Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Przyszłość forum


Decaded

Co administracja powinna zrobić?  

162 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co administracja powinna zrobić?

    • Archiwizacja obecnego forum i zrobienie nowego
      92
    • Zostawienie jak jest
      70

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Skoro Decu mówi jak jest i twierdzi, że najlepiej nie jest to niech się dzieje wola nieba. Widzę, że on sam raczej wolałby zmienić slinik forume na inny i postawić je od nowa. Dużo tutaj nie osiągnęłam, więc niezbyt szkoda mi to tracić. Zniknie może kilka fajnych działów i tematów, ale jakoś przeżyjemy. Zatem podsumowując jestem za zmianą silnika na nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak dopowiedzieć a propos jaki silnik. Akurat to też jest trudne pytanie ponieważ większość projektów Open source'owych już zwyczajnie poumierało (hehe fejsbuczek zgarnia wszystko), a kompletnie nowe rozwiązania są bardziej stworzone jako dział pomocy technicznej niż do tworzenia społeczności. To też jest na ten moment niewiadoma, w przyszłości pewnie będzie więcej wiadomo 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja też się wypowiem. Ostatecznie jestem użytkownikiem tego forum od jakiegoś czasu już.

Wypowiadam się tylko za siebie, ale może ktoś podzielać moje zdanie.

Jeśli chodzi o przenosiny na nowe forum (silnik) i ewentualne zakładanie konta tam, to sądzę, że wiele będzie zależało od tego, jak to nowe będzie wyglądać/funkcjonować. Pomysł dołączenia do forum nowych treści jest interesujący, choć nie jestem w stanie powiedzieć jak to będzie w praktyce funkcjonować (wzajemnie się uzupełniać i przenikać, że tak napiszę, czy może egzystować obok siebie jak dwójka sąsiadów mamroczących "Dobry" gdy przypadkiem się spotkają... albo może być gorzej). Co do aktualnego forum, to ostatnio się nie udzielam, a powodów tego jest kilka, jednym z nich na pewno śmierć zabaw które lubiłem. Co mnie tutaj trzyma natomiast to oczywiście dział opowiadań głównie. W jego kwestii uważam, że jeśli będzie dostęp do starych tekstów, bez problemu będzie można je czytać, to ja nie widzę problemu; choć szkoda będzie, że nie będę mógł zostawić już komentarza pod takim, ale trudno się mówi.

Jedno wiem na pewno. Jeśli nowe forum mnie nie zachęci, to pewnie się nie będę rejestrował. Prawdopodobnie nie będę także przenosił swoich opowiadań do nowych tematów, bo w sumie po co? (one i tak zdychają gdzieś w odmętach działu, no i nie będę musiał dokańczać tych, w których deklarowałem pisanie kolejnych rozdziałów; same plusy :) ). Przyznaje, że oryginalna moja rejestracja na forum ma swoje przyczyny dość niejasne, ale następna będzie w pełni świadomym czynem :twiblush:

Co do trwania na starym forum, to jestem przeciwny. Czytałem wypowiedzi innych (zwłaszcza dotyczące działu opowiadań) i zgadzam się z obydwiema stronami. Wybór łatwy nie jest, ale ostatecznie uważam, że warto zaryzykować i się przenieść. Z doświadczenia wiem, że nie warto ratować rozsypującego się trupa, zwłaszcza jeśli niewiele da się z nim zrobić.

Czasem format jest potrzebny. Taka jest prawda.

 

Pozdrawiam :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz przeżyłem przenosiny forum na nowy silnik i to był jednocześnie koniec owego forum. (Rip Forum Luny) Nie mam zamiaru przeżywać tego raz jeszcze. To nie wróży nic dobrego, nawet jeśli za sterami stoi osoba odpowiedzialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Siper napisał:

Chciałbym tak dopowiedzieć a propos jaki silnik. Akurat to też jest trudne pytanie ponieważ większość projektów Open source'owych już zwyczajnie poumierało (hehe fejsbuczek zgarnia wszystko), a kompletnie nowe rozwiązania są bardziej stworzone jako dział pomocy technicznej niż do tworzenia społeczności. To też jest na ten moment niewiadoma, w przyszłości pewnie będzie więcej wiadomo 

 

Nie do końca, z tego co się orientuje to żyje i ma się dobrze MyBB i PhpBB. Co do samych forów to przynajmniej według mnie mają większy sens niż facebook , zwłaszcza po ostatnich zmianach za ban  za np "jesteś brzydki" itp. Sam teraz prowadzę Klub Mangi , Anime i Kultury Azjatyckiej i myślę nad przejściem z grupy na FB na własne forum na PhpBB z resztą jest temat w którym pytałem o hosting i dzięki Decowi mam już wybrany teraz tylko czekam aż uda mi się zebrać kasę o innych na hosting  i zobaczę jak postępować z danymi aby nie narobić sobie biedy (chodzi mi o RODO).

Co do samej ankiety to iż dłużej czytam wypowiedzi tym bardziej umacniam w przekonaniu iż to admin powinien podjąć decyzje która jest z jego punktu widzenia słuszna .
Jeśli forum ma się wysypać a za tym utracić wszystkie dane to już lepiej postawić nowe. Ponieważ to lepsze niż pudrowanie trupa - takie jest życie.
I raczej nie brał bym ankiety pod uwagę bo to decyzja strategiczna.

Edytowano przez Kamiiru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamiiru napisał:

 

Nie do końca, z tego co się orientuje to żyje i ma się dobrze MyBB i PhpBB. Co do samych forów to przynajmniej według mnie mają większy sens niż facebook , zwłaszcza po ostatnich zmianach za ban  za np "jesteś brzydki" itp. Sam teraz prowadzę Klub Mangi , Anime i Kultury Azjatyckiej i myślę nad przejściem z grupy na FB na własne forum na PhpBB z resztą jest temat w którym pytałem o hosting i dzięki Decowi mam już wybrany teraz tylko czekam aż uda mi się zebrać kasę o innych na hosting  i zobaczę jak postępować z danymi aby nie narobić sobie biedy (chodzi mi o RODO).

Co do samej ankiety to iż dłużej czytam wypowiedzi tym bardziej umacniam w przekonaniu iż to admin powinien podjąć decyzje która jest z jego punktu widzenia słuszna .
Jeśli forum ma się wysypać a za tym utracić wszystkie dane to już lepiej postawić nowe. Ponieważ to lepsze niż pudrowanie trupa - takie jest życie.
I raczej nie brał bym ankiety pod uwagę bo to decyzja strategiczna.

 

MyBB w tym roku miało 1 (czyt. JEDEN) update z tego połowa to poprawki bezpieczeństwa, a druga to bugfixy. Dwójki w ogóle nie widać i nie wiadomo kiedy coś się z tym zmieni (o ile w ogóle). Dodatkowo bazuje to na Laravelu od Łysego. 

O phpBB nie wspomnę, bo to jest dinozaur i nawet korzystanie z komponentów z Symfony tego nie zmieni. Podobny poziom co WordPress.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Siper napisał:

 

MyBB w tym roku miało 1 (czyt. JEDEN) update z tego połowa to poprawki bezpieczeństwa, a druga to bugfixy. Dwójki w ogóle nie widać i nie wiadomo kiedy coś się z tym zmieni (o ile w ogóle). Dodatkowo bazuje to na Laravelu od Łysego. 

O phpBB nie wspomnę, bo to jest dinozaur i nawet korzystanie z komponentów z Symfony tego nie zmieni. Podobny poziom co WordPress.


Ale za to jakiś suport jest i to darmowy, co przynajmniej na małe forum w początkowym okresie jest dobre. Po za tym na phpBB funkcjonuje forum Nanokarrin (Polska grupa Fandubbingowa) i ma się dobrze. Oczywiście proszę o to aby mojej wypowiedzi na brać jako prawdę objawiona czy coś , ponieważ piszę z perspektywy osoby która dopiero co zaczyna przygodę z forum . I nawet tego typu wypowiedzi jak Twoja są dla mnie dość cenne. Co do jego postawienia to tak jak już powiedziałem zbieram kasę na hosting (choć to akurat mały problem) bardziej obawiam się o wspomniane RODO, przede wszystkim o administracje danymi i jak to będzie w praktyce wyglądać. Swoją droga jestem ciekaw jak by to wyglądało na tym forum po zmianach.

Po za tym tak z ciekawości co jest nie tak z Wordpresem? Z tego co wiem to sporo blogów i stron  na nim jest postawianych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Skoro jest szansa na przeniesienie części zawartości na nowe forum, to czy możliwe będzie też uniknięcie całej tej szopki z ponowną rejestracją? Jeśli tak, to byłbym skłonny zmienić zdanie, oczywiście o ile wszystko się powiedzie.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczywiście za opcją nr.2. Jest tak, bo to dużo nie zmieni. Zrobicie na nowym silniku. Wielu nie będzie chciało się zalogować. Fanfiki i ich twórcy oraz ludzie komentujący będą mieli utrudnienie lub nie będzie chciało im się szukać. MLP i tak w końcu padnie a nowe forum można założyć jak będzie g5. Trzeba by było zacząć od nowa, fiki, prace i inne. Zdecydowanie jestem za opcją nr.2 "zostawić tak jak jest".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamiiru napisał:


Po za tym tak z ciekawości co jest nie tak z Wordpresem? Z tego co wiem to sporo blogów i stron  na nim jest postawianych.

 

Developerzy nienawidzą Wordpressa za archaiczny kod który już dawno powinien zostać zaorany i zrobiony na nowo. Jest on trudny w utrzymaniu poprzez brak jakichkolwiek wzorców projektowych. Nie wprowadzisz ich natomiast dlatego bo to zabije kompatybilność wsteczną która jest kosmicznie ważna ze względu na to, że jest pizdyliard pluginów, a co czwarta strona w internecie korzysta z Wordpressa.

A jaki efekt tego? Taki: http://blog.insight.sensiolabs.com/img/screenshots/technical_debt_php.png

 

No właśnie pluginy.... Wordpress powstał jako platforma do robienia blogów. A co z tego zrobiono? Wizytówki (można przeboleć), Sklepy internetowe (!), albo jeszcze jakieś dziwniejsze portale które z założeniemi Wordpressa mają tyle wspólnego ile wróbel ma współnego z Boeiniem 737. Nie wspomnę o tym, że o ile Wordpress sam jest dość bezpieczny to pluginy które ostatnią aktualizację miały x lat temu i były robione przez Hindusa po 5-minutowym tutorialu z Google'a są tak żałosnej jakości, że szkoda gadać co się tu odpieprza. 

comment_aRaNksDDyqtFHlRyJQbaIxEWwtAoTNuZ

 

 

Nie mówię, że Wordpress jest zły dla użytkownika końcowego lub redaktora, bo jest bardzo intuicyjny i wygodny w obsłudze. Jednak jeśli chcesz wprowadzić jakieś zmiany większe bądź jesteś programistą który musi to tykać to naprawdę, są lepsze metody na spieprzenie sobie dnia. Nie mówię też, że twórcy WP są jacyś marni, oni są świadomi tego, ale nie są w stanie nic zrobić ze względu na kompatybilność wsteczną z pluginami które tak naprawdę są jedyną przyczyną popularności Wordpressa. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem za przejściem na nowy silnik. Pracuję w firmie, która jest powiązana z rynkiem komputerowym i wiem, że to, co wygląda z zewnątrz na ładne i przyjemne z wnętrza może wyglądać zupełnie odwrotnie.

Jeśli Siper i Decu mówią, że silnik ledwo zipie i może się wyłożyć w każdej chwili, to moim zdaniem nie ma co trzymać i pudrować trupa, a z godnością go pożegnać poprzez archiwizację.

 

Mnie interesuje stricte sam silnik i chętnie bym poznał możliwe wybory z opisem jakie są zalety i wady każdego z nich, żeby móc wspólnie podjąć decyzję o tym z resztą userów.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Coldwind napisał:

Hmmm... Skoro jest szansa na przeniesienie części zawartości na nowe forum, to czy możliwe będzie też uniknięcie całej tej szopki z ponowną rejestracją? Jeśli tak, to byłbym skłonny zmienić zdanie, oczywiście o ile wszystko się powiedzie.
 

 

Właśnie cały czas @Siper nad tym pracuje... Z tego co zresztą też widzę powoli coś z tego idzie :) 

  • +1 3
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pierwszą opcją.Lepiej żeby wszystko zostało zachowane i dało się to przeglądać niż by znikło całkowicie. Ludzie którym zależy zostaną i będą dalej się udzielać. Ci którzy się nie zarejestrują drugi raz i tak by się najprawdopodobniej nie udzielali więc start jako takich nie będzie.Tak samo ci którym zależy na fanfikach będą szukać ich w archiwum zamiast od razu się wycofywać. Nie wiem czy wszyscy zrozumieli, ale gdy wszystko zostanie w obecnej formie to zniknie na zawsze, a po przeniesieniu będzie sobie funkcjonowało jako muzeum dla odwiedzających. 

Obecny wygląd galerii jest bardzo denerwujący i zasłania pozostałe tematy, zmiana silnika dużo by pomogła jeśli chodzi o przejrzystość forum. 

Jestem jak najbardziej za zmianami, myślę że administratorzy sami powinni podjąć tą decyzję, bo jeśli większość będzie za brakiem zmian to wszystko może pierdyknąć i zniknąć na zawsze. Jeśli forum może się zepsuć w każdej chwili to decyzję należy podjąć jak najszybciej.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieka nie ma parę miechów i wchodząc z ciekawości patrzy na ten temat, ciekawe. Ale do rzeczy...
 

Osobiście głosuję na pierwszą opcję. I już nie będę wymieniał wcześniejszych wymienionych przez innych forumowiczów pozytywnych aspektów i opcji, które można zastosować, coby zachować sens dalszego istnienia niektórych działów. Powiem tylko od siebie, że otwarcie się na szersze horyzonty, niż fandom kucykowy (który swoją drogą troszkę zamarł po dużym hype'ie na nim) może przynieść dobre skutki i nawet taki wypalony szaraczek jak ja, widziałby sens wrócić na takie odnowione forum.
 

Zarchiwizować to i tyle. Już wolę mieć to forum zarchiwizowane, ale będące pewniaczkiem, że tych danych nie utraci i zawsze będzie można do nich wrócić.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też się wdrożę, bo przez te 3 dni sporo się działo tutaj, kiedy to na Pyrkonie hulałem. 

 

Ogólnie prawie każdy tutaj moje myśli przekazał, tutaj mi ciężko cokolwiek dodać, bo każda opcja ma swoje wady i to dość drastyczne. Jednak jeśli pewnego dnia ta cała baza danych może od tak sobie zniknąć to archiwizacja pozostaje jedyną dobrą opcją - NAJBEZPIECZNIEJSZĄ. Lepiej czekać aż coś ten silnik zrobi treści czy może zapewnić bezpieczeństwo? Nic nie stracimy, tylko będzie to na innej stronie, do której będą odnośniki i będzie można do tego wrócić. Tylko trzeba moim zdaniem dobrze zaplanować przeniesienie użytkowników, bo tego raczej chcemy, aby stworzyć coś nowego z udziałem tych, którzy to miejsce tworzą i będą tworzyć dalej. Mamy ten atut, że tutaj się nam chce (chyba xD) i raczej nowy silnik nie będzie czymś złym jeśli dobrze te przenosiny wykonamy. 

 

Wiecie, coś nowego się zaczyna, coś się kończyć musi, a możemy podejść do tego humorystycznie i mam nawet pomysł, jak to zaprezentować na facebooku, aby obwieścić to ludziom:

 

Spoiler

"TAK, nastał ten dzień!! Otwórzcie swoje kalendarze i zanotujcie, że dnia X miesiąca Y forum MLPPolska umrze. Jego grób nadal leżeć będzie pod tą samą stroną, cmentarz będzie dostępny dla każdego 24 na dobę.

 

...

 

...

 

...

 

Jednak ... dnia Z tego samego miesiąca wyłoni się z grobu armia zombie, która pod przewodnictwem nekromanty @Decaded pokaże, że można znowu coś zmienić i powstanie nowy twór, który zapewni kolejne dramy, fici oraz arty dla was i całego polskiego fandomu. Ci, którzy chcą powstać z martwych zapraszamy na forum, aby zapewnić wam kolejną dawkę wrażeń oraz wyrzeczeń przed dniem X. 

 

<śmieszny obrazek ze Śmiercią - może w postaci kolorowego taboreta> 

"    

 

 

Opcja 1, bo chce, aby ta treść była, a nie została wywalona na księżyc :crazytwi2:.

  • +1 3
  • Mistrzostwo 2
  • Haha 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pan powyżej mnie (+The Silver Cheese) jak najbardziej ma racje. Jeżeli zmiana forum nas pogrzebie to przynajmniej pozostanie po nas krypta do której będzie można wejść. A na pewno zostanie grupa zapaleńców, która będzie dbać o tą kryptę. Lepsze to niż ''łyse pole''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów dopowiem, bo postanowiłem przeczytać wszystkie tutaj posty.

 

Osobiście najbardziej do tej dyskusji nie wnoszą nic argumenty pokroju fandom umarł, forum jest martwe ... widząc jednak zainteresowanie tym tematem widać, że jest inaczej i chyba tego nie widzimy, bo każdy ma pewnie swoje miejsce w innym dziale czy na SB :suspicious:.

 

Inna sprawa to poszerzenie forum o bajki, kreskówki. NIE ... i tutaj należy zaznaczyć tematykę i może warto tutaj coś sobie wyjaśnić. Poszerzenie o nowy kontent sprawi, że to już NIE BĘDZIE forum o kucach. A gdyby takie coś przeszło to pojawiłby się możliwe kolejny problem pokroju tryliarda zakładek, działów ... czyli mówimy tutaj już o dziesiątkach opiekunów, modów, etc. aby tego pilnować. Zatem apeluję tutaj o podejście realisty oraz główne pytanie. Chcemy nadal forum o kucach, czy forum dla każdego (tutaj przepraszam za określenia) nerda, mangozjeba, etc. itp., które będzie tworzyło 3 - 4 razy więcej kontentu i więcej rąk do pracy jeśli ów chętni by byli? Ja chce forum o kucach, więc jeśli nowe forum wejdzie w życie, a tam zastanę działy animcowe i inne (się interesuje, nie gardzę) to ja mówię arrivederci roma, bo nie o takie forum walczyłem. I wtedy powiem bez cienia ironii, że nastała prawdziwa śmierć MLPPolska. Czy bym się zalogował na takie forum? Może, ale jednak nie siedzę we wszystkim i to pewnie dawałoby mi największego bloka. Albo forum o kuchach, albo forum o wszystkim, a to jest już chyba dylemat na kolejną ankietę, której tutaj nie ma :confused:

 

Jest jeszcze jedna rzecz odnośnie przenosin. @Decaded serio nie można nic przenieść? Nie robić konwertera na wszystko, ale na rzeczy, które będą dla nas kluczowe, czyli fici, baza danych userów, dział z dyskusją z odcinkami, projektami, pracami graficznymi, itp.? Bo resztę można darować, ale niektóre faktycznie należałoby przenieść jakimś cudem.

 

Zaś ci, którzy chcą tu zostać, nie chcą silnika zmieniać. Ok, ale nikt nie wie coś może wydarzyć, a nie raz były dni kiedy to forum było wyłączone na godziny czy nawet dni. I to nie zdarzało się raz na ruski rok, ale nawet parę razy na kwartał. Tak nie powinno być, i to tylko znak, że może być wyłącznie gorzej, a tego Dec nawet nam nie wyjaśniał :v

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

@Decaded serio nie można nic przenieść?

 

Dnia 19.05.2018 o 09:18, Decaded napisał:

Obecnie Siper pracuje nad metodą, która pozwoli przenieść przynajmniej część treści (celujemy w dział opowiadań i sesji), jednakże na ten moment nie ma możliwości stwierdzenia, czy operacja się powiedzie.

 

 

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Ok, ale nikt nie wie coś może wydarzyć, a nie raz były dni kiedy to forum było wyłączone na godziny czy nawet dni. I to nie zdarzało się raz na ruski rok, ale nawet parę razy na kwartał. Tak nie powinno być, i to tylko znak, że może być wyłącznie gorzej, a tego Dec nawet nam nie wyjaśniał :v .

Wtedy sam nie byłem tego świadom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na początku za zostawieniem tego tak, jak jest, jednak po przejrzeniu tego wątku popieram przenosiny na nowy silnik. Po namyśle stwierdzam, że jeśli wszystko co tutaj jest ma się sypnąć, to już lepiej zarchiwizować obecne forum i zrobić nowe. Ponowna rejestracja nie jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Szkoda trochę będzie nabitych postów i zyskanych repek, ale z drugiej strony to najważniejsze są nie liczby na profilu a faktyczna zawartość forum, która stanowi spory kawałek historii fandomu i jeśli zostanie to w jakiś sposób zabezpieczone i przeniesione w tryb tylko do odczytu to nie widzę problemu w migracji na nowe forum.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wonsz napisał:

Ponowna rejestracja nie jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Szkoda trochę będzie nabitych postów i zyskanych repek,

Jakiś czas temu forum gruchnęło i wielu userów miało te statystki wyzerowane, lub mocno umniejszone, ale mniejsza.

Po za tym, zawsze można na nowym koncie:

a) Dać link do swego starego, tak aby potencjalne świeżaki widziały wkład w życie fandomu, a przynajmniej w stare forum.

b) Dać screena ze swojego starego konta na swoim nowym, tak na pamiątkę chociażby.

Więc to akurat można "przeskoczyć".

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

i tutaj należy zaznaczyć tematykę i może warto tutaj coś sobie wyjaśnić. Poszerzenie o nowy kontent sprawi, że to już NIE BĘDZIE forum o kucach. A gdyby takie coś przeszło to pojawiłby się możliwe kolejny problem pokroju tryliarda zakładek, działów ... czyli mówimy tutaj już o dziesiątkach opiekunów, modów, etc. aby tego pilnować. Zatem apeluję tutaj o podejście realisty oraz główne pytanie. Chcemy nadal forum o kucach, czy forum dla każdego (tutaj przepraszam za określenia) nerda, mangozjeba, etc. itp., które będzie tworzyło 3 - 4 razy więcej kontentu i więcej rąk do pracy jeśli ów chętni by byli?

 

Ile osób jeszcze te osiołki ogląda? W porównaniu z tym, co było, powiedzmy, 2 lata temu, bo nawet nie zagłębiajmy się, co było 5-6 lat temu. 10%? Nieważne, ile dokładnie, ważne, że jest to ułamek ludzi, którzy oglądali je te parę lat temu. I będzie tylko mniej. W każdym razie, gdyby to przestało być forum głównie o osiołkach, a dostałyby one tylko swoją własną zagrodę - może wyeksponowaną, ale wciąż tylko zagrodę - to i tak nie ma najmniejszej potrzeby rozmnażać modów i opiekunów. Zresztą cały system opiekunów działów to kompletny przeżytek, pozostałość czasów, kiedy ludziom się chciało - zarówno opiekunom, jak i userom. W tej chwili wystarczy szybki rzut oka na dużą część działów i widać, że połowa z nich nie ma opiekuna w ogóle, a część z tych, którzy jeszcze przetrwali, 2-3 lata temu wyleciałaby na zbity pysk z powodu zapuszczenia swojego działu. Zresztą to jest tylko jeden koniec tego kija - drugim jest to, że mało kto pisałby w tych działach, nawet gdyby miały aktywnego opiekuna. Ten system był dobry, kiedy koniki miały ogromny fandom i siłą rzeczy znajdowało się w nim wielu aktywnych ludzi, którzy te działy faktycznie rozwijali. Zmierzam do tego, że niezależnie od tego, jak będzie wyglądało i jaki będzie miało zakres forum po ewentualnej zmianie silnika, i tak należałoby się zastanowić nad zachowaniem opiekunów. Czy nie lepiej wziąć jednego moda więcej (jeśli to w ogóle potrzebne), który zajmowałby się pilnowaniem względnego porządku we wszystkich działach konikowych, zamiast trzymać 20 opiekunów, z których połowa nie robi nic, a druga połowa może co najwyżej próbować utrzymać dział przy życiu. Fora mają to do siebie, że nie powinny potrzebować tak naprawdę niczego poza najbardziej bazową moderacją, by same pozostawały aktywne. Dzięki userom, którzy je tworzą, a nie opiekunom, którzy sztucznie starają się podtrzymać aktywność. Poza tym, już nawet bez patrzenia na stan dużej części działów, w których nie dzieje się nic poza spamem w galeriach, seria ogłoszeń typu "X zrezygnował z działu Y, szukamy następcy (i nie znajdujemy go Z miesięcy)" wygląda bardzo źle i podtrzymuje wizję umierającego forum. 

Edytowano przez Airlick
  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Airlick napisał:

Poza tym, już nawet bez patrzenia na stan dużej części działów, w których nie dzieje się nic poza spamem w galeriach, seria ogłoszeń typu "X zrezygnował z działu Y, szukamy następcy (i nie znajdujemy go Z miesięcy)" wygląda bardzo źle i podtrzymuje wizję umierającego forum. 

 

Zgadzam się, ale znów ... przywoływanie argumentu pokroju umierania forum/fandomu jest rzeczą, która nie wnosi nic tutaj, zwłaszcza, że jakoś TY oraz RZESZA pozostałych ludzi się tutaj wypowiada. Nie możemy zmusić każdego do pisania we wszystkim, bo forum jest faktycznie duże i każdy swój kąt znajdzie. Chyba też nie wszyscy patrzą, że userzy nowi się rejestrują, ale co my mamy z tym zrobić? Nic z tym nie robimy, czekamy na Bożą łaskę i z 10 nowo rejestrujących wyjdzie taki 1, który będzie na bieżąco aktywny. Jak ktoś chce rzucać takimi argumentami to ok, ale to jest czysta bzdura i wielu nie widzi, że te kolorowe taborety nadal ktoś jeszcze ogląda. Ostatnia ankieta pod odcinkiem zebrała 32 głosy. To mniej więcej tyle ile średnia userów zalogowanych w tym samym czasie. Tak to mało ... :suspicious:.

 

Tak samo działy i tu jest trochę racji. Moim zdaniem źle je prowadzimy, mamy teraz złą strukturę, a dobrym tego argumentem czy właściwie kontrargumentem jest Kraina Podmieńców od @Szonszczyk, która była nieźle przyjęta przez użytkowników. Głównym problem to stanie cały czas przy Main6 do których tak 90% pomysłów na tematy już poszła, została wcześniej wykorzystana. Kraina Podmieńców była czymś zupełnie nowym, dało się to prowadzić i nie była takiego bloka, że "to było". Raczej apelowałbym bym o działy bardziej ogólne, w których będzie kilka postaci, nawet tych starszych i dających więcej możliwości do dyskusji. Coś w stylu "Ponyville", "Canterlot", "Sala Tronowa", "Farna Apple Acres" "Manehattan", "Las Everfree", "Cloudsdale" i tyle wystarczy, czyli tak jak było w Krainie Podmieńców. Nie wiem czy tworzenie osobnego działu dla Góry Aris, Dragon Lands oraz Yakistanu to dobry pomysł bo tam nie było aż wiele akcji (co najwyżej jakiś wspólny) choć w Krainie podmieńców  także nie było wiele, ale dało się to jakoś z Chrysią połączyć. Celowałbym w uogólnienie działów, aby poszerzyć zakresy tematowe, bo Main6 zaczyna powoli być przeżarte (bez urazy xD).

 

Problemy mogą tkwić gdzie indziej, nie tylko w strukturze:sweetie2:.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mało. 32 osoby biorące udział w ankiecie na forum, które ma ponad 8800 użytkowników to nic. Nawet odliczając martwe, nieaktywne konta.

 

Przenieść na nowy silnik, a obecne forum do archiwum. Jak ktoś będzie chciał, to będzie mógł sobie swoje stare posty poczytać swobodnie. Tylko tak jak niektórzy pisali - byle nie poszerzać forum o inne tematy, bo to się mija z celem, to ma być forum o konikach, a nie o mandze, serialach Netflixa i nie wiadomo czym jeszcze.

 

I może to zabrzmi niemiło, ale wolałbym być na nowym forum z 500. ludźmi, którym nadal zależy i założą sobie od nowa konta, niż siedzieć z rzekomymi tysiącami, gdzie tak naprawdę regularnie widuje się parędziesiąt stałych bywalców. :akashrug:

  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...