Skocz do zawartości

[Gra] Wojna FOL - POZ [Human and Pony]


Elizabeth Eden

Recommended Posts

(Nie żeby coś, ale jak podniosłeś tanki? Jak chcesz przenieść ciężki sprzęt, to musisz go zabezpieczyć, przygotować, lecieć powoli i liczyć na dobrą pogodę.)

(Zresztą, mniejsza.)

Mi-24 skierowały się w stronę granicy z Niemcami. Niestety, miały pecha. Ledwo minęły granicę Przemyśla, gdy nadleciały myśliwce. Nie byle jakie myśliwce, lecz polskie Grot-2. Zestrzelenie nieruchawych transportowców było dla nich zwykłą formalnością.

 

(Podsumowując. RFL w Polsce nie istnieje, wojska komputerowych sojuszników wycofały się, polska armia i Tomkowi demonstranci zostali uzbrojeni po zęby, mamy kupę fajnego sprzętu, a Heniu i Gieniu mają na Mamroty. Co prawda delegacja RFL nie powtórzyła wyczynu Busha, ale co tam. Przeżyję.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[i dlatego chaotyczne wyzwalanie Przemyśla zaczynam już teraz.]
Dość szybko schronienie w budynkach erefelowskich znaleźli wszyscy ci, dla których zabrakło miejsc w noclegowniach, ofiary podmieńczego najazdu, porządniejsi bezdomni, uchodźcy z terenów dawniejszych walk między organizacjami i tak dalej. Byli przyjmowani bez względu na narodowość, wyznanie czy niegdysiejszy status. Dzięki staraniom moim, sprowadzonych na powrót wolontariuszy, uczestników procesji, a także każdego życzliwego zapanował wśród nas duch braterstwa, jaki łączy ludzi wspólnie doświadczanych przez los. Jeden pokój przerobiono na kapliczkę, była ogólna kuchnia, sale sypialne, prowizoryczna świetlica. Porządku pilnowali bojowcy w opaskach. Nie mieliśmy tylko przywódcy, chwilowo niepotrzebnego. Poproszono Polaków o przywrócenie prądu oraz ogrzewania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(A teraz czas zacząć odwet)

 

W szeregach RFL trwała radość, żołnierze stojący przy granicy z Rzeszą patrzyli na przejeżdzające ciężarówki Niemieckie z żołnierzami. Teraz FOL zapłaci za swoją zuchwałość, do tego coraz bardziej popierano zamianę RFL na Zakon. Według pomysłodawców, nowa organizacja będzie połączona wiarą co zapewni zwycięstwo. Do tego będą tam najzdolniejsi naukowcy, nowa baza będzie w Elbągu.

Szykowały się poważne zmiany, jednak nie wiadomo jak na to zareaguje Kristian. Prawdopodobne jest to, że będzie wrzeszczeć na wszystkich lub spodoba mu się pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Kompek, nie żeby coś, ale jak przygotowałeś interwencję zbrojną w jeden dzień? Impossibru.)

Władze polskie przywróciły dostawy prądu i gazu do dawnych placówek RFL. Wystosowano też ostrą notę dyplomatyczną do rządów Niemiec, USA, Chin i Obwodu, w których potępiano naruszanie suwerenności i niepodległości IIIRP. Ogłoszono oficjalnie, że jeńcy z regularnych jednostek wojskowych tych państw zostaną internowani, ale wobec żołnierzy RFL rozpocznie się postępowanie karne. Lista wykroczeń jest długa i obejmuje nielegalne posiadanie broni, udział w organizacji terrorystycznej i parę innych tego typu spraw.

 

Od razu po przekroczeniu granicy Niemcy natknęli się na blokady dróg. Eskadry Grot-2 i pogranicznicy zaczęli wysadzać mosty na Odrze, uniemożliwiając Niemcom odwrót lub dosłanie posiłków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ależ pisałem wcześniej, że interwencja Rzeszy jest prawdopodobna. A ja nic nie przygotowywałem, nie patrz na mnie)

 

Kraje Układu Wrocławskiego (Jak znajomo to brzmi, ale to jedyna słuszna nazwa) odpowiedziały na notę w stylu "Odwalcie się". Niemcy razem z żołnierzami RFL kroczyli ku swoim dawnym terytoriom. Podobno również Kaliningrad szykował się do pomocy Rzeszy, chcąc odciąć Ukrainę od Polski.

Jednak na razie jest to w fazie planowania, najwierniejsi żołnierze i dowódcy wyruszyli do Elbąga by zmienić nazwę RFL na nową. Choć i tak 3/4 świata będzie miało bekę z tej nazwy ale mniejsza z tym.

Nad niebem pojawiło się kilka niemieckich myśliwców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Pora znowu użyć mojej Gandziamocy...

Gandzia vi Brony rozkazuje ci, komputerze! Wycofaj wojska z powrotem! Ewentualnie je internuję...)

 

Ofensywa RFL-Niemiec szła coraz gorzej. Z jednej strony pogoda, z drugiej nasilający się opór Polaków, którzy byli wszędzie. W jednej chwili walczyli z czołówkami Niemców, by w następnej uderzyć na ich kolumny zaopatrzeniowe. Nie, to się nie mogło udać.

 

(Masz ci los, uciekł. To oznacza... cichcem internować wojska!)

W końcu wyczerpane, pozbawione paliwa i amunicji oddziały niemieckie, które weszły na teren III RP, poddały się. Polacy otoczyli i po kolei brali do niewoli zziębniętych i zmęczonych zbyt szybkim marszem żołnierzy wroga.

Na reakcję świata nie trzeba było długo czekać. Dziennikarze wielu krajów zaczęli pisać wychwalające Polskę artykuły do jutrzejszych wydań gazet; rosyjski rząd zdecydował się nawet na wysłanie do Warszawy oficjalnej noty gratulacyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Chwilę mnie nie ma a tu takie rzeczy się dzieją, ale nic nie szkodzi. Unieszkodliwiłeś tylko pierwszą falę)

 

Oddziały idące do Elbąga nie napotkały żadnego zagrożenia, tamtejsza baza RFL już czekała na nich.

A tymczasem przy granicy Niemcy ponowili atak, tym razem z lepszym sprzętem. Oddziały Rzeszy były wyposażone w ekwipunek zimowy, razem z nimi był także Amerykański Korpus Ekspedycyjny i Chiński Korpus Ochotniczy.

Te dwa ostatnie poszły w kierunku Gdańska, jako iż może być ciekawą bazą. Najbardziej wstrząsającą wieścią było to, że Obwód dokonał oficjalnej secesji. Ciekawe jak to się rozwinie, żołnierzy niemieccy szli z wsparciem Panavia Tornado które praktycznie opanowały niebo. Wsparcie jest już w drodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Nie żeby coś, ale 1. oddziały idące na Elbląg poddałem wczoraj na pięć minut przed końcem twojej służby u mnie, 2. na granicy polsko-niemieckiej masz taki fajny rowek, na mapach geograficznych oznaczony jako Odra. Mosty wysadzone.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Pisałeś tylko o rozbrojeniu Niemców, o tych idących do Elbąga nic nie było. Co do Odry to wystarczy most czołgowy i po sprawie.)

 

Oddziały Niemieckie zbliżające się do Odry zatrzymały się, po kilkudziesięciu minutach do akcji wszedł Korpus Inżynieryjny z pojazdami Panzerschnellbrücke 2. Po skończeniu rozkładania mostu, znowu Niemcy zaczęli maszerować ku Lubinowi.

Co do żołnierzy idących do Elbąga, zostały jeszcze dwie godziny drogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jako przywódca FOL mogę zaproponować wsparcie wywiadowcze oraz dostęp do naszych technologii oraz wsparcie militarne w postaci dywersji na tyłach nieprzyjaciela w razie chińskiej agresji na Wyspy Japońskie. Niby niewiele, ale i nasze wymagania nie są wielkie; oczekujemy jedynie wsparcia technologicznego, wywiadowczego i niewielkiego finansowego oraz prawa wstępu na terytorium Japonii dla naszych agentów. Ani jeden żołnierz japoński nie będzie musiał narażać życia w walce o wspólną sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristian wstał otwierając plik kartek

- Co możemy zaoferować? Dołączenie do Układu Wrocławskiego ma wiele pozytywów, mogę zacząć czytać? - Zapytał i nie czekając na odpowiedź zaczął czytać z kartek.

 

Układ Wrocławski, korzyści z dołączenia.

1. Każdy kraj który dołączy do paktu, może przez cały rok za darmo pobierać od innych krajów w pakcie surowce.

2. Kraj który dołączy do sojuszu, ma prawo na to aby jego wojska stacjonowały na terenach sojuszników. Ale działa to też w drugą stronę.

3. Jeśli nowo przyjęty kraj zostanie zaatakowany przez państwo trzecie, reszta sojuszników da wsparcie militarne i finansowe. Ale działa to też w drugą stronę, no chyba że zaatakowany sojusznik nie chce pomocy.

4. W pakcie każdy kraj może wymieniać się technologią, co więcej przez pierwsze trzy miesiące od dołączenia będzie otrzymywać technologię od sojuszników.

5. Każde rządanie kraju na arenie międzynarodowej zostanie poparte przez sojuszników, naprzykład zażądanie połowy Filipin.

6. Państwa sojusznicze zabowiązują się do szkolenia rekrutów nowo przyjętego kraju.

7. W czasie większych operacji militarnych, zostanie stworzony wspólny sztab. Każdy kraj proponuje trzech kandydatów do dołączenia do niego.

8. W razie zamieszek, buntów i zamachów, kraje sprzymierzone pod zgodą kraju w którym się to dzieje wyślą posiłki do uspokojenia sytuacji.

9. Kraje paktu będą się udostępniać naukowców, w celu poprawy w każdym państwie warunków życia.

10. Możliwość kupienia sprzętu wojskowego lub cywilnego od sojusznika za symboliczną cenę, naprzykład krążownik za 20 funtów.

 

Po tym Kristian podał kartkę sekretarzowi.

- To wszystko, jak chce pan to może sam przeczytać. - Odparł miłym tonem i usiadł.

Edytowano przez Komputer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej radykalne środowiska związane z organizacjami mniejszościowymi oraz nieoficjalnie wspierane przez wciąż rozwijające się schronisko rozpoczęły przerzut broni przez Bug. Owa broń była następnie rozdawana między ochotników polskich i ukraińskich oraz bardzo tanio odsprzedawana WP. Równolegle prowadzono zakup zaopatrzenia dla ludności pomieszkującej w byłej siedzibie RFL. Zapasy były duże, lecz nigdy nic nie wiadomo. Cena kupowanych produktów była symboliczna, część kosztów pokrywały organizacje charytatywne oraz, po kilku moich interwencjach u biskupa, Cerkiew. Obawiano się trochę polskich nacjonalistów, zwłaszcza, iż na mocy decyzji podjętej przez ponad sześćdziesiąt procent mieszkańców schroniska na najwyższym budynku zamocowano flagę Ukrainy. Otwarcie posługiwano się językiem i mimo całego braterstwa łatwo dostrzegało się, kogo jest tu więcej. Na razie zadrażnienia nie występowały. Każdy każdemu z życzliwości i dobroci serca pomagał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszawszy moje imię, delikatnie wstałem. - Szanowni tu zebrani, księżniczko. Nie każę wam, przystępować do sojuszu z nami, w końcu, nie jesteśmy najpotężniejszą organizacją na świecie. FOL i RFL mogą wam zapewnić technologię, wsparcie militarne i surowce. Ja mogę wam zagwarantować, że otrzymacie coś znacznie ważniejszego. Przyjaźń i to przyjaźń w najczystrzej postaci, bo z rąk POZ. Mogę wam ofiarować dozgonną lojalność. Nawet, jeśli nie będziecie mogli zapewnić nam wojsk, to my będziemy z wami. Nawet, jeśli, nie będziecie wstanie dostarczyć nam surowców ani technologii, to my będziemy z wami. Nawet, gdyby wasz kraj przeżywał załamanie, nawet, gdyby pochłonął go ocean, to my nadal będziemy z wami. My nie będziemy traktować was jako kolejnego sojusznika. Japonia, będzie dla nas bratem, bratem, którego nie opuścimy i będziemy wierzyć w niego aż do końca. Mogę wam zagwarantować lojalność, szczodrość i bezinteresowność. Mogę wam także zagwarantować niezachwiany sojusz z Equestrią, który w sojuszu z RFL i FOL, pewnego dnia, by upadł. Mogę wam w końcu, zagwarantować wszelkie wsparcie, jakim POZ dysponuje i bycie częścią, tworzenia lepszego świata. Dziękuję. - Usiadłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(A mniejsza z Japonią, póki mam resztę swych sojuszników to przetrwam. A teraz czas robić zakon z RFL :) )

 

Kristian podziękował za spotkanie po czym udał się na lotnisko, po kilku cichej rozmowie wsiedli do samolotu który zaczął startować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Skróce lot bo mi się nie chcę czekać)

 

Samolot właśnie lądował w Elbągu, Kristian został powitany widokiem odbudowanego zamku. Został ulepszony o wieżyczki, stanowiska ogniowe, bunkry i okopy. Właśnie wchodził do jego nowego "gabinetu" a konkretniej sali tronowej, teraz z tamtąd będzie dowodził nowym zakonem.

Na pierwszym miejscu jest ocieplenie stosunków z Equestrią, przynajmniej do czasu wzmocnienia. Teraz kroczył ku sali, za chwilę miała odbyć się "koronacja".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristian klęczał i patrzył jak zakładają mu koronę na głowę, po dostaniu pozwolenia na powstanie zrobił to i się wyprostował. Tymczasem żołnierz zaczął coś ogłaszać zgromadzonym w sali żołnierzom.

- Bracia! Nasz nowy Wielki Mistrz Zakonu Kristian Konig Jörg Thalberg, od dzisiaj zaprowadzi nas ku prawości! - Po sali rozległ się okrzyk wiwatu, teraz jednak Kristian przemówił.

- Bracia! Moim pierwszym krokiem będzie zmiana nazwy i struktury dawnego RFL! Od dzisiaj Rewolucyjny Front Ludzkości to Zakon Ludzkiej Wiary czyli ZLW ( :rainderp: ), dziś zaprowadzimy nasze światło wszystkim. A teraz wróćcie do kwater! - Znowu każdy wiwatował, po czym sala opustoszała. Był w niej tylko Kristian i doradca. Wielkie zmiany się zaczęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...