Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Wczorajszego dnia, czyli 26 otrzymałem warna w postaci 70%, za brak reakcji na upomniena.

Próba skonsultowania się z 3 moderatorami [1 wystawiającego oraz 2 konsultujących] skończyła się na przymusie rozmawiania z jednym, co ogarniczało trochę pole działania.

W prywatnej rozmowie z tym moderatorem, przedstwiłem swój punkt widzenia, w kilku argumentach. Po dwukrotnym odpisaniu na prywatne wiadomości, moderator stwierdził, że nie ma już nic do gadania, przy czym nie uzasadnił dobrze powodu. "Z mojej strony to tyle.Życzę miłego dnia"

SS'y przedstawione w powodzie bana zostały wycięte z kontekstu na takie, gdzie zaczynają się i kończą na mojej wiadomości, co wygląda jakby to był spam. Jakby nie patrzeć, historia shoutbox'a zawiera całość.

 

http://mlppolska.pl/index.php?app=shoutbox&module=control&section=list&channel=main&st=3200 [26-09-15:01] - Czas 1 screena jako uzasadnienie mojego przewinienia

 

Po otrzymaniu ostrzeżenia słownego, napisałem jeszcze raz krótką wiadmość, którą napisałem dla czystego Fun'u. Dalej darowałem sobie pisanie takich wiadomości. Następne odnosiły się do postów innych użytkowników, głównie Decadeda.

Posty, za które zostałem ukarane, były pisane z prośba o uzasadnienie upomnienia -> Po każdej wiadomości Decadeda pisałem nową, w której nie miałem zbyt dużo do powiedzenia. Pozatym za każdym razem otrzymywałem ten sam argument, czyli "Przestań tak spamować" Jeżeli 2 wiadomości są spamem, to ja dziękuje bardzo. Jak do poprzedniej wiadomości miałem coś do dodania, a została już napisana, to po prostu pisałem tą wiadomość. Nie mam zamiaru czekać kilku minut, by się moderator nie przyczepił, a wątek umarł.

 

Po przejrzeniu przeze mnie postów swoich oraz innych użytkowników, nie widzę nic szczególnego. Moderator na siłe próbował znaleźć coś w moich postach, znajdując każdą możwilą przyczynę, wycinając screeny, zamiast podać całości konwersacji, a potem złagodzić wynik, bo nie byłem wcześniej karany. Jeżeli te dwie strony, na których znajdują się moje posty w stosunku do postów innych użytkowników są uznawane jako spam, nie mam nic do powiedzenia.

 

Warn o wartości 70% oraz blok na 48H dostałem za brak reakcji na upomnienia, gdzie domagałem się uzasadnienia tego upomnienia.

 

Pisanie do 3 moderatorów którzy brali udział [Konsultowanie i inne takie] w wystawieniu warna skończyły się daremnym skutkiem => Piszę tutaj

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tam nic godnego warna, ale czasy się najwyraźniej zmieniły. Bez przesady, 2 wiadomości pod rząd na pewno nie zaśmiecają SB i nie "przeszkadzają innym ludziom w rozmowie" - pomijając fakt, że tamta rozmowa wyglądała na zwykły offtop, w której uczestniczył, kto chciał, a nie była to żadna filozoficzna dysputa, w której skupienie byłoby ważne.

Najwyraźniej ktoś czuł potrzebę odkurzenia magicznej konsoli moderatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pisanie do 3 moderatorów którzy brali udział [Konsultowanie i inne takie] w wystawieniu warna skończyły się daremnym skutkiem => Piszę tutaj

 

Szkoda tylko, że nie wspomniałeś o tak drobnym fakcie, iż zostałeś wyraźnie poinformowany, że odwołania powinieneś kierować WYŁĄCZNIE do osoby wystawiającej warna (lub do administracji). Nikt z "konsultujących" nie wtrąca się do decyzji innego inkwizytora - naturalnie omawiamy między sobą przypadki ewentualnych warnów, ale decyzja należy do jednej osoby i z nią właśnie należy się kontaktować, lub sprawę od razu przenieść do administracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Air - jeśli nie masz do dodania niczego konstruktywnego to nie dodawaj nic, bo poziom plotek i pomówień to raczej nie twoje rewiry i lepiej żeby tak zostało.

 

2. Lyr - literalnie dostałeś za swoje. Sam pisałem większość punktów regulaminu i uwierz na słowo, należało ci się. Spam enterami nie odnosi się tylko do dwóch linijek tekstu. odnosi się do sposobu wypowiedzi. Jeśli masz coś do przekazania, przekazujesz to w jednej lub dwóch wiadomościach. Ty z kolei potrafisz rozbić to na kilka wiadomości z czego większość nie ma ani sensu ani wartości merytorycznej. Po to powstał ten punkt żeby takie sytuacje nie miały miejsca i tak długo jak odpowiednie osoby będą się tym zajmowały, tak długo jest i będzie to nagradzane % z tabelki. Poza tym, sam stwierdziłeś że wpadłeś pospamować jak zawsze - a tym razem ktoś ci utarł nosa. Więc nie widzę powodu by narzekać na coś co sam sobie na głowę ściągnąłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś regulamin, w którym spam jest oznaczony w taki sposób:

3. Zabrania się pisania wiadomości bardzo dużych, po jednym zdaniu na linijkę, które w ten sposób mogłyby przeszkadzać innym użytkownikom w korzystaniu z Shoutboxa. Przykładowo:

 

Hej

jak leci

Macie tu linka xxxxxxxx

hahahaha

spodoba sie wam

:D

 

Z tego punkty wyżej, mogę wywnioskować jedno - Powinienem pisać zdania, najlepiej kilka, żeby moderatorowie się nie przyczepiali?
Przykład jest podany, a moje posty w żadnym stopniu nie nawiązują do takiego stylu wypowiedzi Pomijam pierwszą wypowiedź, za którą zostałem upomniany. Jeżeli Moderator oskarża mnie o coś, co wg mnie nie jest zawarte dokładnie w regulaminie, tylko ogólnie, to chyba oczywiste, że będę się o to kłócił.

 

Shoutboxa, tak samo jak wszędzie, używa się do wymiany krótkich zdań, w tym przypadku do normalnej rozmowy. I staram się to robić w dwóch wiadomościach. Najczęściej jeżeli już rozbijam na kilka wiadomości, to w 2 przypadkach:

Jeżeli naszła mnie ochota na dodanie czegoś do poprzedniej wiadomości, czyli tak jak w normalnej rozmowie

Jeżeli odpisuje do innej osoby.

 

Jeżeli każdy miałby dodawać posty z czego większość ma sens oraz wartość merytoryczną, shoutbox wyglądał by zupełnie inaczej.

 

"Poza tym, sam stwierdziłeś że wpadłeś pospamować jak zawsze" Udowodnij to, a przyznam ci racje

 

 

"Spam enterami nie odnosi się tylko do dwóch linijek tekstu. odnosi się do sposobu wypowiedzi" -> Napisałem, że każdy kolejny post nawiązywał do odpowiedzi na mój poprzedni post. Zgodnie z tą logiką, musiałbym nie odpisywać na żaden post

"Jeśli masz coś do przekazania, przekazujesz to w jednej lub dwóch wiadomościach." Pokaż mi screen, gdzie rozbiłem jedną wiadomość na 3 części oraz nie odniosłem się do 2 różnych osób/do odpowiedzi na inny post

 

 

"Szkoda tylko, że nie wspomniałeś o tak drobnym fakcie, iż zostałeś wyraźnie poinformowany, że odwołania powinieneś kierować WYŁĄCZNIE do osoby wystawiającej warna (lub do administracji)."

 

Wspomniałem o tym -> "Próba skonsultowania się z 3 moderatorami [1 wystawiającego oraz 2 konsultujących] skończyła się na przymusie rozmawiania z jednym, co ogarniczało trochę pole działania."
 

Jeżeli na końcu wspomniałbym o próbie rozwikłania niejasności tylko z jednym moderatorem, byłoby to kłamstwo. Btw [1 wystawiającego oraz 2 konsultujących] ;Pisanie do 3 moderatorów którzy brali udział [Konsultowanie i inne takie] w wystawieniu warna skończyły się daremnym skutkiem => Piszę tutaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://puu.sh/4AE2g/ff4455f1b4.png - tutaj na przykład rozbijasz wiadomość. Bez problemu mogło to wyglądać tak:

To nie działa, a link jest poprawny
[link]


albo

[link] - To nie działa, a link jest poprawny

Jednak napisałeś to inaczej, rozbijając wiadomość na 3 posty. Poza tym, nadal spierasz się używając tego przykładu w regulaminie. Który jest tylko przykładem jak coś wygląda mniej-więcej, a nie konkretnie. Jak już ktoś wspomniał, chodzi o STYL wypowiedzi, a nie konkretne zachowanie. Bo z tego wynika, że jak na przykładowe np. 7 wiadomości z rzędu napiszę 6, to już jest wszytko okej. Nie, nie jest okej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz cytować regulamin, rób to dokładnie - bo ominąłeś fragment punktu 3:

To samo można skleić w jedno, czytelne i zajmujące mało miejsca zdanie.

Zdanie. Nie zdania czy wiadomości. Czy to też planujesz interpretować po swojemu?

Interpretujesz regulamin tak, jak tobie jest to na rękę a nie tak, jak został on napisany. Co dziwne inni interpretują go właściwie, dziwne.

 

Jak sam tu mówisz - gdyby ludzie pisali na SB z wartością, to wyglądało by to inaczej - z tym się zgodzę i do tego dążymy, więc skoro rozumiesz założenie to czemu nie umiesz z niego korzystać? Albo nie chcesz, co poniekąd jest trochę gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przykład odnosił się do 2 postów -> Napisanie Linku, w odniesieniu do mojego innego posta [Po czasie, bo szukałem na forum] -> Napisanie "Ten nie działa" -> Zauważyłem post Trica, uwzględniłem to -> Napisałem kolejny, gdzie uwzględniłem post Trica. Czyli tak czy inaczej przykład z 1 podpunktu Tisos
Tak na marginesie: przykład

1. «osoba będąca lub mogąca być wzorem do naśladowania»
2. «fakt, postępek godny naśladowania»
3. «fakt mogący służyć za ilustrację, dowód, poparcie czegoś, jakiegoś twierdzenia»

Co do wartości SB. Dużo, naprawdę dużo osób jest tutaj, ze względu na sb. Pamiętam jeszcze jak kiedyś wyłączono tą opcję na jakiś czas, to na forum aktywność użytkowników spadła o około 200 czy 300% . A dlaczego? Bo SB jest zabawny, gdzie można normalnie pogadać z innymi, dopóki przestrzega się regulaminu. Przynajmniej z mojego punktu. Fragmentu nie ominąłem - z tym czy bez tego sens przesłania jest taki sam.


Tak czy inaczej

Opiszcie mi, czym różnią się moje posty z tymi, które aktualnie są w historii Shoutboxa, chociażby w ciągu ostatnich 20 minut

@Down Jak już mówiłem wcześniej, jak moderator chce mi wkleić Warny i nie chce uzasadnić, to raczej nie jest to w porządku. Wiem że wiele osób wnerwia fakt, ze się z niego cwaniakuje, ale mnie za to denerwuje fakt, że ktoś chce mnie ukarać bez jakiegoś uzasadnienia. Atmosfera na SB i na forum jest zupełnie inna. Emotikonę dodałem dopiero wtedy, jak Deca wstawił swoja jako pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym poruszyć temat pseudocenzury na shoutboxie i ogólnie na forum.

Gdy z kimś się rozmawia to raczej albo przeklinamy albo nie. Nie używamy dziwnej pseudocenzury która tak naprawdę niczego nie zmienia bo wulgaryzm nadal w takim wypadku pozostaje wulgaryzmem. Cenzurowanie jednej literki w wyrazie nie powoduje, że staje się on niewulgarny. Gdybym na shoutboxie wstawił nagą kobietę ale zasłoniłbym jej tylko sutki to dostałbym warna. Ale jak napiszę już k*rwa lubi nne tego typu wyrazy w krótkich odstępach czasu pseudocenzurując je to już nie podchodzi pod wulgaryzmy. Proponuję albo całkowite zniesienie "nadużywanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne" gdyż używając pseudocenzury i "przeklinając" kilka razy pod rząd nie dostaje się warna gdyż już niejednoktrotnie widziałem taką sytuację. Lecz jednak jakbym napisał kilka razy te same słowa bez jednej gwiazdki zamiast literki to byłby warn. Albo przeklinamy albo w ogóle nie przeklinamy. Nie ma sensu bawić się w jakieś dziwne półśrodki którym jest pseudocenzura gdyż nie oszukujmy się, wyraz wciąż jest wyrazem wulgarnym i takim pozostanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym poruszyć temat pseudocenzury na shoutboxie i ogólnie na forum.

Gdy z kimś się rozmawia to raczej albo przeklinamy albo nie. Nie używamy dziwnej pseudocenzury która tak naprawdę niczego nie zmienia bo wulgaryzm nadal w takim wypadku pozostaje wulgaryzmem. Cenzurowanie jednej literki w wyrazie nie powoduje, że staje się on niewulgarny. Gdybym na shoutboxie wstawił nagą kobietę ale zasłoniłbym jej tylko sutki to dostałbym warna. Ale jak napiszę już k*rwa lubi nne tego typu wyrazy w krótkich odstępach czasu pseudocenzurując je to już nie podchodzi pod wulgaryzmy. Proponuję albo całkowite zniesienie "nadużywanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne" gdyż używając pseudocenzury i "przeklinając" kilka razy pod rząd nie dostaje się warna gdyż już niejednoktrotnie widziałem taką sytuację. Lecz jednak jakbym napisał kilka razy te same słowa bez jednej gwiazdki zamiast literki to byłby warn. Albo przeklinamy albo w ogóle nie przeklinamy. Nie ma sensu bawić się w jakieś dziwne półśrodki którym jest pseudocenzura gdyż nie oszukujmy się, wyraz wciąż jest wyrazem wulgarnym i takim pozostanie. 

 

Jest dobrze jak jest, to już jest szukanie dziury w całym na siłę... Nie jestem zwolennikiem częstego używania wulgaryzmów ale nie róbmy afery jak raz na jakiś czas się przeklnie.

Jak już piszę to dodam coś od siebie. "Krzaczki" jako nick... teoretycznie nic do tego nie mam ale jest to dość utrudniające życie gdy chcemy się do kogoś konkretnego zwrócić a tam krzaczki... Pan/Pani krzaczek... Dobrze że są tacy co potrafią to przeczytać itp jednak nie każdy jest w stanie to rozkodować i choć fonetycznie napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, popieram Yargola. Kurwa i Ku*wa, to jest jedno i to samo słowo, i powinno być traktowane na równi.

 

Jest traktowane na równi.

Karane jest nadużywanie wulgaryzmów, a jeden, raz na jakiś czas, nim nie jest.

Gdyby ktoś zaczął używać ich jak przecinków - wówczas reakcja jest natychmiastowa. W wypadku użycia jednego, do np podkreślenia czegoś, można co najwyżej upomnieć słownie (fakt faktem, później można bić za niestosowanie się do poleceń).

 

Nie popadajmy jednak w paranoję. Wyrazy wulgarne są częścią zarówno naszego, jak i zagranicznych języków. Tak długo, jak długo nie są nadużywane, są... dozwolone, acz niezbyt miło widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam problem, wpisuję go tutaj, bo nie wiem gdzie. Jak coś to mi najwyżej bana za cośtam wlepicie.

 

Od kilku dni nie ładuje mi SB. Cały czas obraca się ten kręcioł i jest napisane "Ładowanie shouboxa, proszę czekać" no to czekam. I prędzej się doczekam uczciwego polityka.

Kazał mi tam ktoś wyczyścić cache. To wyczyściłem, to teraz już się ten kręcioł całkiem przestał obracać. Nie mam pojęcia co robić dalej :rainderp:

 

 

P.S. Może to być spowodowane tym warnem 7 pkt. Który anyway, dostałem za tylko i wyłącznie roszerzanie shoutboxa. Ale to już temat na inną dyskusję.

Edytowano przez スピンワイド
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Jak miło, że ktoś mnie poinformował. Swoją drogą, składam kolejne zażalenie, bo dostałem 7 pkt warna, za spam (zasłużony) i " brak reakcji na upomnienia" KTÓRYCH NIE BYŁO. Nawet puushe z moim spamem nie miały choćby jednego upomnienia. I w ogóle kto to widział, żeby dawać 70% warna za spam na sb? :rainderp:

 

Tego to tym bardziej nie wiem gdzie zgłaszać, to piszę tutaj xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast moim zdaniem avatar Discorda, czyli Black Hayate zaniedbuje swój dział.

Argument "nie mam na to czasu bo ja też mam życie" tutaj nie działa - podejmowanie się pracy w ekipie forum jest dobrowolne i nikt Cię nie zmusza do poświęcenia tych 30 minut czy więcej raz na dzień/kilka dni, a jeżeli nie możesz połączyć funkcji avatara z życiem to po prostu zrezygnuj. :dunno:

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecny regent Applejack nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i tę rangę powinna ponownie otrzymać KreeoLee. Widać, że się angażuje i zdecydowanie wszystkim lepiej zarządzi niż GreenWave xP

 

Zajme się tym, to już nie pierwsza skarga. Mam podobne zdanie obserwując dział AJ.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast moim zdaniem avatar Discorda, czyli Black Hayate zaniedbuje swój dział.

Argument "nie mam na to czasu bo ja też mam życie" tutaj nie działa - podejmowanie się pracy w ekipie forum jest dobrowolne i nikt Cię nie zmusza do poświęcenia tych 30 minut czy więcej raz na dzień/kilka dni, a jeżeli nie możesz połączyć funkcji avatara z życiem to po prostu zrezygnuj. :dunno:

Lubię Hayatkę ale jednak muszę się zgodzić, zaniedbała dział.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...