy, którzy czekają na coś z L&T jak amerykański nastolatek na dealera kokainy.

Edytowano przez Mosquito
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosguito

Raczej jak amerykański nastolatek na dealera hamuburgerów ;)

A Tobie Dolar podzieńkowania za nowy... chyba mogę to nazwać pod rozdziałem. Mimo, że krótki to przyjmnie się go czytało. Powodzenia w pisaniu rozdziału 9-tego. Głodne stado wilków będzie wdzięczne :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...