Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Przyszłość forum


Decaded

Co administracja powinna zrobić?  

162 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co administracja powinna zrobić?

    • Archiwizacja obecnego forum i zrobienie nowego
      92
    • Zostawienie jak jest
      70

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Witajcie.

Jak zapewne część z Was wie (lub nie), w okresie przerwy sezonowej była planowana zmiana silnika forum.

Niestety napotkałem problemy natury technicznej, których nie jestem w stanie przeskoczyć, a mianowicie błędną konwersję zawartości forum. Błędów było na tyle dużo, iż ręczna próba naprawy zabrałaby zdecydowanie za dużo czasu. Jedyne co mogę zrobić w tym przypadku to napisanie własnego konwertera, niestety nie posiadam wystarczających umiejętności do zrobienia tego (więc odpada).

 

Stąd też powstała ta ankieta.

Obecnie mamy dwa wyjścia:

  1. Zarchiwizować obecne forum i postawienie nowego na nowym silniku
  2. Zostawić wszystko tak jak jest obecnie

 

Pros/Cons:

  • Jeżeli wybierzemy opcję 1, wówczas obecne forum zostanie zarchiwizowane (będzie tylko do odczytu), a na nowym silniku stworzymy czyste forum, które będzie zawierało wszystkie brakujące nam funkcje z tego (kilka też najpewniej zniknie, lub będą inaczej działały).
  • Wszystkie zbanowane osoby otrzymają "drugą szansę" (zdjęcie wszystkich ograniczeń).
  • Ograniczy się ilość działów, będą lepiej zorganizowane.
  • Będzie tańsze w utrzymaniu (zniknie konieczność opłacania licencji na aktualizacje forum).
  • Trzeba będzie od nowa założyć sobie konto.

 

  • Jeżeli wybierzemy opcję 2, wówczas nic się nie zmieni. Nie nastąpią jakiekolwiek zmiany, nie licząc okazjonalnych kosmetycznych (co z biegiem czasu najprawdopodobniej uśmierci forum).

 

 

Osobiście mam już dość użerania się z obecnym silnikiem i byłbym za zmianą, jednakże tak duża zmiana wpłynie bezpośrednio na Użytkowników, więc to Wy musicie podjąć decyzję.

 

 

Ankieta zostanie zamknięta w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Decyduje większość głosów.

Większość głosów pomoże nam (administracji) zdecydować, co robić dalej.

Edytowano przez Decaded
mini zmiana
  • +1 10
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości przeniesienia bazy danych użytkowników do nowego forum? Wtedy możnaby było zachować konta a forum byłoby nowe. Z resztą z ponowną rejestracją jest taki problem że będzie można się podszyć pod kogoś rejestrując się na kogoś starą nazwę.

 

 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne założenie kont jest dobrym pomysłem, jednakże nie ma możliwości przeniesienia haseł. Nie przechowujemy ich w sposób, który pozwoliłby na jakiekolwiek użycie ich gdzieś indziej bez uprzedniego poświęcenia setek godzin na rozszyfrowanie jednego :|

Nie mamy także dostępu do "czystych" maili użytkowników, więc i przeniesienie ich nie jest zbytnio możliwe. Odpada więc opcja "rejestracji" konta poprzez "zapomniałem hasła".

 

Serio. Myślałem nad tą możliwością od miesiąca. Nie ma żadnej opcji, której byłbym w stanie użyć, by przenieść konta użytkowników tak, by dało się coś z nimi zrobić.

Przepraszam za moją nieudolność jako admin :|

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za opcją numer 2. Po części z tych samych powodów, co Cahan, ale także dlatego, że jak pokazuje historia, obecnie budowa kucowego forum od nowa się nie opłaca, a ta część konkurencji, która jeszcze istnieje, ledwo dycha.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wywalanie wszystkich postów, reputacji itd. żeby mieć durne nagrody i odznaczenia.

 

 

Spoiler

 

 

Ten fandom i tak się kończy! Na co Wy chcecie robić nowe forum? Na jeden, ostatni sezon? 

Edytowano przez Zodiak
  • +1 3
  • Nie lubię 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zodiak napisał:

żeby mieć durne nagrody i odznaczenia

żeby mieć sprawny silnik, który nie ma opcji dupnięcia w randomowym momencie, a także odciążenia kieszeni administracji.

Gdyby powodem były tylko odznaczenia i nagrody to nigdy taka ankieta by nie powstała.

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana softu w niczym nie pomoże. O forum głównie świadczy tematyka i jak jest ono prowadzone, więc sam fakt, że nadacie mu nowy wygląd&&układ może co najwyżej ożywić fora na pewien, choć krótki okres, bo użytkownicy mogą być ciekawi tych fantastycznych zmian. Pfft, tych wyglądów to nawet tutaj oferujecie aż za dużo - bałagan.

 

IPB nie jest złym softem, choć przyznać trzeba że jakieś wady jednak ma. Ja osobiście lubię ten silnik, nawet jeśli zdarza mu się mnie zdenerwować, poprzez chociażby niechcianą manipulację zawartości w edytorze tekstu (ach te bugi). Jeśli można spytać, jakich dokładnie funkcji Wam tu brakuje; na prawdę jest to tego warte?

 

Faktycznie Wasz obecny układ strony to ... eh.. kolejny bałagan. Wiele sekcji, w każdej parę wątków. Te różne gry typu 'zapytaj' wymagają więcej pracy i moderatorów, niż to jest tego warte. Te osobne działy dla każdej postaci takie niepotrzebne. Tutaj bym się zgodził, żeby to wszystko wyprać i postawić od nowa, lub chociaż przeorganizować, ale to akurat nie wymaga przeskoku softa.

 

Choć to żaden pomocny argument, mnie osobiście do forum zniechęciła załoga moderacji i ogółem panująca tu niemiła atmosfera. Taki traf, zarejestrowałem się i w ciągu pierwszych dni już musiałem budować ściany tekstu by się bronić, gdyż potraktowano mnie z wideł i pochodni. Nie przejmuję się tym, ale też po co mi to? Silnik mi nic nie zrobił, więc wynik ankiety nie robi dla mnie żadnej różnicy. I tak sobie będę przychodził od czasu do czasu.:hBB25:

  • +1 3
  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak ktoś tu siedzi od 2011 czy 2012 to zakładam że szkoda mu będzie zacząć od nowa. Ci nowi co dopiero dołączyli lub dołączą zdziwią się jak zaraz będą musieli zakładać nowe konta. A żeby odszukać jakiś temat to będzie trzeba szukać w archiwum bo powstawanie wszystkiego trochę potrwa :/ Puki jest opcja to głosuje za zostawieniem obecnego stanu forum gdyby jednak zostało zmienione z bólem bym się przyzwyczajał  ale przyzwyczaiłbym się.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DecadedJuż tych kilka postów jakie tu się pojawiły jasno świadczą o tym, że ludzie nie rozumieją, że ten obecny silnik ledwo zipie. Proponuję jakoś łopatologicznie zaznaczyć to w pierwszym poście, bo inaczej wyniki ankiety mogą być zakłamane :wow: 

 

@Bertram Quist@Zodiak Ale tu nie chodzi o kosmetykę. Dec ledwo daje radę utrzymać to forum na nogach, zostanie tutaj wiąże się z ryzykiem, że silnik w końcu nie wytrzyma i padnie, a wtedy nie będzie kompletnie nic. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kredke jeśli myślisz, że adminka coś z ankietą kombinowała to jesteś w zasadniczym błedzie. Po pierwsze tylko użytkownik, który przyznał głos w ankiecie może go cofnąć, po drugie może go cofnąć administrator ale w tym przypadku wątpię, czy by się na to zdecydował, bo Decowi zależy na tym, żeby uczciwie wygrała większość, bo sam nie jest pewny co byłoby lepszym rozwiązaniem dla userni, po trzecie za dużo byłoby kombinacji w bazie danych tylko po to, żeby usunąć dwa głosy z ankiety. Więc cała ta jak to nazwałeś "szopka" jest po  to by admin zdecydował, co robić na podstawie głosów userni, nie własnego widzimisię

Edytowano przez Sosna
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmiana forum w niczym nie pomoże. Silnik będzie stabilniejszy, ok. Tylko co z masą ludzi, którzy stwierdzą, że im się już nie chce? Opcja 1 zabije forum tak samo jak 2, tylko że szybciej.

  • +1 5
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uszatka rozumieją. Ale nowe forum zabiłoby dział fanfikowy i fanfiki. Z artami też średnio. I z Equestria Times. Poza tym byłoby mniej użytkowników. To zabiłoby forum. I nie tęsknię za zbanowanymi. Zasłużyli na bany, banowałabym znowu.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cahan  Nie zabiłoby. Czemu niby? Przecież na nowym forum nadal możnaby było otworzyć taki dział i wrzucać fanfiki. Equestria Times tak samo, kolejne numery na nowym forum i tyle. Przeszliby tam ci, którym naprawdę zależy. Moim zdaniem niewielka strata jak nie będzie tam tych, którym się nie chce poświęcić minuty na nową rejestrację. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która siedzi tutaj już prawie 6 lat, nie zakładałbym sobie ponownie konta, gdyby opcja nr 1 weszłaby w życie. I jestem przekonany, że wiele innych weteranów forum też by tak postąpiło. Tak w zasadzie to chyba wiele osób trzyma tutaj jedynie sentyment do tego miejsca, niż chęć dyskutowania o serialu, który i tak zmierza ku końcowi.

Poza tym, Cahan jak zwykle ładnie wszystko podsumowała.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, skoro obecny silnik jest tak niestabilny i wadliwy, wówczas jak to się w ogóle stało, że na niego trafiliśmy? I proszę się nie doszukiwać tutaj żadnych złośliwości, gdyż takowych nie ma - zupełnie szczerze przyznaję, zanik pamięci mam, nie wiem/ nie kojarzę okoliczności ostatnich przenosin. Jak to się stało, czy ten silnik początkowo działał jakoś inaczej, czy chodzi o coś innego?

 

W sumie to nie wiem co jeszcze dopowiedzieć. Generalnie zgodziłbym się z Cahan, Zodiakiem oraz Dolarem. Jako twórca fanfikcji, a także osoba czytająca i komentująca, najbardziej zależy mi na działach poświęconych twórczości fanowskiej i jeżeli rzeczywiście cała dotychczasowa zawartość miałaby trafić jedynie do odczytu, wówczas znacząco ogranicza to mi pole manewru. Nie wspominając już o tym, że w jakimś sensie wszystko co już napisałem poszłoby do "szuflady", do której równie dobrze nikt już nigdy może nie zajrzeć. Odznaczeń nie ma już jakiś czas, przyzwyczaiłem się. I cała reputacja miałaby pójść w cholerę? Nieaktywni/ nieobecni użytkownicy którzy nie pozakładają danych wątków od nowa to jedno, ale, jak widzę, nie ma gwarancji, że weterani i osoby nadal tutaj obecne to uczynią, więc przyznam szczerze, że już wolę zaryzykować i zostać na tym silniku. Może wysypie się jutro, a może wysypie się w roku 2222, kiedy forum i tak już najprawdopodobniej nie będzie. Szczególnie słowa Zodiaka o zakładaniu nowego forum na jeden sezon - one są dosyć dosadne, ale najtrafniej ukazują istotę problemu.

 

Oczywiście ja się na sprawach technicznych nie znam, jeżeli gdzieś palnąłem głupotę proszę mnie poprawić, wyjaśnić, z góry przepraszam. Ale tak czy inaczej, przynajmniej na razie, skłaniam się ku opcji numer 2, czyli "Zostawienie jak jest".

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy Plusy i Minusy przenosin, ale krótko. Spójrzmy na to z grubsza,

  • opcja nr: 1 może nas uśmiercić szybko lub wcale i dać możliwość rozwoju.
  • opcja nr: 2 uśmierci nas napeno ale znacznie wolniej.

Wniosek się nasuwa sam z naszej dyskusji powyżej. Siedzimy na spróchniałym rusztowaniu. Jak będziemy próbowali zejść morze się zawalić i spadniemy lub nie i przeniesiemy się w bezpieczne miejsce. Lub zostać i poczekać aż się zawali razem z nami.

Ja głosuję na opcję nr:1

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto spróbować założyć nowe forum ze wzgląd na niższe koszty dla adminów, trochę lepszym działaniem forum czy też może się nie skończyć na tym ostatnim sezonie (być może G5 przyciągnie nowych lub starych widzów), a z utratą punktów czy założenie nowego konta to trudno takie jest życie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, rozumiem niestabilność forum i rozumiem, że jest problem i pomijając całkowicie mój olbrzymi sentyment do tej strony i konta na którym siedzę odkąd miałam 12 lat... co z sesjami? Od roku prowadzę tutaj olbrzymią sesję z masą tekstu i dodatkowych dopisków. Sama myśl o przenoszeniu tego na nowe konto mnie przeraża, a też nie wyobrażam sobie jej zamknięcia.

I żeby było jasne - nie mówię o sesji z postami na cztery wersy. Mówię o sesji, która trwa od roku, a przeciętny post ma jakieś +/- 2000 słów i bardziej przypomina w sumie opowiadanie/powieść.

Kurde nie wiem.

 

Edytowano przez Elizabeth Eden
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum siedzę od względnie niedawna. Lubię tu wchodzić, czasem coś przeczytać lub napisać. Ja założyłbym sobie nowe konto, gdyby wprowadzono nowy silnik. Sprawa starego silnika wygląda poważnie, pewnie pociągnął by to forum jeszcze kilka miesięcy, może rok.  Jednak śmierć tego forum i tak jest nieunikniona. Zapewne część weteranów tej strony nie będzie miała chęci zaczynać na nowo na nowym forum. Baza użytkowników najprawdopodobniej nie będzie już tak "spektakularna" jak tu, jednak jak pisze Uszatka zostaną ci którym się che. Jeśli pomysł wypali to z czasem wykształcą się nowi weterani, nowe działy literackie i te inne rzeczy.

Największym problemem jest jednak niewiedza - nie jesteśmy w stanie ocenić ile osób by zasiedliło nowe forum. Żadna ankieta nie będzie odzwierciedlała realnego rezultatu w 100%. Jest to duże ryzyko.

Moim zdaniem warto zaryzykować - w końcu kto nie gra w loterię nie ma opcji że wygra, a status quo doprowadzi nas do klęski w dłuższej perspektywie.

Uważam też, że administracja powinna podjąć decyzję nie uwzględniając głosów w ankiecie. Ankieta to dobry wyznacznik opinii, jednak uważam, że o losach strony powinni decydować admini, a użytkownicy akceptować to lub nie.

 

Edytowano przez ConQrM
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...