Skocz do zawartości

Wszystkie Drogi prowadzą do Equestrii Writer's Cut [NZ][Crossover][Adventure][Human?][Comedy][Violence][Slice of Life][Dark][Alternate Universe][Rewrite]


M.a.b

Recommended Posts

Ad kolorów - brałem je z oficjalnych opisów z Wikii, więc akurat tu winić trzeba tych, co pisali.

Nie chcę się wyzłośliwiać, ale równie dobrze mogłeś tam wstawić kody RGBA - nazwy kolorów na Wikii nie są warte funta kłaków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - sprawdzałem poprawność swoich obserwacji co do rzeczywistych kolorów klaczy. Chciałem być dokładny na tym polu. Muszę się znów powtórzyć - zmieniam podejście w Rewrite, co nie znaczy, że nie pojawią się te mniej znane. Tym razem jednak nie popełnię tych samych błędów, a że używałem tych bardziej zaawansowanych kolorów, to od razu mnie skreśla?

 

Co do RGB - tak, chciałem kiedyś tego użyć, ale zrobię to w Jumpin! Dzięki Ylthin!;3

 

Napiszę kiedyś Tekst w Pokemonowym (tak, znam ten język, lecz specjalnie się doszkolę), może wtedy będzie weselej ;3

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Witam wszystkich po dość długiej przerwie [rozgląda się po temacie tonącym w kurzu]
 
Wiedziałem, że kiedyś wrócę tutaj, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczęło. Co ma swój początek, musi mieć swój koniec. To nieuniknione, czas jest nieubłagany i inne filozoficzne teksty z książek. Ale by nie przedłużać, muszę najpierw wyjaśnić parę spraw związanych z reaktywacją tego "molocha".
 
Pierwsza to sequel. Wybaczcie, ale pomysł na niego został "zdezintegrowany". Wiem, że mówiłem wcześniej "mam plany po S4". Jednakowoż zostały one całkowicie zmienione do tego stopnia, że nie mam podstaw, by zaczynać coś, co jest już nieaktualne. Tej obietnicy nie spełnię, wybaczcie.
 
Kolejna to przyszłość tego fika. Tak jak już każdy wie, piszę Rewrite (oczywiście, bo się zmienił temat, tagi, alles, dziwne, nie?). Oryginał uzyskał swoją nie/sławę (niepotrzebne skreślić) i już ma swoje miejsce w różnych kręgach. Dlatego stary fik nie zostanie usunięty. Nawet jakbym chciał, i tak już pływa w necie, a co tam wpuścisz, nigdy już go nie wypuszcza jak to się mówi. Będzie co porównywać, jak i z czego się śmiać.Jest wciąż dostępny w spoilerze pod nowym fikiem. 
 
Następna sprawa to tag Epic. Wiem, jestem za niego wdzięczny, ale jest pewne ale... Po konsultacji z Dolarem, dobrowolnie usuwam go z całej listy tagów. Dlaczego, zapytacie? Ponieważ dostał go stary fik, a Rewrite to nie jest to samo, co oryginał. Nie mam zamiaru jechać na renomie tagu, więc jeśli ma go mieć, ma go zdobyć tak, jak powinien, czyli poprzez głosowanie was, czytelników.
 
Ostatnia sprawa to prędkość pisania. Wybaczcie, ale mam teraz multum rzeczy na głowie związane z życiem codziennym, przez co czas aktywności pisarskiej jest maksymalnie skrócony. Ile będę mógł, to będę dawał, lecz nie obiecuję szybkiego "napadowego" pisania. Nim cokolwiek wejdzie do tego fika, jest przemyślane kilka razy, a potem męczone z innych punktów widzenia. Chcę osiągnąć jak najlepsze efekty z najmniejszą dostępną powtarzalnością i sztampą. 
 
Skoro to mamy za sobą, przedstawiam wam mielone od dłuższego czasu Drogi w wersji poprawionej na tyle, by oczy nie wywracały się na drugą stronę! Dalsze wyjaśnienia, podziękowania i fik znajduje się w Indexie na pierwszej stronie i jak będę aktualizował fika, będę ogłaszał to zarówno w temacie, jak i w statusach. Jakby ktoś chciał ze mną porozmawiać, może napisać PW albo GG.
 
Pozdrawlaju Mab
 
PS. Chory jestem i już śpię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pierwszy Dróg raczej nie czytałem, albo czytalem ale nzapomniałem. W każdym razie na jedno wychodzi. Tym razem obiecałem sobie, że będę trzymać rękę na pulsie i będę czytał regularnie.

Przewertowałem wszystkie dotąd poprawione rozdziały... i naprawdę zostałem pozytywnie zaskoczony. 

 

Fanfik czyta się płynnie i bardzo dobrze, od strony technicznej nie wychwyciłem większych błędów poza nielicznymi literówkami i pozjadanymi przecinkami. Sama fabuła płynie wartko, lecz czytelnik nie ma problemu aby z tym wszystkim się odnaleźć. Maron jest bohaterem z którym można się utoższamić i czytelnik cicho mu kibicuje w jego przygodach. Sceny z serialowymi postaciami, jak wiem z własnego doświadczenia, są trudne do odegrania. Tu mogę przyczepić się np, do charakteru Rarity czy Fluttershy, ale Twilight czy Spike są już możliwie najbliższe serialowi. Opisy są rozbudowane i szczegółowe, co też cieszy oko i umysł. Widzę, że naprawdę wziąłeś się do roboty z tym Rewite i jesteś na dobrej drodze (SUCHAR) do ukończenia fika i trzymania poziomu. 

 

Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówki? Brak przecinków? Gadaj gdzie, bo nie uwierzę, że coś przeoczyłem. I mówię serio, bo sprawdzałem wszystko po kilka razy, a coś takiego bym znalazł. O powiastce nic nie mówię, gdyż iż i ponieważ uczynię to po zakończeniu całego rewrite'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło że do nas wróciłeś mab, trochę ubolewałam nad tym że tak potraktowano ten fick, który według mnie wyszedł bardzo dobrze jak na pierwsze dzieło autora, wiem co mówię sama niedawno zaczynałam pisać.

Mam nadzieję, że teraz będzie to wisienka na torcie i nikt nie przyczepi się do histori Marona, która natchnęła mnie do własnego tworzenia.

A co do rozdziałów to jest oczywiste że są idealne w każdym calu jednak zastanawia mnie jedna myśl, czyżby nie było Avaritiusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poprzednia wersja bardzo mi się podobała to i rewrite muszę przeczytać. Jak narazie jest dobrze choć (wiem że to się później uspokoi) ile może być opisów jest ich jeszcze więcej niż wcześniej choć później to się uspokoi (a przynajmniej mam nadzieję) no ale to dopiero wstęp a potem będzie lepiej bo jak nie to ... coś wymyślę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad up.

 

Trochę nie rozumiem zarzutu większej ilości opisów. Ja właśnie głównie poskracałem te, co były, część usunąłem, upłynniłem akcje, ledwie dodając parę nowych związanych ze zmianami. Właściwie, to jest szybsze niż było, przez co taka opinia mnie trochę zaskoczyła.

 

Cóż, ale ważne, że jakaś jest, przynajmniej wiem, że choć ktoś czyta coś, co próbuję poprawić. Niedługo rozdział 3, który jest całkowicie nowy (nie przerabiany czy poprawiany, tylko napisany od podstaw) i jedna prośba - skoro jest zablokowany dostęp i jest gwiazdka, to znaczy, że rozdział nie jest gotowy do wglądu, więc nie wysyłajcie próśb o udostępnienie, bo tego nie zrobię. Jak będzie gotowe, to wtedy ogłoszę. 

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszesz to przeczytam poprzednią wersję i napiszę (czytu czytu) masz rację opisów jest tutaj mniej aczkolwiek są bardziej rozbite tzn jest ich więcej ale są krótsze (czyli w sumie plus) błędne wnioski wyciągnąłem pewnie ze względu na ostatnio przeczytane książki (wojenne na 2 stronie jest strzelanina a w połowie informacja kto jest kim) P.S. Fajnie że słuchasz czytelników nawet tych o marnym zamyśle artystycznym i humanistycznym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę dłużej to zajęło, ale rozdział 3 został udostępniony. Co do samego odzewu, cóż, spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Prosiłbym o jakieś opinie od każdej osoby, co przegląda rozdział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie komentuję rewrite'u Dróg, ponieważ głupio mi komentować coś co patroszę. W każdym razie - wielkie propsy za scenę cmentarną. Jest świetnie napisana i czuć w niej fenomenalny klimat dark fantasy. Dobra robota.

 

Cała reszta? Nie jest źle, ale nie jest też wybitnie. Ot, w normie. Może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może w planach kontynuację tego ficka?

M.a.b piszę praktycznie tego fica od nowa. Przez cały fic tylko kilka motywów może się powtórzy, jak w ogóle, a i tak będą napisane lepiej.

Jakby tak spojrzeć, to już można uznać te rozdziały za kontynuacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając z koma.

 

Ten fic to Rewrite jak sama nazwa wskazuje. Poprzedni projekt kontynuacji został usunięty całkowicie i jeśli będę jakąkolwiek robił (a planuję, lecz to długa droga w przyszłość), będzie wzorowana na tej wersji. Na razie, z braku czasu na życie wszystko stanęło, ale jakoś postaram się szybko to ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...