Skocz do zawartości

Equestria Girls


misieken

Recommended Posts

Szczerze, nie mam pojęcia czemu doczepiliście się tych "kucyków pony". Przecież gazeta o tym tytule instnieje już od paru lat.

http://www.egmont.pl/pl/dla_prasy/informacje_prasowe/art33.html

Mi chodzi raczej o jakość tłumaczenia nić o "Kucyki Pony" co  samo  sobie nie ma sensu to tak jak by powiedzieć jabłko jabłko that's make no sense  :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem ostatnio Equestria Girls i powiem tak , na poczatku myslalem ze to bedzie nie za dobre ale sie mylilem i polecam ten film :D . Moze i humanizacje nie wygladaja idealnie to i tak nie jest najgorzej


Nie bardzo rozumiem, nie znam się na google drivie. Widzę tylko wersję z lektorem. Gdzie znajdę z polskim dubbingiem?

Z dubbingiem znajdziesz tutaj :) mozesz zalogowac sie przez facebookalbo zalozyc darmowe konto i wpiszesz w wyszukiwarce Equestria Girls to bedzie wersja z dubinngiem :)

http://www.seans24.pl/pp/wilczuu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie mają różne kolory skóry i ogony (chyba).

Dlaczego te alternatywy z ludzkiego świata nie mogły wejść do świata equestri.

Dlaczego nie było alternatywy twilight.

1.Ogonów nie mają, a kucyki w MLP też nie są zbyt naturalnie kolorowane

2.I have no idea!

3.Pewnie wejście powoduje wymazanie twojej alternatywy z całej czaso-przeszczeni (jeśli oglądasz "Doctor who"to tak jak by twoja kopia wpadła w pęknięcie czaso-przeszczenne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ogonów nie mają, a kucyki w MLP też nie są zbyt naturalnie kolorowane

2.I have no idea!

3.Pewnie wejście powoduje wymazanie twojej alternatywy z całej czaso-przeszczeni (jeśli oglądasz "Doctor who"to tak jak by twoja kopia wpadła w pęknięcie czaso-przeszczenne)

 Z 3 się z tobą zgadzam a tak po za tym oglądałem doctora Who.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny przykład debilnego hejtu: https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1426526_573442879375978_1870667822_n.png

 

BTW, ostatnio "widziałem", chociaż to trochę za duże słowo, ten film w telewizji. Nie na  żadnym MiniMini czy innym takim, lecz na specjalnym kanale. Ponieważ mam Cyfrowy Polsat, gdzieś od 200 stacji zaczynają się kanały typu VOD do 150 do chyba 180. Owy film leciał chyba na VOD 157, jednak żeby rozkoszować się oglądanym filmem musiałbym wykupić go za jakieś 10 złotych. Ponieważ bida u mnie na komórce oraz mam ten film na komputerze, nie wysłałem drogiego jak smok SMS-a. Wiem natomiast, że była to wersja z dubbingiem, gdyż tuż po zakończeniu (nie musiałem długo czekać, gdyż natrafiłem gdzieś dalej niż środek filmu) pojawił się trailer z polskim dubbingiem. Jak widać, nie tylko takie hurtownie jak MiniMini wydaje kucykowo-podobne twory. I bardzo dobrze. Bo jeśli pojawiło się tam, to niedługo może to lecieć na canal + czy nawet HBO (wyobrażam sobie ten film lecący o 22.00 zaraz po jakiś kryminale).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno humanizacje nie były najlepsze, ale i tak 100 razy wolę je od japońskich fetyszów. Poza tym czy amerykańskie licealistki w ogóle mają jakieś mundurki? Jak M6 miałoby w nich podkreślić swoje charaktery? Dla mnie wszystkie na tym obrazku wyglądają tak samo, może w realu jest to zaleta, bo sporo nastolatek to i tak pustaki, ale w przypadku kuców i ich pochodnych coś takiego jak osobowość istnieje. I na koniec AJ w azjatyckim otoczeniu i z akcentem amerykańskiej farmerki, to byłoby mocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki podział fandomu? Bez przesady. EqG przyszło i wyszło bez większej sensacji.

 

Postacie w tych kreskówkach są podobne, gdyż to jest ograniczenie flasha. Aby animacja była ładna i tania, trzeba korzystać z możliwości kopiowania. Kucyki też są od jednej sztancy, można wręcz tworzyć typologie ich fizjonomii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolejny przykład sytuacji, w której Hasbro rzuca zespołowi worek wykałaczek i każe zbudować krzesło. Usiąść wygodnie się raczej na tym nie da, ale przynajmniej ma kształt krzesła. Wg mnie jak na materiał, z którym przyszło im pracować, i tak wyszli obronną ręką. Pierwsze grafiki koncepcyjne zapowiadały się katastrofalnie, ale na szczęście w projekcie zaszły zmiany, które w moim odczuciu wyniosły tn film do poziomu "meh". Fabularnie i kanonicznie to raczej popłuczyny, ale chociaż jest kolorowo, płynnie i dźwięcznie. A, i fanserwis wylewa się każdą szczeliną :pinkie4thwall:

 

Oh man, gdyby zrobili z tego pełnometrażowe anime to równocześnie wynaleźliby metodę bezprzewodowego rozsyłania cukrzycy. W Japonii mieliby zapewne bardzo głęboko typowo amerykańską ostrożność (żeby nie daj Celestio nie urazić jakiejś nadwrażliwej duszyczki, która nas pozwie na dwa i pół miliarda dolarów) i pojechaliby na całość z każdym pomysłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie mają różne kolory skóry i ogony (chyba).

Dlaczego te alternatywy z ludzkiego świata nie mogły wejść do świata equestri.

Dlaczego nie było alternatywy twilight.

1.Taki styl, miały być jak kucyki.

2.Bo skończył się jakby czas na wejście.

3.Przecież weszła i była.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
 

Dlaczego ludzie mają różne kolory skóry i ogony (chyba).

Dlaczego te alternatywy z ludzkiego świata nie mogły wejść do świata equestri.

Dlaczego nie było alternatywy twilight.

1.w ten sposób unikamy oskarżenia o to że biali są faworyzowani 
2.z tego samego powodu dla którego reszta mane six nie poszła z Twilight + portal się zamykał i otworzyłby się ponownie po kilku tygodniach 

3. Pinkie wspomniała że ludzka Twilight  mieszkała w innym mieście  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ostatnio wyszło Equestria Girls na DVD do tej pory widziałem w Empiku, Auchanie i TESCO... nie jestem pewny czy jest dostępne także w innych sklepach... kosztuje 36-38 złotych jakoś w tych okolicach. Daję info jakby kogoś to interesowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Starałem się to napisać na kształt recenzji. Uwaga na Spoilery                                                                                                                       Niescisłości Filmu ( 21 )

Jeśli nie oglądałeś/łaś Equestria Girls idź obejrzyj i miej własne zdanie (uszanuje je).

 

Osobiście nie cierpię Eqestria Girls, co nie znaczy że że nie szanuję osób które faktycznie lubią ten film (każdy ma swoje guilty pleasure) ale to jest po prostu zły film. Fabuła nijaka, sztampowe rozwiązania, fabuła opowiedzana w ekspozycji zamiast w ciekawy sposób jak i fakt że w moich oczach to po prostu zwykły skok na kasę z nowo powstałych zabawek (nie żeby sam serial nie powstał żeby reklamować i sprzedawać zabawki ale dobry Boże tu jest to pokazywane tak nachalnie).

 

Ale zacznijmy od początku. Twillight jest już alicornem (odważny ruch ze strony twórców nie powiem) i przyjeżdża z przyjaciółkami do Kryształowego królestwa na zjazd księżniczek (już wyobrażam sobie cydr) i tu pojawia się już pierwsza nieścisłość (będę je liczył) gdyż w ostatnim odcinku trzeciego sezonu widzimy że Twilight doskonale operuje swoimi skrzydłami a tu kompletnie jej to nie wychodzi, w następnej scenie widzimy wszystkie księżniczki w sali tronowej a tak przy okazji nie sądzicie że w przywitaniu Twilight i Cadence czegoś brakowało tak jak w ostatnim odcinku z Discrordem (co mnie ździebko draźni) tak czy siak spotkanie kończy się po kilku zdaniach gdyż Celestia każe wszystkim iść spać (tak mamo) co prowadzi  nas do kolejnych nic nie wnoszących scen, aż w końcu pojawia się coś istotnego dla fabuły czyli ukradzenie korony z pokoju gdzie śpi Twilight (dam dam dam) przez nasz nowy czarny charakter Sunset Shimmer (oj ponarzekam na nią później nie ma co) a po wszystkim co dostajemy ? nudną ekspozycję, okazuję się że Sunset jest byłą uczennicą Celesti, była niecierpliwa, żądna władzy, stała się zła bla bla bla wiecie jak to wygląda. I wtedy pojawia się kolejna scena która mnie drażni otóż Sunset uciekła z koroną do świata ludzi więc logiczne jest to że trzeba ją odzyskać prawda ? więc już wyobrażałem sobie wspaniałe interakcje bohaterek z naszym światem i niestety słono się zawiodłem gdyż Celestia powiedziała "Ee ma iść sama kropka" ale co jeszcze bardziej mnie zdziwiło to to że wszystkie przyjaciółki na to przystały, tak oto już jeden morał walić te wszystkie niebezpieczeństwa które przezwyciężyły swoją przyjaźnią i więzią (Nightmer moon, Discrod, Chrysalis, Sombra) Księżniczka mówi nie to nie, żadnych sprzeciwów.

Dalsza akcja filmu toczy się w naszym świecie i już na starcie pojawia się kolejna rzecz która kłuje  mnie w oczy czyli Spike (hahaha suhar) jako pies (co za niesprawiedliwość nieważne że Spike miał już tyle istotnych momentów w serii według twórców dalej ogranicza się do roli służącego, sprzątaczki lub zwierzątka) a tak bay the way czy twórcy naprawdę myślą że uwierzę że na przestrzeni lat nikt nigdy nie oparł się o pomnik/portal z którego wyszła Twilight. Ok dalsza cześć filmu, więcej narzekania okazuje się że miejscem akcji jest szkoła a dokładniej liceum (w ilu produkcjach to widzieliście ?) gdzie każdy uczeń i uczennica jest ludzkim odpowiednikiem kucyka z serialu (Lyra byłaby zachwycona) gdzie pojawia się kolejny problem otóż jak na liceum praktycznie każdy kucyk z serialu tam jest, chodzi mi na przykład o znaczkową ligę (ile one mają naprawdę lat ?) albo skąd Celestia wiedziała że w szkole jest odpowiednich prawie każdego kucyka z wyjątkiem Twilight ?( co za zbieg okoliczności nie), w następnych scenach poznajemy Humanizowane wersje naszych ulubionych kucyków, czarny charakter i jego cel który jest prowadzony w bezsensowny sposób ponieważ według tego co się dowiadujemy Sunset shimmer ukradła tą koronę dla mocy w niej zawartą żeby podbić w przyszłości Equestrie więc czemu ją oddała jako nagrodę na tytuł w wyborach księżniczki (na tym będzie skupiać się fabuła jak się wszyscy domyślacie) przecierz już ją posiadała czemu ryzykowała możliwość stracenia jej zamiast od razu skorzystać z jej mocy już w Equestri (To jest bezsensu !!!). Ok jak wcześniej napisałem fabuła kręci się wokół Twillight i wygrania przez nią wyborów księżniczki w czasie jej starań poznajemy ludzką Flutershy, Pinkie Pie, Applejack, Rarity i Raibow dash i kolejną rzecz które draźni mnie niesamowicie czyli Shipping Twilight Flash (jak pisałem w innych postach jest uczulony na sztampowość) a cały ten związek nim ocieka (zderzenie-złapanie za rękę-pomoc w działaniach-ratowanie z opresji-para) nie licząc tego że ten związek wogule nie mam sensu (jakim prawem Twilight będąc tak naprawde kucem może czuć pociąg do człowieka / hormony są aż tak silne ?) dobra wróćmy do histori (jaka by nie była) Twilight poznaje wszystkie postacie ukazuje się w końcu pierwsza piosenka z którą mam kolejny problem (Applejack Forever Alone) wzięty zupełnie z nikąd watęk wrobienia Twilight który jest rozwiązany równie szybko w równie sztampowy sposób w głupiej scenie (biały rycerz Flash wkracza) w końcu Twilight wygrywa wybory a Sunset w desperackiej próbie porywa Spika i grozi Twilight że zniszczy portal młotem (co jest bezsensu bo młot na pewno przeleci przez portal tak ?, serio czuję że moja logika jest obrażana przez ten film) i że skrzywdzi Spika /chyba?/ (bo po porwaniu  oddaje go od razu Twilight !!!!! WTF gdzie w tym logika) na szczęście Twilight nie jest tak wielką idiotką jak Shimmer i nie oddaje jej korony przez co Shimmer robi jedyną logiczną rzecz w całym swoim życiu , rzuca się na Twilight i zabiera jej koronę (nie mogłaś tego zrobić wcześniej !!!!!) po czym zakłada ją i staje się demonen/sukkubem tak sądze (ależ oryginalność co nie) i wyjawia swój diaboliczny (suchar) plan, otóż przejmuje kontrole nad umysłami uczniów liceum i przy ich pomocy ma zamiar podbić Equestrie (w tym momencie waliłem głową o ścianę) oczywiście korona ma po kilku sekudach już dośc znajdowania się na głowie tak płaskiej i głupiej postaci i postanawia dać Twilight i jej Przyjaciółką moc żeby mogły dać z liścia Shimmer tęczą ( co prowadzi do animacji transformacji przypominającej wiele japońskich anime) co równie szybko się staje co prowadzi do durnej sceny o wybaczeniu grzechów (nowy rekord ) Discordowi zajęło to tysiące lat zaklęcia w kamień a Lunie tysiąc lat wygnania na księżycu a Shimmer zajęło to parę sekund ( bravo ) imprezy pożegnalnej i powrotu do Equestri ( dzięki Bogu ) i małe oczko do fanów shippingu Flash Twilight (nienawidzę) jak i w końcu napisów końcowych (ufff to było trudne).

 

Czy serio muszę pisać więcej dlaczego według mnie Equestria Girls to zły film nawet nie napisałem wszystkiego bo wiem że nikomu by się nie chciało tego wszystkiego czytać, chyba głównym powodem dla którego nie lubię Equestria girls nie jest fakt że fabuła jest mało interesująca, nudnie i w sztampowy sposób opowiedziana jak i równięż bezsensowna, boli mnie chyba to że film ten wraca do sposobów z którymi serial zerwał (za co go właśnie pokochałem) podczas gdy sądzę że serial nie jest już tworzony tylko dla malutkich dziewczynek widzę że ten film był i sam to udowadnia na każdym kroku (oklepane schematy, obrażanie inteligencji widza, nudny czarny charakter będący zły tylko dla bycia złym /hejtujcie dalej Sombre za brak motywów/ jak i za bardzo widoczna próba wyciągnięcia od fanów kasy za nowe zabawki).

 

Czy moje powyższe wpisy mówią że uważam tą animacje za plugastwo które nigdy nie powinno się narodzić ? Nie gdyż mimo całego mojego hejtu tak naprawdę nie narzekałbym na ten film gdyby był przedstawiony w odpowiedni sposób, animacja mimo wszystko jest ładna, piosenka chwytliwa (mimo Applejack Forever Alone) i bardzo chciałem zobaczyć obraz świata mlp w naszym święcie (po prostu zrobili to źle w mojej opinii) mogło wyjść to o wiele lepiej gdyby scenarzyści wzięli tekst przeczytali go jeszcze raz i poprawili błędy w nim zawarte, jedyne co mi pozostaje to nadzieja że zauważyli i nauczyli się na błędach Equestria Girls i przyszłe Rainbow Rock będzie pozbawione błędów jakie miała jej starsza siostra.

 

Jeśli doszedłeś/łaś do końca moje opini bardzo dziękuje, oceń, podziel się spostrzeżeniami gdyż wszelka krytyka jest mile widziana w celu poprawy przyszłych wpisów.

Edytowano przez Rexumbra
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...