Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

Dodatkowo - każdy warnowany dostaje zwykle notkę w postaci "Dostałeś warna, zapoznaj się z jego zawartością" a tam ma komplet pushy, za co, kiedy i dlaczego. Co tu więcej dodawać?

A punkty są i będą widoczne. Punkty to częściowo twoja reputacja na forum. Im masz ich więcej - tym mnie wartościowy jesteś i to może pokazać, że lepiej się z tobą przykładowo nie zadawać. To od ciebie zależy czy zrobisz coś, co doda ci tych punktów, a ich widoczność to tylko minimalny wpis w kartotekę - wszak moglibyśmy zrobić temat "Pręgierz" i tam rozpisywać kto kiedy i za co dostał, a nie robimy tego. Doceń.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko, czy ta cała "surowość" obowiązuje JEDYNIE szaraków, czy kolorowych też? Bo jak doskonale wiemy i co Ty Tarr sam przyznawałeś na SB, że jesteś tego doskonale świadomy, że kolorowym też często zdarza się złamać/nagiąć regulamin i robią to świadomie i nie ponoszą konsekwencji. Oczywiście teraz to się zmieni tak? 

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A takie małe pytanko, czy ta cała "surowość" obowiązuje JEDYNIE szaraków, czy kolorowych też? Bo jak doskonale wiemy i co Ty Tarr sam przyznawałeś na SB, że jesteś tego doskonale świadomy, że kolorowym też często zdarza się złamać/nagiąć regulamin i robią to świadomie i nie ponoszą konsekwencji. Oczywiście teraz to się zmieni tak?

Popatrz na warny kolorowych... ISTNIEJĄ! Czasami nie są nawet takie małe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O ile mi wiadomo, przykładem może być warn dla Tarretha jakiś czas temu od obecnej Inkwizycji.
I jak powiedziałem wcześniej, regulamin obowiązuje wszystkich.


Popatrz na warny kolorowych... ISTNIEJĄ! Czasami nie są nawet takie małe. 

Spoko, tylko z ciekawości pytałem.  :rwink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram bezwzględne ostrzeżenia z jednego prostego powodu - ostrzeżenia słowne, nie wiem czy wszystkie, ale te które stosowałem w swoim dziale nie działały. Nawet jeśli ktoś weźmie sobie do serca takie ostrzeżenie to na maks tydzień. Nie będę tu rzucał nickami, ale upomniałem osobę x, żeby pisała po polsku, a nie skracała wyrazy "siebie" czy "ciebie" do "sb" i "cb". Przeprosiła, ale na przeprosinach się skończyło.

Przykład 2 - galerie. Stworzyłem wewnętrzny regulamin w którym prosiłem o umieszczanie grafik w spoilerach, bo te "zamulają stronę". Nie pamiętam czy mamy taki punkt w regulaminie, ale warto go wprowadzić. Nie mając "podstaw prawnych" będę kasował wszelkie grafiki bez spoilerów zaczynając od dziś. Dzięki grafikom w spoileracj strona działa szybciej i wygląda estetyczniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, pomysł dobry. Znaczy się - założyć w ogłoszeniach jeden temat i w nim umieszczać linki do wszystkich konkursów - tak jak Dolar zrobił ze spisem opowiadań(tyle tylko żę on chyba używa googledoc a my będziemy zwyczajnie w temacie pisać). Dać kolorowym możliwość edycji tego tematu żeby tam wrzucali swoje linki do konkursu i z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uwaga!

 

Z dniem 2.01.2014r. temat zmienia nazwę na "Cygnus Wniosków i Zażaleń". Od tej chwili to Cygnus będzie starał się wyjaśnić zawarte w temacie sprawy.

 

Odciąża to ekipę i zapewnia pracę i płynność we wnioskach i zażaleniach.

 

A teraz zapraszam Cygnusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam na imię Cygnus, i będę Waszym Łabuńdziem Prowadzącym.

 

Na początek kilka porad, które mogą się przydać:

1. Uspokój się. Nerwy nic nie pomogą, a mogą pogorszyć.
2. Fakt dostania warna/bana nie oznacza, że nie da się go cofnąć.

3. Zastanów się: na pewno to było niesprawiedliwe? Wiesz, np. troll to nie usprawiedliwienie.

4. Zawsze zakładaj najgorsze. Jeśli przegrasz - nic się nie zmieni. Jeśli wygrasz - zyskasz.

5. Inkwizycja to nie Iluminaci. Ani Szatan w kilku częściach.

6. ?

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hai Cygnus :yay:

1. Ustanowienie nowego avatara Discorda i przywrócenie do życia jego wyspy

Czy ja naprawdę muszę tłumaczyć dlaczego o to wnioskuję... ? Po pierwszych dwóch odcinkach ten dział po prostu krzyczy o reanimację. Niestety przykro, że nawet zanim Hayate dostała bana zaniedbała Wyspę po całości, ale to nie zmienia faktu, że wszystkiemu można przywrócić dawną świetność odrobiną miłości i ciężkiej pracy. Szkoda by było zarchiwizować dział tak charyzmatycznej postaci.

2. To samo jak wyżej, ale dział Lyry i BonBon

Nie będę tu się odnosić do pracy poprzednich avatarów bo jakoś zbytnio Ławką się nie interesowałam, ale też zasługuje na nowego prowadzącego, który tchnie trochę życia w to miejsce

3. Brzydko to ujmę, ale... utylizacja Quiz Industries

Domine odszedł, prowadzący porzucili swoje quizy, 3 najnowsze posty pochodzą z kolejno 16 grudnia, początku listopada i 8 października, a sam dział stoi i pachnie... osobiście nie wiem czy da się go jeszcze odratować, bo nawet wśród zwykłych użytkowników został zapomniany i na horyzoncie nie widać nikogo kto by choć w 1% nadawał się lub chociaż miał chęć do prowadzenia go.

4. Uporządkowanie Innych Postaci

Chaos, chaos, chaos. Jeden wielki chaos. Bynajmniej nie w znaczeniu Discordowym - pozytywnym, a w dobitnie negatywnym. Każdy temat jest założony przez innego użytkownika, z czego większość odeszła z forum/ma skasowane konto/jest zbanowana/porzuciła wątki. Dobra - niby nic, ale co jeżeli autor dyskusji nt. danej postaci zrobił listę fanów oraz/lub stał się samozwańczym avatarem i prowadzi(ł) zapytajkę?

Niektóre tematy leżą nietknięte od roku albo i dłużej, a ich byt to tylko wrzucanie co po ładniejszych artów czy jakiś animacji - najczęściej zero refleksji, przemyśleń czy własnych opinii (nie - dla mnie opinią nie jest "xyz jest fajna, chcę jej więcej w serialu :D obrazek obrazek obrazek").

Chociaż z drugiej strony nie widzę jakiegoś sensowniejszego rozwiązania tej sytuacji, a i może po prostu się czepiam :rainderp:

I teraz uber czepialska propozycja związana z regulaminem, a właściwie dopisek do tabeli kar - kradzież własności intelektualnej. Mówiąc bardziej po polsku:

Własność intelektualna – zbiorcze określenie grupy monopoli prawnych, obejmujące niektóre dobra niematerialne (prawo autorskie) [...]

Czyli "Och ach, znalazłem fajny art, wstawię i podpiszę jako moje, pewnie nikt się nie zorientuje".

Ten dopisek ma na celu chronić publicystów (szczególnie wizualnych, bo to dotyka ich chyba najczęściej ze wszystkich pozostałych grup - muzyków, pisarzy itd. itp.). Kto siedział dłużej na jakimkolwiek forum dyskusyjnym czy innej podobnej stronie musiał się choć raz spotkać z przypadkiem, że dany użytkownik znalazł w internecie jakiś ciekawy obrazek i podpisał jako swój, a w skrajnych przypadkach dochodziło do tak zwanych "art theftów" pomiędzy userami.

Przy czym chcę zaznaczyć, że nie chodzi mi o zakaz przerysowywania vectorów czy innych takich, bo musielibyśmy wytępić większość rysowników, że tak to [znów] brzydko ujmę. :derp2:

Jak już wspomniałam wcześniej nie ma to na celu chronić jedynie sztukę wizualną, bo zdaję sobie sprawę, że literaci niekiedy również borykają się z copypastowaniem swoich dzieł przez mało ambitne jednostki.

Trochę chaotycznie napisane, ale mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli w każdym punkcie :twiblush:

tl; dr kocham Was :shiningcadance:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Cygnus nie ma być łącznikiem między userami, a Tarrethem?

 

Jeśli chodzi o postulaty Aglet to nie popieram pierwszych dwóch - forum powinno się rozwijać w kierunku dyskusji, nie non stopowych zabaw... Chociaż nie ukrywam, ciekawie byłoby zobaczyć tekst "Skończcie udawać Discorda, bo z kolegom już siem kapnęliśmy, że nim nie jesteście". 

 

Zgadzam się z punktem 3., zutylizowałbym też Inne Postacie, albo przynajmniej wprowadził jakiś regulamin wewnętrzny. Już kiedyś o tym pisałem - w dziale swojego czasu był wysyp nowych tematów, każdy poświęcony kucykowi w zasadzie nikomu nieznanemu. I temat kończył się max. na drugiej stronie, bo jak tu prowadzić dyskusję o backgroundzie, na którego wszyscy mają wywalone, bo pojawia się ino raz i to w tle? 

Rozumiem rozmowy o Vinyl, Octavii, Trixie itp... postacie pojawiają się kilka razy w serialu lub mają mocny fabase, więc dyskusja jest możliwa. Stąd wnioskowałbym albo o skasowanie działu "Inne Postacie" i np. w dziale o MLP utworzyć temat do dyskusji o innych postaciach, albo chociaż regulamin wprowadzić, w którym by się określiło zakres postaci... Bo potem tworzenie tematów innym postaciom ma jedynie za zadanie nabić licznik postów i poprzez bycie założycielem tematu pokazać, jakim to się nie jest aktywnym na forum. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus jest głównie od wyjaśniania ludziom, którzy administrację i Inkwizycję uważają za największe zło świata, ich błędów. A Tarreth nie jest jakimś tyranem, żeby szaraki potrzebowały trybuna ludowego, przez którego będą się odbywały wszelkie kontakty z nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle zażalenie, co krótka informacja.

W swoim profilu miałem linki do kilku utworów z YT. Zostały wykasowane. Zdenerwowały mnie dwie rzeczy:

1. Wykasowano linki, ale pozostawiono puste spoilery ([*spoiler][/spoiler*])   :rarity5: 
2. Nie dostałem żadnej informacji - a wypadałoby napisać cokolwiek.

W związku z tym, bez namysłu napisałem co o tym myślę, wylewając żale w zamkniętym dziale. Tarreth uświadomił mi, że powinienem napisać PW do Administracji lub jego samego. Przyznaję, miał rację, postąpiłem zbyt pochopnie. Ktokolwiek wykasował linki, najwidoczniej miał ku temu dobry powód. Nie chcę więcej drążyć tematu, nie ma sensu spierać się o coś takiego.

Pozdrawiam
Triste Cordis

 

EDIT. Co do postaci pobocznych. Szkoda, że moderatorzy działów (np ja) nie mogą włączać \ wyłączać naliczania postów. Przydała by się taka funkcja np w luźnych zabawach. I jeszcze jedno. Co do postaci, które są "tłem, tła". Myślę że warto wprowadzić dajmy na to jakiś czas na istnienie takiego działu. Dwa miesiące bez jakiejkolwiek aktywności = kosz. Dla przykładu prowadzę "zapytajkę" dla Candy Apples, wykreowałem dla niej charakter etc. Mimo to takie postaci szybko tracą "fanów". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza, Air, mogę się i tym zająć ^^

 

Aglecia
1. Dział ten będzie reaktywowany, ale dopiero gdy znajdziemy kogoś odpowiedzialnego, kto ma czas, oraz chęci, które pozwolą się rozwinąć działowi. Chwilowo... Nie mamy nikogo.

2. Dział ten będzie reaktywowany, ale dopiero gdy znajdziemy kogoś odpowiedzialnego, kto ma czas, oraz chęci, które pozwolą się rozwinąć działowi. Chwilowo... Jest jedno zgłoszenie.

3. Zostało to zgłoszone.

4. Zostało to zgłoszone.

5. Ten zarzut moderator zawsze może potraktować jako "treści (...) niezgodne z prawem RP", za które jest 50% na okres miesiąca.

 

Lindsay

Zostało zgłoszone, ekipa sprzątająca w drodze. :D

 

Triste Cordis

Dziękuję w imieniu Inkwizycji jak i całego kolorowego grona za postawę godną naśladownictwa. Napomnienie o informowaniu użytkowników poddanych edycji konta zostało przesłane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aglecia

2. Dział ten będzie reaktywowany, ale dopiero gdy znajdziemy kogoś odpowiedzialnego, kto ma czas, oraz chęci, które pozwolą się rozwinąć działowi. Chwilowo... Jest jedno zgłoszenie.

 

(something impossible) Na bank byłoby dwa, ale raczej nie ma możliwości prowadzenia dwóch działów na raz. Na dobrą sprawę aż czterech postaci. Chyba, że Sajback, który świetnie sobie radzi jako mój pomocnik zostałby Avatarem Vinyl/Octavii, a ja starałbym się o funkcję opiekuna Lyry/Bon Bon. Druga opcja. Osoba starająca się o stanowisko Lyry/Bon Bon weźmie mój dział... wiecie, taka wymiana ;) (/something impossible)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też, ale pluję sobie w brodę za każdym razem widząc rekrutację na Avatara Fluttershy lub Lyry/Bon Bon. (ulubione postaci) zaraz po Vinyl. Życie to plaża...

 

EDIT. Poniżej - przyjęte do wiadomości

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(something impossible) Na bank byłoby dwa, ale raczej nie ma możliwości prowadzenia dwóch działów na raz.

Jedynym ograniczeniem tutaj jest twój czas, jeśli myślisz, że podołasz prowadzeniu dwóch działów na raz, to nikt raczej nie będzie ci stawiał przeszkód.

Oczywiście, za darmo nikt ci go nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...