Skocz do zawartości

<<Spoilery>> sezon III


Lukiner

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1.7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

ale ja właśnie mówiłem wyglądzie zewnętrznym Sombry bo mówcie co chcecie ale wygląda jak :nmm: i kropka, a wiadomo że z charakteru nie będzie dorastać nawet do niej właściwie mamy tu pewne nawiązanie do 1 generacji, bowiem pojawia się królestwo, którego nie było od 1000 lat, co przypomina królestwo Tambelon którym rządził mój ulubiony zły 1 generacji Grogar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej jest to zabieg podkreślający jego hm Królewskość w końcu nazywają go King Sombra, a król nosi takie szaty zwykle. ale możliwe że pod koniec odcinka poznamy jego CM (pewnie bedzie to coś związanego z kryształami i czarną magią) i podejrzewam, że ma też jakiś związek z Księżniczką Cadence (w końcu jej CM to kryształowe serce)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CherryGrove

No przecież to głupota, niby jak Twilight miałaby nagle z jednorożca stać się alicornem? Jeśli to prawda to bardzo naciągana, mam nadzieję, że nie.... Jestem bardzo ciekaw historii sprzed 1000 lat, wreszcie możemy się czegoś dowiedzieć o Equestrii, chciałbym więcej takich historycznych odcinków, bo praktycznie nic nie wiemy o świecie kucyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie hejcę po prostu jest przeładowany tymi całymi mrocznymi bajerami przez co wygląda jak pierwszy lepszy OC. Naprawdę przy tworzeniu postaci trzeba mieć umiar z tego typu sprawami, bo wychodzi coś absurdalnego. Toć on wygląda jak nie powiem kto...

szczeże to powiem ci, że sporo takich opinii widziałem o panu sombrero więc coś w tym jest, chociaż mi osobiście jego design nie przeszkadza jak i nawet fajnie wygląda w porównaniu do czegoś takiego:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pewnie i tak zrobi więcej niż Nightmare Moon.

bawi mnie jak ludzie porównują ilość tego ile zrobiła NMM (że mało, że słabo), ale już zapominają o tym że była villainem z pilota w którym większość czasu antenowego (który mógłby być jej dany na rozwinięcie jej wątku/charakteru/itp) dostała Twi oraz mane6, na to by się jeszcze bardziej pojednać/zaprzyjaźnić/pokazać swoje cechy itp + by widownia je poznała ;p Discord i Chrysalis więcej czasu na swój "show time": akcja z witrażami, labirynt, trolololol Discorda, intryga Chrysalis i jej piosenka

a co do Sombry vs NMM:

why fight better ship ^^

you got your eyesmoke in my hair again

Dołączona grafika

OTP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chce więcej epizodów historycznych, bo na razie wiemy o Historii Equestrii bardzo nie wiele ( wiemy, że przed księżniczkami to jednorożce odpowiadały za księżyc i słońce, wiemy też jak powstało to księstwo i Ponyvile, mamy zaznaczone. że w pewnym okresie Discord był władcą i że były to w pewnym sensie "Mroczne wieki", po których nastąpiły 1 wspólne rządy księżniczek, potem mamy Upadek Luny i jej wygnanie, następnie okres celestiański, który kończy się Powrotem Nightmare Moon i oczyszczeniem Luny od zła, s na końcu mamy krótki okres "restauracji discordzkiej" trwający 3 dni i 3 noce, a potem czasy współczesne). Nie wiemy nic okresie między powstaniem Equestrii a reżimem Discorda, (o samym okresie reżimu mamy tylko ogólnikowe zdanie), a o okresie celsetiańskim wiemy tylko ile trwał i że e tym czasie powstało Ponyvile.) Co do pomysłu aby zrobić z Twi Alicorna jest wybitnie nietrafiony. Twi jest super taka jaka jest, po co ją zmieniać w Alicorna to się kupy nie trzyma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejszy, jeżeli chodzi o fakty (oraz domysły z spoilerów) które znamy, wydaje mi się okres panowania Discorda. No bo skoro Celestia stwierdziła, że sama mało wie o Kryształowym Imperium to okres jego istnienia musiał kończyć okres kontroli Słońca i Księżyca przez jednorożce. Ale skoro Luna i Celestia pokonały Króla Sombre, to powinien nastąpić wtedy okres ich panowania (no chyba że to nie one pokonały Sombre tylko inne alicorny ... w końcu widzimy tylko sylwetki). W takim razie gdzie tu miejsce dla Discorda? Czy odbił on Equestrię od Celestii i Luny na jakiś czas aby potem z nimi przegrać ? I don't get it.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie odkryłem coś jeszcze. Kryształowe Imperium wg. Celestii zniknęło około 1000 lat temu. Chwila ? Czy wtedy przypadkiem Luna nie została wygnana na księżyc ? To by chyba znaczyło, że Celestia sam musiała walczyć z Discordem O.o ... może nawet użycie elementów Harmonii przeciw Lunie zwabiło Discorda albo to on doprowadził do powstania Nightmare moon. Kurczę, ten ostatni 8 minutowy spoiler strasznie namieszał mi w głowie. Mam nadzieję, że premiera 2 pierwszych odcinków 3 sezonu wszystko wyjaśni.

Ja używam takiej chronologii w kwestii tego jak rozumieć serial:

1. Przybycie kucy do Equestrii.

2. Discord robi chaos, pozbawia pegazów władzy nad pogodą, a jednorożców nad dniem i nocom.

3. Zjawiają/przybywają/schodzą z niebios/rodzą/łatever Luna i Celestia. Znajdują Elementy i pokonują Discorda.

4. Okres wspólnych rządów i rozwiązywanie problemów (min. Sombra).

5. Afera z NMM.

6. 1000 lat samodzielnych rządów Celestii.

7. Powrót NMM i rozwiązanie problemu przez M6.

8. To co się dzieje w serialu.

Tylko, że wiedząc iż Kryształowe Imperium znajduje się w okresie czasu który Celestia słabo pamięta, musiało to być przed Discordem i wtedy całą chronologię rainboom trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by chyba znaczyło, że Celestia sam musiała walczyć z Discordem O.o ...

Celestia sama powiedziała że wspólnie z siostrą pokonały Discord przy użyciu EoH dawno dawno temu (zapewne większy okres czasu niż 1000 lat)

zasiedlenie Equestrii->Discord->pojawienie się Luny&Celestii->Sombra->NMM->1000lat->to co się dzieje teraz = czyli w skrócie to co opisał klimuk777

przy czym wygląda na to że akcja z Sombrą i NMM to wydarzenia dziejące się w tym samym czasie lub różnica 1-2 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie' date=' może nie tyle słabo pamięta co słabo zna? W końcu nie musi znać odludnionej północy równie dobrze co terenu, którym rządzi. Może Sombra manipulował ukrywając prawdziwą istotę swoich rządów, a zainterweniowały dopiero, gdy się wydało, bo wcześniej po prostu wydawało, że nie ma potrzeby? [/quote']

No w sumie to by wszystko tłumaczyło. Nie pomyślałem o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... co powiecie na to: Sombra, kiedy został pokonany rzucił klątwę na królestwo, to wiemy. A jeśli tą klątwą było wymazanie historii jego dziejów? Może przeoczyłem, ale nie kojarzę, by było ono jakoś szczególnie nazwane. Na początku mamy tylko 'ono', a potem bodajże kryształowe królestwo, nie ma nazwy. Więc - sombra ostatnimi siłami rzuca czar, wszyscy zapominają a także (chyba) królestwo znika. Pozostaje legenda o nim oraz kryształ, która celesia trzyma w ukryciu. Czyli historia przebiegała by tak: 1. Może nie przybycie, a stworzenie świata, tylko przez kogo? pytanie kto jest ojcem i matką luny i celestii. Jeśli jakieś kucyki (w co wątpię), to one mogły brać udział w powstawaniu świata. Ale raczej bym strzelał w mistyczne sprawy - matka ziemia, ojciec niebo itd, i z nich powstały kucyki etc etc. 2. Luna i Celestia rządzą, dbają o noc i dzień, równolegle do equestrii istnieje kryształowe królestwo 3. Pojawia się Discord, robi discord, prawdopodobnie wtedy by powstały elementy harmonii 4. Sombra się rozbestwia (?) zostaje pokonany przez siostry, rzuca klątwę, wszyscy zapominają, królestwo znika. 5. A tu może tak: Luna widziała jaką władzę posiada Sombra i to wzbudziło w niej NMM, być może nawet to ona chciała przejąc panowanie nad kryształowym? 6. Elementy harmonii i to the moon! 7. akcja MLP - NMM wraca, potem DIS wraca i teraz Sombra (chyba że ta kolejność od tyłu to klucz?) Ale fakt jest taki: szykuje się genialny sezon. Te 8min mnie rozwaliły, nazwy odcinków tak samo. I przydałby się odcinek który by przybliżył historię. Problem jest tylko jeden: nadal grupa docelowa to 5-7lat, więc na tolkienowskie klimaty nie ma co liczyć (chyba!) A Twi Alicorn... wątpię. Z zabawkami już wiele razy widzieliśmy wuchtę błędów - jak applejack ze swoją córką apple bloom 0_o. Jednakże załóżmy że tak, co się dzieje: twi na pewno dostaję masę obowiązków z canterlot - albo tam przebywa, albo rządzi ponyville. Mane6 się rozsypuje, Twi przebywa wśród księżniczek, a tu raczej magii przyjaźni nie ma jak studiować - Luna pełni wartę na wieży, Celestia czyta raporty z kraju, a Cadance z Shining Armorem... ekm... Ale dążę to tego: jeśli miała by dostać skrzydła, to max na odcinek, w którym dowiedziała by się jak trudno jest rządzić itd, zapewne przyjaciele by się od niej odwrócili, zadzierała by nosa. Nie widzę potencjału na dalsze x odcinków i n sezonów. Poza tym, zmiana rasy chyba powinna być niemożliwa, prawda? Tyle... rozpisałem się, bo długo nic nie pisałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym umieścił Kryształowe Imperium tak gdzieś 50 lat po uwięzieniu Discorda przez księżniczki. dlatego że 50 lat to dużo czasu aby zbudować potęgę Mogło być tak, że na początku Imperium nie stanowiło zagrożenia i stosunki były dość dobre, ale gdy władzę objął Sombra ( oczywiście jako legalny regent, bowiem sądzę że ma jakiś związek rodzinny z Cadence) to zaczął wprowadzać zamieszanie, z początku rzecz jasna nie zauważalne dla krain zewnętrznych, ale nie mogło to trwać w takim stanie i księżniczki zauważyły w końcu "cień" nad Imperium, który zaczął Eqestrii zagrażać, i postanowiły działać ,ale prawdopodobnie podczas walki Sombra oprócz klątwy zapomnienia rzucił "cień" na księżniczke.Oczywiście Celestia zwalczyła swój "cień" dosyć łatwo, ale Luna nie ,bo już wtedy czuła zazdrość do siostry a to zgodnie z tym co ukazał Tolkien tylko wzmacnia "cień" i tak powstała :nmm:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, no wings, no magic, ale to było czasowe odebranie jakiegoś elementu. Natomiast nie widziałem, by Discord dodał komuś jakiś dodatkowy element, to już coś bardziej złożonego.. Ale trzeba przede wszystkim zastanowić się, czym właściwie sa Alicorny... nie działa to tak, że musi spiknąć się ze sobą pegaz i jednorożec (co widać w odcinku z bobasami - geny z jakieś starszej rodziny, ale brak wymieszania). Jest to osobna rasa pomimo że wydaje się miksem pozostałych (ale ciekawe co wyjdzie z związku Armora i Cadance :P ). Twi owszem może zostać zaczarowana przez Celestie tak że będzie wyglądać jak Ali.. ale wygląda to tak jakby ktoś przyszedł do mnie i powiedział 'A teraz zostaniesz jaszczurką'.. no po prostu nie widzę tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej brzmi czy bycie Alicornem coś daje? Wiem, że Luna i Celestia są nieśmiertelne ale czy Cadance też ? Poza tym księżniczki mają te magiczne grzywy co świadczy o ... właśnie, o czym ? O wysokim poziomie magii ? Nieśmiertelności ? Cóż, Cadance niema takiej grzywy. Nie widzę więc sensu aby Twilight została Alicornem takim jak jest w spoilerze, to się mija z celem. Mogłaby zostać "wielkim alicornem z magiczną grzywą" ale nie teraz ... najlepiej w ostatnim odcinku ostatniego sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Luna i Celestia rozmawiały padło zdanie "Ona odnosi sukcesy w swych zadaniach .A gdy to zrobi , będziemy miały pewność że jest prawie gotowa" Potem część zdania Celestii gdy rozmawiała z Twili " A gdy to zrobisz, będziemy mogły ruszyć na kolejny stopień nauczania " Zaciekawiło mnie też takie jak by zimne spojrzenie Luny na Twilight ... może to zazdrość ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...