Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

Chcę zgłosić niesłuszne warny dla osób, które napisały w tym http://mlppolska.pl/watek/7840-zapytaj-ksi%C4%99%C5%BCniczk%C4%99-lun%C4%99/#entry390377 temacie (także ja i Kruczek, tylko my skasowaliśmy posty). Nie sądzę, że ukaranie nas za krótkie posty wyśmiewające temat (idiotyczny) miałyby zostać ukarane. Wcześniej takie sytuacje też miały miejsce i jakoś ludzie na to przwalali, bo tematy i tak szły w cholerę.

A teraz kara się za rzecz, którą można puścić płazem, a poważniejsze sprawy to już "umykają" zielonym?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że nie warto karać za postowanie w tego typu tematach. Po co dbać o poziom wypowiedzi w wątku, który - jak wszyscy dobrze wiemy - i tak trafi do archiwum ze względu na swoją głupkowatość? Nie dzieje się absolutnie żadna szkoda, kiedy ktoś dla żartu wstawi tam jakiegoś mema, tudzież jakiś krótki tekst. Co takiego można wnieść do tematu - dubla napisanego oczobitną czcionką i niepoprawną polszczyzną? 

 

Faktycznie, istnieje opcja ''zgłoś'' i jest ona używana. Ale to, czy ktoś napisze wiadomość w takim temacie, czy nie, niczego nie zmienia. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co powiedział Hell i tak, to ja wystawiłem te warny.

Powód - niezależnie od tego jaki poziom ma temat w którym ktoś pisze, nie należy się do niego zniżać. Warny są symboliczne - 10% na 30 dni kalendarzowych. To ma służyć jako przypomnienie dla tych którzy się zapominają.

 

@Sierżant Amolek - jeśli widzisz że gdzieś coś umyka, masz możliwość zgłoszenia tego. A jeśli nie zgłaszasz i pozwalasz na to, to tym bardziej nie powinieneś isę wypowiadać. Bo wygląda to tak jakby działania Inkwizycji ci nie przeszkadzały do momentu aż ty sam nie oberwiesz.

 

Jak mówiłem wcześniej, w moich oczach nie ma równych i równiejszych, ode mnie warna dostał nawet Arjen. Jeśli ludzie będą się trzymać regulaminu, to wszyscy będą szczęśliwi.

Tyle w temacie, koniec wątku.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że forum to nie bezdenny worek?

Im więcej tematów tym więcej miejsca zajmuje. A co za tym idzie, z czasem między innymi wolniej się ładuje.

Dlatego tematy są z czasem usuwane.

Forum to miejsce na dyskusje i wymianę informacji, a nie przechowalnia tematów z "dawno, dawno temu". Tematy są archiwizowane i usuwane by forum działało płynniej. Co do reszty, niestety nie moja działka się wypowiadać na nie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś dane na temat tego ile miejsca zajmuje a ile może maksymalnie zajmować baza danych tego forum? Bo uzasadnianie kasowania wątków brakiem miejsca bez podania żadnych liczb jest pustosłowiem. Tak to można wprowadzić kasowanie wszystkiego co starsze niż dwa tygodnie, żeby było mniej "śmieci" i żeby aktualne dyskusje ładowały się jeszcze szybciej. Ewentualnie kasowanie początkowych postów w dużych wątkach "bo dyskusja toczy się na końcu". Kurcze, na wszystkich innych forach, na których byłem, stare wątki siedzą sobie w bazie danych i nikomu nie przeszkadzają, tylko tutaj jest problem. 

 

Jeśli chodzi o szybkość ładowania forum, to generalnie gorące wątki i tak są w jakimś buforze w pamięci, a reszta jest gdzieś na dysku i niespecjalnie przeszkadza. Zresztą nawet jeśli forum ładowałoby się trochę wolniej (a według mnie jest spowalniane bardziej przez różne bajery niż przez wielkość bazy danych), ale przechowywało stare (i częściowo nadal przydatne) wątki, to według mnie byłoby lepiej. 

 

Mogę się zgodzić z tym, że najważniejszą funkcją forum jest dyskusja i wymiana informacji, ale czasami po prostu zachodzi potrzeba zajrzenia do jakiegoś dawnego wątku czy nawet odpisania w nim, ewentualnie podlinkowania gdzieś tematu z forum (który nie powinien tak po prostu sobie zniknąć) i tutaj nasze forum zawodzi. 

 

Tak z innych uwag: Przy pisaniu posta powinny być przyciski "Napisz", "Podgląd" i "Anuluj" a nie to "Więcej Opcji". 

 

Ugh, ten edytor jest koszmarny. Zamienia mi linki do obrazków na obrazki, wszystko się kaszani i muszę to usuwać i dodawać jeszcze raz. Jeszcze do tego potrafi mi przenieść zaznaczony tekst metodą "przenieść i upuść", co muszę poprawiać, bo oczywiście chodziło mi o zaznaczenie czegoś innego. Już wolałbym coś jak notatnik z windowsa z przyciskiem podgląd. Ten nasz edytor wymyślono chyba przy założeniu że nauka kilku BBbtagów to za dużo dla przeciętnego użytkownika a Word jest ideałem programu do edycji tekstu. 

Edytowano przez Maklak2
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero tutaj zwiedzam i nie do końca jeszcze wszystko znam, ale nie napotkałam tematu o pomocy w rysowaniu. Czy jest już jakiś dział gdzie wstawia się swoje obrazki ale nie do pokazania innym tylko do poprawy bo np nie wie się jak poprawić swój błąd? Tak aby osoby bardziej doświadczone mogły pomóc tym początkującym. Dobre byłoby to tez podzielić na kategorię odręczną lub tabletową o to dwa różne typy twórczości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, gdyż dysponuję pożądaną wiedzą. Forum posiada wystarczająco dużą bazę danych by móc przechowywać naprawdę dużo tematów i postów. Obecnie są one przenoszone do archiwum, jeśli ktokolwiek usuwa tematy zawierające merytoryczną treść czy ciekawą dyskusję odpowie za to przede mną. Takie tematy przyciągają też nowych userów, szukających odpowiedzi na nurtujące ich pytania lub po prostu zaczynających swoją przygodę z MLP. Sam trafiłem na forum szukając polskiego tłumaczenie jednego przysłowia w wykonaniu Pinkie Pie.

 

 

 


Forum to miejsce na dyskusje i wymianę informacji, a nie przechowalnia tematów z "dawno, dawno temu".

 

Ależ Zegarze, tematy z "dawno, dawno temu" to wciąż pole do dyskusji dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji przedstawić swojego zdania. Tak, nawet po bardzo długim okresie "suszy". Czasami jest to wręcz skarbnica świetnych wypowiedzi, opinii i cytatów. To ma sens, przecież temat można by zostawić po upewnieniu się, że jest czysty od głupot czy offtopu.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero tutaj zwiedzam i nie do końca jeszcze wszystko znam, ale nie napotkałam tematu o pomocy w rysowaniu. Czy jest już jakiś dział gdzie wstawia się swoje obrazki ale nie do pokazania innym tylko do poprawy bo np nie wie się jak poprawić swój błąd? Tak aby osoby bardziej doświadczone mogły pomóc tym początkującym. Dobre byłoby to tez podzielić na kategorię odręczną lub tabletową o to dwa różne typy twórczości. 

 

http://mlppolska.pl/dzial/40-fanarty-komiksy-animacje-etc/

 

Otwierając swój wątek z rysunkami jednocześnie wystawiasz je do krytyki, co za tym idzie, "pomocy" przy rysowaniu - dużo osób dzieli się swoim fachem i udziela różnych rad, w tamtym dziale znajdziesz wszystko xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mlppolska.pl/dzial/40-fanarty-komiksy-animacje-etc/

 

Otwierając swój wątek z rysunkami jednocześnie wystawiasz je do krytyki, co za tym idzie, "pomocy" przy rysowaniu - dużo osób dzieli się swoim fachem i udziela różnych rad, w tamtym dziale znajdziesz wszystko xd

 

mhm, w ten sposób. 

To mam jeszcze jedno pytanie - załóżmy, że szukam czegoś konkretnego np specyficznego sposobu rysowania lub ukazanej scenki- gdzie powinnam prosić o informacje gdzie to znaleźć? Czy mogę założyć temat "szukam..." do składania listy poszukiwanych elementów przez użytkowników, jeśli docelowo miejsce do tego nie istnieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro mowa o zapychaniu forum...

Tylko w tym wątku post zamieściła osoba trzymająca w sygnaturce GIF o wadze 29MB. To, że jest wstawiony w spoiler nie zmienia faktu, że jest wczytywany wraz ze stroną, co jest uciążliwe dla użytkowników z wolnym/limitowanym łączem.

Piję do tego, że pomimo wprowadzenia limitów sygnaturek, niektórzy wciąż trzymają tam iluśtam-megowe kawałki PMV-ek czy inne takie potworki, a modzi niezbyt egzekwują punkt regulaminu ograniczający wagę sygnatur. Nie, nie jestem służbistką, po prostu mnie to kłuje.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro mowa o zapychaniu forum...

Tylko w tym wątku post zamieściła osoba trzymająca w sygnaturce GIF o wadze 29MB. To, że jest wstawiony w spoiler nie zmienia faktu, że jest wczytywany wraz ze stroną, co jest uciążliwe dla użytkowników z wolnym/limitowanym łączem.

Piję do tego, że pomimo wprowadzenia limitów sygnaturek, niektórzy wciąż trzymają tam iluśtam-megowe kawałki PMV-ek czy inne takie potworki, a modzi niezbyt egzekwują punkt regulaminu ograniczający wagę sygnatur. Nie, nie jestem służbistką, po prostu mnie to kłuje.

 

Myślę, że warto to po prostu zgłosić gdyż osoby nie mające problemu z wagą cudzych sygnaturek (np. nie wchodzący przez komórkę na forum) po prostu nie zwracają na to uwagi. Musimy współpracować jeśli to forum ma być lepszym miejscem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jeśli grafika w sygnaturze przekracza wagę 3MB (trzech megabajtów) powinna zostać ukryta w spoilerze.(...)

 

Znaczy co dokładnie nie jest egzekwowane?

W regulaminie nie ma mowy o kasowaniu sygnatur, chyba że mają nieodpowiednią treść. Więc najpierw przeczytaj uważnie regulamin a dopiero potem pisz, że ktoś czegoś nie egzekwuje.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Arjen
Napisałeś o zachowaniu naszego "dziedzictwa kulturowego" lepiej niż ja to ująłem. Mnie trochę poniosło, bo już któryś raz trafiłem na ten problem. 

> Czy jest już jakiś dział gdzie wstawia się swoje obrazki ale nie do pokazania innym tylko do poprawy bo np nie wie się jak poprawić swój błąd?
Kolejna moja uwaga jest taka, że mamy za duży gąszcz forów i podforów i łatwo się w nim pogubić. Co gorsza jak już się nawet znajdzie właściwe podforum to często jest prawie puste. Nie mam tutaj żadnych konkretnych sugestii co jest niepotrzebne, ale uważam że część tego spokojnie można by pozlepiać w większe podfora. Może i to co jest teraz pasuje moderatorom bo mają więcej porządku, ale czasami trudno bywa wymyślić gdzie powinien być jakiś wątek. Wtedy przeważnie i tak ląduje w offtopie... albo co gorsza w jakimś losowym miejscu (jak na przykład to pytanie tutaj). 

> Duże sygnaturki.
Co prawda nie obciążają bezpośrednio serwera forum (bo są tylko podlinkowane), a ja mam szybki internet, ale popieram wniosek żeby bardziej ograniczyć wielkość awatarów i sygnatur, bo tutaj faktycznie niektórzy potrafią zaszaleć. Ten filmik 30 GB robi spore wrażenie, ale wyjaśnia czemu przy kiepskim internecie strona wolno się ładuje. Niektórzy mają wręcz limity na transfer rzędu kilku gigabajtów. 
> 4. Jeśli grafika w sygnaturze przekracza wagę 3MB (trzech megabajtów) powinna zostać ukryta w spoilerze.
No to może należałoby zmienić regulamin? Według mnie jakiekolwiek awatary bądź sygnatury powyżej 1 MB powinny wylecieć. To i tak dosyć duży limit a jpgi można kompresować. Zresztą mnie osobiście drażnią i rozpraszają różne animowane elementy na stronach www. Trudniej mi się skupić na czytaniu, kiedy coś w polu widzenia coś mi się rusza. Jeśli ktoś chce sobie wkleić w poście ileś tam linków do dużych obrazków czy filmów to OK, ale sygnatury powtarzają się przecież wielokrotnie i nie można uniknąć ich oglądania (inaczej niż np. adblokiem). 

 

> Przypominam też że jest opcja Ignoruj sygnatury 

Aha, to w zasadzie rozwiązuje problem (nie licząc tego że ignoruje się wszystko jak leci a ktoś może mieć tam na przykład ciekawe linki). Nie grzebałem aż tak w opcjach. Blokowanie obrazków w Operze blokuje wszystko jak leci, ale w sumie można ręcznie odblokowywać obrazki w treści posta, więc też się da. 

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam też że jest opcja Ignoruj sygnatury - klikasz i wow, magia, nie ładują się i nie zajmują transferu. Czy naprawdę ciężko korzystać z dostępnych opcji zamiast narzekać że coś nie działa?

Kilka osób narzekało że forum powoli się ładuje z powodu sygn. Ja osobiście odnotowałem poprawę od chwili kiedy co większe animacje wylądowały w spoilerach. Przypadek? Nie sadze.

A gdyby animacje mi przeszkadzały to bym zaznaczył ich ignorowanie i to samo w sobie rozwiązało by już problem.

Więc moje pytanie - po co zgłaszać problem na rozwiązanie którego istnieje już metoda?

Ba, istnieje i jest dostępna.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest niespójność. Z tego co pamiętam, to dodany ten punkt, by zmniejszyć ilość ładowanych danych przez komórkę, a skoro rzeczy w spoilerze i tak się laduja, to cale wcześniejsze zamieszanie traci sens, bo wychodzi na to samo

 

Jeżeli ktoś używa Opery na telefonie to wystarczy wejść w opcje i zaznaczyć by nie ładowało obrazków; problem z głowy.

Edytowano przez Eternal
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Maklaka jeśli chodzi o archiwizowanie. Rozumiem, że robi się to dla oczyszczenia forum z tego, co może go niepotrzebnie zapychać, ale o ile parę miesięcy temu archiwizowano tematy, które były naprawdę długo nieużywane, tak zaś w wakacje, czy we wrześniu trafiła się seria tematów zarchiwizowanych po krótkim okresie od ostatniej aktywności. Nie pamiętam teraz przykładów, przepraszam.

 

I jeśli jest to możliwe, to oczywiście popieram nie archiwizowanie przynajmniej tematów, które mają potencjał dyskusyjny. Rozumiem archiwizowanie gier i zabaw, tematów śmieci, czy tematów o sprawach, które zostały zakończone (jakieś kłótnie, czy te tematy nawołujące do rewolucyjnych zmian na forum), ale nie archiwizowanie normalnego tematu dyskusyjnego. To akurat się trochę mija z celem forum.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według mnie jakiekolwiek awatary bądź sygnatury powyżej 1 MB powinny wylecieć. To i tak dosyć duży limit a jpgi można kompresować.

 

Wiesz, to rzeczywiście ma sens. Przy przekroczeniu limitu powiedzmy 500kb już zaczyna się przesada, bo przecież w 495x225 ładny obrazek i tak zajmuje śmiesznie mało w porównaniu do 3 MB.

 


Rozumiem archiwizowanie gier i zabaw, tematów śmieci, czy tematów o sprawach, które zostały zakończone (jakieś kłótnie, czy te tematy nawołujące do rewolucyjnych zmian na forum), ale nie archiwizowanie normalnego tematu dyskusyjnego. To akurat się trochę mija z celem forum.

 

RPE2W8a.png?1 JESTEŚMY ZACHWYCONE FINEZJĄ TYCHŻE SŁÓW.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...