Skocz do zawartości

Dawniej czy teraz?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które forum lepsze?

    • Stare (MyBB)
      78
    • Nowe (IPB)
      69


Recommended Posts

Szczerze mówiąc, to bardziej podobało mi się stare, tutaj specjalnie ustawiłam sobie ciemny motyw, bo jasny "zabija" moje oczy. Kolejny minus to to, że nie jest zbyt proste w obsłudze- szukając jednej rzeczy trzeba przekopać się przez tuzin innych. Kolejna sprawa: wiem, że forum musi się jeszcze uporządkować, co nie jest najprostszą rzeczą do zrobienia, ale występują wyraźne braki. Przykład? Testowaliśmy je wspólnie z Emronnem i jakie było nasze zdziwienie, gdy nie mógł wysyłać prywatnych wiadomości. Jeszcze większe zdziwienie wzbudziła we niemożliwość ustawienia sobie tła profilu, gdyż zwyczajnie takiej opcji nie mam ;p  Całkiem do gustu przypadł mi za to pomysł z "ufejsbukowaniem" (neologizmy, jej!) forum.

Edytowano przez Magenta Fabulous
  • +1 3
Link do komentarza

Czyli takie sugestie? :P Well, to niech niezadowoleni piszą co konkretnie by chcieli z tego, co było dawniej :P Bo bez tego to to... będzie po prostu mówienie "nie lubię nowego forum, bo nie :c" :P Jeśli posty będą takie jak Magenty to może coś wyjść z tego tematu.

 

A dzięki Hellowi zauważyłem kolejną fajną rzecz IPB - powiadomienie, że podczas pisania mojego posta doszedł inny xd To bardzo fajna funkcja, nie powiem.

Link do komentarza

Kwestia przyzwyczajenia. Osobiście uważam, że po poprawkach kosmetycznych wyglądu forum będzie bardzo zacne optycznie. Silnik IPBoard działa zdecydowanie szybciej (i zapewne stabilniej), a na telefonie (Xperia SK17i, Cyanogenmod 10 Android 4.1.2, OC 1,2GHz), w porównaniu do MyBB, jest to rakieta. Przegląda się miło, panel moderacyjny będzie do ogarnięcia. Po prostu musimy się przyzwyczaić, a forum jeszcze dostosować i trzeba dokończyć pracę przy nim. :) Mój głos leci na nowe forum.

Link do komentarza

Stare forum MyBB oraz powody:

MINUSY

- Akutualne forum bardziej mi pocbiega do wyglądów innych, gdy grałem jeszcze dużo w csa, a tak sie skladalo ze na serwerowniach gdzie było forum IPB, wiec przestalo się dla mnie tak wyrozniac z innych for. Stare forum miało dla mnie unikalny wygląd, nie pamiętam że inne takie miało.

- Background image ze starej wersji dawał każdej stronie trochę charakteru, tutaj mi tego bardzo brak :C

- IPB ma dużo niepotrzebnych funkcji, takich jak Aktualizacja statusu. Jest to zbędne, ale jak narazie jedyna forma komunikacji inna niz postowanie, mozna sie dzieki niemu dowiedziec co myslą użytkownicy, ale tak naprawde odwraca mi wzrok od działów. Ale jednak przyda się funkcja "Najnowsze tematy/posty"

- Działy są słabo posegregowane, mianowicie oddzielenie Mane6 od innych postaci ;_;

- Jak już mowa o działach, to tło poddziałów daje wiele do życzenia :rainderp: brzydko po prostu wygląda :v

- Gdy się patrzy na profil z lewej strony posta, wygląda tak naprawdę brzydko dla osób, przynajmniej dla mnie, bo się bardzo różni od tego z MyBB

- Czy mi się zdaje czy nie ma podkreslenia zle napisanego tekstu w edycji/pisaniu postow? :not_sure:

- Nowa reputacja? Imo działa słabo, gdyż sprawdzilem teraz na poscie Niklasa z gory, i nie da sie wstawic komenta do tego, a to byla wlasnie najwieksza frajda ;_;, btw słabo wygląda terazniejsza forma dawania/wyswietlania repów niz na MyBB, tam lepiej to wygladalo >.>. A jak zauwazylem, nie da się sprawdzic od kogo sie dostalo repa ;_;

- Funkcja znajomych? To jakby rozdzielanie uzytkownikow na poszczegolne czescia, zamiast robienia jednej wielkiej rodziny

- Jednolity kolor forum w tematach? Ble ;_;

- Na chwilę obecną trudno jest znależć większość funkcji z ktorych korzystałem, fe. Zmien avatar :ming:. Jest to tylko kwestia czasu az sie przystosuję, a poradnik jednego z czerwonych bardzo pomogl :x

- Kolory w nickach... Tak, to bardzo umniejsza i przeszkadza, bo zamiast patrzec na kolor nicku, trzeba czytac podpis. Moze nie jest to wielka roznica, ale na pewno bardzo zepsuty efekt wizualny

 

Plusy

- Slyszalem ze zajmuje mniej pamieci i jest latwiejszy w obsludze niz MyBB, ok tu sie nie spieram, wyskakujące okienka są lepsze niz oddzielne ladowanie strony, to akurat lubie w IPB

- Z tego powodu że zajmuje mniej pamięci, działa szybciej, ale nie ma to chyba zbyt dużego znaczenia, poniewaz z tego co zauwazylem to większosc osob siedzi na forum z powodu SB xP [Wydarzenie gdy SB było wyłączone]

- Z tego co slyszalem, silnik IPB daje duze mozliwosci, wiec zakladam ze dla wiekszosci dobrych informatykow i nie tylko, daje szanse na pobawienie sie w kodzie, więc dobrej zabawy Siper :x

- Naprawde duzo transferu bedzie sie oszczedzac dzieki mozliwosci wyboru style IPB.Mobile, na innych forach z 20 mb na dzien zamianialo sie niespodzewanie w 1 :ming:

- Wgląd na Avatar osoby piszacej ostatniego posta jest nawet przydający się, mozna szybko ocenic czy warto/nie warto wejsc oraz mozna w ten sposob znalezc ciekawe profile - Avatar przyciaga imo najbardziej :x

- Pisanie teraz tematow/postow daje wielksze mozliwosci dzieki wiekszej palecie skryptow do edytowana tekstu, f.e. index gorny/dolny

 

- Wygodniejsze jest także podpatrywanie jakie emotikony się wstawiło, podczas edycji tekstu :x

-Czytelność tekstu na forum jest także o wiele lepsza, gdyż kolor tekstu i tła forum ladnie się ze sobą łączą, dając efekt ładnego i przejrzystego tekstu.

- Na cale szczescie mozna teraz latwo wyszukac uzytkownikow :ming:

- Mimo wszystko do wszystkiego da się przyzwyczaic, to tylko kwestia czasu az ludzie przestaną hejtować i polubią nowe forum i jego mozliwosci Siper, Nie smutaj ze wydales tyle kasy ^^,

 

 

Robiac ten bilans, uswiadomilem sobie ze to tylko kwestia czasu, az polubie ten styl. Lecz jak na razie, moją odpowiedzią jest MyBB xd

 

Przyklad "pocbiega" Musialem jeszcze raz przeczytac tekst by znalezc literowki zamiast po prostu szukac falujące czerwonej linii :v

Dobra, okłamałem, nie chce mi się czytac calego :ming:

Ale spodziewajcie się że poziom pisania na forum, w s"ę"sie ortografia/ogonki, na pewno spadnie, i to bardzo

  • +1 1
Link do komentarza

Założyłem temat, a nie wypowiedziałem się.

 

  • Chciałbym ze starego przenieść system uargumentowanej reputacji, ale to pewnie jakoś się zrobi, bo skrypty i inne czary są.
  • Przydała by się stara paleta kolorów czcionek w postach, bo to nie są te same i wygląda to śmiesznie, gdy się kontynuuje pracę poczętą na MyBB.
  • Automatyczne logowanie. Pewnie do naprawienia ciągle to jest, ale wkurza, gdy co włączenie przeglądarki trzeba się znów logować.
  • Jakby to... jakoś zmniejszyć ogół? Na mniejszych monitorach wygląda tragicznie. Ew. zrobić na te potrzebę jakiś specjalny styl. Na monitorach 1024x768 forum wygląda obrzydliwie. 

Jak sobie o czymś przypomnę, to napiszę o tym.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...